Kako se izjasniti na izborima?

  • This topic has 53 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 7803 times
Pregledavate 9 postova - 46 do 54 (od ukupno 54)
  • Autor
    Postovi
  • #14234
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem:

    “Nema prednost Arap nad nearapom, niti nearap nad Arapom, niti bijeli nad crnim, niti crni nad bijelim, osim po bogobojaznosti. Ljudi su Ademovi potomci, a Adem je stvoren od zemlje.” (Ahmed, sa ispravnim lancem prenosilaca, tvrde šejhul Islam Ibn Tejmijje i Albani)

    U vezi ovog hadisa se nadam da ćemo se složiti na dvije stvari:

    1. Nadam se da se slažemo da se navedeni hadis odnosi na muslimane i
    2. Nadam se da se slažemo da Arap nije geografska odrednica za neku zemlju, već nacionalnost.

    Vidite li kako Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem, pominje da u ummetu postoje Arapi i oni koji to nisu.

    #14290
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=9146 wrote: Rekao je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem:

    “Nema prednost Arap nad nearapom, niti nearap nad Arapom, niti bijeli nad crnim, niti crni nad bijelim, osim po bogobojaznosti. Ljudi su Ademovi potomci, a Adem je stvoren od zemlje.” (Ahmed, sa ispravnim lancem prenosilaca, tvrde šejhul Islam Ibn Tejmijje i Albani)

    U vezi ovog hadisa se nadam da ćemo se složiti na dvije stvari:

    1. Nadam se da se slažemo da se navedeni hadis odnosi na muslimane i
    2. Nadam se da se slažemo da Arap nije geografska odrednica za neku zemlju, već nacionalnost.

    Vidite li kako Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem, pominje da u ummetu postoje Arapi i oni koji to nisu.

    Tacno je da se navedeni hadis odnosi na muslimane, zasto se onda bosnje ne nazivaju Muslimani Bosnjaci nego samo bosnjaci. Arap moze biti i geografska i etnicka odrednica, kao sto moze bosanac, hercegovac, bosnjak, turcin, albanac itd itd i zar treba opet da se dijelimo po nacionalistickoj osnovi kad nam je Uzviseni Gospodar naredio da svi slijedimo Kuran i sunnet i ujedinimo na Kuranu i sunnetu.

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

    A bosnje traze ujedinjenje na sekularnoj nacionalnoj osnovi (iako je to nemoguce jer su prije svega u bosnjacke redove ubacili bosnje komunjare, najgore islamofobe i kafire). Iskreni Allahov rob ne prihvata nacionalisticko-dzahiljske odrednice koje ga svrstavaju (sluzbeno na papiru, formalno ili neformalno, svijesno ili nesvijesno) u sekulariste Neuzubillah.

    Musliman nije odrednica koju je Halid ili neko drugi od muslimana kreirao vec nas Gospodar a ja i mnogi iskreni Allahovi robovi se ponosimo (i na popisu i prilikom predstavljanja i u sluzbenim papirima) tim jedinstvenim identitetom i duzni smo slijediti Allaha i Njegova poslanika s.a.w.s u suprotnom nas Gospodar nas upozorava:

    ”Kada Allah i Poslanik Njegov nešto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahođenju postupe. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne posluša, taj je sigurno skrenuo s Pravog puta.” (El-Ahzab, 36)

    Nas Stvoritelj je jasno odredio:

    “I borite se, Allaha radi, onako kako se treba boriti! On je vas izabrao i u vjeri vam nije ništa teško propisao, u vjeri pretka vašeg Ibrahima. Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, namaz obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte. On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!” (Hadz 78)

    I nas poslanik s.a.w.s je jasno rekao i pojasnio:

    Nesaija prenosi od Harisa el-Eš’arijja da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao: “Ko se bude dozivao na predislamski (džahilijetski) način, bit će od onih koji će klečati u Džehennemu.” Jedan čovjek je upitao: “Allahov Poslaniče, i ako bude klanjao i postio?” Odgovorio je: “I ako bude klanjao i postio. Vi se dozivajte onako kako vas je Allah imenovao: MUSLIMANIMA, pravovjernima, Allahovim robovima!” (biljezi En Nesai)

    Pa kako se onda neko moze dozivati (na papiru ili usmeno) kao bosnjo, bosanac, hercegovac…ako su nas Gospodar Subhanehu we teala i nas poslanik s.a.w.s jasno odredili da se nazivamo, dozivamo, predstavljamo kao MUSLIMANI!!!?

