I opet se terorisu Allahovi robovi (uhapšen Bilal Bosnić)

  • This topic has 32 odgovora, 17 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 6087 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 33)
  • Autor
    Postovi
  • #12644
    Anonimno
    Neaktivan

    Kakav je to ulicarski govor carska vojsko, zar prilici bratu muslimanu da se tako sarlatanski izrazava, razumem ja da ti zelis da budes opusten ali nemoj davati braci takve ulicarske prijedloge, nemoj da budes poput klasicnih sejtansko opustenih bosnji koji se primitivno ulicarski izrazavaju i kojima je sve do nekakve zezancije, nije ti ovo neki bosnjacko-nacionalisticki forum, ovdje postoji moral i kultura izrazavanja.
    Cak i da te brat salahudin pogrijesno shvatio ili uvrijedio, ovakav nacin odgovoranja ne prilici jednom muslimanu.
    A drugo dali je brat salahudin ozenjen i dali treba naci hanumu to je njegovo, nije tvoje da zalazis u privatan zivot nekome i dajes nekakve glupave ulicarske prijedloge.

    Logicno je da se nekad misljenja medju bracom ne slazu ali to neznaci da koristimo ulicarsku terminologiju ili da se medjusobno nekulturno prepucavamo.

    A evo i jednog pravog islamskog prijedloga od shejha Bilala – SABUR:

    #12655
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo šta su danas objavile banjalučke Nezavisne novine o ovom slučaju:

    “Ova prokleta država traži belaja”
    Nakon što su mediji objavili vijest o hapšenju petorice vehabija, tekst je prenio i sajt putvjernika.com, na kojem je džihad centralna tema, i gdje je jedan posjetilac prokomentarisao: “Ova prokleta država stvarno traži belaja.” Drugi mu forumaš, potom, savjetuje da bude oprezniji.

    “Postoje mjesta i situacije kada je pametnije oćutat’, pogotovo ako zaista želiš nešto napraviti po tom pitanju”, naveo je forumaš, koji pita “neopreznog” istomišljenika: “Nije li ti palo na pamet da će oni pitati sad Bilala: A ko je onaj lik što govori da država traži belaja? Šta je on mislio pod belajem? Da li ih ti podstičeš na takve riječi i na takva djela?”

    Cijeli članak može se pročitati ovdje: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Bosnic-prijeti-ratom-a-pusten-na-slobodu-162646.html

    Mislim da ovo nikoga neće nasekirati, pogotovo brata @Salahudina, ali opet da mu to javnem na znanje.

    #12659
    Anonimno
    Neaktivan

    uhhhhhhhhhhhhhhhhhhh prate nas i citaju sta pisemo… aaaaaa

    mozda nam i tel. prisluskuju…. uhh

    et nismo znali, do sad inace bi bili oprezniji.

    kad vec citatate onda vama jedna poruka vratite se islamu i spasite se patnje na onom svijetu.

    #12666
    Anonimno
    Neaktivan

    im muslim dont panic post=7494 wrote: uhhhhhhhhhhhhhhhhhhh prate nas i citaju sta pisemo… aaaaaa

    mozda nam i tel. prisluskuju…. uhh

    et nismo znali, do sad inace bi bili oprezniji.

    kad vec citatate onda vama jedna poruka vratite se islamu i spasite se patnje na onom svijetu.

    Ljudi kojima se obracas nevjeruju u Allaha a kamoli u patnju na onom svijetu! To su ljudi kojima je dunjaluk, i ono sto dunjaluk pruza sve u zivotu. Novinari su ljudi koji nemaju morala, granica, i zabrana. On bi za dobar clanak ili pricu, koja ce se citati prodao svoju vjeru, majku i oca.
    Nekad je zaista mudro koristiti mozak, barem u situacijama kada znamo da nasim komentarom, tekstom, izjavom ili sl. mozemo naskoditi nasem bratu.

    Na lavez psa se ne uzvraca lajanjem. Pusti karavanu nek ide dok psi laju

    #12670
    Anonimno
    Neaktivan

    @ Sahabi brate,pustili bi mi njih no oni nece da puste nas.Zato ija vas pozivam ostavite se shejtanovog posla,prifatite islam i spasite se,svi novinari,svi oni koji se legitimisu ko muslimani,svi oni dr,mr neznam jo sve koju etiketu imaju,pa i ovi saffovci.
    @im muslim dont panic,nek prisluskuju koliko hoce,mi se njih ne bojim,dovoljan je nama Allah i divan li je On zastitnik.

