Izreke Mudzahida Ummeta

  • This topic has 2 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 3198 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #7678
    Anonimno
    Neaktivan

    ˝ O vi Muslimani! Vi ste dugo vremena spavali, dovoljno dugo da bi tirani zagospodarili sa vama. Vi ste prihvatili da živite kao robovi i da se pokorite tiranima. Sada je došlo vrijeme da se pobunite i razbijete okove robstva. ˝ šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo)

    ˝ Zaista su naše riječi mrtve, sve dok ne umremo za njih, pa one ostanu žive među živima. ˝ šehid Sejjid Kutub (Allah mu se smilovo)

    ˝ Samo zato što sam u Faraonovoj kući, to ne znači da moram da šutim o Faraonu. Ovo nas Islam uči. ˝ šejh Ebu Hamza el – Misri (Allah ga izbavio)

    ˝ Smrt je samo jedna, pa neka bude na Allahovom putu. ˝ Šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo)

    ˝ Mnogi su oni koji su izabrali život da bi umrli, a ja sam izabrao umiranje da bi živio. ˝ šehid Abdul Wehab, (Allah mu se smilovo), afganistanski Džihad

    ˝ Otvori tvoja prsa pozdravljajući smrt na Allahovom putu i reci tvoje molitve prije nego se približiš tvojoj meti. Neka ti zadnje riječi budu, Nema boga osim Allaha i Muhammed je Njegov Poslanik. Onda, inšaAllah, ti ćeš biti u džennetu. ˝ šehid Usama bin Laden (Allah mu se smilovao)

    ˝ Govoriti o Džihadu nije dovoljno; Ti moraš biti u borbi da bi raširio Islam … ˝ sablja Islama šehid Hattab (Allah mu se smilovo)

    ˝ Umirem kao što umire kamila. Umirem u krevetu, u sramoti. Neka oči kukavice ne nađu mira ni u snu. ˝ Zadnje riječi Halida ibn el – Welida, (sa kojim je Allah zadovoljan), Allahove Sablje

    ˝ Zaista islamska istorija nije zapisana osim sa šehidskom krvlju, pričama o šehidima i sa primjerima šehida. ˝ šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo)

    ˝ Muslimani nikada neće biti poraženi od drugih. Mi Muslimani nismo poraženi od naših neprijatelja, već umjesto toga mi smo poraženi od nas samih. ˝ šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo)

    ˝ Glavna stvar koja nas sviju spriječava od odlaska u Džihad jesu naše porodice. Svi mi koji smo došli ovdje, došli smo bez dozvole naše porodice. Da smo mi poslušali naše porodice i otišli nazad kući, ko bi obavljao ovaj posao koji mi radimo? Svaki put kda nazovem moju majku, čak i i sada ona je tražila od mene da dođem kući, premda je ja nisam vidio zadnjih 12 godina. Ako bi ja otišao nazad da posjetim moju majku, ko bi nastavio ovaj posao? ˝ sablja Islama šehid Hattab (Allah mu se smilovo)

    ˝ Žena je ušla u džehenem radi mačke, koju nije nahranila, niti je ostavila (slobodnu) da luta i jede od zemaljskih darova…Pa šta ćemo mi reči našem Gospodaru za JEDAN MILIJON (Iračke) DJECE, UBIJENE, BEZ MOGUĆNOSTI ILI SNAGE (da se odbrane)!!! Zaista smo mi Allahovi i njemu ćemo se vratiti. ˝ šehid Usama bin Laden (Allah mu se smilovao)

    ˝ Ja sam putnik koji traži istinu, ljudsko biće u potrzi za značenjem ljudskosti, i građanin koji traži dostojanstvo, slobodu, stabilnost i blagostanje u hladovini Islama. Ja sam slobodan čovjek koji je svijestan svrhe njegovog postojanja i poziva, uistinu, moja molitva i moje žrtvovanje, moj život i moja smrt, je sve za Allaha, Koji vodi brigu o svijetovima; On nema druga. Ovo mi je naređeno i ja sam među onima koji se pokoravaju Njegovoj Volji. Ovo sam ja. A ko si ti? ˝ šehid Hasan el – Bena (Allah mu se smilovo), kada je jednom upitan od novinara da se predstavi.

