"Digitalni MAGARAC"

  • This topic has 55 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 12 months by Anonimno. This post has been viewed 13648 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 56)
  • Autor
    Postovi
  • #6580
    Anonimno
    Neaktivan

    Da,možda je ova rečenica bila suvisla.Allah najbolje zna.
    Htio sam slikovito predstaviti njihovo tumačenje pomenutog hadisa.Jer teško je zamisliti ovako nešto,baš zbog toga mi je nezamisliva ideja da je Dedžalov magarac,savremena letjelica.Ako je uopšte hadis,sahih.

    #6583
    Anonimno
    Neaktivan

    : )

    Hvaljen neka je Allah, Koji je dao da braca pocinju da praktikuju ispravni nacin vodjenja diskusije, a to je uz iznosenje tvrdnji iznosenje i dokaza na kojima se tvrdnja temelji.

    @TALIB, Allah te nagradio sto si iznio dokaze, bas kao sto se i trazi od onoga ko slijedi ehli sunnetski pravac. Tvoj post pod brojem #743, je primjer onoga sto administracija zeli da podstakne bracu u pogledu diskusije – iznosenje tvrdnji i dokaza na kojima se tvrdnja temelji.

    Argumentovanim diskusijama izbjegava se vrijedjanje casti i ugleda muslimana, ukazuje se na svjetlo istine, siri se ispravno znanje i otklanjaju se pogresni stavovi i poimanja.

    #6607
    Anonimno
    Neaktivan

    Smatram da prolaz Darial Gorge nemože biti prolaz u kojem je Zul Karnejn digao branu.
    Prvi razlog može bilo ko shvatiti ako pogleda kako taj prolaz izgleda.

    Šta se tu vidi?Pa Darial Gorge nije u stanju da zadrži jedan narod hiljadu i više godina.Zašto?
    Pa njegovo “korito” kroz koje prolazi put nazvan darial gorge je dovoljno ukošeno da bi se uspeo uz njega bilo ko,a kamoli neki divljački narod,koji živio u takvim predjelima.
    A Uzvišeni kaže:“i tako oni nisu mogli ni da pređu niti su mogli da ga prokopaju.”(18:97)
    Da,nisu mogli da pređu zid,a zar bi imalo smisla da su mogli da pređu planine koje je izravnao zidom?
    Drugi razlog zašto pregrada koju je Zul Karnejn podigao nemože da bude u prolazu Darial Gorge je takođe očigledan.
    Darial Gorge je prolaz koje se sastoji od početka do kraja.Odnosno od dva ulaza.Ako jedan pregradiš,možeš izači na drugi.
    Što možete pogledati na slici iznad.
    Nigdje se ne spominje da je Zul Karnejn digao dvije brane.

    Imran smatra da su Je'džudž i Me'džudž današnje svjetske sile poput Rusije,USA,Kine,Izraela itd i da će se oni u konačnici pobiti između sebe ustvari da će taj rat vrlo uskoro biti i da današnji događaji sa Iranom su samo uvod u taj rat.I da će taj rat biti nuklearni u kojem će oni pobiti večinu ljudi na zemlji.I da njihove strijele,koje će oni ispaliti prema nebesima ustvari metafora za današnji “arow system”

    Ali ovaj hadis govori drugačije.
    Al-Nawas bin Sam'an prenosi da je Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve selem rekao:“Muslimani će,od lukova,strijela i štitova Je'džudža i Me'džudža paliti vatru 7 godina.”(Ibn Maja)
    Možda će u budučnosti rakete praviti od drveta?Allah najbolje zna.
    Idemo dalje na njihov opis.Ja ne mislim da je Allahovh Poslanik tek tako dao opis,da bi neko na hutbi taj hadis citirao a mi rekli “MašaAllah,kako je učen”.Ne.Nego da bi jednog dana zaista ako neko bude tvrdio,ovo je J&M da bi mi mogli uzeti opis pred sebe i uporediti.
    Ja ču to inšaAllah i uraditi.

    Imam Ahmed bilježi od Ibn Harmele a on od njegove tetke: Održao je Resulullah savs hutbu, prsta nateknutog od ujeda škorpije, pa je rekao: Vi govorite: Nema više neprijateljstva, a vi nećete prestati boriti se protiv neprijatelja sve dok ne dođe Je'džudž i Me'džudž: širokih lica, sitnih očiju, crvene kose sa teških i visokih predjela zemlje, lica poput iskovanih štitova(Musned Ahmeda, 5/271)
    Pogledajte sliku prosječnog Kavkasca,ili bilo koga drugog za koga Imran smatra da je od narod J&M.Osim toga još nešto ovaj hadis otkriva,tj. da borba neče stati sve dok ne izađe J&M.Ako je J&M izašao zašto onda borba nije stala?Mislim da nas za ovo pitanje nemožete optužit da smo “vehabije” bukvaliste.

