Mevlid Jašarević osuđen na 18 godina zatvora

  • This topic has 35 odgovora, 18 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 6186 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 36)
  • Autor
    Postovi
  • #14205
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=9108 wrote: [quote quote=Razmisli prije nego kazes post=9105]Nerazumijem sta se oko ovoga Jasarevica ima sta pricati. Covjek pucao naokolo i ni sam nije promislio izhod ovog akta. Stovise se sve daije zgrozile na ovaj njegov akt, osim par “HRABRIH MALOUMNIIH LAVOVA” koji ga podrzavaju iza koje kakvih nickova.

    I za kraj priocitah da se Mevlid pozalio na uslove u zatvoru, ko fol covjek nije u stanju da gleda TV jer mu ekran nije okrenut prema celiji.

    SubhanAllah, koji LAV :))))))))))

    De navedi makar jednog tog lava! Samo jednog! Ukoliko ne navedes, ucini sam sebi uslugu pa si ili pribavi mozak ili pregrizi jezik!

    Da li ja i ti Bushra citamo postove sa istog foruma ili ne. Ako pogledas postove koji su napisani na dan kada je Mevlid pokazao svoje junastvo ili bolje i tacnije receno :”ludarstvo” mogao si procitati mnoge pohvale i podrsku za Mevlida od lavova sa koje kakvim nickovima. Sve sto trebas je procitati svaki post u kojem se raspravljalo o Mevlidu i naci ces ono o cemu ja govorim.

    Ako si mislio da sam sa sljedecom izjavom osim par “HRABRIH MALOUMNIIH LAVOVA” aludirao na nekoga od daija, to cinio nisam vec sam aludirao na pojedine posjetioce na ovom portalu koji su podrzali i koji i dan danas sigurno vjeruju da je to bio junacki akt.

    P.S
    Ako ces na moj post odgovarati, pribavi malo ahlaka, ili malo vise, ocigledno ti nedostaje, mozak pocni koristiti au mjesto da jezik pregrizes, prste si polomi.

    #14206
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=9111 wrote:
    A što se tiče ove presude od 18 godina, ja mislim da je to poruka vlasti u BiH da će ovakvi i slični postupci biti maksimalno sankcionisani.

    We alejkumsselam

    A da bas tako samo sto ce se ovakve kazne sprovoditi samo na muslimanima a dok drugih vjera cak ako bi nekoga ubili njima obicno se kaze nedostatak dokaza sto znaci nema sudenja a kamoli da se kazen sprovede.

    A sta bi sa ubicom brata Magdija Dizdarevića?

    Sta bi sa onim koji je silovao staricu pa je ubio jel dobio 18 godina?

    I jos dosta takvih slucajeva obicno budi uhapseni ko fol im bude sudeno, ali na kraju dobiju kaznu od mjesec dana. Kakva nepravda! A sta ocekivati od taghutskih zakona!

    Molim Allaha da nas sve uputi na pravi put

    Amin i da nas sacuva od nifaka skrivenoga i javnoga!

    #14210
    Anonimno
    Neaktivan

    A sta bi sa ubicom brata Magdija Dizdarevića?

    Brate mislim da mi najvise snosimo krivicu za to jer mi polvačimo pitanje Magdija samo kad treba da usporedimo nešto poput sad ovoga a usput ispada da pravdamo Mevlida. Čak ako pokušate u tražilici na forumu da ukucat Magdi Dizdarević sve će nam biti jasno.

    #14211
    Anonimno
    Neaktivan

    O kazni koju je dobio da se raspravljati u nedogled, da li je visoka, može se raspravljati o ne objektivnosti, teorijama raznim, ali činjenica je da je brat Mevlid učinio nešto nepromišljeno, nešto što nije niti može popraviti stanje naše braće u Afganistanu, Palestini, i drugdje, već samo može utjecati na njegov život, život njegove porodice i živote braće na ovim prostorima. Sada će brat provesti dio svog života u ćeliji, a njegovo dijete će rasti bez oca.

    Da Allah pomogne bratu Mevlidu da uvidi svoje greške i uputi ga na pravi put, a njegovoj porodici da olakša

    #14214
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah daje nekada neke stvari da se dese, ne da bi kaznio nekoga, vec da bi munafici otkrili svoj nifak, jer Allah nece nikome suditi po onome sto nije uradio, vec daje da na vidjelo izadje ono sto se u srcu krije.

