Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 23196 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #9683
    Anonimno
    Neaktivan

    #9701
    Anonimno
    Neaktivan

    ja sam musliman iz Bosne,klanjam 0d 10 godine,a prije sam počeo postit sa 7 godina.Klanjao sam onako kako su ljudi klanjali u mojoj dzamiji.Kada su mi neka braca objasnila da je sunnet podizat ruke,to jest donositi tekbire,i to sam usvojio,kada su mi daije rekle da je sunnet duze govoriti naglas Amiiiiiin poslije fatihe i to sam usvojio i jos mnogo toga da ne duljim.Kada je bila ona akcija u G.Maoci jedan sam od rijetkih koji je otvoreno bio na strani braće.Ali poslije…poslije je uslijedilo razocarenje.Saznao sam da ste vi protekfirili vecinu daija,koji se ne slazu sa vama,kako vi smijete nekog protekfirit kada je to samo smio Muhamed.s.a.v.s ,kako vas nije strah Allaha.dz.s,Allah najbolje zna ko je na pravom putu,svojim tumacenjem vjere ljude odbijate od Islama.I pored ovih zamjerki vi ste i dalje moja braća.Kako naprimjer nas uvazeni sejh Nusret Imamović kojeg jako cijenim,koji je vjerski fakultet zavrsio u jordanu moze biti pametniji od od onih koji su zavrsili u Mekki,medini koji su ucili od sejhova koji vode porijeklo od samog Poslanika ????’

    #9704
    Anonimno
    Neaktivan

    Citajuci islamsku literaturu,shvatio sam koliko malo znam o Islamu,a dosao sam do jednog jako vaznog pravila koje su rekli uceni ljudi,i tog se pravila pridrzavam:neznanje je najveci neprijatelj covjeku.Zato se trudim da tog neprijatelja odagnam sto dalje od sebe,a pri tom se koristim znanjem onih nasih ucenih ljudi kojima je Allah Uzviseni dao iz Njegove Mudrosti pored znanja i svjetlo po kom to znanje koriste ali i drugima prenose.Odgovorno tvrdim i sa tom mojom tvrdnjom sam spreman ako Bog da i stati pred Allaha na Velikom Danu,da su sejh Nusret Imamovic i hafiz Muhammed Porca dva nasa najveca i najsvjetlija imena sa ovih nasih prostora.Molim Allaha Jedinog ako oni sretnu naseg Gospodara na ovome na cemu su sada,da i mene prozivi u drustvu sa njima,iako nisam ni blizu dostojan njih dvojice.Volim ih u ime Allaha,cijenim njihov trud na sirenju Allahove vjere,pa neka se i drugi potrude da budu kao i oni i njih cu da zavolim inshaAllah.Molim Allaha da uputi sve iskrene koji traze Uputu.Amin!!!

    #9705
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4271 wrote: ja sam musliman iz Bosne,klanjam 0d 10 godine,a prije sam počeo postit sa 7 godina.Klanjao sam onako kako su ljudi klanjali u mojoj dzamiji.Kada su mi neka braca objasnila da je sunnet podizat ruke,to jest donositi tekbire,i to sam usvojio,kada su mi daije rekle da je sunnet duze govoriti naglas Amiiiiiin poslije fatihe i to sam usvojio i jos mnogo toga da ne duljim.Kada je bila ona akcija u G.Maoci jedan sam od rijetkih koji je otvoreno bio na strani braće.Ali poslije…poslije je uslijedilo razocarenje.Saznao sam da ste vi protekfirili vecinu daija,koji se ne slazu sa vama,kako vi smijete nekog protekfirit kada je to samo smio Muhamed.s.a.v.s ,kako vas nije strah Allaha.dz.s,Allah najbolje zna ko je na pravom putu,svojim tumacenjem vjere ljude odbijate od Islama.I pored ovih zamjerki vi ste i dalje moja braća.Kako naprimjer nas uvazeni sejh Nusret Imamović kojeg jako cijenim,koji je vjerski fakultet zavrsio u jordanu moze biti pametniji od od onih koji su zavrsili u Mekki,medini koji su ucili od sejhova koji vode porijeklo od samog Poslanika ????’

