Ostavi makar jedna otvorena vrata.

  • This topic has 3 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 6 months by Anonimno. This post has been viewed 630 times
Pregledavate 4 posta - 1 do 4 (od ukupno 4)
  • Autor
    Postovi
  • #13125
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Imam Ahmed ibn Hanbel, rahimehullah: “Bio sam na putu i vidio sam kako lopov potkrada ljude. Istog lopova sam vidio kako klanja u džamiji, pa sam mu rekao: ‘Ne možeš tako sa Allahom postupati, Allah neće primiti tvoj namaz ako radiš takve stvari.’ Pa je lopov rekao:'O Imamu između mene i Allaha je puno zatvorenih vrata, pa sam želio da ostavim makar jedna otvorena (namaz).’
    Poslije nekoliko mjeseci otišao sam na hadždž. U toku tavafa sam vidio čovjeka blizu Kabe da govori:
    ‘Kajem se, smiluj mi se, neću se vratiti neposlušnosti.’
    Pogledao sam i vidio da je to onaj lopov, pa sam rekao u sebi: ‘Ostavio je jedna otvorena vrata pa mu je Allah otvorio sva vrata.”

    Nemoj brate i sestro da zatvoriš sva vrata između sebe i Allaha pa i ako si griješnik i činiš velike grijehe. Možda ti jedna vrata otvore ostala vrata. Nemoj izostavljati namaz.

    #13133
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema nista korisnije od namaza.

    #13138
    Anonimno
    Neaktivan

    Gariiib-e brate izbi mi suze na oči. Allah ti dao svaki hajr. :barek:

    #13141
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=8007 wrote: Gariiib-e brate izbi mi suze na oči. Allah ti dao svaki hajr. :barek:

    I tebi Inshallah. :barek:

Pregledavate 4 posta - 1 do 4 (od ukupno 4)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.