molba za braću koja imaju znanje

  • This topic has 43 odgovora, 13 glasova, and was last updated prije 11 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 7808 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 44)
  • Autor
    Postovi
  • #14851
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh
    Braćo, Allah vam dao svako dobro, tražim od onoga koji ima znanje da mi pomogne u borbi protiv onih koji imaju pri sebi haridžizma i koji narod po internetu da'wete i dokazuju svoje šubhe video snimcima od šejha Ahmeda el Hazimija, Allah mu dao svako dobro.
    pokazati ću vam njihov materijal:
    1.Hukm ne pripada nikom drugom sem Allahu šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p1tg1Kfe1rY

    2.Fetva šejha Abdul’Aziza er Radžihija o tekfiru mušrika
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Uir-7ouf4UE

    3.Nema osnove tewhida bez tekfira mušrika šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?v=y2zoo-ydk5w

    4.Opravdanje neznanjem u velikom širku u meselama tekfira šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?v=i6SlVvu_tA0

    5.Kufr u taguta šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?v=ynlgsG_NuA8

    6.Isječci iz 18 predavanja komentar: “mufidu-l-mufesid” šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?v=dvX5wkQLKg8

    7.vrste i pravila tekfira šejh Ahmed El Hazimi
    http://www.youtube.com/watch?v=U_oflsSmdZw

    8.kufr uopštene primjene specifičnog pravila: “upao je u kufr, a kufr nije pao na njega” šejh Ahmed El Hazimi http://www.youtube.com/watch?v=tp7l559SUI0

    Eto to je njihov materijal. ja bih zamolio one koji poznaju ovu mes'elu i kojima su poznati današnji “ebu muhamedovci” da takođe daju antinibiotike na njihove šubhe, jer zbunjuju neuki svijet, kako bi mogli neukima dati lijekove, to jest pravu istinu po ovom pitanju.
    Konkretno: ako zna neko što više dokaza (video, audio, text učenjaka današnjice) koji rasvjetljavaju njihovu tamu, neka priloži ovdje kako bi se mogli boriti, ne samo ja nego i ostali koji su u čestoj prilici da naiđu na pozivače u zabludu!
    Allah vas nagradio!
    esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh

    #14852
    Anonimno
    Neaktivan

    we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu, samo da spomenem, predzadnji video su i ihvanije i murdžije nedavno širile i objavljivale na svojim stranicama (nedavno = cca pola godine)

    #14856
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio Mus_ab, ali ja bih volio kada bi neko imao govor uleme koja govori o njihovim šubhama da je tehakum pred tagutom širk, te da je tehakum od aslu dina! Jer kako sam ja vidio ovo dvoje je njihova najveća šubha…

    #14864
    Anonimno
    Neaktivan

    Svemu ovome treba dodati da šejha Hazimija, Allah ga sačuvao, zloupotrebljavaju današnje haridžije kada žele da dokazuju svoje zabludjele stavove, baš kao što su to ranije radili sa drugim šejhovima, koji su zbog takvih fanatika morali da se javno ograđuju od zlonamjerne interpretacije gulata (slučaj Gunejmana je upečatljiv primjer).

    Ono što se može vidjeti jeste da isječke nekih govora šejha Hazimija internetom šire haridžije “imama Ebu Muhammeda”, što predstavlja njihov vrisak i pokušaj da naivne među muslimanima ubjede kako, ipak, JEDAN učenjak na dunjaluka zastupa njihove stavove, a u stvarnosti slučaj šejha Hazimija je isti kao i slučaj šejha Gunejmana: usijane glave tekfir fanatika su uzele opšti govor šejha Gunejmana, te na to nakalemili svoje umišljenosti i principe njihova “aslu dina”, i time dokazali kako veliki šejh Gunejman zastupa njihove stavove. Zbog ovakvih, šejh se javno ogradio od zloupotrebe njegovih govora od strane istih ljudi, nakon čega je prije toga “veliki šejh u ispravnom znanju” momentalno postao “prljavi mušrik i pozivač u Džehennem”.

    Da nas Allah sačuva zabluda haridžija, murdžija i ostalih sljedbenika strasti!

    Ovo je citat brata RPG-a u temi El-Hazimi.

    Razlika je između opšteg i detaljnog govora.

