Muhamed al-Arifi u saudijskoj vojski na granici sa Jemenom

  • This topic has 24 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years by Anonimno. This post has been viewed 7051 times
Pregledavate 10 postova - 16 do 25 (od ukupno 25)
  • Autor
    Postovi
  • #16151
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=11409 wrote: Talib, ako Muhammeda al-Arifija svrstavas pod isti kos sa prodanim psima od shejhova tzv. Mula Bredlijima, onda se ne trebas praviti iznenadjen sto neko tvoj postupak shvati kao omalovazavanje (i to do temelja) ucenog. Ne slazem se ni ja sto je Sjenka Shehadeta potegla za titulom, apsolutno nepotrebno, medjutim i taj potez vjerujem nije nista drugo nego revolt zbog naslova koji iako na prvi pogled “nista” ipak sve govori onome ko imalo zna o stanju Saudijske vlade (koje je cini mi se Sjenci Shehadeta koliko toliko poznato) i odatle je sav “nesporazum” i poceo na temu al-Arifija.

    Al Arifi ne gubi status ucenog zbog pojave medju vojskom otpadnicke vlade, a kamo li da se moze svrstat sa prodanim ucenjacima!

    @Bušra.Naravno da nisam svrstao pod isti koš Arifija i Mullu bredlija.
    Moj cilj je bio da kažem da nekome Arifi jeste šejh a nekome nije,misleći na to, da on meni nije vjerski autoritet a nikako da on za mene nije musliman.
    Ako me nisi razumila opet,objasnit ću ti još jednom.

    @Jaseere,

    Jaseer 2012 post= 1141 wrote: Što se tiče učešća u vojci Saudije ne bi nikada stupio u redove iste kao što ne bi stupio ni u redove vojnih formacija “naše” ili bilo koje druge države jer bi to bilo otvoreno podržavanje nevjerničkih sistema i tagutskih vladara ili u najmanju ruku postupak koji vodi ka kufru..

    Reci mi,ti a i ja koji nemamo znanja vjerovatno ni 20-ti dio koliko ima Muhammed Arifi,znamo to što si naveo gore.Kako je moguće da on to nezna?

    Jedan od šartova la illahe illellah kako ulema navodi je kufr u taguta.Pa kako spojiti ovo i onaj video gore?

    Nije bitno,tražit ćemo mu opravdanja,iako moj hukm ga neće ni uvesti ni izvesti iz dženneta.Nadam se da će pred Allahom naći opravdanje.

    Nemoj me pogrešno shvatit.Tražio sam malo po YT o njemu, i našao sam nešto što me pozitivno iznenadilo,da kaže za mudžahide Al-Kaide i Usamu da nisu tekfirovci,haridžije,mufsidi itd.

    Dobro iritira te kada pojedinci “odriješe” jezike,ali gdje se to dogodilo u ovoj temi.Zar nisi malo žešće napao nego što situacija iziskuje?

    Znaj,Jaseere,da je ovo ummet za koji Allah subhanehu ve te'ala kaže:
    Vi ste narod najbolji od svih koji se ikada pojavio: tražite da se čine dobra djela, a od nevaljalih odvraćate, i u Allaha vjerujete. (3:110)

    I da je Muhammed sallAllahu alejhi ve selem rekao da ko vidi zlo ako može neka ga ukloni rukom,pa jezikom,pa srcem a to je najmanji stepen imana.I ovaj hadis nije ograničen samo na neku ulemu i alime.

    Svakako da treba gledati i pokušati naći opravdanje za neko zlo koji drugi musliman počini,ali da se pravimo kao da se ništa nije dogodilo,to prema ovom hadisu nije ni najmanje stepen imana.

    Saudijska vojska danas ubija muslimane u Jemenu.Pa bio je članak na ovom sajtu da Saudijska vojska,ili barem neki od njih,učestvuju u borbi protiv mudžahida Malija itd.

