DA LI JE DZIHAD FARD AJN DANAS?

  • This topic has 5 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 2 months by Anonimno. This post has been viewed 1125 times
Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    Postovi
  • #15202
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum


    SALAFIMEDIA BALKAN

    PREDSTAVLJA

    VIDEO

    Džihad – Fard ajn ili fard kifaje?

    Šejh i mudžahid

    Abdullah Azzam rahimehullah

    http://www.youtube.com/watch?v=vOHM8hlLE5s

    SJETITE NAS SE U VAŠIM DOVAMA!

    SALAFIMEDIA BALKAN
    :zastava1:

    #15228
    Anonimno
    Neaktivan

    Džihad je dužnost svakog vernika veća od bilo koje druge. On pomaže da se ostvari lična veza između vernika i uzvišenog Allaha dželešanuhu. Da bi mu se odazvali moramo se osloniti na praktične savete koje dobijemo od vođe i šejha kojem pripada religijska čast poziva u džihad, a rahmetullahi šejh Abdullah Jusuf Azzam, Allah mu se smilovao je bio neverovatan čovek. Koliko sam upućen, ostale su nejasne neke kontraverzne situacije između njega i rahmetullahi šejha Bin Ladena. Voleo bih da nes neko od upućene braće o tome poduči ili barem da nas uputi gde se može doći do više informacija iz pravih izvora.

    Neka Allah dželešanuhu pomogne svu braću mudžahide. Allahu ekber!

    #15237
    Anonimno
    Neaktivan

    da su ostale murdžije bi ih na sve strane djelile, a pošto ne djele, znači nisu ni ostale nikakve nesuglasice.

    #15248
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim

    Koliko sam upućen, ostale su nejasne neke kontraverzne situacije između njega i rahmetullahi šejha Bin Ladena.

    Ovakve stvari muslimani trebaju da izbjegavaju na osnovu hadisa Allahovoga Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem. Prenosi se od Ebu Hurejre, radijAllahu anhu, da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: “Od lijepog islama čovjeka je da ostavi ono što ga se ne tiče!”

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/hadis/359-pokudenost-bavljenja-onim-sto-te-se-ne-tice

    #15268
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=10428 wrote:

    sandzakmuslim

    Koliko sam upućen, ostale su nejasne neke kontraverzne situacije između njega i rahmetullahi šejha Bin Ladena.

    Ovakve stvari muslimani trebaju da izbjegavaju na osnovu hadisa Allahovoga Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem. Prenosi se od Ebu Hurejre, radijAllahu anhu, da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: “Od lijepog islama čovjeka je da ostavi ono što ga se ne tiče!”

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/hadis/359-pokudenost-bavljenja-onim-sto-te-se-ne-tice

    Halali brate Pero što sam pitao. Lako je pretpostaviti da se radi o kafirskoj propagandi ali sam hteo da nešto pročitam i na nekom verodostojnom sajtu. Sve što se može naći o ovome je na mušričkim sajtovima a i sam znaš koliko vrede.

    U svakom slučaju Allah ti dao svako dobro.

    #15274
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=10452 wrote: [quote quote=Pero post=10428]

    sandzakmuslim

    Koliko sam upućen, ostale su nejasne neke kontraverzne situacije između njega i rahmetullahi šejha Bin Ladena.

    Ovakve stvari muslimani trebaju da izbjegavaju na osnovu hadisa Allahovoga Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem. Prenosi se od Ebu Hurejre, radijAllahu anhu, da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: “Od lijepog islama čovjeka je da ostavi ono što ga se ne tiče!”

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/hadis/359-pokudenost-bavljenja-onim-sto-te-se-ne-tice

    Halali brate Pero što sam pitao. Lako je pretpostaviti da se radi o kafirskoj propagandi ali sam hteo da nešto pročitam i na nekom verodostojnom sajtu. Sve što se može naći o ovome je na mušričkim sajtovima a i sam znaš koliko vrede.

    U svakom slučaju Allah ti dao svako dobro.

    Amin i tebi. Zato je duznost muslimana da ovakve vijesti citaju sa muslimanskih (onih koji zastupaju istinu) sajtova. Musliman mora da bude oprezan da ne bi usao u grijeh sumnjicenja drugih muslimana na osnovu kjafirskih izvjestaja.

Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.