    Da današnji fesad je raširen svugdje,ali dali je toliko raširen kao što ovaj hadis govori?Abdullah ib Amr prenosi da je Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve selem rekao:“Allah je podjelio ljudsku rasu u 10 dijelova.9 dijelova su Je'džudž i Me'džudž a preostali dio je ostatak ljudske vrste” (Ibn Hajar Asqalani's Fat'h Al-Bari)Pogotovo ako znamo da postoji 1.5 milijarda deklarisanih muslimana,koji nečine fesad na zemlji,barem ne takav kakav fesad dolikuje divljačkom narodu J&M.

    J&M nemože biti svatko ko čini fesad kako to Imran tvrdi.Oni moraju biti “crvene kose sa teških i visokih predjela zemlje, lica poput iskovanih štitova”.Ako pak kažete,da više nema njihovih orginalnih potomaka,da su izumrli jer su davno pušteni,a da su ovo njihovi današnji potomci,ja kažem dajte dokaz za to.Kako je moguče da od dva crvenokosca izađe,Šumaher plavih očiju i plave kose?

    Pa tvrdi da če puštanje J&M biti u više navrata zašto opet nemaju dokaza.Naprotiv Allah Uzvišeni kaže:“A kada se prijetnja Gospodara moga ispuni, On će ga sa zemljom sravniti, a prijetnja Gospodara moga će se sigurno ispuniti.”(18:98)

    Imran manje više zasniva teoriju na tome kako će J&M kad budu pušteni popiti jezero Taberijje.Taberijje zaista presušuje.Ali da li će J&M popiti cijelo jezero taberijje ili ne?
    Ovo je samo dio iz večeg hadisa.“Pa će proćo pored jezera zvanog Taberijje i popiće ono što bude u njemu. Posljednji među njima će reći: Nekad je ovdje bilo vode”( Muslim, 18/70-71).Po ovom prevodu piše da će popiti ono što bude u njemu.A do tada u jezeru Taberije može ostati bara,koju će samo jedan popiti?Pogotovo ako znamo da će pred dolazak Dedžala na 3 godine biti suša tako da u trećoj godini neče kap vode pasti na zemlju.

    Pa Imran kao dokaz navodi da je Gruzijski narod taj koji je jedva govor razumijevao kako kaže Uzvišeni:“Kad stiže imeđu dvije planine, nađe ispred njih narod koji je jedva govor razumijevao.”(18:93).Ali Imran je ovdje napravio veliku grešku.On tvrdi da je Zul Karnejn jedva razumjevao govor tog naroda,zato što je taj narod govorio jezikom koji je lingvistički nepovezan sa drugim jezicima oko njega.kao što je Gruzijski.A ajet ustvari govori da da taj narod nije razumijevao govor Zul Karnejna,koji je po čvrstom mišljenju bio Cyirus The Great,Perzijski kralj koji je vladao svjetom,kao što se spominje za Zul Karnejna “Mi smo mu dali vlast na Zemlji i omogućili mu da izvrši ono što želi”(18:84)To još potvrđuju predaje da je samo on i Sulejman alejhi selam vladao čitavom zemljom.I kako sada da narod današnje Gruzije ne razumije jezik Zul Karnejna a Perzija i Gruzija uopšte nisu daleko jedna od druge?

    Ovo su sve logična pitanja za koja ja hoču odgovore od bilo koga ko slijedi Imrana i i bez pogovora misli da je u pravu.Smatram da brana sigurno nije u darial Gorge,a za to da su pušteni hoču odgovore na pitanja koja sam postavio,u vidu konstatacija.

    Ko su onda J&M?Gdje se nalaze na zemlji?Kako ih nije otkrio nikakav satelit?

    Ja mislim da sam možda čak i otkrio gdje se nalaze i smatram da imam dobre dokaze,i kad budem stigao iznijet ću svoje dokaze i argumente pa presudite.

    Allah vam dao svako dobro.