    Kaže šejh Ahmed El-Hazimi u ciklusu predavanja Šerhu Mufid El-Mustafid, predavanje broj 20: “Učenjak koji radi šubhe ne tekfiri mušrike radi njihovog neznanja je upao u veliku grešku, jer se suprotstavio Kur'anu, Sunnetu i konsenzusu ashaba. Ali, treba ipak da se sačuva njegovo pravo učenjaka ako znamo da ima dobar nijjet i šubhu. U suprotnom, ako se njegovo mišljenje temelji na strasti, onda ima isti propis kao mušrici. Ovo je opšte pravilo; mi ne kažemo da je opravdan onaj koji se sustegne od tekfira u svakom slučaju, niti odbacujemo opravdanje u svakom slučaju”

    A što se tiče opšteg govora Abdulaziza Er-Radžihija, savjetujem vas da se vratite govoru Nasira El-Fahda o detaljnom pojašnjenju pravila “ko ne tekfiri kafira je kafir”. Nasir El-Fahd je bio učenik od Abdulaziza Er-Radžihija.

    Oni koji su spoznali suštinu taguta (tj. njihovih djela op.prev) i uvidjeli nevakide i mukeffirate (djela koja izvode iz islama) koje oni čine, negiraju njihov batil i mrze ga svojim srcima. Ali kažu: djelo je djelo kufra, ali se osoba ne tekfiri osim nakon uspostave dokaza, ostvarivanja uslova i nestanka prepreka. Ili se pak suzdrže od tekfira zbog obmane pojedinih ljudi koji se pripisuju znaju, ili taklide (slijepo slijede) određenog učenjaka ili nekog o kojem se ima lijepo mišljenje, ili zbog šubhe koju pri sebi imaju, ili zbog te'vila, ili zbog toga što su tekstove neke uleme stavili na pogrešnom mjestu i njihov govor protumačili na način kojeg oni nisu ciljali, što ih je navelo da zastanu po pitanju tekfira (taguta i njima sličnim murtedima koji se pripisuju islamu op.prev), onda se oni na startu ne tekfire, niti je dozvoljeno tekfiriti ijednog od njih sve dok se ne uspostavi dokaz i od njega odstrani šubha. Na ovome je koncenzus…”

    Citat iz knjige “Pojašnjenje propisa onoga ko posumnja i zastane u tekfiru nekih taguta i murteda” od šejha Ahmeda El-Halidija. Predgovor knjizi je dao šejh Ali El-Hudejr.

    Ahmed El-Halidi je uzimao znanje od šejha Abdulaziza Ibn Jahje El-Jahje El-Hanbelija koji je bio Muftija El-Ahsaa. Kod njega je učio mes'ele vezane za Aqidu, Tewhid i Tekfir. Abdulaziz Ibn Jahja El-Jahja El-Hanbeli je pohvalio Ahmeda El-Halidija rekavši da bolje poznaje knjige imama Nedžda od svakog studenta koji je dobio diplomu na islamskom fakultetu.

    Abdulaziz Ibn Jahja El-Jahja El-Hanbeli je uzimao znanje od šejhova Muhammeda Ibn Ibrahima i Muhammeda El-Amina Eš-Šanqitija.

    Ahmed El-Halidi prenosi dakle konsenzus učenjaka u ovom pitanju.

    Islamski učenjaci konsenzus učenjaka definiraju kao:
    “Jednoglasni stav mudžtehida (pravnih eksperata) jednog vremena nakon smrti Poslanika sallallahu alejhi we sellem.”

    Kada se islamski učenjaci u određenom vremenu ili kroz historiju slože na nekom pitanju, tada njihov jednoglasni stav biva kategorički dokaz u šerijatu. (Muzekkiretu usulil fikh str. 231 od šejha Šenkitija)

    Ibn Huzejme veli: “Uvjereni smo da se učenjaci neće složiti na onome što je suprotno vjerodostojnim Poslanikovim sallallahu alejhi we sellem, riječima, kojima se ne suprostavljaju drugi hadisi. ” (Sahihu Ibni Huzejma 2/85, Medžmu'ul fetava, 19/144)

    Kada se potvrdi konsenzus učenjaka o određenom pitanju u jednom vremenu, nije dopušteno nikome nakon toga da govori suprotno, jer bi to značilo da su se učenjaci složili na neistini, što je nemoguće. Poznatno pravilo glasi: Ummet se neće složiti na zabludi.

    Što se tiče hadisa u kojem stoji da je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem rekao: “Moj ummet se neće složiti na zabludi”
    Hadis bilježe Ahmed i drugi.

    Oko vjerodostojnosti hadisa postoji razilaženje, šejh Albani je zbog mnoštva lanaca prenosilaca hadis ocijeno dobrim, dok Ibn Hazm nije prihvatio pojačanje ovog hadisa, ali je kazao: “Iako ovaj hadis nije vjerodostojan, njegovo značenje je ispravno.”

