Jad i bijeda časopisa Saff

  • This topic has 30 odgovora, 17 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 5550 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 31)
  • Autor
    Postovi
  • #9965
    Anonimno
    Neaktivan

    safovciiiiiiiiiiii…. IKRE….
    “Elif-lam-mim. Zar misle ljudi da će biti ostavljeni na miru ako kažu: ‘Mi vjerujemo!’ i da u iskušenje neće biti dovedeni? A mi smo u iskušenje doveli i one prije njih,pa će Allah, doista, znati ( ukazujući na ) one koji govore istinu i one koji lažu.Zar misle oni koji zla djela rade da će Nama umaći? Loše prosuđuju! (Al-Ankebut)
    ———————————————————-
    A ovo se wAllahi navas odnosi:

    Allah neće vjernike s licemjerima izmiješane ostaviti, već će loše od dobrih odvojiti…(Ali ‘Imran 179)

    #9966
    Anonimno
    Neaktivan

    I pocrkajte od muke jel mi ponosno nosimo :zastava1: i nosicemoje do posljednjeg daha.

    #9974
    Anonimno
    Neaktivan

    inšaAllah Hajro…

    #9981
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1 post=4431 wrote: [attachment=143]380445_2627066400079_1357876164_3027424_734827902_n.jpg[/attachment]

    je li ti palo mozda na pamet da postoje i lazni profili na facebooku ?

    #9986
    Anonimno
    Neaktivan

    Istina je da postoji mogućnost da se napravi lažni profil na FB (koristeći tuđe ime i prezime) i to može napraviti svako.
    Ali isto tako nismo čuli da se Semir Imamović ikada ogradio od toga i da je rekao da neko zloupotrebljava njegovo ime i prezime i da on ne stoji iza stavova koji se iznose putem toga FB profila. Dakle sve dok se Imamović javno od toga ne ogradi svi imamo pravo smatrati da su to njegove izjave i svoj sud (mišljenje) o njemu donositi na temelju tih izjava.

    Osim toga, nije mi jasno u kojem je kontekstu postavljen ovaj video o mudžahidima budući da mu prethodi rečenica

    je li ti palo mozda na pamet da postoje i lazni profili na facebooku ?

    Da ne bi posjetitelji foruma sami donosili zaključke o tome, i možda pogriješili, bilo bi uputno da nam to pojasniš.

    #10021
    Anonimno
    Neaktivan

    Dino1 post=4562 wrote: Istina je da postoji mogućnost da se napravi lažni profil na FB (koristeći tuđe ime i prezime) i to može napraviti svako.
    Ali isto tako nismo čuli da se Semir Imamović ikada ogradio od toga i da je rekao da neko zloupotrebljava njegovo ime i prezime i da on ne stoji iza stavova koji se iznose putem toga FB profila. Dakle sve dok se Imamović javno od toga ne ogradi svi imamo pravo smatrati da su to njegove izjave i svoj sud (mišljenje) o njemu donositi na temelju tih izjava.

    Osim toga, nije mi jasno u kojem je kontekstu postavljen ovaj video o mudžahidima budući da mu prethodi rečenica

    je li ti palo mozda na pamet da postoje i lazni profili na facebooku ?

    Da ne bi posjetitelji foruma sami donosili zaključke o tome, i možda pogriješili, bilo bi uputno da nam to pojasniš.

    mozda Semir nikako nema fb profil i kako ce onda saznati da neko pise u njegovo ime lazno se predstavljajuci i zeleci posvadjati muslimane.
    sto se tice videa, radilo se o mom potpisu na profilu, uklonio sam ga da ne stvara zabunu

    #10026
    Anonimno
    Neaktivan

    global_intifada post=4597 wrote:
    mozda Semir nikako nema fb profil i kako ce onda saznati da neko pise u njegovo ime lazno se predstavljajuci i zeleci posvadjati muslimane.
    sto se tice videa, radilo se o mom potpisu na profilu, uklonio sam ga da ne stvara zabunu

    Ma Semir je ove svoje stavove jasno potvrdio u više navrata, tu nema dileme.

    A to što se boje potpisati ispod tekstova o “tekfiru” (dok trube na sva zvona o “anonimusima sa Puta vjernika”) pokazuje kakvi su. A bolje im je da se Allaha boje.

    #10131
    Anonimno
    Neaktivan

    Magistar pa da nema FB profil, nemoj ga braniti vec ga pusti da to sam ucini kada misli da ima potrebu za tim.
    On je nekada bio perjanica AIO i nije mu bilo mrsko kada je dobivao pare od brace Arapa. A sada kada je to malo presusilo, dobre su i pare koje dobiva od bosnjaka bez obzira odakle te pare dolazile (a znamo sa kim se sve sastaju i kuda sve putuju da bi malo para priskrbili).