    #6628
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo sad ču pokušati uz Allahovu pomoč iznijeti ono što sam saznao.
    Kao prvo postavit ću staru Arapsku kartu koja pokazuje da se teritorije Je'džudža i Me'džudža nalaze na gornjem desnom dijelu karte,gdje je več označeno riječima Gog i Magog (Biblijski naziva za Je'džudž i Me'džudž).

    Karta je navodno vjerodostojna i potiče iz oko 4 hidžretskog stolječa.

    Kako to sada povezati sa današnjicom?

    Allahovom voljom skoro naletim na jednu informaciju jednog Malezijca.On ima mišljenje da se Jedžudž i Medžudž nalaze na sljedećoj lokaciji.I ja pogledam sliku,kad…

    Imam šta i vidjeti.Dva grada jedan do drugog,jedan se zove Yakutia(Yakutsk) a drugi Magadan.

    Vratim se pogledam na staru arapsku mapu,kad vidi čuda,poklapaju se.I to najbolje možete pogledati na osnovu tri otočiča desno od pomenutih lokacija.Pomislim ovo bi mogao biti dobar znak.

    Hajde da pogledam kakvi ljudi tu žive kad…
    Od njihovih svojstava shodno hadisima je sličnost njihovim precima gatamskim mongolima: sitnih očiju, malehnih očiju, riđokosi, širokih lica, poput štitova iskovanih, mongolske konstrukcije i boje.(En Nihaje, 1/154)



    Imam Ahmed bilježi od Ibn Harmele a on od njegove tetke: Održao je Resulullah savs hutbu, prsta nateknutog od ujeda škorpije, pa je rekao: Vi govorite: Nema više neprijateljstva, a vi nećete prestati boriti se protiv neprijatelja sve dok ne dođe Je'džudž i Me'džudž: širokih lica, sitnih očiju, crvene kose sa teških i visokih predjela zemlje, lica poput iskovanih štitova.(Musned Ahmeda, 5/271)

    Pogledajte knjigu kraj svjeta,na koji način pisac tumači lica poput iskovanih štitovakao okrugla i mesnata lica,popu ovih na slici.

    Idemo dalje.Šta kaže wikipedia za ove teritorije i za narod.Kaže da narod Yakutie pripada narodu Turk.Zanimljivo.
    Kaže još da se teritorija Yakutie nalazi na oko 3000m nadmorske visine što je poprilično visoko,.“teških i visokih predjela zemlje”

    Idemo dalje,možda jedan od najzanimljivijih detalja.
    Allah Uzvišeni kaže:“Donesite mi velike komade gvožđa!” I kad on izravna dvije strane brda, reče: “Pušite!” A kad ga usija, reče: “Donesite mi rastopljen mjed(bakar) da ga zalijem.”(18:96)
    Ovdje bez dvojbe možemo zaključiti da narod koji je tražio pomoč Zul Karnejna znao koristiti željezo i bakar tj mjed.Jer ovdje Zul Karnejn od njih traži to dvoje.S obzirom na tu činjenicu logično je da su pored tog zida pravili još neke konstrukcije sa ova dva metala.

    Vjerovali ili ne,na početku prošlog stolječa na lokacijama sjevernozapadne Yakutie neki putopisci su nailazili na ogromne metalno-bakarne konstrukcije u obliku kupole koje se ni na koji način nisu mogle ni ogrebati niti oštetiti.


    Yakutia je glavni grad republike Sakha.A to spada u područje Sibira u kojem temperatura uglavnom varira u minusu i do 40 stepeni.U ovom dijelu Yakutie postoji dio koji se zove dolina smrti i za koju se vezuju razne priče.Navodno da se može nači mnogo metalnih objekata ispod leda.Ovo je područije veliko kao Indija a vrlo malo naseljeno,zbog nepristupačnosti i težine terena i ekstremno niskih temperatura.

    Mikhail Koretsky je posjetio ovo područje 3 puta i kaže da je nalazio metalno-bakrene objekte crvenkaste boje,čak njih 7.Uglavnom postoji još dosta svjedočanstava koje sad nisam u stanju sve prevoditi,ali ko razumije engleski,bujrum neka istraži ovaj fenomonen.Uglavnom puno misterija se veže za ovo područje.
    Evo neki članci:
    http://eyakutia.com/2010/03/mysteries-yakutia-siberia-valley-of-death/
    http://www.cosmicelk.net/Yakutia16c.htm

