Mudžahidi Malija ruše turbeta (video)

  • This topic has 18 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 3569 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 19)
  • Autor
    Postovi
  • #9703
    Anonimno
    Neaktivan

    Borci pokreta Ensarud-din (pomagači vjere), koji pod svojom kontrolom drže sjever Malija već nekoliko dana zaredom ruše turbeta (mauzoleje) u Timbuktuu, „zbog toga što su predmet obožavanja ljudi”.

    Rušenje turbeta sufijskih svetaca je dio projekta uspostave Šerijata u Azavadu (sjeverni dio Malija).

    Rušenje turbeta u Timbuktuu izazvalo je u svijetu slične rekacije kao i talibansko rušenje budinih kipova u Afganistanu, prije invazije 2001. godine.
    Pored sufijskih mušrika Malija, negodovanju se pridružila i marionetska vlada Malija, najavljujući „međunarodnu pravdu”.

    Grupa Ensarud-din (Ansar al deen) je zajedno sa nacionalističkom MNLA iskoristila vojni udar u Maliju u martu i oslobodila sjever zemlje veličine Francuske i proglasila Islamsku Državu Azavad.

    POGLEDAJTE I VIDEO PRILOG

    http://www.youtube.com/watch?v=1VeYSirme9E ;feature=share

    #9713
    Anonimno
    Neaktivan

    ALLAHUEKBER!
    :zastava1:

    #9715
    Anonimno
    Neaktivan

    Iskreno ispovijedanje vjere dug je Allahu! A onima koji pored Njega uzimaju zaštitnike: “Mi im se klanjamo samo zato da bi nas što više Allahu približili” – Allah će njima, zaista, presuditi o onome u čemu su se oni razilazili. Allah nikako neće ukazati na Pravi put onome ko je lažljivac i nevjernik. (Ez Zumer 3.ajet)

    Da Allah nagradi braću koji su učestvovali u ovoj mubarek akciji i omogući im da očiste cijelu državu od mjesta na kojima se ibadeti upućuju drugima mimo Allahu azze ve džell . . . i nama u Bosni bi trebalo ovako nešto počevši od turbeta Sedam braće pa do posljednje građevine u kojoj se praktikuju ove ogavne novotarije. . . a priča o turbetima kao navodnim spomenicima kulture se može prodavati samo totalnim džahilima čije je moto : mi smo hodžini, hodža je naš : )

    #9723
    Anonimno
    Neaktivan

    Radujem se da braća u Azawadu rade na uspostavi Šerijata.
    Molim Allaha da im podari sabura!

    #9784
    Anonimno
    Neaktivan

    Sve je to u redu što braća u Azawadu rade ali ja mislim da na putu uspostave Šerijata ima puno važnijih prioriteta od rušenja turbeta, džamija… To je moglo doći na red kada se uvede neki red u državi, a ne ovako da ispada da su oni obični vandali. A ni reakcije lokalnog stanovništva nisu im bile naklonjene, jer sve se to moglo prvo pripremiti i narod uputiti da to nije ispravno pa tek onda krenuti u ta rušenja.

    #9785
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni post=4355 wrote: Sve je to u redu što braća u Azawadu rade ali ja mislim da na putu uspostave Šerijata ima puno važnijih prioriteta od rušenja turbeta, džamija… To je moglo doći na red kada se uvede neki red u državi, a ne ovako da ispada da su oni obični vandali. A ni reakcije lokalnog stanovništva nisu im bile naklonjene, jer sve se to moglo prvo pripremiti i narod uputiti da to nije ispravno pa tek onda krenuti u ta rušenja.

    Hehe, hajde navedi primjere tih prioriteta, da ih svi cujemo?
    Sto ne odes u Mali da kazes mudzahidima sta su prioriteti uspostave serijata?

    Znas li kada je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem, osvojio Meku, sta je prvo uradio?

    Da ti pomognem – polupao i porusio sa ashabima kipove u Kabi.

    Cudan vakat kada ima mnogo “pametnih” ljudi koji imaju hrabrosti da prigovore onome sto je Poslanik naredio.

    #9843
    Anonimno
    Neaktivan

    #10354
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4356 wrote: [quote quote=Ayni post=4355]Sve je to u redu što braća u Azawadu rade ali ja mislim da na putu uspostave Šerijata ima puno važnijih prioriteta od rušenja turbeta, džamija… To je moglo doći na red kada se uvede neki red u državi, a ne ovako da ispada da su oni obični vandali. A ni reakcije lokalnog stanovništva nisu im bile naklonjene, jer sve se to moglo prvo pripremiti i narod uputiti da to nije ispravno pa tek onda krenuti u ta rušenja.

    Hehe, hajde navedi primjere tih prioriteta, da ih svi cujemo?
    Sto ne odes u Mali da kazes mudzahidima sta su prioriteti uspostave serijata?

