Reply To: Odg: Kurban Bajram 1433/2012

#12803
Anonimno
Neaktivan

Alibeg post=7646 wrote: Selam!

We alejkumus selam

Alibeg post=7646 wrote: Nama nije nadležan saudijski Reis nego naš Bosanski.

Mi ne slijedimo stav te uleme zato što su oni iz tkz. Saudijske Arabije, već zato što se govor Saudijske uleme poklapa sa Sunnetom Allahovog Poslanika, pa tako ako oni pogriješe, mi ih nećemo slijediti u tome, a sad kada su u pravu – slijedićemo ih.

Alibeg post=7646 wrote: Prema tome, braćo, nemojte bez potrebe “trzati” hadise tamo gdje ne treba, bez potrebe navlačiti na sebe Allahovu srdžbu zbog razbijanja jedinstva muslimana (koje je farz) i zbog nepoštovanja (i neslušanja) vrhovnog autoriteta u našoj državi (u stvari za region) Reis Ul Uleme

Kako to mi navlačimo Allahovu srdžbu na sebe, zar onaj koji poziva u slijeđenje Allahovog Poslanika navlači srdžbu na sebe a onaj koji odbija Sunnet Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we sellem on postupa ispravno?

Hadisi se ne mogu “trzati”, hadisi se mogu upotrebiti na pogrešnom mjestu, a ako misliš da je do toga došlo ovdje, bujrum, dokaži…

Alibeg post=7646 wrote: nego uradite ono od čega svi imamo hajr.

Većeg hajra od slijeđenja Allahovog Poslanika nema!

Alibeg post=7646 wrote: Poslušajmo Reisa. Ako je Reis u pravu i mi smo. Ako Reis nije u pravu, opet mi jesmo jer smo ga poslušali.

Rekao je Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem: “Nema pokornosti u neposlušnosti Allahu, zaista je pokornost samo u dobru”.
(Buharija i Muslim)

Nadam se da je jasno da tvoja teorija o poslušnosti reisu pada u vodu!