Reply To: Odg: Talibani napali zatvor, oslobodili 400 zatvorenika

#8191
Anonimno
Neaktivan

U Afganistanu se vodi pravi dzihad. Amerikanci ponovo dokazuju da su najveci neprijatelji muslimana. Oni ne stede civile i vrse osvjetu za samo jednog ubijenog vojnika. Interesantno je da kad se ubije neki NATO vojnik onda uslijedi “greska” NATO avijacije gdje se pri tom ubiju do 20 civila. Po tome mozemo vidjeti da je ovo jedan rat koji se vodi na nepravedan nacin i mislim da muslimani moraju ostaviti bilo koju sluzbu koja je vezana za NATO Pakt. Mislim da je doslo vrijeme da se pozove Afganistanski narod na ustanak gdje ce ustatiu i gdje ce pokazati javno da se ne slazu sa Americkom politikom ubijanja. Ameriikanci dokazuju svoju barbarsku krv tako da oni unistavaju jednu lijpeu zemlju Afganistan. Afganistan moze postati jednom razvijenom zemljom samo kad bi se smirio rat. Rat se moze smiriti samo kad odu neprijateljski vojnici. Oni ne smiju ostati u Afganistanu jer muslimani nikada nece prihvatiti tudju okupaciju. Sigurno je da se Talibani ne mogu unistiti i Amerika tu ne moze nista ali meni je zao sto se rusi jedna divna zemlja koja moze postati blagom centralne Azije. Amerikanci ne ostavljaju na miru muslimane i oni u znaku nemoci protiv Mudzahida ubijaju civile a to je zene i djecu. To je slika sadasnje Amerike koja je pretjerala sa svojom agresorskom politikom. Oni mrze muslimane jer muslimani ne zele da zive kao Amerikanci. Muslimani zele da zive po Poslanikovom s.a.v.s. sunnetu. To je ono sto mi muslimani tezimo i me ne prihvatamo okupaciju Afganistana. Mi zelimo da Afganistan postane slobodnom zemljom gdje ce vladati Serijat i gdje ce muslimani zivjeti u jednoj harmoniji i bratstvu. Mislim da predsjednik Karzai mora skrenuti paznju Americkim trupama da ce se naci na udaru muslimana ako budu nastavili sa ovim akcijama. Mislim da su sva upozorenja potrosena i da smo mi muslimani siti Americkih izvinjenja. Mi ne zleimo Americka izvinjenja jer ona nista ne znace. Za muslimane znaci samo jedno a to povlacenje Americkih trupa iz Afganistana. Kad se Americka trupe povuku iz Afganistana onda ce muslimani moci zivjeti u slozi i bratstvu tako da ce se smiriti tenzije izmedju Talibana i Afganistanske vlade.
Afganistan je jedna lijepa zemlja i to je zemlja muslimana koji cine maksimalnu vecinu i gdje muslimani mogu slobodno zivjeti i moliti se Allahu. Afganistan bi mogao postati zemljom napretka gdje bi svaki gradjanin mogao zivjeti mirno i stabilno jer Afganistan je bogat sirovinama i prirodnim resursima tako da bi se ta drzava mogla izvuci iz krize i narod bi mogao zivjeti lijepo i skladno.