    Znas li kada je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem, osvojio Meku, sta je prvo uradio?

    Da ti pomognem – polupao i porusio sa ashabima kipove u Kabi.

    Cudan vakat kada ima mnogo “pametnih” ljudi koji imaju hrabrosti da prigovore onome sto je Poslanik naredio.

    Slažem se sa tobom i naravno da znam šta je Poslanik, s.a.w.s., prvo uradio kada je osvojio Meku.
    Ali ovdje se radi o džamiji iz 15 vijeka, a ne o nekom kipu.
    Prioriteti?
    Pa ako se malo informišeš vidjet ćeš da je Zapadnu Afriku zahvatila velika suša i glad kao uzrok toga. Niko ne prikazuje patnje toga naroda koji umire od gladi i žeđi, već svi mediji bruje samo o tome rušenju. Neka mudžahidi omoguće da se tome narodu dostavi prijeko potrebna hrana i ostale namirnice. Ili možda jednostavno žele da taj narod napusti to područje?

    #10360
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni post=4956 wrote:

    Slažem se sa tobom i naravno da znam šta je Poslanik, s.a.w.s., prvo uradio kada je osvojio Meku.

    Da se slazes nebi ni pomislio da prokomentarises, a kamoli da napises ono sto pises.

    Ayni post=4956 wrote: Ali ovdje se radi o džamiji iz 15 vijeka, a ne o nekom kipu.

    Zar bi mudzahidi rusili dzamije, mjesta gde se samo Allahu ibadet cini, a bore se za uspostavu serijata, neka cudna konstatacija.
    Mudzahidi ruse mjesta gde se Allahu cini shirk i na taj nacin se umiljavaju svome Gospodaru, a pored sto ruse sirkilista ujedno i sjeku glave musricima, eto da vide ljudi da se ne isplati Allahu shirk ciniti.

    Ayni post=4956 wrote: Pa ako se malo informišeš vidjet ćeš da je Zapadnu Afriku zahvatila velika suša i glad kao uzrok toga

    Susa i glad zahvataju jedino Allahovim kaderom, pazi ova recenica koji si napisao prestavlja kufr. (onima koji ce me odmah opuziti da tekfirim, da im kazem da je ovo djelo kufra, a za tekfir pocinioca se odklanjaju prepreke).
    Znaci po tebi je Allah uskratio kisu i dao ljudima susu i glad zato sto se bore za uspostavu serijata?

    Ayni post=4956 wrote:
    Niko ne prikazuje patnje toga naroda koji umire od gladi i žeđi, već svi mediji bruje samo o tome rušenju. Neka mudžahidi omoguće da se tome narodu dostavi prijeko potrebna hrana i ostale namirnice. Ili možda jednostavno žele da taj narod napusti to područje?

    Ovo tvoje rijeci se slazu sa izjavama mnogih medija, petokolonasa i ostalih.

    I jos za kraj mi je ostalo da te pitam: “Da ne ucis mozda vjeru od Sulja Bahtica”?

    #10361
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni post=4956 wrote: Slažem se sa tobom i naravno da znam šta je Poslanik, s.a.w.s., prvo uradio kada je osvojio Meku.
    Ali ovdje se radi o džamiji iz 15 vijeka, a ne o nekom kipu.

    Ayni, ti si na forumu dovoljno dugo vremena, a vjerujem i na sajtu, da si do sada mogao sto puta shvatiti da mudžahidi ne ruše džamije, jer je nemoguće da onaj ko je izašao da žrtvuje svoj život da bi pomogao Allahovu vjeru da isti taj ruši Allahove kuće.

    Međutim u glavama licemjera, sektaša i špijuna je mnogo štošta moguće. Kod prvih i zadnjih je to “moguće” zbog novca ili mrvica ovog prolaznog svijeta, dok kod sektaša to bude “moguće” iz mržnje koju nose prema muslimanima, a pogotovo prema sljedbenicima sunneta.

    Da provaljujem kojoj kategoriji (od pobrojanih) pripadaš, to nije moj posao, ali da radim u skladu sa Pravilnikom foruma, to jeste moj posao. Zato, ayni, ti se udaljavaš sa foruma.

    Na forum su dobrodošli svi oni kojima je cilj istina, makar isti bili i nevjernici. Međutim, kada se nekome saopšti istina, a on tvrdoglavo ustrajava u svojoj zabludi, onda je to znak da isti nije došao na forum radi istine, već radi nečeg drugog.

    #10362
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne,ma razloga za svadju jer će oni napraviti još starije. 🙂
    Ti @Sebab izgledaš neki opak mudžahid, sigurno negdje sjediš u hladovini u zapadnoj evropi i uživaš u socijali čim imaš toliko vremena za tipkovnicu. Nothing personal!