    A to da treba mudrovat sa pisanjem da nebi neko zloupotrebio,subhnaAllah oni kad hoce da zloupotrebe nadju kako ce,nije im tesko ni da slazu,ni da isceniraju.
    Molim Allaha da nas pomogne i zastiti AMIN.

    #12671
    Anonimno
    Neaktivan

    El-Bera post=7476 wrote: Administracijo,obrišite zadnji komentar Hajre.
    Hajro Allah ti se smilovao,ovo je bilo sasvim nepotrebno za javnost.
    Allah vam se smilovao braćo,bolje u zikru da vrijeme provodite.

    Amin ahi ali treba svatiti da ovaj insan ima lijepu petu deceniju zivota i kada neshto kaze(napishe) onda i staji iza toga.
    Neznam shta da kazem na brisanje posta,neznam zashto nije za javno.
    Jel mozda nije “mudro” ukazati na istinu kada se gibeti neko za koga se drzi daje brat u vjeri ?
    Neka braca sumnjaju na racun shubhi i na racun jednoga nesmotrenoga postupka a shto nikako nije dobro.
    Nisam alim,niti blizu toga ali vjeruj ahi da znam puno vishe nego se da vidjeti iz mojih postova i kako napomenuh kada pricam(pishem) vjeruj da znam gdje su granice cega i josh jednom napominjem da kada god se iznese gibet bez uspostavljanja dokaza a imenom i prezimenom za negoga od nashe brace/sestara,uvjek cu reci istinu makar me to glave koshtalo i necu preshutiti osim onoga shtoje u vecem interesu Islama i muslimana a moj obrisani post nije preshao granicu kada je jace vrijednosti preshutiti nego reci.
    Molim Allaha azewedzel da poveca nash iman i korisno znanje,podarinam mudrost i pronicljivost i ucininas od onih kojice biti u hladu Arsha velicanstvenoga kada drugog hlada nece biti-amin.

    #12674
    Anonimno
    Neaktivan

    ovo ‘mudrovanje’ kao da je postalo prelazno..

    Allahu alem

    #12676
    Anonimno
    Neaktivan

    im muslim dont panic post=7509 wrote: ovo ‘mudrovanje’ kao da je postalo prelazno..

    Allahu alem

    Tako je! Murdzije su mudre, mi smo hamasli. Nesmije jedan muwehhid da dozvoli da mu se podkrade ova opaka bolest zvana mudrovanje. Samo rezi, sto na um to na drum, samo tako ces izbijeci ovu epidemiju tj. “prelaznu bolest”.

    Spomenes tekfir, automatski dobijes titulu ili etiketu “tekfirovac” isto tako se usudi spomenuti mudrost, slijedi ti titula “murdzija”, a ako pak nisi tako nazvan, opet je to znak da si “zarazen” tom opakom bolescu. Tu prelaznu bolest mozes izlijeciti tako sto ces iskljuciti svoj razum i izbaciti iz svog mozga rijec mudrost, blagost…, i sve sto asocira na murdzije, a zamjeniti ih suprotnim stvarima. Tako ces dokazati da si muwehhid

    #12677
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=7490 wrote: Evo šta su danas objavile banjalučke Nezavisne novine o ovom slučaju:

    “Ova prokleta država traži belaja”
    Nakon što su mediji objavili vijest o hapšenju petorice vehabija, tekst je prenio i sajt putvjernika.com, na kojem je džihad centralna tema, i gdje je jedan posjetilac prokomentarisao: “Ova prokleta država stvarno traži belaja.” Drugi mu forumaš, potom, savjetuje da bude oprezniji.

    “Postoje mjesta i situacije kada je pametnije oćutat’, pogotovo ako zaista želiš nešto napraviti po tom pitanju”, naveo je forumaš, koji pita “neopreznog” istomišljenika: “Nije li ti palo na pamet da će oni pitati sad Bilala: A ko je onaj lik što govori da država traži belaja? Šta je on mislio pod belajem? Da li ih ti podstičeš na takve riječi i na takva djela?”

    Cijeli članak može se pročitati ovdje: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Bosnic-prijeti-ratom-a-pusten-na-slobodu-162646.html

    Mislim da ovo nikoga neće nasekirati, pogotovo brata @Salahudina, ali opet da mu to javnem na znanje.

    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    #12704
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=7512 wrote:
    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Autor im se može javiti putem Tora i oni neće znati za njegovu IP adresu, stoga je pravdanje nečijih nedozvoljenih postupaka nekakvim misterioznim opravdanjima samo znak koliko se duboko zaglibilo u nerazumijevanju nekih osnovnih stvari o kojima mnogi toliko vole da pišu i govore.