    Šta misliš Jaseere koliko će se muslimanske omladine povesti za Arifijom i uključiti se u Saudijsku vojsku,ne samo kada se budu napadale Šiije,nego kada se budu napadali “ljuti tekfirovci” i “haridžije” Jemena?

    Ne bojim se ja za Arifija,koji,ubjeđen sam,da nebi krenuo na muslimane Jemena,ali sam isto tako ubjeđen da će među omladinom,a ima je puno koja ga slijedi,biti onih koji će samim tim što su njega vidjeli,sebi a i drugima ohalalili borbu pod okriljem tagutske vojske.

    Možeš li me sada razumiti,koji fesad može da nastane u tom slučaju,ako već i nije?

    Molim Allaha da nas ujedini na Istini i da ne budemo od onih koji će slijediti kult ličnosti nego Istinu i samo Istinu.

    #16152
    Anonimno
    Neaktivan

    Reci mi,ti a i ja koji nemamo znanja vjerovatno ni 20-ti dio koliko ima Muhammed Arifi,znamo to što si naveo gore.Kako je moguće da on to nezna?

    Ne znam brate ali vjeruj mi nisam ni ja bio nimalo oduševljen kad sam vidio taj klip, pojavio se onako malo čudan feeling.

    Dobro iritira te kada pojedinci “odriješe” jezike,ali gdje se to dogodilo u ovoj temi.Zar nisi malo žešće napao nego što situacija iziskuje?

    Priznajem jesam nije baš trebalo tako silovito ali sam se do sada nagledao obrušavanja na ulemu kako od strane neke braće tako i od strane pojedinaca iz drugih grupacija do to mjere da je postalo muka od svega toga.

    A to da se mnogi omladinci mogu povesti za ovim postupkom šejha Arifija Allah mu dao svako dobro, ta mogućnost postoji ali ipak ja držim svoj jezik za zubima i molim Allaha azze ve džell da popravi stanje svih nas a pogotovo naše uleme i onih koji pozivaju u Kuću Spasa.

    #16155
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.
    Tako braćo, Allah vam dao svako dobro. Be z nepotrebnih tenzija, bratski. Allah vas učvrstio i povećao vam ispravno znanje po kome ćete i raditi. Amin.

    #16161
    Anonimno
    Neaktivan

    I šta sad ako al-Arifi za tebe nije verski autoritet, treba svi da znamo, ili hočeš da svima nametneš tu tvoju zamisao?

    I šta te je to pozitivno iznenadilo ako šejh kaže za Al-kaidu i Usamu da nisu tekfirovci? šta bi značilo da kada bi reko da su tekfirovci

    #16162
    Anonimno
    Neaktivan

    Znacilo bi da se iz tvojih komentara zakljucuje da si neki smutljivac, koji slabo poznaje serijatske propise, a ima volju za rasprave!

    #16164
    Anonimno
    Neaktivan

    Čoveku je bolje da zaključa jezik, al nečemo o tome… reko sam šta bi onda značilo kad znamo šta su pojedini šejhovi rekli o tome. Mada ja lično nedelim mišljenje sa nima.

    #16167
    Anonimno
    Neaktivan

    Sjenka Šehaddeta post=11424 wrote: I šta sad ako al-Arifi za tebe nije verski autoritet, treba svi da znamo, ili hočeš da svima nametneš tu tvoju zamisao?

    I šta te je to pozitivno iznenadilo ako šejh kaže za Al-kaidu i Usamu da nisu tekfirovci? šta bi značilo da kada bi reko da su tekfirovci

    To bi značilo da je rekao neistinu.

    #16171
    Anonimno
    Neaktivan

    Slažem se sa tvojim odgovorom.

