ko je pobednik-?

  • This topic has 2 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 3 months by Anonimno. This post has been viewed 1263 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #13938
    Anonimno
    Neaktivan

    Islamski Emirat Afganistana:
    :zastava1: ko Je PobjednIK: ja Ili Kir?

    Muharrem 09 , 1434 AH , subota 2 studeni 4 , 2012 :zastava1: :zast:
    Fareed Ahmadi

    jednom Cyrus, britanski državljanin, isporukom svoje predavanje na seminaru održanom u Peshawaru u 2007, a ja ga prisustvovao. Imamo dojam da je bio agent Mossada (izraelska obavještajna agencija) kao što je uglavnom govorio o dominaciji židovske politike u cijelom svijetu. Jedan dan smo imali vrući argument o vrsti vlade koji je u potpunosti mogla zadovoljiti ljudski um i ljudi u svijetu. Njegov izbor, u tom pogledu, bio je demokracija. Pitao sam ga o značenju ‘demokracije’, a on je odgovorio da je to značilo ‘jednakosti’ i da je sustav u kojem svatko je dao pravo da izabere njegov / njezin članove ili predsjednik lijevanjem glasovanje u njegovu korist. On je ponovio da je to dobra vijest za Afganistance da samo demokracija može u potpunosti zadovoljiti sve ljude i tako Afganistanaca. Podsjetio sam Cyrus da je islam sveobuhvatan kodeks ponašanja koji regulira sve ljudske odnose, pojedinačne kao i društvene, muške, kao i ženske. Kao da nije umjetan zakon, to ne izostavi čak naj manje prava svih stvorenja Allaha, i ljudi i životinja. Ja sam preusmeravao pažnju na činjenicu da Afganistanci ‘um je regulirano Islamske Shareea (islamski zakon) od pamtivijeka, a od tada Afganistan nije slijedio bilo kojeg stranog čovjekov napravljen uvezen zakon. Rekao sam mu da je islam bio klinac osi kolskog kotača od afganistanskog društva i da uleme daju smjer našem društvu. Uleme, rekao sam mu, imaju veliki utjecaj na sve. Ja dalje sam mu dao do znanje da je njihova lutka vlada ne može služiti svojoj svrhi i da će ih dovesti do njihovog sramotnog kraja. jasam mu dalje rekao da su bili poraženi mnogo puta, ali oni još uvijek imali varljiv osjećaj da afganistanski muslimani će biti inspiriran njihove demokracije. Takve argumentacije postao svakodnevnica i počeo pokušava oslabiti moje logičke argumente. ‘NATO napao našu zemlju, ali Dan je vrlo blizu da će postati lovina bjegunac ‘, podsjetio sam ga jednom. “Sigurno ne, ‘rekao je ‘Vi afganistanci nemozetese sami hraniti, a kamoli pobjede organizaciju uz potporu cijelog svijeta je visoko obučenih vojske koji su opremljeni s naprednom tehnologijom. A osim toga, tu je podrška muslimanskim zemljama, a također su moralno su podržani svijetu. Vaši susjedne zemlje i svih islamskih zemalja nas podržavaju, svi vas nazivaju teroriste ‘. josjednom sam ga potsetio izreka Amir-ul-Momineen Mullah Mohammad Omar Mujahid (Allah ga zaštitio) u intervjuu BBC-u , koji je bio tek nakon prvih zračnih napada sa prljavim osvajača, da će Amerika izgubiti svoju ravnotežu i prevrtati unatrag i to je bila želja Allaha Svemogući i onda ništa neće pomoći NATO-u da se očuva, ni tehnologiju ni ekonomski podržana svjetski najbolje obučena vojska. Argument se produzio. Konačno, morali smo se kladiti na to i pristala čekati rezultat i vidjeti tko pobjeđuje. A rezultat, naravno, bit će ogroman poraz NATO kad Allah Svemogući želi. Mi, afganistanski muslimani, nikada nećemo dopustiti da iko nametnebilo koju vrstu vjerski ili čovjekovog zakona zakona na nas
    osim islama.

    Islamski Emirat Afganistana

    Theunjustmedia.Com

    :zastava1: :zast:

    #14686
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Allahov Poslanik, a.s., o Allahu, dž.š., Gospodaru svih svjetova: “Njegov zastor je svjetlo – kada bi ga otkrio, veličanstveni sjaj Njegova lica spalio bi sva stvorenja na koja padne Njegov pogled.” Naša će braća u Afganistanu ustrajat, Allah im pomogao i Allah ih sačuvao. Ono što stranci kad dođu u stranu državu ne shvataju je da njihova “demokratija” i poimanje tog pojma nisu ni demokratski i ni željeni u toj zemlji. Njihovoj vojnici fali ono što braća mudžahidi imaju, ustrajanost i drugi cilj (opstanak i ostanak na Allahovom putu).

    #14699
    Anonimno
    Neaktivan

    Tako je sestro, mudzahidi i talibani imaju Allaha na svojoj strani i uzdazuju se maksimalno u Gospodara a okupatori neznaju ni zbog cega ratuju njima je sejtan skroz pomutio razum i oni su unaprijed osudzeni na poraz.
    Ove nase bosnje, bosanci ili hercegovci kakogod koji su zbog bezvrednih papirnih novcanica prodali vjeru i otisli da sluze amerikancima u borbi protiv Allahovih robova u Afganistanu te bosnje ili bosanci bice ponizeni i kaznjeni svakako, jer ce Allahovi robovi Allahovom voljom uspostaviti ponovo potpuni Sheriat u Afganistanu a taj dan se sve vise i vise priblizava.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.