    Esselamu alejkum dragi brate,

    Mi ne tekfirimo daije, niti muslimane, već je to podmukla laž koju na nas iznose ljudi koji nose duge brade, a nemaju stida i straha od Allaha, od kojih jedan dio njih prima plate od saudijskog taguta, kojeg brane. Zbog toga što smo mi protiv diktatorskih, tagutskih i tiranskih arapskih vlada, a među njima i saudijska, mnogi su nas napali, indirektno braneći tirane od kojih uzimaju plate.

    Uglavnom, oni koji zamjeraju nama, zamjeraju i mudžahidima, i proglašavaju mudžahide tekfirovcima, ekstremistima isličnim uvredljivim nazivima.

    Uskoro će inšaAllah biti objavljen na sajtu tekst koji detaljno pojašnjava naše stavove.

    Isaburaj još koji dan inšaAllah!

    S druge strane, brate, pogrešno je ubjeđenje da samo Poslanik sallAllahu alejhi we sellem može tekfiriti, jer je tekfir jedan od propisa vjere islama kojim nas je Allah zadužio. Evo ja ću ti pokazati da i oni koji nas optužuju za tekfir da i sami oni tekfire. Na primjer, oni sigurno tekfire ljude koji obožavaju kravu (hinduse), jer ne može čovjek biti musliman dok ne kaže da je kafir onaj za koga je Allah rekao da je kafir. Ako Allah kaže (prijevod značenja): “Nevjernici su oni koji govore ‘Bog je Mesih, sin Merjemin'”, a potom dođe čovjek i kaže: “Ne, nije kafir čovjek koji kaže da je Isus bog”, onda ovaj čovjek čini nevjerstvo, jer negira Kur'anski ajet.

    Prema tome, ahi, nekada je obavezno protekfiriti nekog da bi se bilo musliman. Ono što je problem kada je u pitanju propis tekfira jeste pretjerivanje u tekfiru i zastranjivanje, tj. kada se musliman nazove kafirom, kao što su haridžije proglasile muslimane nevjernicima.
    Zbog toga što neki ljudi pretjeruju i zloupotrebljavaju propis tekfira, niko nema pravoi da negira ovaj Allahov propis i da ljude odvraća od njega.

    Što se tiče tvoje izjave o učenjacima, savjetujem ti da pročitaš tekst i pregledaš video u tekstu:

    http://www.putvjernika.com/Dzihadske-teme/legendarno-video-obracanje-sejha-halida-el-husejnana-aktuelne-teme-i-direktna-pitanja.html

    Allah te nagradio i uputio na ono što je najbolje za tebe!

    #9706
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu.

    MashAllah obradovao me je ovaj video. Svaki put se srce ispuni kad stigne neki video od šejha Khalida el Huseinana. Logovao sam se da pitam braću, da li postoji ovaj video sa engleskim titlovima, baš bi mi trebao u svrhe da'we, ili ako neko od braće zna da uradi to bio bih jako zahvalan. Allah vam dao svako dobro. Amin.

    #9709
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumu selam,prvo brate da se izvinem sto nisam prvo nazvao selam :),imam jos puno pitanja…nego ja sam mlad jel ima kakva lijepa sestra za mene 🙂

    #9710
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman wrote: jel ima kakva lijepa sestra za mene 🙂

    A imas li ti koju lijepu sestru da je udas za nekog brata 🙂

    #9711
    Anonimno
    Neaktivan

    🙂 nemam brate šebab,baš nisi oženjen ?

    #9712
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4281 wrote: 🙂 nemam brate šebab,baš nisi oženjen ?

    Ih sad i ti, i da sam ozenjen uvijek ima mesta za jos koju. 🙂 (mala sala)

    Tebe cemo mladicu inshaAllah da ozenimo sa hurijama. (na poverenje da ti kazem ove dunjalucke su mnogo zahtevne, uvek nesto traze, jos ako im posvetis malo vise paznje tesko tebi, samo nikome ne pricaj o ovome)

    #9724
    Anonimno
    Neaktivan

    Ti bi njemu odmah hurije. Neka on prvo okuša sreću sa ovim dunjalučkim ženama, a onda će još više cijeniti hurije, ako ih bude zaslužio. 🙂

    #9774
    Anonimno
    Neaktivan

    braćo uozbiljte se ! 🙂
    ponovo vas pitam jel ima kakva lijepa sestra za mene ? 🙂

    #9778
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4345 wrote: braćo uozbiljte se ! 🙂
    ponovo vas pitam jel ima kakva lijepa sestra za mene ? 🙂