    Mislim da je svakom iskrenom Allahovom robu jasno da nema ispravnijeg (nacionalnog, socijalnog, politickog, islamskog..) identiteta od MUSLIMAN. Svaki onaj koji kaze suprotno, za svaku njegovu filozofsku, dvosmislenu tvrdnju ponovicu mu jasam dokaz iz Kurana i sunneta. Prije svega zato sto mi je Vallahi krivo da neko uprkos Allahovim odredbama mijenja prelijepi identitet MUSLIMAN u sekularno-dzahiljski bosnjo, bosanac, hercegovac….

    #14292
    Anonimno
    Neaktivan

    Bez obzira koliko se nama sviđalo ili ne što neko sebe naziva muslimanom i ubjeđen je u to, a od islama nema ništa i što se pod narodnost piše Bošnjakom, bez obzira što se vremenom i tendencioznim političko-nevjerničkim trikovima poistovjećuje Bošnjaštvo i “muslimanstvo”, sada je takvo stanje.
    Imaju Srbi (koji ako ćemo govoriti o geografskom pojmu te riječi nemaju nikakve veze sa Srbijom)-a to se podrazumjeva “pravoslavci”, Hrvati-ista stvar kao i Srbi-uz podrazumijevanje katoličanstva. i Bošnjaci koji se poistovjećuju sa muslimanima. Među njima i muslmana i nemuslimana (po propisima), ali se svi oni identifikuju kao muslimani.
    Tako odlika Srba u Bosni je da izgledaju tako i tako, zovu se tako i tako, imaju te i te običaje. Isto za Hrvate i isto za Bošnjake koji jedu Baklavu, idu na džumu itd. Većina. Naravno ima i onih koji kažu ja sam Bošnjak ateista i sl., ali je većina ona druga.
    Stoga ko nije pogledao preporučujem da pogleda “Krvavi ples nad šeherom” ima na Youtubu, pa neka još jednom razmisli.

    #14293
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=9205 wrote: Bez obzira koliko se nama sviđalo ili ne što neko sebe naziva muslimanom i ubjeđen je u to, a od islama nema ništa i što se pod narodnost piše Bošnjakom, bez obzira što se vremenom i tendencioznim političko-nevjerničkim trikovima poistovjećuje Bošnjaštvo i “muslimanstvo”, sada je takvo stanje.
    Imaju Srbi (koji ako ćemo govoriti o geografskom pojmu te riječi nemaju nikakve veze sa Srbijom)-a to se podrazumjeva “pravoslavci”, Hrvati-ista stvar kao i Srbi-uz podrazumijevanje katoličanstva. i Bošnjaci koji se poistovjećuju sa muslimanima. Među njima i muslmana i nemuslimana (po propisima), ali se svi oni identifikuju kao muslimani.
    Tako odlika Srba u Bosni je da izgledaju tako i tako, zovu se tako i tako, imaju te i te običaje. Isto za Hrvate i isto za Bošnjake koji jedu Baklavu, idu na džumu itd. Većina. Naravno ima i onih koji kažu ja sam Bošnjak ateista i sl., ali je većina ona druga.
    Stoga ko nije pogledao preporučujem da pogleda “Krvavi ples nad šeherom” ima na Youtubu, pa neka još jednom razmisli.

