Reply To: Odg: Kurban Bajram 1433/2012

#12885
Anonimno
Neaktivan

Hanefija post=7735 wrote: Selam!

Neka neko kaže da naš Reis nije najmudriji čovjek u Bosni, a i šire. Poznajući nas sve donio je odluku da Kurban Bajram bude na jedini dan kad ćemo se svi suglasiti.
Znao je da ljudi koji slijepo slijede odluke Saudijskog kralja neće popustiti i kakva god da odluka Rijaseta bude, da bi oni postili prvi dan Bajrama. Također mu je poznato da ćemo se mi, hanefije, povinovati fetvi koju donese.
Na osnovu svega je donio odluku kojojm ćemo mi muslimani Bosne i Hercegovine i bošnjaci gdje god se nalazili biti ujedinjeni i bajramovati isti dan.
Iako ćemo na taj način odstupiti od euroazijskogsporazuma, bar ćemo biti jedinstveni, a i jedinstveni sa muslimanima arabije i afrike.
Hvala Allahu koji nam je podario ovakvog čovjeka.

Odgovor u vezi IP adrese!

Ti ne možeš vidjeti ni moju ni Alijinu IP adresu. Možeš vidjeti samo vanjsku IP adresu čitave firme i to javnu. Ne možeš proći firewall i pristupiti ni jednom računaru u firmi, pa makar i da ga samo pingaš, tako da ti IP adresa ništa ne znači.

Selam,

Hitim da ne zakasnim na džumu

Elhamdulillah.
Rekao je Muhamed salallahu alejhi we selem: “Moj Ummet se nikada neće složiti na dalaletu”.
Pa ako su se svi muslimani složili na ovome znači da je to pravo rješenje, a ono što je do maloprije zastupano dalalet.

“…. Znao je da ljudi koji slijepo slijede odluke Saudijskog kralja neće popustiti i kakva god da odluka Rijaseta bude, da bi oni postili prvi dan Bajrama.”

Zašto nije bilo isto rješenje i prije kod nesuglasica oko Bajrama, Ramazana i sl? I prije su ti isti ljudi “slijepo slijedili odluke Saudijskog kralja” (mada nisam siguran da kralj donosi tu odluku jer i reis-ul-ulemma BiH kaže “odgovorni za određivanje stajanja na Arafatu). I kako će biti ubuduće???

I tu se ja sjetim savjeta datog braći u prošlom postu…..