    Da se razumijemo, kafiri će vrijeđati i napadati muslimane, tačno da nijedan musliman na svijetu ne izgovori ništa po kafirskim zakonima nedozvoljeno. Međutim, Salahudinu se ne može naći opravdanje za njegov post, ako je njime ciljao ono što su kafiri shvatili. Ako iko u ovakvim situacijama treba nekome da prijeti onda su to vođe muslimana, a ne “noname” članovi foruma, i to foruma i sajta koji se redovno posjećuje od zlonamjernika, koji traže i slamku kako bi se za nešto uhvatili, pa dvosmislenim komentarima (poput Salahudinovog) daju značenja koja njima odgovaraju, a sve kako bi postigli svoje prljave islamofobične ciljeve. U ovome im osobe poput Salahudina zdušno pomažu.

    Gdje li je nestala mudrost muslimana!?

    Usput da se zahvalim srbo-fašističkim i ostalim medijima koji su još jednom izreklamirali naš sajt, “objektivno” i “profesionalno” pripisujući dvosmisleni stav jednog člana foruma administraciji sajta.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    Amin!

    #12708
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=7540 wrote: [quote quote=Šebab post=7512]
    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Autor im se može javiti putem Tora i oni neće znati za njegovu IP adresu, stoga je pravdanje nečijih nedozvoljenih postupaka nekakvim misterioznim opravdanjima samo znak koliko se duboko zaglibilo u nerazumijevanju nekih osnovnih stvari o kojima mnogi toliko vole da pišu i govore.

    Da se razumijemo, kafiri će vrijeđati i napadati muslimane, tačno da nijedan musliman na svijetu ne izgovori ništa po kafirskim zakonima nedozvoljeno. Međutim, Salahudinu se ne može naći opravdanje za njegov post, ako je njime ciljao ono što su kafiri shvatili. Ako iko u ovakvim situacijama treba nekome da prijeti onda su to vođe muslimana, a ne “noname” članovi foruma, i to foruma i sajta koji se redovno posjećuje od zlonamjernika, koji traže i slamku kako bi se za nešto uhvatili, pa dvosmislenim komentarima (poput Salahudinovog) daju značenja koja njima odgovaraju, a sve kako bi postigli svoje prljave islamofobične ciljeve. U ovome im osobe poput Salahudina zdušno pomažu.

    Gdje li je nestala mudrost muslimana!?

    Usput da se zahvalim srbo-fašističkim i ostalim medijima koji su još jednom izreklamirali naš sajt, “objektivno” i “profesionalno” pripisujući dvosmisleni stav jednog člana foruma administraciji sajta.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    Amin!

    Allah te nagradio svakim hajrom brate i povecao ti znanje! Allahumme amin!

    #12714
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=7540 wrote: [quote quote=Šebab post=7512]
    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Autor im se može javiti putem Tora i oni neće znati za njegovu IP adresu, stoga je pravdanje nečijih nedozvoljenih postupaka nekakvim misterioznim opravdanjima samo znak koliko se duboko zaglibilo u nerazumijevanju nekih osnovnih stvari o kojima mnogi toliko vole da pišu i govore.

    Da se razumijemo, kafiri će vrijeđati i napadati muslimane, tačno da nijedan musliman na svijetu ne izgovori ništa po kafirskim zakonima nedozvoljeno. Međutim, Salahudinu se ne može naći opravdanje za njegov post, ako je njime ciljao ono što su kafiri shvatili. Ako iko u ovakvim situacijama treba nekome da prijeti onda su to vođe muslimana, a ne “noname” članovi foruma, i to foruma i sajta koji se redovno posjećuje od zlonamjernika, koji traže i slamku kako bi se za nešto uhvatili, pa dvosmislenim komentarima (poput Salahudinovog) daju značenja koja njima odgovaraju, a sve kako bi postigli svoje prljave islamofobične ciljeve. U ovome im osobe poput Salahudina zdušno pomažu.

    Gdje li je nestala mudrost muslimana!?

    Usput da se zahvalim srbo-fašističkim i ostalim medijima koji su još jednom izreklamirali naš sajt, “objektivno” i “profesionalno” pripisujući dvosmisleni stav jednog člana foruma administraciji sajta.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    Amin!

    Dostojanstvenije bi bilo stvoje strane da se njemu licno obratis i kazes to sto imas, a ne da moj komentar koristis da bi istreso ono sto imas.

