Ko je ZAISTA Muhammed Mursi?

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 696 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #9807
    Anonimno
    Neaktivan

    Jos jedna ihvanijska lazovcina i munafik.

    RPG: Put vjernika priprema video dokumentarac o dana[njim ihvanijama. Stoga, uklonio sam ovaj video o Mursiju, jer će inšaAllah doći bolji od njega. Pored toga, video sadrži i jednu nedoljednost (jedan Mursijev govor istrgnut iz konteksta).

    Allah vas nagradio na razumijevanju.

    #9809
    Anonimno
    Neaktivan

    Da bar svi ovo vide i osjete njegove spletke kao sto to vide iskreni Allahovi robovi…

    #9839
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4378 wrote: Jos jedna ihvanijska lazovcina i munafik.

    RPG: Put vjernika priprema video dokumentarac o dana[njim ihvanijama. Stoga, uklonio sam ovaj video o Mursiju, jer će inšaAllah doći bolji od njega. Pored toga, video sadrži i jednu nedoljednost (jedan Mursijev govor istrgnut iz konteksta).

    Allah vas nagradio na razumijevanju.

    Koji je to dio njegovog govora sto je istrgnut iz kontexta.??

    #9861
    Anonimno
    Neaktivan

    @RPG Dragi brate predpostavljam da si vidio moje pitanje pa bi te zamolio jos jednom da odgovoris. Inace pomislim da nisam vrijedan tvoje paznje sto je vrsta ponizavanja.
    Nije problem postavite vi bolje obradjen video. Ali sto je toliko bilo kontradiktorno u videu koji sam postavio da se morao ukloniti??
    Da nije imao neki govor ili dio koji je nagonio gulatsom misljenju??
    Na kraju krajeva zasto video nije ostavljen a da se textom nadoda dio koji je uzet iz kontexta pa da se objasni.
    Jer na kraju krajeva brisati video samo zato sto ce te vi postaviti bolji je krajnje smjesno i neozbiljno.
    Pocinje me hvatati sumnja da se u zadnje vrijeme stasno puno trudis da budes “politicki korektan” kako ne bi uvrijedili pojedince. Pogotovo murdzije.
    Kojim si tokom krenuo strah me da za koji mjesec ne nazoves mushrike muslimanima kako nebi nekoga uvrijedio.
    Ispravi me ako inshallah grijesim.
    Allah te nagradio na razumjevanju.
    Tvoj brat.
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    #9863
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4434 wrote: @RPG Dragi brate predpostavljam da si vidio moje pitanje pa bi te zamolio jos jednom da odgovoris. Inace pomislim da nisam vrijedan tvoje paznje sto je vrsta ponizavanja.
    Nije problem postavite vi bolje obradjen video. Ali sto je toliko bilo kontradiktorno u videu koji sam postavio da se morao ukloniti??
    Da nije imao neki govor ili dio koji je nagonio gulatsom misljenju??
    Na kraju krajeva zasto video nije ostavljen a da se textom nadoda dio koji je uzet iz kontexta pa da se objasni.
    Jer na kraju krajeva brisati video samo zato sto ce te vi postaviti bolji je krajnje smjesno i neozbiljno.
    Pocinje me hvatati sumnja da se u zadnje vrijeme stasno puno trudis da budes “politicki korektan” kako ne bi uvrijedili pojedince. Pogotovo murdzije.
    Kojim si tokom krenuo strah me da za koji mjesec ne nazoves mushrike muslimanima kako nebi nekoga uvrijedio.
    Ispravi me ako inshallah grijesim.
    Allah te nagradio na razumjevanju.
    Tvoj brat.
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    : )
    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu,

    Mušrike mogu nazvati muslimanima, jedino ako ti muslimane nazoveš mušricima (pa su onda za tebe mušrici a za mene muslimani) : )

    Brate Salahudine, trebalo bi da je dovoljno ono što sam ti rekao, da bi precizno ustanovio gdje tačno u videu ima dio koji je istrgnut iz konteksta, moram ga ponovo pažljivo pregledati pa onda ispisati odgovor, što opet uzima vremena.

    Od trenutka 2:13 Mursi govori o tome kako je Šerijat osnovni izvor zakonodavstva, ali ne i jedini, ali Mursi ovdje govori o egipatskom ustavu, a ne o svom stavu, tako da je njegov govor (ne)namjerno istrgnut iz konteksta. Ne kažem da je brat koji je radio ovaj video to namjerno uradio, možda je samo preuzeo gotov video pa onda preveo i slično.

    Također, video je uklonjen sa foruma jer postoji drugi video koji detaljnije i uvjerljivije govori o istoj temi. Zlonamjernici mogu uzeti video koji je uklonjen pa potom trubiti kako mi sa puta vjernika izvlačimo citate iz konteksta kako bismo ocrnili “prave muslimane i borce za šerijat”, poput Mursija.

    Lahko je tebi kada stvari posmatraš iz tvog ugla, a nije i nama, koji moramo da vodimo računa o emanetu istine, prvo, a potom i o onima koji ne žele da taj emanet sprovedemo u djelo i kojima smeta istina.

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.