    Najbolji primjer izjasnjavanja munafika je slucaj brata Mevlida, ciji je slucaj jasan bez imalo sumnje, brat je izasao sa puskom u ruci da bude ubijen i zavrsi kao sehid, bez da se isakim posavetuje oko toga, jer je sam znao da mu niko to nebi odobrio.

    Medjutim poznajuci Mevlida Jasarevica, ja verujem da ovi koji zele da ga blate mu nisu ni blizu u iskrenosti, i cvrstini na nekim stvarima.

    Najasniji primjer munafika koji izkazuju svoju zluradost ovde je primjer nicka razmisli prije nego kazes.

    I ne znam sta cete vi munafici ovde da nam pametujete kad gde god stignete blatite i nas i ovaj sajt.

    #14216
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Habib post=9122 wrote:

    A sta bi sa ubicom brata Magdija Dizdarevića?

    Brate mislim da mi najvise snosimo krivicu za to jer mi polvačimo pitanje Magdija samo kad treba da usporedimo nešto poput sad ovoga a usput ispada da pravdamo Mevlida. Čak ako pokušate u tražilici na forumu da ukucat Magdi Dizdarević sve će nam biti jasno.

    Jesi li ti bez greske ili bilo ko od vas koji odmah prebacuju gresku drugima?

    Po tvom govor ispadne da je brat Mevlud izasao is okvira Allahove milosti, da Allah sacuva od kibra (oholosti).

    Jel ti i drugi koji napadaju brata Mevluda mozete sa sigurnoscu reci da Allah njemu nije oprostio, a ako ne mozete onda usutite, jer svaka rijec koju pisete (ili govorite) o bratu Mevludu je gibet, pa zeli te li doci na Sudnji dan bankort?

    Zalite njegovu porodicu, nemoj te govoriti samo rijecima nego pomozite svome bratu tj. njegovoj porodici.

    Nemoj te da budete poput onih koji jedva cekaju da kaze sam je sebi skrivio, jer takve rijeci su i munafici za vrijeme Allahova Poslanika, saAllahu alejhi we sellem, govorili.

    #14218
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=9128 wrote: Jel ti i drugi koji napadaju brata Mevluda mozete sa sigurnoscu reci da Allah njemu nije oprostio, a ako ne mozete onda usutite, jer svaka rijec koju pisete (ili govorite) o bratu Mevludu je gibet, pa zeli te li doci na Sudnji dan bankort?

    Samo Allah zna je li mu oprošteno.

    Nemoj te da budete poput onih koji jedva cekaju da kaze sam je sebi skrivio, jer takve rijeci su i munafici za vrijeme Allahova Poslanika, saAllahu alejhi we sellem, govorili.

    Ako neko djeluje kao pojedinac, na svoju ruku, onda krivica za postupke može biti samo njegova. Ako ga je pak neko nagovorio na odredjeni postupak, grupa ili neka osoba, onda je krivica za postupak i na onome ili onima koji su ga nagovorili.

    Da Allah olakša bratu Mevlidu i njegovoj hanumi i djetetu, da ga izvede na pravi put

    #14220
    Anonimno
    Neaktivan

    Razmisli prije nego kazes post=9117 wrote: [quote quote=Bushra post=9108][quote quote=Razmisli prije nego kazes post=9105]Nerazumijem sta se oko ovoga Jasarevica ima sta pricati. Covjek pucao naokolo i ni sam nije promislio izhod ovog akta. Stovise se sve daije zgrozile na ovaj njegov akt, osim par “HRABRIH MALOUMNIIH LAVOVA” koji ga podrzavaju iza koje kakvih nickova.

    I za kraj priocitah da se Mevlid pozalio na uslove u zatvoru, ko fol covjek nije u stanju da gleda TV jer mu ekran nije okrenut prema celiji.

    SubhanAllah, koji LAV :))))))))))

    De navedi makar jednog tog lava! Samo jednog! Ukoliko ne navedes, ucini sam sebi uslugu pa si ili pribavi mozak ili pregrizi jezik!