    Ako se bosnje identifikuju kao muslimani, onda se lako moze upitati zasto se bosnje ne pisu na popisu kao Muslimani bosnjaci vec rade suprotno identitet kojeg nam je Gospodar odredio – MUSLIMAN izbacuju i pisu se samo kao bosnjaci. Sta je iman kod ehli sunneta ako nije:
    – govor jezika;

    – govor srca ili priznanje i potvrđivanje;

    – djelovanje srca ili namjera i iskrenost;

    – djelovanje tijelom;

    Dijelo je jedno od četiri načela imana i nije dozvoljeno reći: djelo je uslov za potpunost imana ili je njegov propratni dio jer je to stav murdži'a. Gdje je onda dijelo na popisu kod bosnji koji se pisu samo kao bosnjaci, gdje je potvrda dijelom da su muslimani, gdje je iskrenost kod njih za ono sto govore. Ili su mozda poput onih sa koje nas Gospodar kaze:

    “Kada susretnu one koji vjeruju, govore: ‘Vjerujemo’ – a čim ostanu nasamo sa šejtanima svojim govore: ‘Mi smo s vama, mi se samo rugamo’.” (El-Bekare, 14)

    Kad dodzu medzu iskrene Allahove robove MUSLIMANE govore i mi smo muslimani a kad dodze popis gdje treba (formalno ili neformalno) dijelom to dokazati oni se pisu samo kao “bosnjaci”. Zar ne treba da razmisljamo o Kuranu i sunnetu i slijedimo bezuslovno i dosljedno Kuran i sunnet. Gdje nas Gospodar jasno kaze:

    “I borite se, Allaha radi, onako kako se treba boriti! On je vas izabrao i u vjeri vam nije ništa teško propisao, u vjeri pretka vašeg Ibrahima. Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, namaz obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte. On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!” (Hadz 78)

    “A ko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista MUSLIMAN!” (Fussilet, 33.)

    Jel treba da poslusamo Allaha ili bosnjacku nacionalisticku filozofiju i njihove parole i pozivanje u nacionalizam.

    ”Kada Allah i Poslanik Njegov nešto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahođenju postupe. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne posluša, taj je sigurno skrenuo s Pravog puta.” (El-Ahzab, 36)

    #14294
    Anonimno
    Neaktivan

    “Gdje je onda dijelo na popisu kod bosnji koji se pisu samo kao bosnjaci, gdje je potvrda dijelom da su muslimani, gdje je iskrenost kod njih za ono sto govore.”
    Pošto pod narodnost u popisu stanovništva nije predviđeno “katolik”, “pravoslavac” pretpostavljam da ni musliman ne podrazumijeva narodnost. Svi će se pod vjeroispovijest izjašnjavati ovako ili onako.
    Ali razmišljam o tome kako ne znam da musliman sa dugom bradom i kratkim nogavicama negdje u Čapljini, Trebinju i sličnim mjestima ima svoj štand za prodaju. U Sarajevu, Visokom, Bihaću, Tuzli i sličnim mjestima imaju. Po statističkim podatcima to su mjesta za većinski zatupljenim Bošnjacima.
    Zašto je neko onakav kakvim ga vidimo, šta je on u svojoj glavi zamislio kao borbu za muslimane i sl., ne znam. Ali znam da je muslimanima mnogo lakše živjeti u ovim gradovima nego u onim prvim.
    U svim dosad navedenim komentarima ne mogu da spoznam na osnovu čega bi zanijekao svoj islam čovjek koji bi se na popisu izjasnio kao Bošnjak po narodnosti, a musliman po vjeroispovijesti.

    #14295
    Anonimno
    Neaktivan

    Mishljenja-Dokazi
    Ja uzimam dokaz a misljenja(pretpostavke) ostavljam jel razum se temelji na istini a ne na pretpostavkama i mishljenjima.
    “A o tome ništa ne znaju, slijede samo pretpostavke, a pretpostavka istini baš nimalo ne koristi.” (En-Nedžm,28)
    Zaista moramo po svakome pitanju biti poslushni Allahu i njegovu poslaniku
    „O vjernici, pokoravajte se Allahu i Njegovu Poslaniku, i ne napuštajte ga, ta vi slušate šta on govori,“ (El-Enfal, 20)
    Evo i zashto moramo biti poslushni:
    i pokoravajte se Allahu i Poslaniku da bi vam bila milost ukazana.“ (Ali Imran, 132)
    Znaci da svako nashe mudrovanje i neposlushnost zbog nashi pretpostavki rizik je da nam nebude … milost ukazana.“ (Ali Imran, 132)
    Znaci,
    Allah s.w.t. nas nazvao muslimanima i svako nashe drugacije identifikovanje je rizik koji nesmijemo nipokoju cijenu prihvatiti da nebi ostali bez Allahove s.e.t. milosti i mogucega izazivanja Allahove a.w.dz srdzbe.

