Reply To: Odg: Kurban Bajram 1433/2012

#12888
Anonimno
Neaktivan

Hanefija post=7735 wrote: Selam!

Neka neko kaže da naš Reis nije najmudriji čovjek u Bosni, a i šire. Poznajući nas sve donio je odluku da Kurban Bajram bude na jedini dan kad ćemo se svi suglasiti.
Znao je da ljudi koji slijepo slijede odluke Saudijskog kralja neće popustiti i kakva god da odluka Rijaseta bude, da bi oni postili prvi dan Bajrama. Također mu je poznato da ćemo se mi, hanefije, povinovati fetvi koju donese.
Na osnovu svega je donio odluku kojojm ćemo mi muslimani Bosne i Hercegovine i bošnjaci gdje god se nalazili biti ujedinjeni i bajramovati isti dan.
Iako ćemo na taj način odstupiti od euroazijskogsporazuma, bar ćemo biti jedinstveni, a i jedinstveni sa muslimanima arabije i afrike.
Hvala Allahu koji nam je podario ovakvog čovjeka.

Odgovor u vezi IP adrese!

Ti ne možeš vidjeti ni moju ni Alijinu IP adresu. Možeš vidjeti samo vanjsku IP adresu čitave firme i to javnu. Ne možeš proći firewall i pristupiti ni jednom računaru u firmi, pa makar i da ga samo pingaš, tako da ti IP adresa ništa ne znači.

Selam,

Hitim da ne zakasnim na džumu

Mudri su bili i mushrici kada su poprimali islam vidjevsi Poslanika Muhammeda salAllahu alejhi we selem kako ulazi u Mekku sa bajrakom tewhida. Sto zelim ovim reci jeste “Došla je Istina, a nestalo je laži, laž zaista nestaje…” Licno mi je u susret doslo do sada nekoliko Bajrama i pocetaka Ramazana sa suzama u ocima zbog konflikata preko kojih moradoh prec jer se pridrzavah Kur'ana i Sunneta i svakog onog ko je pozivao istom pa makar taj neko bio sa “marsa” a ne euroazijskog podrucja, dok sa druge strane moji ukucani su slijedili samo i samo ono sto rejs kaze.

Stavivsi na mizan Sudnjeg dana reisa na jednu i sunnet Poslanika salAllahu alejhi we selem na drugu jasno mi je bilo za sta se odluciti makar se cio svijet uskladio sa rejsom. Govor mrznje i netrpeljivosti, osudjivanja i proklinjanja su bili rezultat sljedbenika tzv “hanefija” i svakog slijepog sljedbenika tzv rejsa. Cak su i sestrinske (u islamu) veze bile kidane zbog zasljepljenosti rejsovom mudroscu zbog koje nisu vidjele Poslanikovu salAllahu alejhi we selem savrsenost.

Sta docekah nakon samo par godina? Docekah ovo sto sada vidim. Upravo pobjedu istine nad lazim. Iako vise nisam medju svojim ukucanima ali vjerujem da se sjecaju svake suze koju prolih zbog boli koju su mi nanosili a zbog nepovinavanja njihovu reisu i njegovim “hanefijama” nego cvrstog pridrzavanja Kur'ana i Sunneta, sto je po njihovom i vama mnogima pridrzavanje sekti vehabija. Kako RPG rece, sve je dobro dok nas vi, takvi kakvi ste, smatrate neispravnima.

Ti “hanefija” na sve ovo mozes gledati iz kojeg god ugla hoces, mozes rejsu pripisivati i nadnaravne moci ako zelis, ali meni i svima onima koji su se cvrsto pridrzavali Kur'ana i Sunneta uprkos svim osudama i kritikama od strane laznih hanefija, nama ovo nije nista drugo do samo jedan dan obecani u nizu pobjedonosne ogrlice, citaj “spasene skupine”. Ovakvih dana ce biti jos mnogo, insha Allah.

Za razliku od tebe koji po ucenima pljujes jezikom prkosnika, necu reci da se rejs ponizio, vec cu reci ono sto i jeste, a to je da je ovo tracak nade za njega samog jer nije ustrajao u zulumu koji je do sada cinio i cemu je sebeb bio. A odbijanje od Kur'ana i Sunneta i nametanje bilo cega mimo toga nije nista drugo do zulum.

Hvala Allahu na milosti upute Njegove i molim Ga da nas ni u jednoj stvari ne prepusti nama samima ni koliko je treptaj oka! Amin