    Može li neko da prokomentariše sledeče:

    PITANJE: Da li se Mesari, Fekih i Usama ibn Laden smatraju onima koji su se odvojili od el-džemata? Šta kažete onima koji govore da šejh Ibn Baz nije nikada govorio protiv Usame ibn Ladena i da je to laž koja se pripisuje šejhu?
    FEVZAN: Što se tiče Fekiha, Usame ibn Ladena i Mesaria, mi im sudimo prema njihovim riječima i djelima. Nemojmo lagati o njima i njihovom stanju, već im sudimo shodno djelima koja pokazuju. A što se tiče tvrdnje da je to laž na šejha, onda je ta tvrdnja laž! Onaj koji to tvrdi slagao je i laže. To nije laž! Mi smo to čuli od šejha! Njegova fetva o tome je sačuvana u kolekciji njegovih fetvi1, i pročitana pred njim dok je bio živ. Nakon njegove smrti, pročitana je pred učenjacima i oni su to prihvatili. Stoga je slagao onaj koji tvrdi da je to laž.
    1: Medžmû´-l-fetava šejh ´Abdul-´Azîz ibn Bâz (9/100).

    Učenjak: ´Allâma Sâlih ibn Muhammed el-Luhejdân
    Izvor: http://www.al-nasiha.net/voices.php?action=show&id=9
    PITANJE: Kako će se musliman postaviti spram globalne mreže Al-kaide i njihove metodologije?
    LUHEJDAN: O kojoj Al-kaidi ovaj pita?
    PITALAC: Organizaciji Al-Kaida koju vodi Usama ibn Laden?
    LUHEJDAN: Nema sumnje u činjenicu da nema dobra u toj organizaciji. Ona nije osnovana zbog dobra i uspjeha. Ona samo podvaja muslimane. Disidentne i ratne grupe stoje iza fitni i zla i oni su razlog podvajanja i (podloga) ohrabrivanja na pokolj. Ova organizacija, da li je kreirana kako bi se borili protiv nevjernika i kako bi njih izbacili iz zemlje islama vrativši ih u neislamske zemlje kako bi tamo širili vjeru? Ili ova Al-Kaida poziva mase u pobunu protiv njihovih vladara kako bi se krv prolijevala, prava narušila, zgrade rušile i strah širio? Molimo Allaha da nas sviju uputi!

    #16172
    Anonimno
    Neaktivan

    Slazem se sa sejhom odvojili su se od dzemata ulizica, uvlakaca i bezkicmenjaka koji bi mamicu svoju prodali za americki dolar, u dzemat lavova islama
    Za mnogu arapsku ulemu danas nema, tj. nepostoji dzihad i ne priznaju dzihad u Afganistanu, Somaliji, Maliju, Kavkazu, Siriji… ako za njih mudzahidi navedenih zemalja nisu mudzahidi onda oni za mene nisu ulema…

    #16173
    Anonimno
    Neaktivan

    Sjenka Šehaddeta post=11434 wrote: Slažem se sa tvojim odgovorom.

    Može li neko da prokomentariše sledeče:

    PITANJE: Da li se Mesari, Fekih i Usama ibn Laden smatraju onima koji su se odvojili od el-džemata? Šta kažete onima koji govore da šejh Ibn Baz nije nikada govorio protiv Usame ibn Ladena i da je to laž koja se pripisuje šejhu?
    FEVZAN: Što se tiče Fekiha, Usame ibn Ladena i Mesaria, mi im sudimo prema njihovim riječima i djelima. Nemojmo lagati o njima i njihovom stanju, već im sudimo shodno djelima koja pokazuju. A što se tiče tvrdnje da je to laž na šejha, onda je ta tvrdnja laž! Onaj koji to tvrdi slagao je i laže. To nije laž! Mi smo to čuli od šejha! Njegova fetva o tome je sačuvana u kolekciji njegovih fetvi1, i pročitana pred njim dok je bio živ. Nakon njegove smrti, pročitana je pred učenjacima i oni su to prihvatili. Stoga je slagao onaj koji tvrdi da je to laž.
    1: Medžmû´-l-fetava šejh ´Abdul-´Azîz ibn Bâz (9/100).