    #10365
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko su samo u Bosni Srbi porušili džamija i katoličkih crkvi od koje su mnoge bile spomenici kulture pa nikom ništa. Grade se n ove na starim temeljima i pokušava se da budu što sličnije onim starim koje su porušene. To je ipak samo građevima koja se može ponovo izgraditi. Ali životi onih koji su pobijeni nikada se ne mogu vratiti.
    A čitao sam i vašu temu o Srebrenici i jako sam iznenađen komentarima pojedinih članova. Ko da su ih pisali ljudi iz zloglasnih škorpiona. Takve treba izolirati jer šalju loše poruke i stvara se loš dojam. Mali savjet koji ne mora biti uvažen. 🙂

    #10368
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta post=4964 wrote:
    Ti @Sebab izgledaš neki opak mudžahid

    Zar vec me se bojis samo zbog komentara 🙂

    Zlocesta post=4964 wrote: Koliko su samo u Bosni Srbi porušili džamija i katoličkih crkvi od koje su mnoge bile spomenici kulture pa nikom ništa. Grade se n ove na starim temeljima i pokušava se da budu što sličnije onim starim koje su porušene. To je ipak samo građevima koja se može ponovo izgraditi. Ali životi onih koji su pobijeni nikada se ne mogu vratiti.

    Jeste podrzavam da se prisjetimo koliko su samo Bosnjaka muslimana poubijali srbi i hrvati, a srbi su bili otvoreni neprijatelji, a hrvati mnogo poganiji od srba, jer su uvijek zabijali noz u ledja, i cinili zlocine poput srba.

    Zlocesta post=4964 wrote: A čitao sam i vašu temu o Srebrenici i jako sam iznenađen komentarima pojedinih članova. Ko da su ih pisali ljudi iz zloglasnih škorpiona. Takve treba izolirati jer šalju loše poruke i stvara se loš dojam. Mali savjet koji ne mora biti uvažen. 🙂

    Hvala ti na tvojoj brizi, ali da te podsjetim ovo je Islamski sajt, a dusebriznika koji pokusavaju da zavade ovde preko podmuklih poteza smo siti.

    Mozemo razmeniti misljenja, ali savjete tipa da saljemo lose poruke smo siti, imaju mnogi koje se trude da vam u svemu ugode pa opet je ista sutuacija, a mi nastojimo da se samo nasem Gospodaru umiljavamo i da On bude zadovoljan snama, a sta ce neko ko nije musliman pomisliti o nama, to ne menja kod nas nase ubedjenje i ne utice na nas put kojeg slijedimo.

    #10402
    Anonimno
    Neaktivan

    Zar vec me se bojis samo zbog komentara 🙂

    Naravno da se ne bojim. Premda na ovoj slici tip izgleda pravo opasko, znam da to nisi ti jer sam tu sliku negdje ranije viđao. Ako se ne varam, neki Amerikanac koji se sada negdje bori protiv “svojih”.
    Možeš ti imati opravdanja iz života Poslanika, s.a.w.s., što se tiče rušenja u Maliju, ali moje osobno mišljenje je da ti mudžahedini na ovaj način najveću štetu nanose sebi.
    S druge strane, radi se o jednom povijesnom naslijeđu koje je tu stajalo netaknuto stotinama godina i sada su se našli oni da to poruše. Možda griješim, ali oni su pokazali da ne znaju upravljati s državom i narodom i neće proći puno vremena prije nego što propadnu. O tome ćemo pričati za nekoliko mjeseci i vidjet ćemo tko je bio u pravu.

    #10405
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha da mudzahide Malija nagradi za rusenja tih mnogobozackih spomenika.

    Zlocesta ono sto je tebi potrebno da shvatis realnost je uputa, ovako razmisljas razmisljanjem nevjernika, a da prihvatis istinu, i predas svoju dusu i telo samo Allahu, Allah bi ti otvorio vidik, otklonio bi ti zastor koji se nalazi ispred ociju svakog nevjernika, odklonio bi ti korpenu sa srca, tvoje je da samo Allaha zamolis da ti oprosti sve tvoje grijehe, i da mu priznas grijehe, i da Ga zamolis da ti podari uputu.
    Uputu koja je kod Njega Milostivog uputa, a ne da molis za uputu i zamisljas neku uputu koju ti smatras da je uputa.

    Eto da ne kazes kako smo losi, mi ti zelimo njabolje kao i svim ljudima, zelimo svima da se spase vatre dzehennemske cije ce gorivi biti ljudi i kamenje, a pozivamo ljude u dzennet cija su prostranstva kao nebesa i zemlja.

    Ovo ti je prilika koju ti je Allah dao, da razsmilis, ukoliko ne razmislis ovo ce biti jos jedan dokaz protiv tebe, a ukoliko se pokoris Allahu i prihvatis Ga kao Jedinog Gospodara, pa blago tebi, imaces duplu nagradu.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 19)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.