    Mi bi ti nasli neku lijepu sestru, al se bojimo za tebe, moraces da menjas mezheb.
    Nase sestre nece golobrade, nase sestre traze muskrace koji ce ako zatreba uzeti pusku u ruke i stati ispred tenka i helikoptera da se suprostave.
    Nase sestre hoce muskrca koji ce imati hrabrosti da tagutu kazu tagut, da kafiru kazu kafir, da rusitelju vjere kaze ti si rusitelj vjere.
    Nase sestre hoce muskarca koji ce uzeti zastavu dzihada u svoje ruke, i uspostavljati Allahov zakon na Zemlji.

    Dok bosanski muslimani su malodusni za nase sestre, treba jos da dorastu.

    Nego da ja tebe posavetujem ti napravi novi nik, neki ono “muski”, pa dodji malo pokazi se zesci sa komentarima, pa mozda neka sestra upita koji je ovaj “faca”, pa cemo te inshaAllah preporuciti. ;)))

    #9780
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4349 wrote: Mi bi ti nasli neku lijepu sestru, al se bojimo za tebe, moraces da menjas mezheb.
    Nase sestre nece golobrade, nase sestre traze muskrace koji ce ako zatreba uzeti pusku u ruke i stati ispred tenka i helikoptera da se suprostave.
    Nase sestre hoce muskrca koji ce imati hrabrosti da tagutu kazu tagut, da kafiru kazu kafir, da rusitelju vjere kaze ti si rusitelj vjere.
    Nase sestre hoce muskarca koji ce uzeti zastavu dzihada u svoje ruke, i uspostavljati Allahov zakon na Zemlji.

    Dok bosanski muslimani su malodusni za nase sestre, treba jos da dorastu.

    MashaAllah 🙂

    Šebab post=4349 wrote:
    Nego da ja tebe posavetujem ti napravi novi nik, neki ono “muski”, pa dodji malo pokazi se zesci sa komentarima, pa mozda neka sestra upita koji je ovaj “faca”, pa cemo te inshaAllah preporuciti. ;)))

    Hahahaa… ovo je bilo odlicno. : )

    #9782
    Anonimno
    Neaktivan

    Update*

    White post=4276 wrote: Es selamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu.

    MashAllah obradovao me je ovaj video. Svaki put se srce ispuni kad stigne neki video od šejha Khalida el Huseinana. Logovao sam se da pitam braću, da li postoji ovaj video sa engleskim titlovima, baš bi mi trebao u svrhe da'we, ili ako neko od braće zna da uradi to bio bih jako zahvalan. Allah vam dao svako dobro. Amin.

    Es selamu alejkum, onako da vam kažem.. malo ste odlutali od teme.. 🙂

    #9788
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4349 wrote: [quote quote=bosanski_musliman post=4345]braćo uozbiljte se ! 🙂
    ponovo vas pitam jel ima kakva lijepa sestra za mene ? 🙂

    Mi bi ti nasli neku lijepu sestru, al se bojimo za tebe, moraces da menjas mezheb.
    Nase sestre nece golobrade, nase sestre traze muskrace koji ce ako zatreba uzeti pusku u ruke i stati ispred tenka i helikoptera da se suprostave.
    Nase sestre hoce muskrca koji ce imati hrabrosti da tagutu kazu tagut, da kafiru kazu kafir, da rusitelju vjere kaze ti si rusitelj vjere.
    Nase sestre hoce muskarca koji ce uzeti zastavu dzihada u svoje ruke, i uspostavljati Allahov zakon na Zemlji.

    Dok bosanski muslimani su malodusni za nase sestre, treba jos da dorastu.

    Nego da ja tebe posavetujem ti napravi novi nik, neki ono “muski”, pa dodji malo pokazi se zesci sa komentarima, pa mozda neka sestra upita koji je ovaj “faca”, pa cemo te inshaAllah preporuciti. ;)))

    zaustavljo sam ja tenkove 92’ na Olovu,za tvoju informaciju,i bio sam ozenjen,poginula mi zena u ratu,ja sam se dokazo svom Bošnjačkom narodu,hvala Bogu kad ima sestara koje se “raspituju” za mene,normalnih koje kod kuće gledaju TV,idu u mahalu,a opet…odgojene su u Islamu.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.