Molim Allaha da zastiti nase ucene od potvora zlonamjernika

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 701 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #10714
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamun alejkum,braco Muslimani i sestre Muslimanke.
    Vec duze vrijeme se nalazim u malo otezanoj situaciji kada je u pitanju moja akida.Naime,druzim se sa ljudima razlicitih shvatanja,jedni me nazivaju tekfirovcem,a drugi mi osporavaju Islam(tekfire me jer branim cast nekih nasih ucenjaka).Nisam nesto posebno ucen i sve sto sam od Islama naucio to je slusajuci dersove od Muhammeda Porce i Nusreta Imamovica,jednim dijelom,a drugim dijelom sam znanje sticao citajuci islamske knjige(procitao sam tefsir Kur'ana od ibn Kesira nekoliko puta).Kulminacija mojih odnosa sa okolinom u kojoj zivim dozivjela je svoj vrhunac,kada sam jasno rekao da smatram da su nasi najuceniji i najispravniji uceni ljudi Fadil Porca i Nusret Imamovic.Ovom prilikom nebih spominjao onu drugu grupu ucenih za koje sam ustvrdio da su posrnuli,iz razloga da nebih otvorio vrata diskusiji koja bi mozda bila beskorisna.
    Dva su pitanja na koja bih zelio da mi neko od ucenijih odgovori:
    Koji je serijatski propis za one koji tvrde da Fadil Porca nije Musliman(utjecem se Allahu i od same pomisli tako necega),
    i drugo ,sta da se kaze za one koji kazu za Nusreta Imamovica da je tekfirovac i da razbija jedinstvo Muslimana(i za tu laz utjecem se Allahu Jedinom i molim Ga da zastiti brata Nusreta).Molim Allaha Jedinog osim kojeg drugog boga nema,da nam podari svjetlo po kome bi smo mogli razlikovati Istinu od lazi…Amin!!!

    #10717
    Anonimno
    Neaktivan

    we alejkumu selam.

    halali mi samo da te napomenem da je Fadil Porca babo Muhemmeda Porce a ti vjerovatno mislis na shejha Muhammeda Porcu a ne njegovog babu.

    :zast:

    #10718
    Anonimno
    Neaktivan

    Tako je,Allah te obradovao Dzennetom.Amin!!!

    #10722
    Anonimno
    Neaktivan

    ve alejkumu selam brate, da te Allah Uzvišeni pomogne na putu Istine i da učvrsti tvoje korake na putu do Dženneta.

    Brate izbjegavaj rasprave sa ljudima oko sebe, tipa koje jeste upravu a ko nije…raspravljati može samo onaj koji je dobro upućen u islamsko znanje a mi koji dosta površno poznajemo svoju vjeru, trebali bi da se klonemo rasprava ( ja sam to pokušao i vidio da nema baš neke koristi od toga ).

    Stoga iskoristi svoje vrijeme u obavljanju namaza (kako obaveznog tako i dobrovoljnog), postu, udjeljivanju sadake, učenju Kur'ana + prevod (čitanju i memorisanju), isčitavanju islamske literature o ispravnom islamskom vjerovanju, fikhu, hadisu i lijepom ponašanju zatim posjećivanju rodbine i održavanju lijepih odnosa sa njima, gledanju islamskih dersova od naših vrijednih daija, popravljanju i usavršavanju odnosa unutar svoje porodice, komšiluka i ljudi sa kojima si u kontaku Allaha radi.
    Čuvaj se pretvaranja u svom ibadetu neka svako tvoje dobro djelo budi iskreno Allaha radi jer je rijaluk pogubna stvar.

    Dragi brate ovaj dunjalučki život je suviše kratak da bi ga čovjek rasipao na stvarima od kojih nema baš puno koristi, Allah ti dao svako dobro. Razmišljaj o Džennetu i Džehennemu kao i o boravku u kaburu prije toga jer je to osobina iskrenih mu'mina.

    Trudi se da upoznaš riječi i djela sa kojima je Uzvišeni Allah zadovoljan i uloži svoj maximalni trud da ih iskreno radi Njega Uzvišenog činiš jer je dragi brate smrt čovjeku bliža od žile kucavice pa popuni svoj “nebeski” konto dobrim djelima da bi na Sudnjem danu bio od onih koji će biti u skupini sa vjerovjesnicima, šehidima, dobrim i iskrenim ljudima.

    Ovo je moj savjet tebi i svima nama a ja sam ga najpotrebniji a što se tiče detaljnog odgovora na tvoja pitanja, imaju braća koja su hvala Allahu dovoljno učena pa će ti neko od njih inšaAllah odgovoriti.

    #10724
    Anonimno
    Neaktivan

    @Jaseer2012,Amin na sve tvoje dove koje si u predhodnom postu izrekao,a zatim,Molim Allaha uzvisenog,da sve Njegove iskrene robove uputi na put koji Dzennetu vodi.Ti si mi brate dao nasihata koji su vredniji od sveg blaga dunjaluckog,pa molim Allaha da i tebe i za taj trud nagradi.Amin!!!
    Ja sam brate jedan od onih Allahovih robova koji nemaju dovoljno sabura,a nepravda koju neki iznose na Allahovu vjeru,te na sljedbenike te vjere,jako brzo me ubaci u raspravu.Pokusat cu da se u buduce svaki put prisjetim tvojih savjeta,kako bih se okoristio sa njima,jer su zaista oni putokaz na putu za Dzennet.
    InshaAllah,cu se koristiti znanjem sejha Muhammeda Porce,Nusreta Imamovica, Bilala Bosnica,te svih onih nasih daija koji su na tom putu,a nadam se da ih je jos mnogo…Amin!!!

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.