Ibrahimov millet

  • This topic has 5 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 12 years by Anonimno. This post has been viewed 1301 times
Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    Postovi
  • #7323
    Anonimno
    Neaktivan


    Selam alejkum bračo,
    Davno sam čuo da je ovu knjigu neko počeo prevoditi,Allah zna koliko je ta informacija bila sahih.
    Šta vi znate o ovoj knjizi uvaženog šejha Ebu Muhammeda El-Makdisija?
    Koliko bi bilo pametno prevoditi prijevod?Tj koliko bi bilo pametno prevesti sa engleskog na bosanski,uzimajuči u obzir da knjiga sa svakim prevodom gubi na kvaliteti.
    Allah vas nagradio,šta vi bračo mislite o tome?

    #7331
    Anonimno
    Neaktivan

    Knjiga je prevedena ili skoro prevedena, koliko je meni poznato, ali nikada nije objavljena jer je prevodilac i/ili izdavač u međuvremenu “primio islam” : )
    Dakle, prijevod je kod gulata, možeš ga zatražiti od njih, ako ga nisu obrisali. Možda prijevod posjeduje i neki brat…

    #7336
    Anonimno
    Neaktivan

    ESSelamu alejkum we rahmetullah
    da ,knjiga je prevedena al ne i sredjena (lektura,ser.recenzija..itd)…mislim da je mogu nac..

    #7337
    Anonimno
    Neaktivan

    ensarija post=1545 wrote: ESSelamu alejkum we rahmetullah
    da ,knjiga je prevedena al ne i sredjena (lektura,ser.recenzija..itd)…mislim da je mogu nac..

    MašaAllah.
    Pitanje je da li ćeš dobiti izun od prevoditelja???
    Ako dobiješ izun,trebali bi se organizovat da se knjiga završi do kraja,i da se odštampa makar neki mali broj.
    Allah te pomogo,vidi da li je možeš dobiti i u kakvom je stanju pa nam obavezno javi da vidimo šta dalje.

    Knjiga je prevedena ili skoro prevedena, koliko je meni poznato, ali nikada nije objavljena jer je prevodilac i/ili izdavač u međuvremenu “primio islam” : )
    Dakle, prijevod je kod gulata, možeš ga zatražiti od njih, ako ga nisu obrisali. Možda prijevod posjeduje i neki brat…

    Evo baš razmišljam da ako neki brat koji nije skoro “primio islam” posjeduje prevod,da li je Šerijatski dozvoljeno iskoristiti ga,ako gulati nebi dali izun???

    #7352
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu
    ovdje je originalna knjiga na engleskom, e sad neznam da li je to, to sto vi trazite. Allah vam dao svaki hajr amin. .

    Click to access Millat_Ibrahim_-_English.pdf

    #7381
    Anonimno
    Neaktivan

    slatki sunnet post=1563 wrote: esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu
    ovdje je originalna knjiga na engleskom, e sad neznam da li je to, to sto vi trazite. Allah vam dao svaki hajr amin. .
    http://www.e-prism.org/images/Millat_Ibrahim_-_English.pdf

    Alejkumusselam
    Ne,mi tražimo prevod na bosanskom jeziku.Orginalna knjiga je na arapskom jeziku a prevedena je između ostalog i na engleski.
    Allah te nagradio.

Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.