    ˝ Zaista je spavanje Mudžahida bolje od noćog namaza i posta onoga koji ostaje pozada ˝ šejh i Mudžahid šehid ibn Nuhas (Allah mu se smilovo)

    ˝ Perfekcija tewhida je pronađena kada u srcu ne ostane ništa osim Allah, i rob je ostavljen da voli one koje On voli i ono šta On voli, i da mrzi one koje On mrzi i ono što On mrzi, i da pokazuje prijateljstvo onima prema kojima je On prijatelj, i da pokazuje neprijateljstvo onima prema kojima je On pokazao neprijateljstvo, i da naređuje ono što On naređuje i da zabranjuje ono što On zabranjuje. ˝ citat od Ibn Tejmijje, bilježi ibn al – Qajjim, el – Madaridž [3/485]

    ˝ Ne. Snaga pojedinca koja unistava snagu Zajednice nije snaga, to je zavjera. Ako zivis na Zapadu, treba da slijedis Islam, a Islam ti ne kaze da ako vidis tvoju bracu i sestre kako bivaju bombardovani od ljudi koji tebi daju hranu i pice ti trebas biti vise odan ovim ljudima nego Islamu. Takvu odanost Islam naziva zavjerom. ˝ šejh Ebu Hamza el – Misri (Allah ga izbavio)

    ˝ Islam ne može prihvatiti nikakvo mješanje sa džahilijetom. Ili će ostati Islam, ili džahilija; nikakva pola – pola situacija nije moguća. Komanda pripada Allahu (swt), a ako ne onda džahilijetu; Allahov Šerijat će preovladati, a ako ne onda ljudske strasti: ˝ Pa ako ti se ne odazovu, onda znaj da se oni povode jedino za strastima svojim. A zar je iko gore zalutao od onoga koji slijedi strast svoju, a ne Allahovu uputu? Allah, doista, neće ukazati na Pravi put narodu koji sam sebi nepravdu čini ˝ /Al-Qasas: 50/ ˝ Zar oni traže sud džahilijeta? A ko je od Allaha bolji sudija narodu koji čvrsto vjeruje? ˝ /Al – Ma´ida: 50/ šehid Sejjid Kutub (Allah mu se smilovo)

    ˝ Allah, subhanehu ve te´ala, kaže: ˝ Zato se bori (O Muhammede) na Allahovom putu, pa makar sam bio, a podstiči i vjernike. ˝ (Nisa´: 84) Zato je Džihad važeći akt obožavanja (Allaha, tebareke ve te´ala,) i on je dozvoljen u bilo kojem vremenu. To je škola koja odgaja mu`mine i to je simbol koji proizvodi i donosi Al – Qai´da Al – Areeda (široku i dugačku, prostranu bazu) na koju mnogi šejhovi čekaju, zuje o tome, i postavljaju kao uslovom za početak Džihada. Zbog ovoga, Džihad se ne smije prekinuti niti ga Ummet smije ignorisati. Slično tome, kao što ni Zekjat neće prestati da se daje ako nema Halife ili iz bilo kojeg drugog razloga. ˝ Šejh Ebu Muhammed el – Maqdisi (Allah ga izbavio)

    ˝ Dozvoljeno je za Muslimana da se bori sam protiv neprijatelja, kao što nam pokazuje Ebu Bekra Es – Sidik, radijAllahu anhu, njegovom izjavom u vezi mišljenja po pitanju Heretika (o.p. ljudi koji su odbili da plate Zekjat prvome Halifi na šta im je on, radijAllahu anhu, objavio rat). ˝ Šejh Ebu Muhammed el – Maqdisi (Allah ga sačuvao)

    #7683
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha Uzvišenog da im svima podari najveće stepene dženneta !!!

    p.s. da li se smije ovako pisati : N.N. šehid…
    ako se ne varam da sam učio po akidi ehli sunneta vel džem'ata da se piše šehid inšaAllah, jeli tako ? ispravite me ako griješim Allah vam se smilovao :zastava1:

    #7751
    Anonimno
    Neaktivan

    Prelijepi citati da ih Allah sve nagradi najljepšom nagradom…

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.