    #10137
    Anonimno
    Neaktivan

    global_intifada post=4597 wrote:

    je li ti palo mozda na pamet da postoje i lazni profili na facebooku ?

    mozda Semir nikako nema fb profil i kako ce onda saznati da neko pise u njegovo ime lazno se predstavljajuci i zeleci posvadjati muslimane.
    sto se tice videa, radilo se o mom potpisu na profilu, uklonio sam ga da ne stvara zabunu

    Znači svi njegovi prijatelji na fb, od toga većinom porodica, komšije (što je najbitnije za ovu priču), braća koju lično poznajem, braća koju slabije poznajem žive u zabludi povodom toga, i da mu opet niko ne spomene da ima profil na fb… haha 🙂
    Stvarno na slab način si pokušao da ga odbraniš, a onima koji kažu da je možda duplikat profila, ja tvrdim da nije, jer sam online pratio ovu diskusiju na slici, i provjeravao njegov profil uporedo… Brat koji ga opominje na slici je isto svjedok tome…

    #10176
    Anonimno
    Neaktivan

    Ma ko god bi htio da se Nusret i Bilal onemoguce kao daije pa na bilo koji nacin,makar i stavljanjem tih ljudi tamo gdje to taj Semir kaze,nesmije za sebe da kaze da je musliman,makar bio i magistar u islamskom znanju,i ja molim Allaha da te i takve ili uputi na pravi put ili da ih kazni onako kako samo On moze da kaznjava.Amin!!!

    #10184
    Anonimno
    Neaktivan

    Saff u ofsajdu..

    Srebrenica je Mekka u Bošnjaka

    Onako kako je Kaba u Mekki kompas muslimanskog ummeta, izvor i utoka našeg smisla, tako je Srebrenica u bošnjačkom narodu orijentir za čitanje vremena koja su bila i koja će biti. U Srebrenici se sažima kontinuitet genocida nad Bošnjacima, kao politička i društvena realnost u kojoj Bošnjaci žive bezmalo 200 godina. Od prvih progona iz „oslobođene“ Srbije, preko talasa iseljavanja u vrijeme Austro-Ugarske, pa zločina i iseljavanja pod zaštitom Kraljevine Jugoslavije, sve do ove erupcije zločina i mržnje koja traje od 1989. (Gazimenstan, Memorandum SANU) na ovamo – mi Bošnjaci simbolički i stvarnosno živimo značenje Srebrenice. Našu je sudbinu nemoguće pročitati bez čitanja Srebrenice, kao što je muslimana nemoguće razumjeti bez Kabe. U svojoj „Srebreničkoj hutbi“ reisu-l-ulema dr. Mustafa ef. Cerić je kazao da je – „Srebrenica kao Mekka, gdje su rođeni Bošnjaci, koji su iz nje protjerani zato što su muslimani“, te napravio usporedbu sa podatkom da je – posljednji Allahov Poslanik Muhammed a.s. iz Mekke protjeran zbog islama, ali se nakon deset godina izgnanstva vratio, kao pobjednik i tako ostavio amanet za sva vremena da prognanik iz svog rodnog mjesta ne smije nikad izgubiti nadu u povratak i ne smije nikad odustati od svog prava na rodni kraj i vlastiti dom i domovinu. Otud Srebrenica ne samo da je dio naše vjerske obaveze, već i nacionalnog osjećanja, bez obzira na stranačka, pa i vjerska osjećanja u pojedinih Bošnjaka. Četnici nisu pitali ko je u kakvoj partiji, vjeruje li ili ne vjeruje u Boga, već su odreda klali svakoga Bošnjaka. Nema toga ko je u ime ateizma, komunizma ili srbofilstva mogao sačuvati život pred četničkim kamama!

    #10191
    Anonimno
    Neaktivan

    Nekada davno,u vrijeme dok sam citao ovaj list(prije otprilike 5 ili 6 godina)zaista sam se mogao okoristiti sa mnogim temama koje su tadasnji novinari i tadasnje daije davale.Nazalost,ovi postovi me podsjetise da taj list jos uvijek postoji.Danas sam imao prilike da ga i uzmem u ruke,ali nisam htio,a kod mene u mom selu uglavnom kako sam saznao bas danas,taj casopis citaju zene uz kafu,prilikom njihovih trac sastanaka,a nakon ucenja Kur'ana.

    #10194
    Anonimno
    Neaktivan

    Ko što kaže jedan šejh oni su ostali sami. Izdali su one sa kojima su bili, a prosječan bošnjak ih nije prihvatio jer misli da su “ekstremno vehabijsko glasilo” ma koliko se oni htjeli “emancipovati” u društvo.

    Znači zgulite i te centimetarske ili milimetarske brate, ubacite križaljku i horoskop i možda prođete.

    A ove bradonje koji još uvijek čitaju SAFF i misle da je to dobar Islamski časopis pod hitno na liječenje elektro šokovima ili učenje rukje.

    #10202
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47,potpuno si u pravu,a narocito u trecem pasusu,kada ih nasihatis za lijecenje.

    #10205
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum. Braćo i sestre, pokušajte doći do snimka zadnje hutbe od brata Izeta Hadžića, Allah ga u Džennet uveo amin. Hutba je bila povodom ovog opakog teksta iz ”saffa” o ”tekfirovcima”.. Zaista je ova vjera za razumom obdarene, ko i nakon ove hutbe bude imao neke šubhe ili slično, pa neka primi nasihat od brata AK47 i potraži pomoć.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 31)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.