    Da li ja i ti Bushra citamo postove sa istog foruma ili ne. Ako pogledas postove koji su napisani na dan kada je Mevlid pokazao svoje junastvo ili bolje i tacnije receno :”ludarstvo” mogao si procitati mnoge pohvale i podrsku za Mevlida od lavova sa koje kakvim nickovima. Sve sto trebas je procitati svaki post u kojem se raspravljalo o Mevlidu i naci ces ono o cemu ja govorim.

    Ako si mislio da sam sa sljedecom izjavom osim par “HRABRIH MALOUMNIIH LAVOVA” aludirao na nekoga od daija, to cinio nisam vec sam aludirao na pojedine posjetioce na ovom portalu koji su podrzali i koji i dan danas sigurno vjeruju da je to bio junacki akt.

    P.S
    Ako ces na moj post odgovarati, pribavi malo ahlaka, ili malo vise, ocigledno ti nedostaje, mozak pocni koristiti au mjesto da jezik pregrizes, prste si polomi.

    Ne pricam napamet! Vrlo dobro su mi poznati komentari koji su kruzili prije godinu dana, narocito tefsiri pojedinih “mudraca” koji su cinjenice koje su braca iznosili protumacili kao podrsku onome sto je Mevlid pocinio! Cista zloba i pakost i hvatanje za slamke u zelji da se naudi muslimanima! Zato ti kazem NAVEDI TE NIKOVE i njihove izjave ili ustegni jezicinu od hinjavog potvaranja, aludirajuci da postoji grupa “lavova” ovdje koji su podrzali Mevlidov cin!

    Jasno mi je da nisi aludirao na daije! Da kojim slucajem jesi, nijemo bi pratio diskusiju

    #14222
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhamed1 post=9130 wrote: [quote quote=Pero post=9128]Jel ti i drugi koji napadaju brata Mevluda mozete sa sigurnoscu reci da Allah njemu nije oprostio, a ako ne mozete onda usutite, jer svaka rijec koju pisete (ili govorite) o bratu Mevludu je gibet, pa zeli te li doci na Sudnji dan bankort?

    Samo Allah zna je li mu oprošteno.

    Nemoj te da budete poput onih koji jedva cekaju da kaze sam je sebi skrivio, jer takve rijeci su i munafici za vrijeme Allahova Poslanika, saAllahu alejhi we sellem, govorili.

    Ako neko djeluje kao pojedinac, na svoju ruku, onda krivica za postupke može biti samo njegova. Ako ga je pak neko nagovorio na odredjeni postupak, grupa ili neka osoba, onda je krivica za postupak i na onome ili onima koji su ga nagovorili.

    Da Allah olakša bratu Mevlidu i njegovoj hanumi i djetetu, da ga izvede na pravi put

    Pa naravno da samo Allah zna da li mu je oprosteno. Posto ne znate onda nemoj da ga trpate u kos kao da mu je uskracene Allahova milost.

    Covjek je duzan da objasni sa serijatske strane gresku koju je pocino brat Mevlud, ali nikako kako vi pojedinci to navodite. Pojedini jedva cekaju da kazu pogrbne rijeci o bratu, ima i oni koji misle da su bolji od brata Mevluda, sto je pokazitelj da ti ljudi imaju mnogo kibra kod sebe.

    A moze li da covjek da uradi nesto a da mu je to tako sudeno kao kod brata Mevluda?

    Da naglasim jednu stvar ne podrzavam djelo brata Mevluda jer sa serijatske strane nije ispravno. Ali i ne volim kada pojedinci dodu ovdje i pocnu ”mudrovati” na munaficki nacin.

    Amin na tvojoj dovi.

    #14227
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhamed1 post=9130 wrote: [quote quote=Pero post=9128]Jel ti i drugi koji napadaju brata Mevluda mozete sa sigurnoscu reci da Allah njemu nije oprostio, a ako ne mozete onda usutite, jer svaka rijec koju pisete (ili govorite) o bratu Mevludu je gibet, pa zeli te li doci na Sudnji dan bankort?

    Samo Allah zna je li mu oprošteno.

    Nemoj te da budete poput onih koji jedva cekaju da kaze sam je sebi skrivio, jer takve rijeci su i munafici za vrijeme Allahova Poslanika, saAllahu alejhi we sellem, govorili.