    Shtace biti ako…?
    Shtabi moglo biti ako..?
    Toje josh jedna opasnost jel zadire u svijet gajba a buducnost i jeste gajb za ljude pase treba pripaziti svoga jezicine da nebi zglajzali a da i neosjetimo.

    #14307
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.klix.ba/vijesti/bih/demokratija-u-rs-u-cetnicki-pokret-marsira-kroz-prijedor-udruzenja-zrtava-ne-mogu/121209076

    Jedan od primjera kako može biti lijepo živjeti u okružju gdje su Bošnjaci manjina.

    Allah swt nas je nazvao muslimanima, ali nigdje nije zabranio da se koristi riječ Arap, npr., ili Rum-Bizantinci. Nije rečeno mnogobošci su pobijeđeni. Također Allah Uzvišeni kaže: O ljudi, Mi vas od jednog čovjeka i jedne žene stvaramo i na narode i plemena vas dijelimo da biste se upoznali. Najugledniji kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji, Allah, uistinu, sve zna i nije Mu skriveno ništa. (Al-Hujuraat: 13)

    Zabranjeno je ponositi se, hvaliti porijeklom, umjesto vjerom. Ali naziv Bošnjak je zvanično prihvaćen naziv od cijelog svijeta kao naziv za konstitutivni narod u BiH, i ne pika se izjašnjavanje narodnosti kao musliman. To su ostali. I to je tako.
    Čisto sumnjam da neko želi ulaziti u gajb. Ali uz pouzdanje u Allaha moraju se poduzeti sebebi koji uz Allahovu pomoć dovode do rezultata. Ponavljam, smatram da je lakše pozivati u islam, održavati dersove, tribine i sl. u većinskom Bošnjačkom okruženju nego u manjinskom.

    Pa dokle god. Ali može. A u Banja Luci ne može.

    Može neko reći da je lakše činiti da'wu po Londonu i New Yorku nego u Sarajevu ili Mostaru.
    Sigurno ću se složiti s njim. Ali tamo imaju uređene države zasnovane na nekim drugim principima, a ne nacionalnim. Pa ako i kada svi u BiH budu Bosanci (ili Bosno-Hercegovci) onda neće biti ovakvih nedoumica.
    A do tada samo Bošnjaci lete da se izjasne drugačije nego kao Bošnjaci. Ostali istrajno ostaju Srbi i Hrvati.

    Ostavljajuči postove ovdje objašnjavao sam samom sebi razloge za ovo ili ono. Koliko sam shvatio učestvovanje u popisu je obavezno. Stoga uzeh učešća u ovim razgovorima.
    I to bi bilo to. Ne vidim svrhu daljeg pisanja, pa vas sviju selamim.
    Allah vas nagradio hajrom.
    Es selamu alejkum.

    #14320
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=9222 wrote: http://www.klix.ba/vijesti/bih/demokratija-u-rs-u-cetnicki-pokret-marsira-kroz-prijedor-udruzenja-zrtava-ne-mogu/121209076

    Jedan od primjera kako može biti lijepo živjeti u okružju gdje su Bošnjaci manjina.