    #12717
    Anonimno
    Neaktivan

    @RPG (mudri)
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatu. Sta je moj ahi, sta si se prepao???? Jesi jesi prepao si se.
    Ova stranica je bila napadana kako medijski isto tako i hakerski od strane neprijatelja Islama i prije mene a bit ce i posle mene.
    Muslimani ove drzave su bili terorisani i prije moje a biti ce i posle moje izjave. Ovo sto je bilo do sad sa njihove strane nije jos nista.
    Npr. sto se tice shejha i ostale brace tek cemo sad vidjeti sta ce biti sa njima jer im dok ovo pisem kafiri vec pripremaju optuznicu sa kojom ce im napraviti jos vise belaja.
    Sa kafirske strane gledista, moja izjava nije nista veca prijetnja za bezbjednost drzave od sveukupnog koncepta ove stranice.
    Hajka na muslimane je malter ne u punom jeku. Jedan od razloga je sto mi mudrujemo. Ali mudrujemo samo zato sto se jos nije desilo to da nekome od nas licno uhapse ili odvedu nekoga kao babu ili brata gdje cemu dati dobar degenek samo zato sto slusa jedne od nasih sejhova ili posjecuje ovu stranicu. Mislim kad bi se reagovalo samo stim povodom, da bi to bio pravo munaficki od nas. Zar ne reba da nas boli kad to rade bilo kome od muslimana a pogotovo nekom od shejhova kojih mi imamo toliko da ih na prste mozes izbrojati?
    Sto se tice moje izjave: “ova prokleta drzava stvarno trazi belaja”, vidim da se neki trude da je prokomentarisu kao dvosmislenu. Iz neke mudrolije ko eto kako bi mi imali jos jedan bezbjedan dan na mehkom i u toplom.
    Nije tako. Pod tom izjavom sam mislio da stalnim provociranjem i terorisanjem muslimanskih porodica oni ispipavaju nase reakcije do te mjere gdje ce nekome od muslimana puknuti film. Naravno sto ce oni jedva docekati kako bi rekli “evo terorista”.
    Jos jednom. Oni traze belaja. I svjesni su toga. I smisljeno to rade. I dragi brate RPG, ma kolko ti bio “mudar” oni ce to postici, bilo ne bilo ove stranice. Bilo ne bilo komentara kao sto je moj.

    Cetnicke novine koje su objavile text o shejhu i gdje su spomenule ovu stranicu, u komentarima se da vidjeti da je dosta pojedinaca jasnija i ogorcenija po pitanju hapsenja i nepravde.
    Sa druge strane strasno sam razocar u tebe. Nisi siguran u sebe i u svoje stavove jos od kad je bila tema “zukorlic” pa ti nije bilo jasno jeli mushrik ili nije sve dok ovaj otvoreno nije priznao da podrzaje pedere. Za svoju nesigurnost vadis se terminologijom kao sto je “mudrost”.

    Ovo je moj zadnji post. Stim jos jedna manje “usijana glava” za tebe da mozes mirno spavati i voditi ovu stranicu.
    Molim Allaha pomogne i ucvrsti vjernike i da nas sve zastiti od spletka kafirskih.

    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    #12720
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=7550 wrote: [quote quote=RPG post=7540][quote quote=Šebab post=7512]
    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Autor im se može javiti putem Tora i oni neće znati za njegovu IP adresu, stoga je pravdanje nečijih nedozvoljenih postupaka nekakvim misterioznim opravdanjima samo znak koliko se duboko zaglibilo u nerazumijevanju nekih osnovnih stvari o kojima mnogi toliko vole da pišu i govore.

    Da se razumijemo, kafiri će vrijeđati i napadati muslimane, tačno da nijedan musliman na svijetu ne izgovori ništa po kafirskim zakonima nedozvoljeno. Međutim, Salahudinu se ne može naći opravdanje za njegov post, ako je njime ciljao ono što su kafiri shvatili. Ako iko u ovakvim situacijama treba nekome da prijeti onda su to vođe muslimana, a ne “noname” članovi foruma, i to foruma i sajta koji se redovno posjećuje od zlonamjernika, koji traže i slamku kako bi se za nešto uhvatili, pa dvosmislenim komentarima (poput Salahudinovog) daju značenja koja njima odgovaraju, a sve kako bi postigli svoje prljave islamofobične ciljeve. U ovome im osobe poput Salahudina zdušno pomažu.

    Gdje li je nestala mudrost muslimana!?