    Ako neko djeluje kao pojedinac, na svoju ruku, onda krivica za postupke može biti samo njegova. Ako ga je pak neko nagovorio na odredjeni postupak, grupa ili neka osoba, onda je krivica za postupak i na onome ili onima koji su ga nagovorili.

    Da Allah olakša bratu Mevlidu i njegovoj hanumi i djetetu, da ga izvede na pravi put

    Da ali bosnje promurdzijskih, prokomunjarskih, demonkratskih i prosufijskih stavova krive za ovaj izolovani postupak brata Mevlida sve daije i shejhove ehli sunnetskog menhedza a pogotovu shejha Nusreta iako su se oni izjasnili javno.

    #14229
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da je ALLAH dz.s rukama brata Mevlida ucinio da pred iskrenim muslimanima padnu maske prokletih licemjera, kako ovdje i ostalim forumima, tako i na ulici, kucama, mesdzidima, gdje su dvolicni bezkicmenjaci poslije ovoga sto je brat Mevlid napravio sasuli rafale ne samo po njemu nego po svima koji su pokusali za brata naci bilo kakvo opravdanje ili olakotnu okolnost, licemjeri ne primjecuju da se primjenjuju dvostruka mjerila nad muslimanima, najvise sto je Mevlid zasluzio je saniranje stete, drustveno korisni rad od tridesetak sati, kazna za remecenje javnog reda i mira, a ovi licemjeri u celo ono sto je zavrsilo u fasadi americke ambasade!

    #14231
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah daje sebebe poput ovog i drugih nama poznatih u Bosni da bi se pokazali licemjeri, kjafiri, vjernici, i ostali…

    …a ti ćeš licemjere poznati po načinu govora njihova…

    “Zar oni bolesnih srca misle da Allah zlobe njihove neće na vidjelo iznijeti?” /29/ “A da hoćemo, Mi bismo ti ih, uistinu, pokazali i ti bi ih, sigurno, po biljezima njihovim poznao. Ali, ti ćeš ih poznati po načinu govora njihova, a Allah zna postupke vaše.”/30/ “Mi ćemo vas provjeravati da bismo znali (vidjeli) mudžahide i strpljive među vama, i da bismo otkrili vijesti o vama.”/31/(Muhammed)

    tefsir Ibn Kesir:

    Allah Uzvišeni kaže: “Zar oni bolesnih srca misle da Allah zlobe njihove neće na vidjelo iznijeti?”, tj. zar su munafici uvjereni da Allah neće razotkriti njihove rabote Svojim robovima, vjernicima? Hoće, njihove će rabote razjasniti i istaći ih da će, svako ko oči ima, moći razumjeti. Uzvišeni Allah je objavio u suri “Beraeh”, te razotkrio bruke njihove i ono kuda njihovi postupci upućuju, to je jasno dvoličnjaštvo. Zato ova sura ima i drugi naziv: “El-Fadiha” – “Koja razotkriva sramotu.” Riječ je množina riječi, i označava zlobu, zavist i mržnju koju munafici skrivaju u svojim srcima spram islama, njegovih sljedbenika, i onih koji se trude da islamski koncept života uspostave. Uzvišeni kaže: “A da hoćemo, Mi bismo ti ih, uistinu, pokazali i ti bi ih, sigurno, po biljezima njihovim poznao.”

    Međutim, to Uzvišeni Allah nije učinio kod svih munafika, zbog toga što se iz spoljašnosti stvari pretpostavlja njihova ispravnost i što skrivene stvari zna samo SveznajućI (El-Alim), Koji daje očite znakove po kojima ih poznavaoci stvari mogu lahko prepoznati. “Ali, ti ćeš ih poznati po načinu govora njihova”, tj. oni će se govorom otkriti i svoje ciljeve pokazati. Intonacijom samom sebe će svrstati na jasno prepoznatljivu stranu. Kao što kaže vladar pravovjernih Osman ibn Affan, r.a.: “Niko ne može sakriti ni jednu tajnu, a da je Allah na obrazima njegovim (izrazima lica) i ispadima jezika (omaškama) neće pokazati.” U hadisu u kom se razotkriva jedna skupina munafika koji prenosi Imam Ahmed od Ebu-Mes’uda Ukb’e ibn Amra, r.a., stoji da je rekao: /166/ “Držao nam je hutbu Allahov Poslanik, s.a.v.s., pohvalio Uzvišenog Allaha i zahvalio Mu se, te potom rekao: ‘Među vama ima munafika, koga prozovem, neka ustane.’ Zatim je rekao: ‘Nek ustane taj i taj, nek ustane taj i taj, nek ustane taj i taj…’ Tako je prozvao trideset šest ljudi, zatim je rekao: ‘Od vas ili među vama ima munafika. Bojte se Allaha!’