    Allah swt nas je nazvao muslimanima, ali nigdje nije zabranio da se koristi riječ Arap, npr., ili Rum-Bizantinci. Nije rečeno mnogobošci su pobijeđeni. Također Allah Uzvišeni kaže: O ljudi, Mi vas od jednog čovjeka i jedne žene stvaramo i na narode i plemena vas dijelimo da biste se upoznali. Najugledniji kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji, Allah, uistinu, sve zna i nije Mu skriveno ništa. (Al-Hujuraat: 13)

    Zabranjeno je ponositi se, hvaliti porijeklom, umjesto vjerom. Ali naziv Bošnjak je zvanično prihvaćen naziv od cijelog svijeta kao naziv za konstitutivni narod u BiH, i ne pika se izjašnjavanje narodnosti kao musliman. To su ostali. I to je tako.
    Čisto sumnjam da neko želi ulaziti u gajb. Ali uz pouzdanje u Allaha moraju se poduzeti sebebi koji uz Allahovu pomoć dovode do rezultata. Ponavljam, smatram da je lakše pozivati u islam, održavati dersove, tribine i sl. u većinskom Bošnjačkom okruženju nego u manjinskom.

    Pa dokle god. Ali može. A u Banja Luci ne može.

    Može neko reći da je lakše činiti da'wu po Londonu i New Yorku nego u Sarajevu ili Mostaru.
    Sigurno ću se složiti s njim. Ali tamo imaju uređene države zasnovane na nekim drugim principima, a ne nacionalnim. Pa ako i kada svi u BiH budu Bosanci (ili Bosno-Hercegovci) onda neće biti ovakvih nedoumica.
    A do tada samo Bošnjaci lete da se izjasne drugačije nego kao Bošnjaci. Ostali istrajno ostaju Srbi i Hrvati.

    Ostavljajuči postove ovdje objašnjavao sam samom sebi razloge za ovo ili ono. Koliko sam shvatio učestvovanje u popisu je obavezno. Stoga uzeh učešća u ovim razgovorima.
    I to bi bilo to. Ne vidim svrhu daljeg pisanja, pa vas sviju selamim.
    Allah vas nagradio hajrom.
    Es selamu alejkum.

    “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali. Najugledniji od vas kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji; Allah, uistinu sve zna i nije Mu skriveno ništa.”/13/

    Tefsir
    Obavještava Uzvišeni Allah ljude da ih je stvorio od jedne osobe i od nje stvorio njenog para, a to su Adem i Hava, i podijelio ih na narode i plemena, te su svi ljudi jednaki po porijeklu, nastali od zemlje, odnosno od Adema i Have, a.s. Razlikuje se samo u pitanju vjere i to u tome koliko je ko pokoran Allahu, dž.š., i koliko slijedi Njegova Poslanika, s.a.v.s. Zbog toga Uzvišeni Allah ovako govori, nakon zabrane ogovaranja i međusobnog ponižavanja ljudi upozoravajući na jednakost ljudskog roda. “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali…”, tj. kako bi se postiglo međusobno upoznavanje unutar i van plemenske zajednice. Prenosi Ebu-Isa et-Tirmizi od Ebu-Hurejrea, r.a., a on od Poslanika, s.a.v.s., koji je rekao: /221/ “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” Zatim kaže da je ovaj hadis “garib” i ne zna se za neku sličnu verziju. A Uzvišeni kaže: “Najugledniji od vas kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji…”, tj. izdvajanje jednih ljudi nad drugima kod Allaha je samo po bogobojaznosti, a ne po porijeklu. O ovome se navodi više hadisa Allahova Poslanika, s.a.v.s., kao što je: /222/

    “Najbolji su među vama u islamu oni koji su bili najbolji i u doba džahilijeta, ako shvate vjeru…” Navodi Buharija od Ebu Hurejre r.a., Muslim navodi od Ebu-Hurejrea, r.a., koji kaže da je rekao Allahov Poslanik, s.a.v.s.: /223/ “Zaista, Allah ne gleda u vaše izglede, niti u vaše imetke, nego gleda u vaša srca i vaša djela.”

