Kako vlast i mediji mijenjaju pamet naroda

  • This topic has 2 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 3 months by Anonimno. This post has been viewed 938 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #14909
    Anonimno
    Neaktivan

    ”Nemojte biti podvodljivi (oportunisti, ulizice). Da kažete: Ako ljudi dobro čine i mi ćemo dobro činiti, a ako nepravdu čine i mi ćemo nepravedni biti, ali budite spremni i odlučni, ako ljudi dobro čine da i vi dobro činite, a ako loša djela budu činili vi nemojte nepravdu činiti” (Ibn Mes'ud radijAllahu anha)

    SALAFIMEDIA BALKAN

    sa ponosom

    predstavlja

    video

    Kako vlast i mediji mijenjaju pamet naroda

    http://www.youtube.com/watch?v=cygJIIy6ohs;feature=share

    SALAFIMEDIA BALKAN
    :zastava1:

    Sjetite nas se u vašim dovama!

    #14923
    Anonimno
    Neaktivan

    Es sellamu alejkum ve rahmetullahi ve barakatuhu! Ovo je baš ovako a ima i onih koji se povode bez sile. Nikad neću zaboraviti kako su širom Srbije organizovali demonstracije i ovacijama slavili onog šejtana Miloševića i ponavljali za njim sve što im je serviro a da ih nije trebalo štapom gonit. Al zaustaviću se na ovome da ne ode komentar u drugom pravcu.

    #14961
    Anonimno
    Neaktivan

    Od ovakvih ces biti ostavljen na miru kad im se pokoris,
    ili kad im kazes da si bolestan, (bolestan od njih – sto bi bilo istina, a sa druge strane ne), tada ce te ostaviti na miru, jer ce oni to protumaciti po njihovom, kao kod Ibrahima a.s. a znam i licno iz iskustva. Samo da podsjetim na ovog plemenitog poslanika.

    Tefsir: Ibn Kesir
    37 . الصافات As-Saffat
    “pa reče: ‘Zbilja, ja sam bolestan'”, /89/ “a oni od njega, leđa mu okrenuvši, odoše”, /90/

    Požurili su sugrađani Ibrahimovi da iziđu na svoju proslavu. A on je poželio da se odvoji od njih da razbije kipove te je stoga rekao riječi koje su u isto vrijeme istina, pa su mislili da je bolestan, shodno njihovom shvatanju. “A oni od njega, leđa mu okrenuvši, odoše.” Katade kaže: “Arapi kažu za onog ko se zamisli (razmišlja): ‘gledao je u zvijezde’. To znači da je on pogledao u nebo razmišljajući čime će njih pozabaviti.” “…pa je rekao: ‘Ja sam, zbilja, bolestan'”, tj. slab, a što se tiče hadisa kod prenosi Ibn – Džerir od Ebu Hurejrea, r.a., u kom se kaže da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: /7/ “…nije slagao Ibrahim, a.s., osim u tri slučaja: dva puta zarad Allaha – “Ja sam zbilja bolestan”, i njegove riječi: “To je učinio ovaj najveći od njih”, i njegove riječi u vezi sa Sarom, kad je rekao da mu je ona sestra…” Ovaj se hadis nalazi u sahih zbirkama, kao u sunenima sa raznim senedima, ali ovo ustvari nije prava laž zbog koje bi se mogao kuditi počinitelj, daleko od toga, nego je ovo figurativno nazivano lažnim a, ustvari, to je slikoviti govor, da bi se postigao vjerski opravdani cilj. Kako je spomenuto u hadisu: /8/

    “U upotrebljavanju aluzije u govoru izbjegavanje je laži. Pa pošto im je rekao: “Ja sam zbilja bolestan!”, a oni od njega leđa mu okrenuvši, odoše”, tj. pa pošto su otišli od njega, otišao je do kipova užurbano i u tajnosti.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.