    Te prenosi da je potom Omer, r.a., prolazeći pored čovjeka koga je dobro poznavao, koji je bio od prozvanih, bio je umotan (maskiran), upitao ga: “Šta je s tobom?” Ovaj mu je obrazložio postupak Allahovog Poslanika, s.a.v.s., a Omer reče: “Proklet bio ostatak dana.” Allah Uzvišeni kaže: “Mi ćemo vas provjeravati”, ispitivat ćemo vas naredbama i zabranama “da bismo znali (vidjeli) mudžahide i strpljive među vama, i da bismo otkrili vijesti o vama.” Allah, uistinu, najbolje zna njihova stanja. U Njegovu znanju nema sumnje niti kolebljivosti. Međutim, ovdje riječ da bismo znali znači: da bi Allah vidio izvršavanje djela naslonjenih na naredbe i zabrane. Stoga Ibn-Abbas, r.a., kaže da glagol (da bismo znali), znači: da bismo vidjeli.

    #14232
    Anonimno
    Neaktivan

    Fojnica i Ahmetspahić oslobođeni su zbog nedostatka dokaza. Nije dokazano da su bili pripadnici terorističke grupe i da su organizirano pomagali Jašareviću u napadu na Ambasadu SAD-a.

    Da jesu danas vjeovatno nebi ovaj miskin pisao vec bi sjedio sa bracom u nekom čumezu tagutskom.
    Fala Allahu s.w.t. koji mudro ucini dase licemjeri sami potvrde svojim jezicinama i posvjedoce zasebe dasu munafici.
    Citao sam komentar kada se desio slucaj na jednom srpskom portalu i kaze srbin:Za hrabrrost cista desetka a izvedba nula,
    I zaista munafike nije bitna objektivna slika stanja nego pucaju samo po iskrenim Allahovim robovima ali mi znamo dato nimalo nije loshe za nas nego suprotno DOBRO JE samo treba osaburiti do sudnjeg dana.
    :zastava1:

    #14236
    Anonimno
    Neaktivan

    Za hrabrrost cista desetka a izvedba nula,

    To bi znacilo da je uradio za ljude a ne Allaha, ja ne mislim da je tako… napad je vise bio kao opomena, ili upozorenje…

    #14250
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9148 wrote:

    Za hrabrrost cista desetka a izvedba nula,

    To bi znacilo da je uradio za ljude a ne Allaha, ja ne mislim da je tako… napad je vise bio kao opomena, ili upozorenje…

    Brate mili naveosam samo recenicu kafira sa srbskoga portala a to nije moj stav.

    Citao sam komentar kada se desio slucaj na jednom srpskom portalu i kaze srbin:Za hrabrrost cista desetka a izvedba nula,

    I dati napomenem da taj dan su braca bili moji musafiri(nije samo Mevlid) i imao sam ezijet od taguta tu noc i neugodnosti i nisam se zalio,nisam niti haterio niti osudio to shto ja sa svojom porodicom sam imao neugodnosti a vjeruj nisam ulazio niti ko smije ulaziti u nijet brata zashto je to uradio nego sam se okoristio ezijetom da tagutove vojnike pozovem u Islam,daih podsjetim da treba dase boje Allaha s.w.t. i maksimalno sam ponizio ih na racun njihova stanja a to znaju braca kao shto i znaju svi oni koji su ovdje a koji mene licno poznaju.
    Mili moj Ahi zaista srcem upucujem Allahu dovu za sve nas a narocito za mladze :Rabbi zidni *ilmi/ gospodaru moj,povecaj moje korisno znanje i korisno znanje sve moje brace i nedopusti sjejtanu da unosi fitnu izmedzu nas i ucini dase dobro razumijemo i uspostavi ljubav u tvoje ime izmedzu nas-amin.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 36)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.