    Uzviseni Allah je podijelio narode u plemena (ne u nacije, nacije su nastale mnogo kasnije fitnom jevreja i krscana) sa svrhom medzusobnog upoznavanja i sirenja Islama. A upoznavanje rodbinskog porijekla je obaveza svakom i svaki Allahov rob poznaje svoju rodbinu i trudi se da odrzava rodbinske veze sto je svrha hadisa.

    A tvoja recenica brate pupavac “oni koji se izjasne kao MUSLIMANI to im se ne pika i to je tako” je kontradiktorna mnogim jasnim dokazima koje sam naveo i koje cu ponoviti:

    “I borite se, Allaha radi, onako kako se treba boriti! On je vas izabrao i u vjeri vam nije ništa teško propisao, u vjeri pretka vašeg Ibrahima. Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, namaz obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte. On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!” (Hadz 78)

    “A ko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista MUSLIMAN!” (Fussilet, 33.)

    Nesaija prenosi od Harisa el-Eš’arijja da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao: “Ko se bude dozivao na predislamski (džahilijetski) način, bit će od onih koji će klečati u Džehennemu.” Jedan čovjek je upitao: “Allahov Poslaniče, i ako bude klanjao i postio?” Odgovorio je: “I ako bude klanjao i postio. Vi se dozivajte onako kako vas je Allah imenovao: MUSLIMANIMA, pravovjernima, Allahovim robovima!” (biljezi En Nesai)

    “Reci: “O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da samo Allaha obožavamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: “Budite svjedoci da smo mi MUSLIMANI!” (Ali-lmran, 64)

    “…A ako glave okrenete – pa, ja od vas nikakvu nagradu ne trazim, mene ce Allah nagraditi, meni je naredjeno da budem MUSLIMAN.” (Junus 73)

    ”Musliman je muslimanu brat, ne iznevjerava ga, ne laže ga niti ga na cjedilu ostavlja. Svaki musliman muslimanu je haram, haram mu je njegova čast, imetak i krv. Bogobojaznost je ovdje”, a u Muslimovoj predaji stoji: ”Pokazavši na prsa tri puta, dosta je čovjeku zla da ponižava brata muslimana.” (Et-Tirmizi, Hasen Sahih)

    „A ti budi svjedok da smo mi muslimani“ (Ali Imran: 52)

    „Ne pravite se većim od mene i dođite mi kao muslimani!“ (En-Neml: 31).

    “Sinovi moji, Allah vam je odabrao pravu vjeru, i nipošto ne umirite drugačije nego kao muslimani!“ (El-Bekare: 132)

    „O narode moj, ako u Allaha vjerujete, u Njega se pouzdajte ako ste muslimani!“ (Junus: 84).

    „Gospodaru naš, daj nam snage da izdržimo i učini da kao muslimani umremo!“ (El-A'raf: 126).

    I uprkos svim jasnim dokazima da nema ispravnije identifikacije od one koju nam je Allah odabrao – MUSLIMANI, ti kazes da se ne pika po bosnjackoj ideologiji?
    Cak i ako se vratimo na tvoju logiku i po bosnjackoj ideologiji ce pikati jer u te “ostale narode” je puno onih koji se izjasnjavaju kao MUSLIMANI, bosanci, hercegovci….itd pa ce ih demonkratija kojoj vjeruju razocarati jer ce ta ista demonkratija zahtijevati od bosnji da daju detaljnu statistiku ko su ti “ostali narodi” koji su u tolikom broju i procentu.

    Ako se vratimo ponovo na Sheriat, pa zar je uopste bitno dal se identifikacija MUSLIMAN pika na bosnjackom popisu ako se pika itekako kod ALLAHA naseg Gospodara koji nam je odredio da se tako identifikujemo. Zar po nacionalistickoj logici treba da kontriramo Gospodaru i poslaniku s.a.w.s kao i prijasnjim poslanicima Neuzubillah, Allah takve upozorava jasno:

    „Neka se dobro pripaze oni koji kontriraju praksi njegovoj da ih kakvo iskušenje ne snađe ili da ih bolna patnja ne strefi!“ (el-Nur)