    Učenjak: ´Allâma Sâlih ibn Muhammed el-Luhejdân
    Izvor: http://www.al-nasiha.net/voices.php?action=show&id=9
    PITANJE: Kako će se musliman postaviti spram globalne mreže Al-kaide i njihove metodologije?
    LUHEJDAN: O kojoj Al-kaidi ovaj pita?
    PITALAC: Organizaciji Al-Kaida koju vodi Usama ibn Laden?
    LUHEJDAN: Nema sumnje u činjenicu da nema dobra u toj organizaciji. Ona nije osnovana zbog dobra i uspjeha. Ona samo podvaja muslimane. Disidentne i ratne grupe stoje iza fitni i zla i oni su razlog podvajanja i (podloga) ohrabrivanja na pokolj. Ova organizacija, da li je kreirana kako bi se borili protiv nevjernika i kako bi njih izbacili iz zemlje islama vrativši ih u neislamske zemlje kako bi tamo širili vjeru? Ili ova Al-Kaida poziva mase u pobunu protiv njihovih vladara kako bi se krv prolijevala, prava narušila, zgrade rušile i strah širio? Molimo Allaha da nas sviju uputi!

    Očigledno je da je ova ulema pogriješila.
    Evo sad gledam u bookmarkima imam li još snimljen link,ali nemam,link na yt video koji pokazuje kako Fevzanu kući dolaze iz Saudijske vlade,i on ide negdje sa njima.
    Šta mi je poenta?Ti ljudi su pod velikim utjecajem Saudijske tagutske vlade.Ne kažem tim i da su oni taguti niti da su uopšte grešni ali vratimo se samo na govore selefa o onima koji borave blizu vladara.

    Evo ovaj Talib sad redom krenuo na ulemu?Jel vam to pada napamet.?

    Ljudi nas danas nazivaju cionističkim poltornima,radi koga?
    Izgleda da danas čitav svijet čak i nevjernički,vidi otpadništvo Saudijske vlade.Tako mi Allaha i to je danas gotovo svim ljudima jasno osim murdžijama i još nekim pojednicima.

    Kada ljudi vide “bradonje” kako se grle,ljube,sjede sa Saudi porodicom nije ni čudo što onda sve “bradonje” strpaju pod isti koš.

    U Saudiji ko govori Istinu on je ili u zatvoru,ili je bio ili je na dobrom put da ode.Boravak u mračnoj,hladnoj ćeliji sa svakodnevnim mučenjem,može se zamjeniti slobodom u trenu,samo se fetve moraju malo “korigirati”.

    Nije čudo što su radi toga,mnogi posrnuli da napadnu koga?

    Saudijskog najvećeg neprijatelja,Al-Kaidu.Na koji način?Putem uleme koja ima kredibilitet kod naroda.A gdje ta ulema boravi?Pa upravo u državi upravo tih Sauda,slobodo se šetka. “Čudno”?

    Ljudi urazumite se.

    Pročitajte članak sa naslovne,posebno ti Sjenka,pa ćeš vidjeti imena nekih islamskih doktora koji su priznali kao legitimnu i koji veličaju strategiju Al-Kaide,a što je “čudno” oni ne borave u “Saudijskoj” Arabiji.

    Da Allah oprosti ulemi ako je bila na bilo kakav način primorana na ovakve odgovore,a da im poveća deredža ako su lažno,ove izjave pripisali njima.

    Hvala Allahu uspjeh Al-Kaide danas vide čak i mnogi nevjernici.U Siriji su najjača islamska grupa koja broji više od 10k boraca, koji su “čudom” od Saudijske vojske proglašeni “teroristima” i “haridžijima”,da ona Saudija čiji vladari ljube krvave ruke Buša i Obame.

    A samo razumom obdareni pouku primaju.

Pregledavate 10 postova - 16 do 25 (od ukupno 25)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.