Muqteda Sadr potresao osnove šiitskog mezheba

  • This topic has 7 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 10 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 2477 times
Pregledavate 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Autor
    Postovi
  • #16620
    Anonimno
    Neaktivan

    Jedan od najvecih sitskih autoriteta, poznati Iracki ucenjak i vodja šija, Muqteda Sadr, potresao je osnove šiitskog mezheba!

    Na svjetskom kongresu sija u Nedzefu, odrzanom 22.05.2013. On je riznao svu cetvoricu halifa, priznao je da Jezid niti Ubejdullah ibn Zejd nisu odgovorni za ubistvo Husejna. Rekao je da je odgovoran Surdzun (sija). Priznao je i rekao da je proklet ko ga je ubio i neka je proklet ko kaze da ga je ubio sunija. Takodjer je dodao da je proklet onaj ko je ubio Halife Omera, Osmana i Aliju radiAllahu anhuma!

    Sitski (m)ucenjaci su ga vec protekfirili zbog ovoga, a vijest je odjeknula kao munja te se oglasio i najveci musrik Jasir el Habib, neke rupe u Londonu i vidi se na kraju videa da je jako uznemiren ovom vijescu!

    #16626
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo Allah, swt, zna sta se ovdje desava, zbog cega je Sadr odjednom odlucio da ispravi svoje vjerovanje i sta se desava medju siitskim ucenjacima. Ali ako su vec polako krenuli ka putu istine, nek nastave tim pravcem nebi li ispravili svoje osnove.

    #16634
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako je ova vijest tačna i ako se ne radi o tukji to bi bilo nešto dobro. A što se tiče Jezida, ja vjerujem da je taj čovjek tiranin i ubica, krvolok koji na svojim rukama ima krv ashaba i ostalih stanovnika plemenite Medine, ubio je časnog ashaba Abdullaha ibn Zubejra, radijjahu anh i ja mrzim i odričem ga se u ime Allaha, Allah ce mu presuditi na Danu Velikom i neka je zadovoljstvo Allaha azze ve dželle na njegovog babu, časnog ashaba Muaviju ibn Ebi Sufjana.

    #16635
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=11925 wrote: Ako je ova vijest tačna i ako se ne radi o tukji to bi bilo nešto dobro. A što se tiče Jezida, ja vjerujem da je taj čovjek tiranin i ubica, krvolok koji na svojim rukama ima krv ashaba i ostalih stanovnika plemenite Medine, ubio je časnog ashaba Abdullaha ibn Zubejra, radijjahu anh i ja mrzim i odričem ga se u ime Allaha, Allah ce mu presuditi na Danu Velikom i neka je zadovoljstvo Allaha azze ve dželle na njegovog babu, časnog ashaba Muaviju ibn Ebi Sufjana.

    Imas li dokaza o ovome Jaseere?

    Ako nemas uzimas veliki teret na sebe.

    Abdullaha ibn Zubejra je ubio Hadzadz.

    #16636
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema potrebe da se mi s njima svadjamo oko Jezida,kad znatno bitnije licnosti stoje u pitanju

    Jezida niti kudim niti hvalim,neka mu Allah sudi

    a za prve tri halife,i majku pravovjernih Ajsu r.a im ne mogu oprositi,to jest progledati kroz prste i zvati ih bracom i pored svega

    #16637
    Anonimno
    Neaktivan

    http://d1.islamhouse.com/data/bs/ih_books/single/bs_Zastita_od_nesreca.pdf

    Od 200-te stranice nadalje citaj pa donesi sud, mnogi su potpali pod uticaj predaja koje vode porijeklo od prokletih rafidija sirenju lazi o prvim generacijama.

    #16638
    Anonimno
    Neaktivan

    Imam Šebab ali pošto je sada dosta kasno prezentiram ih sutra ako nas Allah sve poživi…..

    #16641
    Anonimno
    Neaktivan

    Subhanallah, toliko mi je odvratna ova svinja da nisam bio u stanju pregledati taj video makar i jednu minutu.

    Covjek po cijem naredjenju su klati – a i do samog trenutka se kolju – muslimani, u Iraku, Libanonu itd, sta on moze promjeniti s time sto je priznao i “pohvalio” cetiri pravedne halife?!!!
    Ako je uistinu nesto “promjenio”, zasto se onda jos uvjek u Siriji spaljuju muslimanska djeca, siluju sestre, masakriraju braca, od strane Irackih (Sadrevih) placenika i Persijskih medzusija?!!!

    Historija je pokazala i dokazala, da muslimani nikada nisu imali zesceg i podmuklijeg neprijatelja od sija/rafidija (svinja), i kad kod se tim musricima ukazala prilika za ubadanje noza u ledja muslimanima, oni bi zabili sablju!!!

    Muslimani nemaju nikakve koristi od ovakvih praznih govora i okicenih rijeci. Muslimani nikad ne mogu biti u prijateljstvu s i voljeti musrike (sije), a dokaz tome je govor Uzvisenog: (Ti neces naci narod – koji vjeruje u Allah i onaj svijet – a da prijateljuje s onima koji se protive Allahu i Poslaniku Njegovu makar oni bili ocevi njihovi…).

    Kako musliman moze vjerovati nekom (siji) kada je od akide doticnog (sije) da cini tukju (pretvraranje) kada je musliman u pitanju?!!!!

    Allah unistio i ponizio sije musrike uopcenito, a njihove glavonje (vodje) posebno, Allahumme amin amin amin.

Pregledavate 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.