    Idemo dalje.
    Allah Uzvišeni kaže:“I kad stiže do mjesta gdje Sunce izlazi, on nađe da ono izlazi iznad jednog naroda kome Mi nismo dali da se od njega bilo čim zakloni.”()
    Smatram da je to iz razloga što na Sibiru,sunce ne zalazi ni po 6 mjeseci.Tj 6 mjeseci traje dan i 6 mjeseci traje noč.A mislim da i kad dođe period noči da sunce potpuno ne zađe.
    Smatram da je Zul Karnejn došao do Yakutie koja nije u planinskom području.Zato što je to područje krajnji dio istočnog dijela dunjaluka gdje sunce izlazi.Drugi razlog što,kad gledmo mapu,sunce ne izlazi tačno sa istoka,nego malo sjevernije,baš iz pravca gdje se nalazi Yakutia.
    Pa kad Zul Karnejn ponovo pođe,mislim da je došao u područje Magadan ili malo prije koje je planinsko područje,vrlo visoko i teško područje,tj neprohodno i sa extremno hladnom klimom.I da je otprilike tu negdje zatvorio J&M.
    I zar nije najpreče da oni nerazumiju Zul Karnejnov govor,iz razloga što su bili ovako nepristupačni?Allah uistinu najbolje zna.

    Još jedan događaj bi htio da spomenem a koji je vezan za ovo područje,a koji se desio je 1908. godine,a zove se Tunguska eksplozija.Smatra se de je to bila neka vrsta kometa koja je eksplodirala do 5-10 kilometara u zraku.Eksplozija je bila jačine 1000 atomskih bombi naspram one koja je bačena na Hirošimu.

    Na kraju evo sad čitam historiju naroda Yakutie,da potječu od Mongola i ostalih naroda Turk.Mislim da sam pročitao da su im počeci bili u Indiji unazad par hiljada hodina.Ko zna,možda bi se moglo istražiti i vratiti do Nuhovog sina Jafisa.Ako Allah bude htio.

    To je to što sam saznao,a smatram da se još može nači zanimljivih detalja,jer ja sam ovo samo površno istražio.

    #6633
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo još jedan zanimljiv detalj.
    Zul Karnejn u prevodu znači “onaj koji posjeduje dva roga”.
    Pogledajte sad najpopularnijeg lika Yakutie.

    ???

    Ostao sam dužan par slika u prošlom postu
    Imam Ahmed bilježi od Ibn Harmele a on od njegove tetke: Održao je Resulullah savs hutbu, prsta nateknutog od ujeda škorpije, pa je rekao: Vi govorite: Nema više neprijateljstva, a vi nećete prestati boriti se protiv neprijatelja sve dok ne dođe Je'džudž i Me'džudž: širokih lica, sitnih očiju, crvene kose sa teških i visokih predjela zemlje, lica poput iskovanih štitova.(Musned Ahmeda, 5/271)




    #6634
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=810 wrote: Evo još jedan zanimljiv detalj.
    Zul Karnejn u prevodu znači “onaj koji posjeduje dva roga”.
    Pogledajte sad najpopularnijeg lika Yakutie.

    ???

    Brate, Zul Karnejn je bio musliman, Ibn Kesir kaže da je tavafio oko Kabe zajedno sa Ibrahimom AS. Ne znam kakav ti je argument ova slika nekog njihovog sihirbaza ili šta je već. Uz to se “rogati” likovi pojavljuju u gotovo svakoj staroj civilizaciji. Zašto bi ovi od Jedžudža i Medždudža imitirali Zul Karnejna?
    Dalje, Zul Karnejn znači i DVA VREMENA, i koliko ja znam, a bilo bi dobro da me neko učeniji ispravi ako griješim, svaki put kad je u Kur'anu upotrebljena ta riječ (QARN) radilo se o vremenu a ne o rogu.
    Tako da ti po mom mišljenju ovaj zadnji detalj totalno otpada, Allah najbolje zna.

    Generalno je jako zanimljivo ovo tvoje izlaganje, imam još par primjedbi i upita koje ću kasnije postaviti kad budem imao vremena inšaAllah.