    Imam Hakim kaže: “Ne tvrdim da je ovaj hadis vjerodostojan niti slab, ali ga spominjem iz razloga što se ehli sunnet složio na ovom pravilu.” (El Mustedrek 1/202)

    Citat brata Usame u temi konsenzusi islamskih učenjaka.

    Ebu Muhammed i njegovi sljedbenici ipak smatraju da su se učenjaci složili na batilu, negirajući na taj način kategorički dokaz u šerijatu.

    #14865
    Anonimno
    Neaktivan

    Da te Allah nagradi brate Abu Ibrahim, i ovo je nešto od dokaza. Uzet ću u obzir i ove tvoje dokaze, prikupio sam nekoliko i skupljam dalje da se upozori neuki svijet na sljedbenike strasti!

    #14866
    Anonimno
    Neaktivan

    Neka si ti muwehide postirao sav njihov materijal pa sad svako ima priliku da zapadne u subhu i nedoumicu. Necu reci da si namjerno to postirao ali mozda bi bilo dobro da namjerno pobrises videa koja si ucitao……….

    #14868
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate ako ti imaš kakve šubhe onda otiđi kod učenih da ti to sklone uz Allahovu dozvolu, jer ovo što priča šejh Ahmed el Hazimij je istina i nema nikakve veze sa krivim stavovima “ebu muhamedovaca”, zaista ne znam gdje si ti vidio prostor za šubhe? sa druge strane tu je administracija koja raspolaže uklanjanjem postova, pa ako valjda oni nisu ocijenili da ovaj video nije za odstraniti, ne znam onda ispade ti na većoj pronicljivosti od njih… Od upute je da poznajemo i zabludu. Zaista nije mi jasno gdje si ti vidio prostor za šubhe iz govora šejha Ahmeda el Hazimija? Izgleda da ti nisi poslušao do kraja ove video snimke pa zato govoriš, možda ti šubhe ubacuju naslovi ovih video snimaka koji su gulati napisali. Pusti to, nemoj se zavaravati naslovima, nego poslušaj govor od šejha pa ćeš vidjeti da šejh uopšte nije rekao nigdje da je tehakum od aslu dina i da je od aslu dina da onaj ko ne tekfiri kafira da je i on kafir, niti je šejh spomeno bilo gdje da je tehakum pred tagutom širk, nego je rekao naprotiv da je to kufr, opet dokaz protiv haridžija… savjetujem da pogledaš do kraja

    #14869
    Anonimno
    Neaktivan

    muwehhid post=9933 wrote: Da te Allah nagradi brate Abu Ibrahim, i ovo je nešto od dokaza. Uzet ću u obzir i ove tvoje dokaze, prikupio sam nekoliko i skupljam dalje da se upozori neuki svijet na sljedbenike strasti!

    Da, dovoljno je haridžijama poturiti ovaj šejhov govor, pa da cjela njihova priča o pozivanju na šejha Hazimija padne u vodu, kao i slične priče o šejhu Radžihiju, Fewzanu, Gunejmanu… kada su ih u određeno vrijeme, haridžije proglašavale imamima tewhida, a nešto kasnije “pozivačima u džehennem”!

    Kaže šejh Ahmed El-Hazimi u ciklusu predavanja Šerhu Mufid El-Mustafid, predavanje broj 20: “Učenjak koji radi šubhe ne tekfiri mušrike radi njihovog neznanja je upao u veliku grešku, jer se suprotstavio Kur'anu, Sunnetu i konsenzusu ashaba. Ali, treba ipak da se sačuva njegovo pravo učenjaka ako znamo da ima dobar nijjet i šubhu. U suprotnom, ako se njegovo mišljenje temelji na strasti, onda ima isti propis kao mušrici. Ovo je opšte pravilo; mi ne kažemo da je opravdan onaj koji se sustegne od tekfira u svakom slučaju, niti odbacujemo opravdanje u svakom slučaju”

    Iz citata se jasno i nedvosmisleno vidi da šejh Hazimi nema ništa sa balkanskim i Balkanovim neoharidžijama, koji su pojedinačni tekfir mušrika uvrstili u aslu din i na osnovu toga protekfirili ummet. Šejh Hazimi, od koga su ovi fanatici uzimali neke citate, jasno kaže da ne odbacuje opravdanje onoga ko radi šubhe ne tekfiri mušrike, a to je po haridžijama širk u kome nema opravdanja.

    Ovo je Allah zna koji put po redu da su se tekfir fanatici hvatali za ovog ili onog učenjaka, a da je taj učenjak čist od njihove zablude! Pitam se ko li je od učenjaka sljedeći, s obzirom da je ova šubha o šejhu Hazimiju propala, samom činjenicom da on ne odbacuje pravdanje u velikom širku.