    Usput da se zahvalim srbo-fašističkim i ostalim medijima koji su još jednom izreklamirali naš sajt, “objektivno” i “profesionalno” pripisujući dvosmisleni stav jednog člana foruma administraciji sajta.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    Amin!

    Dostojanstvenije bi bilo stvoje strane da se njemu licno obratis i kazes to sto imas, a ne da moj komentar koristis da bi istreso ono sto imas.

    Dragi brate, vjerujem da i sam znaš da sam se bratu već obratio i kazao “to što imam” (a čija je srž ono što sam gore napisao), a razlog zašto sam uzeo tvoj post jeste što si samo ti napisao o otkrivanju lokacije preko IP adrese, pa nisam mogao uzeti drugi post kao referentni. Ako smatraš da sam te time uvrijedio, tražim halala od tebe.

    a ne da moj komentar koristis da bi istreso ono sto imas

    Ja, dragi brate, nisam ništa istresao, već samo pokušao prozboriti govorom razuma a ne vriskom osjećanja. Kada jedan musliman izgovori istinu od koje niko nema koristi, već mnogi mogu imati štetu (ili imaju štetu), onda se takav govor smatra nedopustivim. Više od 10 godina aktivno pratim vijesti i događaje iz svijeta islama i sa džihadskih frontova i braća su više puta pisala o nepromišljenim postupcima pojedine hamasli braće koji su nerijetko koštali života na desetine muslimana i mudžahida. Živimo u vremenu kada ummetu nisu potrebni navijači, već igrači, i svako navijanje koje ide na štetu igračima je štetno, makar onaj koji navija mislio da čini dobro djelo. Naravno, ne pokušavam da kažem da je Salahudinova izjava tako strašna, jer da jeste osudio bih je isto tako strašno, ali ono što želim da kažem jeste da nije junaštvo u iznošenju ishitrenih stavova, a praksa je pokazala da mnogi vlasnici takvih stavova nikada nisu otišli dalje od prijetnji iza monitora. (Opet, ne smatram da je brat Salahudin od njih, da me ne bi opet “blago nasihatio”).

    صلاح الدين post=7553 wrote: @RPG (mudri)
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatu.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu.

    Sta je moj ahi, sta si se prepao???? Jesi jesi prepao si se.

    Neka oči kukavice nikada ne nađu mira! Ja se tako mi Allaha nisam NIMALO prepao, jer da sam od onih koji se prepadaju, za ove četiri godine koliko vodim ovaj sajt, trebao bih umrijeti od straha.

    Ova stranica je bila napadana kako medijski isto tako i hakerski od strane neprijatelja Islama i prije mene a bit ce i posle mene.
    Muslimani ove drzave su bili terorisani i prije moje a biti ce i posle moje izjave.

    Ne slažem se sa ovim rezonovanjem, jer isključuje propisanu mudrost od Allaha, kojom je Allah obavezao svoje robove. Tako, ti možeš otići i napiti se alkohola i prebijati ljude po ulici, a kada kafiri budu počeli pričati o “pijanom vehabiji koji teroriše ljude i o opasnosti od vehabizma”, ti ćeš, kada se otrijezniš reći kako su kafiri govorili protiv muslimana i sljedbenika sunneta i prije tvog djela i da će isto nastaviti i nakon tvog djela.

    Kafiri će hapsiti, ubijati i maltretirati muslimane do Kijametskog dana, a šta ćeš ti reći Allahu ako si sebeb nanošenja zuluma makar jednom muslimanu!? (Ovo “ti” je bezlično “ti” i odnosi se na svakog od nas)

    Sa kafirske strane gledista, moja izjava nije nista veca prijetnja za bezbjednost drzave od sveukupnog koncepta ove stranice.

    Vidiš brate, ova izjava ti je u kontradikciji sa prvom (da sam se prepao).

    Hajka na muslimane je malter ne u punom jeku. Jedan od razloga je sto mi mudrujemo. Ali mudrujemo samo zato sto se jos nije desilo to da nekome od nas licno uhapse ili odvedu nekoga kao babu ili brata gdje cemu dati dobar degenek samo zato sto slusa jedne od nasih sejhova ili posjecuje ovu stranicu. Mislim kad bi se reagovalo samo stim povodom, da bi to bio pravo munaficki od nas. Zar ne reba da nas boli kad to rade bilo kome od muslimana a pogotovo nekom od shejhova kojih mi imamo toliko da ih na prste mozes izbrojati?