    #6635
    Anonimno
    Neaktivan

    Da brate znam da je Zul Karnejn bio musliman.
    Ali nisi razumio poentu.
    Ovaj lik kojeg oni sad slave možda kao nekog sveca vjerovatno potječe iz starog doba od iz priča o “dovorogom” kralju koji je spasio njihove pretke od divljačkih naroda Je'džudža i Me'džudža.
    Da riječ “Qarn” se navodno može prevesti kao epoha,doba ili slično.
    Nisam ni ja poznavalac arapskog,tako da nemogu zasigurno ništa tvrditi.
    Ja vjerujem da ovo što sam dosad iznio nije nikakava nužna stvar za vjerovanje.Nego stvar za razmisliti.
    Mnogo detelja se poklopilo,a Allah najbolje zna.
    A jedan od ciljeva mi je da pokažem onima koji teoriju o khazarima kao o J&M uzimaju kao “ajet” i sahih hadis,da se vrlo lako može argumetovanija i jača teorija napraviti.
    Bujrum iznesi što imaš,Allah te pomogo.
    Još jedna stvar,da napomenem da ja nemislim da su ovi sa slike Je'džudž i Me'džudž nego srodni narodi.Ili čak pretci onih koji su tražili pomoč od Zul Karnjena.Znači nisam rekao da su pušteni,da se zna.

    #6752
    Anonimno
    Neaktivan

    Bio si u pravu brate da nisam baš najbolje bio shvatio ovu teoriju.
    I jasno mi je od početka da je ovo samo teorija, isto kao što mi je jasno da je i Imranovo tumačenje samo teorija.

    Uhvatio sam vremena i pročitao ove linkove na engleskom i pravo su zanimljivi. Allah najbolje zna šta je sve od onoga tačno.

    Najzanimljivije od svega mi je ta stara mapa i njena usporedba sa ovim mjestima kako se danas zovu. Prevelika je sličnost u nazivima. Vidio sam tu mapu i ranije, a vidio sam i još jednu sličnu negdje na internetu (ne mogu je sada naći) koja pokazuje “Goga i Magoga” na sličnim lokacijama. Isto tako te konstrukcije i materijali od kojih su sagrađeni i njihova neprobojnost je uistinu zanimljiva.

    Šta i dalje vidim kao fulu ove teorije (ili ne razumijem to) jeste činjenica da je Zul Karnejn Allahovom voljom zatvorio prolaz između naroda Jedžudža i Medžudža i naroda koji je tražio njegovu pomoć. Znači nije nigdje protjerao J&M, nije ih utjerao u zemlju, već je samo napravio barijeru u prolazu kroz koji su ovi dolazili i činili zulum ljudima. Po ovom znači J&M nisu uopšte promjenili lokaciju već im je samo zatvoren prolaz.
    Tako da mislim da kad bi nazivi ovih mjesta (Yakutsk i Magadan) imali veze sa narodima Jedžudž i Medžudž onda bi oni morali biti tu, u njima.
    Allah najbolje zna.

    #6759
    Anonimno
    Gost

    Poslanik a.s. kaže: ‘Dedžal će jahati na magarcu, taj magarac će letjeti brzo kao oblak i magarac će imati razvučene uši.’

    Kaze sejh Albani, Allah mu se smilovao, da je ova hadis veoma, veoma slab.

    #6779
    Anonimno
    Gost

    AK47

    Dalje, Zul Karnejn znači i DVA VREMENA, i koliko ja znam, a bilo bi dobro da me neko učeniji ispravi ako griješim

    Postoje razni govori (qaul) sta znaci Zul Karnejn. Izmedju ostaloga postoji govor da Zul Karnejn znaci dva vremena, zatim postoji i govor da Zul Karnejn znaci onaj koji posjeduje dva roga i postoji jos govora, ali ni za jedan govor ne mozemo reci da je ispravniji jer ne postoji ocit dokaz za to. A Allah najbolje zna.

    #6793
    Anonimno
    Neaktivan

    Khajr inšaAllah.
    Ja sam naletio na internetu na govor o toj mapi.Bookmarkovo sam link,pa sam ga kasnije izgubio.
    Koliko se sjećam,pisalo je da je mapa autentična,i da potječe iz 4-5 stolječa po hidžri,a Allah najbolje zna.
    Ja koliko znam,večina mufesira govori da riječi Je'džudž i Me'džudž nisu arapske riječi.
    Vrlo moguče da su se te riječi izmjenile tokom svih tih godina ali da su korijeni ostali isti,ili barem neka sličnost sa orginalnim riječima.Potraži pa ćeš nači inšaAllah,da riječi Jakutsk i Magadan imaju neku neobičnu historiju.