    Kada se musliman jednom osvjedočio o podmuklosti metode i hinjskim spletkama kojima se haridžije, a i drugi sektaši, koriste u dokazivanjuu svojih stavova, onda je žalosno da musliman opet ode istima na rupu i dozvoli da ga ponovo ujedu iz iste rupe.

    A od Allaha je uputa!

    #14874
    Anonimno
    Neaktivan

    Da te Allah nagradi brate RPG!
    Pogledajte braćo i sestre koji ste na istini čime se služe tekfirovci u raspravama po šeronet-u, šta im je argument protiv Nusreta, Allah ga sačuvao od potvora koje su ga pritisle sa svih strana. Naime u raspravama sa par muqalida ebu muhamedovih oni su se počeli ismijavati sa Nuretom na sledeći način:
    http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/4418/sb_saznaje_vehabizam_kao_unosan_biznis.html
    Pa kada su ukoreni sa govorom Uzvišenog Allaha gdje kaže: “O vjernici, ako vam nekakav grešnik donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onog što ste učinili pokajete.” (Al-Hugurat, 6)
    Onda su se mudro povukli sa ponosom, bez da traže halal za potvoru i džahilijjetski postupak! Da ih Allah uputi!

    #14877
    Anonimno
    Neaktivan

    InshAllah muwehide da neces izreklamirat baš sve šubhe i potvore koje dolaze sa raznih strana. A što se tiče mog prvog komentara na tvoje učitavanje videa pod reklamom ebu muhamedovih sljedbenika, do sada se pokazalo da izrezivanje govora koji traje najmanje sahat i usmjeravanje paznje na samo nekoliko minuta otvara vrata nerazumijevanju o čemu je dotični šejh pojašnjavao. Ako vec želite da se bavite postiranjem tekstova, video ili audio materijala onda postirajte cijeli materijal a ako tebi ne treba cijeli govor da bi ti bilo jasno pa eto ima nas koji i nismo baš toliko napredovali kao ti pa nam izrezivanje na nekoliko minuta pravi probleme u razumijevanju i smeta nas u dawi jer moramo trošiti dragocijeno vrijeme na pojašnjavanje nečega što je šejh već lijepo pojasnio ali eto neko je njegovo pojašnjenje zbog manjka sabura izrezao na minut ili dva…….

    #14878
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema Username post=9952 wrote: InshAllah muwehide da neces izreklamirat baš sve šubhe i potvore koje dolaze sa raznih strana. A što se tiče mog prvog komentara na tvoje učitavanje videa pod reklamom ebu muhamedovih sljedbenika, do sada se pokazalo da izrezivanje govora koji traje najmanje sahat i usmjeravanje paznje na samo nekoliko minuta otvara vrata nerazumijevanju o čemu je dotični šejh pojašnjavao. Ako vec želite da se bavite postiranjem tekstova, video ili audio materijala onda postirajte cijeli materijal a ako tebi ne treba cijeli govor da bi ti bilo jasno pa eto ima nas koji i nismo baš toliko napredovali kao ti pa nam izrezivanje na nekoliko minuta pravi probleme u razumijevanju i smeta nas u dawi jer moramo trošiti dragocijeno vrijeme na pojašnjavanje nečega što je šejh već lijepo pojasnio ali eto neko je njegovo pojašnjenje zbog manjka sabura izrezao na minut ili dva…….

    Pošto vidim da jedino tebi nije jasno, i da ti pravi probleme u razumijevanju, evo ti ova dva videa pa otjeraj šejtana sa njima:

    UKRATKO O EBU MUHAMEDOVCIMA I NJIHOVIM ŠUBHAMA
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DjT6i4WXtfI

    TEHAKUM NIJE OD ASLU DINA (OSNOVE VJERE) I POBIJANJE ŠUBHI EBU MUHAMEDOVACA
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0dgAIbc82wk

    Evo, i nadam se da će ti nerazumijevanje nestati sada…

    #14889
    Anonimno
    Neaktivan

    muwehhid post=9943 wrote: Da te Allah nagradi brate RPG!
    Pogledajte braćo i sestre koji ste na istini čime se služe tekfirovci u raspravama po šeronet-u, šta im je argument protiv Nusreta, Allah ga sačuvao od potvora koje su ga pritisle sa svih strana. Naime u raspravama sa par muqalida ebu muhamedovih oni su se počeli ismijavati sa Nuretom na sledeći način:
    http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/4418/sb_saznaje_vehabizam_kao_unosan_biznis.html
    Pa kada su ukoreni sa govorom Uzvišenog Allaha gdje kaže: “O vjernici, ako vam nekakav grešnik donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onog što ste učinili pokajete.” (Al-Hugurat, 6)
    Onda su se mudro povukli sa ponosom, bez da traže halal za potvoru i džahilijjetski postupak! Da ih Allah uputi!