    Dakle, pošto mi nismo nikome zaprijetili, nas ne boli hapšenje braće i šejha Bilala – ovo je ono što slijedi iz tvoje izjave, iako ti možda nisi htio da to kažeš. To što su neki osporili tvoju izjavu, ne znači da njih ne pogađa hapšenje braće, ili da ih pogađa manje no tebe. Ako ovo treba da dokazujem, onda ćemo zapasti u smiješne situacije.

    Sto se tice moje izjave: “ova prokleta drzava stvarno trazi belaja”, vidim da se neki trude da je prokomentarisu kao dvosmislenu. Iz neke mudrolije ko eto kako bi mi imali jos jedan bezbjedan dan na mehkom i u toplom.

    Tvoja izjava je tvoje vlasništvo na dunjaluku i ahiretu, a naše “mudrolije” su izrečene kako bi braća, a i ti, i dalje pisali iz “mehkog i toplog”, a ne kako bi zaštitili sebe. Pa zar nisi rekao da je koncept sajta opasniji od tvoje izjave!? Pa kako možemo štitti lakat, a glava već odavno izložena i nesigurna!? Zar nas optužuješ za bezumnost?

    Sa druge strane strasno sam razocar u tebe. Nisi siguran u sebe i u svoje stavove jos od kad je bila tema “zukorlic” pa ti nije bilo jasno jeli mushrik ili nije sve dok ovaj otvoreno nije priznao da podrzaje pedere. Za svoju nesigurnost vadis se terminologijom kao sto je “mudrost”.

    Kako ja mogu pozivati ljude u ono što sam nisam siguran? Meni je zaista žao što ti spornoj raspravi nisi pristupio hladne glave, jer da jesi, ne bi imao potebe da me potvaraš. Stav kojeg sam iznio u toj raspravi i dan danas imam, a potvrdio sam ga kod daije koji najbolje poznaje akidu i ove mesele na našim prostorima. Naravno, ti možeš biti drugačijeg stava, ali nije primjereno svoje neistomišljenike optuživati za ono što nije pri njima.

    Za svoju nesigurnost vadis se terminologijom kao sto je “mudrost”

    Pazi, brate, da ti riječ mudrost ne postane noćna mora, poput riječi tekfir za murdžije, pa da zamrziš svakog ko spomene riječ “mudrost”. Tačno je da su mnogi zloupotrijebili ovu riječ, ali nam ovo ne daje za pravo da negiramo mudrost u islamu ili da se sa tom riječi ismijavamo.

    Ovo je moj zadnji post. Stim jos jedna manje “usijana glava” za tebe da mozes mirno spavati i voditi ovu stranicu.

    Allah te nagradio na tvom dosadašnjem zalaganju i trudu od kojeg smo se i te kako okoristili. Nedostajaćeš nam sigurno, ali mi poštujemo tvoju volju. Voljeli bismo kada ti ne bi otišao.

    Molim Allaha pomogne i ucvrsti vjernike i da nas sve zastiti od spletka kafirskih.

    Amin!

    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu dragi brate.

    #12727
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=7557 wrote: [quote quote=Šebab post=7550][quote quote=RPG post=7540][quote quote=Šebab post=7512]
    Ovo su zamke onih koji se bore protiv Islama i muslimana na nasim prostorima, nebi li im se autor komentara javio emajlom da se pravda nije tako mislio, i da mu preko IP adrese otkriju lokaciju i “pomognu” SIPI u borbi protiv nekakvih “potencijalnih”.

    Autor im se može javiti putem Tora i oni neće znati za njegovu IP adresu, stoga je pravdanje nečijih nedozvoljenih postupaka nekakvim misterioznim opravdanjima samo znak koliko se duboko zaglibilo u nerazumijevanju nekih osnovnih stvari o kojima mnogi toliko vole da pišu i govore.

    Da se razumijemo, kafiri će vrijeđati i napadati muslimane, tačno da nijedan musliman na svijetu ne izgovori ništa po kafirskim zakonima nedozvoljeno. Međutim, Salahudinu se ne može naći opravdanje za njegov post, ako je njime ciljao ono što su kafiri shvatili. Ako iko u ovakvim situacijama treba nekome da prijeti onda su to vođe muslimana, a ne “noname” članovi foruma, i to foruma i sajta koji se redovno posjećuje od zlonamjernika, koji traže i slamku kako bi se za nešto uhvatili, pa dvosmislenim komentarima (poput Salahudinovog) daju značenja koja njima odgovaraju, a sve kako bi postigli svoje prljave islamofobične ciljeve. U ovome im osobe poput Salahudina zdušno pomažu.