    Da,upravu si Zul Karnejn nije protjerao J&M,niti ih je utjerao u zemlju.Nego je samo digao barijeru između J&M i naroda koji je tražio pomoč od njega.Znači morala je postojati neka prirodna barijera koja je bila iza J&M.Tako da kad je Zul Karnejn digao branu,oni se nisu mogli osloboditi zato jer je to bio jedini put.
    Kakva je veza sad,J&M sa narodom koji žive u Yakutsku i Magadanu možemo samo predpostavljati.Ja sam čitao u knjizi “Kraj Svijeta” za koju vjerujem da svi znate o kojoj se radi,da postoji teorija da je Zul Karnejn zarobio 22 od 23 plemena ova dva naroda a da je jedno pleme ostalo vani.Ako je to tačno onda bi mogli objasniti ove narode koji tu žive.
    Yakutsk i Magadan nemoraju nužno da budu prebivališta J&M.Možda su i oni uzeli imena ta dva naroda i stavili da budu imena gradova.Ovo područje je veliko kao Indija i to su hiljade kvadratnih kilometara nenasljenog područja.Put koji vodi iz Yakutska u Magadan ide kroz visoke planine.I smatram da bi tu negdje između mogao biti zarobljen J&M.A Allah najbolje zna.
    Pročitaj ovaj sljedeči link.
    http://deathby1000papercuts.com/2012/01/ancient-meteorite-destroyer-complex-in-siberias-valley-of-death/
    I kada nađeš vremena pročitaj i ovaj link koji ja nisam pročitao.Koji govori o historiji ovih područja.
    http://www.cosmicelk.net/Yakutia16c.htm

    Našao sam na youtube u moru videa o J&M jedan koji mi se činio najinteresantnijim i najispravnijim.Neču prepričavati ovaj video osim jednog dijela koji govori i vizuleno pokazuje gdje je išao Zul Karnejn u svojim putovanjima.

    Allah Uzvišeni kaže:“Kad stiže do mjesta gdje Sunce zalazi, učini mu se kao da zalazi u jedan mutan izvor i nađe u blizini njegovoj jedan narod. “O Zulkarnejne,” – rekosmo Mi – “ili ćeš da ih kazniš ili ćeš s njima lijepo da postupiš?”(18:86)

    Kao što znamo sunce zalazi na zapadu.Znači Zul Karnejn je krenuo na zapad.
    Zašto ova slika pokazuje da je Zul Karnejn stigao u Afriku.Pa zato što je to krajnja zapadna tačka do koje je on mogao doči..Ovaj u videu je ponudio dosad najbolji odgovor koji sam ja čuo.Zašto mu se činilo da zalazi u mutan izvor?
    Pa vidite pokraj zapadne obale Afrike se nalaze Kanarski otoci.Koji su relativno vrlo blizu obale.

    Na jednom ili na više otoka se nalaze vulkani koji su navodno bili aktivni prije 4 hiljade godina.
    I kada se velika količina lave mješala sa vodom nije čudno zašto se Zul Karnejnu činilo da “kao da zalazi u jedan mutan izvor”.

    “I kad stiže do mjesta gdje Sunce izlazi, on nađe da ono izlazi iznad jednog naroda kome Mi nismo dali da se od njega bilo čim zakloni.”(18:90)

    On misli da je Zul Karnejn drugi put otišao čak do Arktičkog kruga na kojem nema ništa ni drveča ni planina ni ništa što bi zaštitilo od sunca koje stalno izlazi i koje ne zalazli čak ni noču.

    I treče putovanje koje je Zul Karnejn obavio bi moglo da bude na teritoriji Sibira,tj Yakutska i Magadana.

    Evo pogledajte video koji je po meni jedan od boljih od desetine videa koji slijepo obrađuju Imranovu teoriju.

    #6881
    Anonimno
    Neaktivan

    #6882
    Anonimno
    Neaktivan

    #6884
    Anonimno
    Neaktivan

    ALLAH davas nagradi zavas iskreni trud hvala ALLAHU koi je dao da omladina ovog ummeta ide u potragu istine putem KURANA I SUNNETA

    #6890
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio.
    Ova mapa je puno detaljnija od one koju sam ja postavio.
    I ova je crtana obrnuto od načina kao se danas mapa ucrtava.Pa nemojte da vas zbuni.
    Poznat vam je hadis onoga čovjeka koji je prišao Allahovom Poslaniku pa mu je rekao da je vidio zid Zul Karnejna,na što je Allahov Poslanik odgovorio,da vidio si ga.
    Ko je bio taj čovjek,kako se zvao,i kako je uopšte našao taj zid?

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 56)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.