    Narkomane droga najbolje smiruje, iako je ta ista droga otrov, i oni su svijesni da uzimaju otrov, al to im je najbolji lijek.

    Isto tako bolesna srca najbolje smiruje ono sto odgovara njihovim bolesnim srcima, bezobzira sto ih to moze upropastiti, bitno da to udovoljava njihovim strastima.

    #14892
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=9966 wrote:
    Narkomane droga najbolje smiruje, iako je ta ista droga otrov, i oni su svijesni da uzimaju otrov, al to im je najbolji lijek.

    Isto tako bolesna srca najbolje smiruje ono sto odgovara njihovim bolesnim srcima, bezobzira sto ih to moze upropastiti, bitno da to udovoljava njihovim strastima.

    Ne znam kakva je ovo vrsta droge, ali nakon što se završila rasprava i nakon kada nisu mogli muqallidi dokazati svoje šubhe dokazima (iz objave), onda su me neki od njih nazvali đubretom mušričkim… a neki mi prijetili da će mi facu rasuti po asfaltu pa će mi gaziti glavu… da ih Allah uputi

    #14894
    Anonimno
    Neaktivan

    Neko nekog ne razumije. Ja ti ne spominjem da li je tahakum od asl-dina ili nije, nego te nasihatim o metodologiji tvoga rada. Da li ti shvatao ili ne ali i sam potpomazes sirenju smutnje. Kao primjer cu ti navesti link iz novina koje sire ljagu na sejha Nusreta a koji si ti postirao i dao na uvid na ovom veoma posjecenom forumu. Postavljanjem njihove ljage na ovaj forum izreklamirao si te novine vise nego sto su ikad same mogle. Oni slagali a ti reklamom njihove laži si omogučio da se sto vise ljudi upozna sa onim sto su iznijeli. A ti ako sebe smatraš imunim na šejtana i njegove vesvese postoji mnogo ljudi na balkanu koji nisu. Cilj sejtana i jest da one koji su neuki i jos ne znaju razlikovati batil i haq odvede sto dalje od muslimana jer ako se broj muslimana poveca sejtanu to ne ide u prilog. InshAllah da sa ovim postom zavrsavam prepisku sa tobom nebitno da li si shvatio sta se zeli reci ili ne………

    #14895
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema Username post=9971 wrote: Neko nekog ne razumije. Ja ti ne spominjem da li je tahakum od asl-dina ili nije, nego te nasihatim o metodologiji tvoga rada. Da li ti shvatao ili ne ali i sam potpomazes sirenju smutnje. Kao primjer cu ti navesti link iz novina koje sire ljagu na sejha Nusreta a koji si ti postirao i dao na uvid na ovom veoma posjecenom forumu. Postavljanjem njihove ljage na ovaj forum izreklamirao si te novine vise nego sto su ikad same mogle. Oni slagali a ti reklamom njihove laži si omogučio da se sto vise ljudi upozna sa onim sto su iznijeli. A ti ako sebe smatraš imunim na šejtana i njegove vesvese postoji mnogo ljudi na balkanu koji nisu. Cilj sejtana i jest da one koji su neuki i jos ne znaju razlikovati batil i haq odvede sto dalje od muslimana jer ako se broj muslimana poveca sejtanu to ne ide u prilog. InshAllah da sa ovim postom zavrsavam prepisku sa tobom nebitno da li si shvatio sta se zeli reci ili ne………

    Da te Allah nagradi na nasihatu, to je tvoje mišljenje i cijenim to…
    Ipak mislim da sam u postu gdje sam postirao dao do znanja čitaocu da je lažna informacija, i samim tim ujedno informisao braću šta kafiri i licemjeri rade i kakvu ljagu i potvoru bacaju na šejha. a onaj ko vjeruje kafirskim novinama, pa zaista ga ti ne možeš uputiti ni ja, kada bi od njega sve sakrio informacije, niti su oni koji vjeruju kafiriskim novinama oni koji su došli nešto naučiti na ovom sajtu. tako da smatram da oni koji su iskreni prema Allahu i tragaju za uputom da na njih uopšte neće djelovati negativno onaj post, a Allah najbolje zna!
    Mi od istine ne bježimo niti reklamiramo zabludu, a da ne naglasimo da je zabluda – samim tim upozoravajući na tu zabludu!
    opet da te Allah nagradi na nasihatu…

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 44)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.