    Gdje li je nestala mudrost muslimana!?

    Usput da se zahvalim srbo-fašističkim i ostalim medijima koji su još jednom izreklamirali naš sajt, “objektivno” i “profesionalno” pripisujući dvosmisleni stav jednog člana foruma administraciji sajta.

    Allaha molim da njihove spletke njima samima vrati, i da ih iskusa onim gde ih najvise boli, da im odvoji njihovu djecu od njih, pa da osjete gorcinu spletki koje prave.

    Amin!

    Dostojanstvenije bi bilo stvoje strane da se njemu licno obratis i kazes to sto imas, a ne da moj komentar koristis da bi istreso ono sto imas.

    Dragi brate, vjerujem da i sam znaš da sam se bratu već obratio i kazao “to što imam” (a čija je srž ono što sam gore napisao), a razlog zašto sam uzeo tvoj post jeste što si samo ti napisao o otkrivanju lokacije preko IP adrese, pa nisam mogao uzeti drugi post kao referentni. Ako smatraš da sam te time uvrijedio, tražim halala od tebe.

    a ne da moj komentar koristis da bi istreso ono sto imas

    Ja, dragi brate, nisam ništa istresao, već samo pokušao prozboriti govorom razuma a ne vriskom osjećanja. Kada jedan musliman izgovori istinu od koje niko nema koristi, već mnogi mogu imati štetu (ili imaju štetu), onda se takav govor smatra nedopustivim. Više od 10 godina aktivno pratim vijesti i događaje iz svijeta islama i sa džihadskih frontova i braća su više puta pisala o nepromišljenim postupcima pojedine hamasli braće koji su nerijetko koštali života na desetine muslimana i mudžahida. Živimo u vremenu kada ummetu nisu potrebni navijači, već igrači, i svako navijanje koje ide na štetu igračima je štetno, makar onaj koji navija mislio da čini dobro djelo. Naravno, ne pokušavam da kažem da je Salahudinova izjava tako strašna, jer da jeste osudio bih je isto tako strašno, ali ono što želim da kažem jeste da nije junaštvo u iznošenju ishitrenih stavova, a praksa je pokazala da mnogi vlasnici takvih stavova nikada nisu otišli dalje od prijetnji iza monitora. (Opet, ne smatram da je brat Salahudin od njih, da me ne bi opet “blago nasihatio”).

    صلاح الدين post=7553 wrote: @RPG (mudri)
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatu.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu.

    Sta je moj ahi, sta si se prepao???? Jesi jesi prepao si se.

    Neka oči kukavice nikada ne nađu mira! Ja se tako mi Allaha nisam NIMALO prepao, jer da sam od onih koji se prepadaju, za ove četiri godine koliko vodim ovaj sajt, trebao bih umrijeti od straha.

    Ova stranica je bila napadana kako medijski isto tako i hakerski od strane neprijatelja Islama i prije mene a bit ce i posle mene.
    Muslimani ove drzave su bili terorisani i prije moje a biti ce i posle moje izjave.

    Ne slažem se sa ovim rezonovanjem, jer isključuje propisanu mudrost od Allaha, kojom je Allah obavezao svoje robove. Tako, ti možeš otići i napiti se alkohola i prebijati ljude po ulici, a kada kafiri budu počeli pričati o “pijanom vehabiji koji teroriše ljude i o opasnosti od vehabizma”, ti ćeš, kada se otrijezniš reći kako su kafiri govorili protiv muslimana i sljedbenika sunneta i prije tvog djela i da će isto nastaviti i nakon tvog djela.

    Kafiri će hapsiti, ubijati i maltretirati muslimane do Kijametskog dana, a šta ćeš ti reći Allahu ako si sebeb nanošenja zuluma makar jednom muslimanu!? (Ovo “ti” je bezlično “ti” i odnosi se na svakog od nas)

    Sa kafirske strane gledista, moja izjava nije nista veca prijetnja za bezbjednost drzave od sveukupnog koncepta ove stranice.

    Vidiš brate, ova izjava ti je u kontradikciji sa prvom (da sam se prepao).

    Hajka na muslimane je malter ne u punom jeku. Jedan od razloga je sto mi mudrujemo. Ali mudrujemo samo zato sto se jos nije desilo to da nekome od nas licno uhapse ili odvedu nekoga kao babu ili brata gdje cemu dati dobar degenek samo zato sto slusa jedne od nasih sejhova ili posjecuje ovu stranicu. Mislim kad bi se reagovalo samo stim povodom, da bi to bio pravo munaficki od nas. Zar ne reba da nas boli kad to rade bilo kome od muslimana a pogotovo nekom od shejhova kojih mi imamo toliko da ih na prste mozes izbrojati?

