OPASNA POJAVA NA BALKANU!!!!

  • This topic has 1 odgovor, 1 glas, and was last updated prije 10 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 2511 times
Pregledavate 2 posta - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    Postovi
  • #16645
    Anonimno
    Neaktivan

    U današnjem vaktu kad su islam i musliman napadnuti sa svih strana, u vremenu dok su jasna sjećanja na agresiju i ratne zločine nad muslimanima, u vremenu friških emocija kad se sjetimo srebreničkih masovnih grobnica…. bosanski musliman htio ili ne primoran je da se brani od vrijeđanja i napada na islam i muslimane.
    U takvoj atmosferi islamofobije i mržnje često se dogodi da insan izgovori nešto neprikladno i opasno po njega i njegovu budućnost na onome svijetu.
    Ono na što želimo upozoriti je pojava da kad neko uvrijedi Kur'an ili poslanika Muhammeda salallahu ‘aleyhi we sellem, mnogi bosanci koji se pripisuju islamu koriste logiku „on je dirnuo u moje-sad ću i ja u njegovo“.
    U pokušaju da odbrani islam takav opsuje ISA a.s.-(ISUSA) misleći da psuje tamo nešto njihovo.
    NE BRANITELJU ISLAMA! Nisi opsovao ništa njihovo! Opsovao si Allahovog poslanika! Ako opsuješ ISA a.s. (ISUSA), isto je kao da si opsovao Muhammeda salallahu ‘aleyhi we sellem!!!
    Isa a.s. (ISUS) nije bio nikakav bog niti božiji sin, on je bio Allahov poslanik i pozivao je u obožavanje Allaha isto kao što je pozivao i Muhammed salallahu ‘aleyhi we sellem i svi poslanici prije njih.
    Isa a.s. (ISUS) nije odgovoran što su ljudi izmijenili knjigu i što su slagali na njega. Nije odgovoran što ljudi obožavaju krst. On je bio jasan-„OBOŽAVAJTE SAMO ALLAHA JEDNOG I JEDINOG-KOJI NIJE RODIO I NIJE ROĐEN-KOJI NEMA SINA I NEMA MAJKE“
    Gospodara Uzvišenog molim da nam podari znanje i uputu! Allaha molim da nam pomogne da sačuvamo svoje jezike! Njega Uzvišenog molim da nas ne prepusti strastima i zabludi! Allahume amin!

    #16654
    Anonimno
    Neaktivan

    Sjajna tema @Nema Username,

    insan se cesto izgubi u ljutnji i izgovori stvari iz gnjevi i negativnih emocija umjesto iz pribranog stanja. Nekad mi zna biti jako tesko kao muslimanu da se saberem i ne opsujem druge, ili da i njima ne pozelim slicnu nepravdu koja se nama desava, ali mi bude lakse kada srce smirim Allahovim, swt, rijecima i spoznajom kako bi Njegovi poslanici reagovali na takve stvari.

    O vjernici, dužnosti prema Allahu izvršavajte, i pravedno svjedočite! Neka vas mržnja koju prema nekim ljudima nosite nikako ne navede da nepravedni budete! Pravedni budite, to je najbliže čestitosti, i bojte se Allaha, jer Allah dobro zna ono što činite! (Al-Ma'ida 8)

Pregledavate 2 posta - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.