    „O vi koji vjerujete, pokoravajte se Allahu i Njegovom Poslaniku, i ne okrećite mu leđa, a čujete!“ (el-Enfal)

    A nagrada od Allaha za ucinjeno dobro dijelo u ime Allaha je na osnovu Allahove milosti obecana u Kuranu:

    ”One koji budu vjerovali i dobra djela činili – Mi doista nećemo dopustiti da propadne nagrada onome koji je dobra djela čini. Njih čekaju sigurno edenski vrtovi, kroz koje će rijeke teći, u njima će se narukvicama od zlata kititi i u zelena odijela od dibe i kadife oblačiti, na divanima će u njima naslonjeni biti. Divne li nagrade i krasna li boravišta!“( El-Kehf, 31);

    Ako se vratimo opet na tvoju logiku, kazes da ce bosnjaci ako budu bili velika vecina (sto ce vjerovatno biti) izboriti se za veca prava na polju dawe muslimanima. Kako ce se izboriti ako ne preko institucija i stranaka koje su (bar se do sada vidjelo) zasnovane na demokratiji, zato treba bosnje opet da pozivaju (kao sto su pozivali prije samo mesec dana) na glasanje na demokratskim izborima za demokratsku stranku i oprz poziv u dublju zabludu.
    Da nastavimo sa tvojom logikom, jel shejhu Jusufu Barcicu rahimehullah (da ga Allah nagradi najljepsom nagradom) jel njemu trebalo da se pise kao “bosnjo” da bi pozivao u istinsku (neiskrivljenu) Allahovu vjeru i odvracao ljude od novotarije a u tome je bio mnogo, mnogo uspijesniji od svih standova danas. Jel negde shejh Jusuf rahimehullah postavljao uslov ili parolu “bitno je biti bosnjo” da bi pozivao u cisti izvorni ISLAM javno usred sarajevske carsije, u crkvi, u mnogim djamijama gdje govorio direktno istinu u oci efendijama novotarima jel njemu trebalo nacionalisticko “prioritet je biti bosnjo” da bi pozivao i imao Elhamdullillah mnogo uspijeha u dawi.

    ”A ti obraduj izdržljive, one koji, kada ih kakva nevolja zadesi, samo kažu: ‘Mi smo Allahovi i mi ćemo se Njemu vratiti!”’ (El-Bekare, 155)

    A iskusenja ce svakako biti prisutna kako god se ti pisao, makar i kao bosnjak – mnogi koji su se cak mozda i pisali kao bosnjaci nazivani su “tekfirovcima”, “neoharidzijama”, “radikalistima”.. od strane prije svega bosnjaka – pozivaca u parole “bitno je biti bosnjo” kroz njihove jadne tekstove kojima potpomazu kafire i islamofobe da i dalje maltretiraju, hapse i ne ostavljaju na miru iskrene Allahove robove koji se usudzuju rijeci Istinu i koji su dosljedni u slijedzenju Allahove knjige i poslanikovog s.a.w.s sunneta, i ti kazes da ce takvi koji obecavaju da ce unistiti “tekfirsku dawu” i “tekfirovce” izboriti se za veca prava muslimana i to preko demonkratije i demonkratskih stranaka?

    Sta god da urade iskrenim Allahovim robovima nemogu im nauditi nikad, kao sto shejhul Islama Ibn Tejmije kaze:

    Kako mi mogu nauditi moji neprijatelji?
    U mojim grudima su dvije stvari: moj Džennet i moja bašta.
    Ako putujem, i oni putuju sa mnom, i nikada, nikada me ne napuštaju.
    Ako me zatvore, ako me moji neprijatelji odvedu u zatvor, pa to nije ništa drugo do osama sa mojim Gospodarem!
    Ako me ubiju moji neprijatelji, za mene, to nije ništa drugo do šehadet,
    na putu Svemogućeg Gospodara! Ako me protjeraju, izbace iz moje domovine,
    to nije ništa drugo do hidzra u ime Allaha!

    #14322
    Anonimno
    Neaktivan

Pregledavate 9 postova - 46 do 54 (od ukupno 54)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.