    Dakle, pošto mi nismo nikome zaprijetili, nas ne boli hapšenje braće i šejha Bilala – ovo je ono što slijedi iz tvoje izjave, iako ti možda nisi htio da to kažeš. To što su neki osporili tvoju izjavu, ne znači da njih ne pogađa hapšenje braće, ili da ih pogađa manje no tebe. Ako ovo treba da dokazujem, onda ćemo zapasti u smiješne situacije.

    Sto se tice moje izjave: “ova prokleta drzava stvarno trazi belaja”, vidim da se neki trude da je prokomentarisu kao dvosmislenu. Iz neke mudrolije ko eto kako bi mi imali jos jedan bezbjedan dan na mehkom i u toplom.

    Tvoja izjava je tvoje vlasništvo na dunjaluku i ahiretu, a naše “mudrolije” su izrečene kako bi braća, a i ti, i dalje pisali iz “mehkog i toplog”, a ne kako bi zaštitili sebe. Pa zar nisi rekao da je koncept sajta opasniji od tvoje izjave!? Pa kako možemo štitti lakat, a glava već odavno izložena i nesigurna!? Zar nas optužuješ za bezumnost?

    Sa druge strane strasno sam razocar u tebe. Nisi siguran u sebe i u svoje stavove jos od kad je bila tema “zukorlic” pa ti nije bilo jasno jeli mushrik ili nije sve dok ovaj otvoreno nije priznao da podrzaje pedere. Za svoju nesigurnost vadis se terminologijom kao sto je “mudrost”.

    Kako ja mogu pozivati ljude u ono što sam nisam siguran? Meni je zaista žao što ti spornoj raspravi nisi pristupio hladne glave, jer da jesi, ne bi imao potebe da me potvaraš. Stav kojeg sam iznio u toj raspravi i dan danas imam, a potvrdio sam ga kod daije koji najbolje poznaje akidu i ove mesele na našim prostorima. Naravno, ti možeš biti drugačijeg stava, ali nije primjereno svoje neistomišljenike optuživati za ono što nije pri njima.

    Za svoju nesigurnost vadis se terminologijom kao sto je “mudrost”

    Pazi, brate, da ti riječ mudrost ne postane noćna mora, poput riječi tekfir za murdžije, pa da zamrziš svakog ko spomene riječ “mudrost”. Tačno je da su mnogi zloupotrijebili ovu riječ, ali nam ovo ne daje za pravo da negiramo mudrost u islamu ili da se sa tom riječi ismijavamo.

    Ovo je moj zadnji post. Stim jos jedna manje “usijana glava” za tebe da mozes mirno spavati i voditi ovu stranicu.

    Allah te nagradio na tvom dosadašnjem zalaganju i trudu od kojeg smo se i te kako okoristili. Nedostajaćeš nam sigurno, ali mi poštujemo tvoju volju. Voljeli bismo kada ti ne bi otišao.

    Molim Allaha pomogne i ucvrsti vjernike i da nas sve zastiti od spletka kafirskih.

    Amin!

    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu dragi brate.

    “Pazi, brate, da ti riječ mudrost ne postane noćna mora, poput riječi tekfir za murdžije, pa da zamrziš svakog ko spomene riječ “mudrost”. Tačno je da su mnogi zloupotrijebili ovu riječ, ali nam ovo ne daje za pravo da negiramo mudrost u islamu ili da se sa tom riječi ismijavamo.”
    Ovo si dobro pojasnio, ovo je srz mnogih shubhi i neosnovanih, bespotrebnih optuzivanja forumasa.

    Brate RPG zao mije sto mnogi ne shvataju ispravno, tvoje itekako pravedne odgovore sa razumom i ahlakom kakvim dolikuje jednom iskrenom Allahovom robu. Nadam se da ce i brat Salahudin imati sabura i ispravno razumjeti tvoje pojasanjenje i da ce nastaviti ovde i dalje sa postovima od kojih su se mnogi okoristili.
    Koliko god se u nekim pitanjima ne slagali moramo se vracati Kuranu i sunnetu i medjusobno ispravljati ako nemozemo sami razumjeti odgovor u Kuranu i sunnetu onda su tu nasi shejhovi i daije koji ce nam najbolje pojasniti propise i fetve ucenjaka o pitanju u kojem dolazi do nesluglasica.

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 33)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.