Pakistanski ministar nudi 100.000 dolara za glavu autora "Nevinosti muslimana"

  • This topic has 33 odgovora, 12 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 6144 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 34)
  • Autor
    Postovi
  • #12117
    Anonimno
    Neaktivan

    Ministar iz pakistanske Vlade ponudio je danas nagradu od 100.000 dolara za ubistvo autora uvredljivog filma “Nevinost muslimana”.

    Ministar željeznica ove zemlje, Ghulam Ahmad Balor izjavio je da će platiti nagradu iz svog džepa za tu “svetu dužnost”. On je dodao da nagradu mogu da dobiju i pripadnici talibana i Al-Qaede, prenosi “Associated Press”.

    Njegovi komentari uslijedili su dan nakon što je najmanje 20 ljudi poginulo u sukobima između demonstranata protiv filma i pakistanske policije.

    Nasilje se dešavalo u gradovima širom zemlje, a najteža situacija bila je u Karačiju i Pešavaru.

    Veliki broj ljudi povrijeđen je u današnjim okršajima nekoliko stotina demonstranata i policije u Daki, glavnom gradu Bangladeša.

    Policija je ispalila suzavac i upotrijebila palice da bi rastjerala lica koja su bacala kamenje i zapalila nekoliko automobila.

    Porijeklo kontroverznog filma “Nevinost muslimana” i dalje je nejasno, a njegov navodni producent Nakula Baselej Nakula i dalje se krije.

    Film, u kojem je na uvredljiv način prikazan poslanik Muhamed, potakao je brojne nasilne proteste širom svijeta.

    Čudno je vrijeme došlo: Džahili, kafiri i murtedi se srde zbog vrijeđanja Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, čak javno i hrabro ispoljavaju svoji bijes, dok naše kvaziselefije (murdžije) pozivaju na “dostojanstvenu” šutnju, dok na sajtu braće “muwehhida” (haridžija) nema ni spomena o uvredama Poslanika. Hvala Allahu pa su neke stvari očigledne i ne zahtijevaju “naučne” elaboracije od po 900 strana.

    #12120
    Anonimno
    Neaktivan

    Murdzije su,kako mi se cini,malo u brizi za onim sto su od dunjaluckih stvari stekli.Zato stoje dostojanstveno na braniku svojih stavova.Za razliku od njih,muwehhidi(haridzije),zauzeti su objasnjavajuci svima oko sebe sta je osnova vjere,sta je rusi,ukazujuci na one koji su po njihovim mjerilima izletjeli iz islama.Njihov sef ulaze maksimalan trud kako bi od njih samih odbio sto vise ljudi,valjda se plasi da nema mjesta dovoljno u dzennetu,pa sve one koji mu nisu po volji,zuri da otekfiri.Njegova skupina broji nesto malo preko 100 clanova,a kazu da su zadovoljni ako ih ostane i petoro.Ovo su izjavili dvojica njihovih administratora,moderatora,prije nesto od prilike 3 mjeseca kada su progonili nekog sa nikom Allahov rob.Naime,tom prilikom doslo je do nezadovoljstva kod veceg broja njihovih clanova,pa su trazili smjenu administratora.Neka Allah iskrene medju njima uputi a oholnike,murtede,pa i oni su Njegovi robovi,pa ako su za uputu neka i njih uputi,a ako nisu,Allahu su na Milost,On najbolje zna robove Svoje…AMIN…

    #12122
    Anonimno
    Neaktivan

    Hahahah @ “”naučne” elaboracije od po 900 strana”. Istina.
    Dobre me nasmija.

    #12166
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici. Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja. Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija. I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    #12169
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=6986 wrote: Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici.

    We alejkumus selam we rahmetullahi,

    To što se tvoj post neće svidjeti većini ovdje, to nije dokaz da ti nisi u pravu, kao i to da ako većina ovdje podrži tvoj govor – opet to ne znači da si ti u pravu!

    Dzenana post=6986 wrote: Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja.

    Kako će da se odraze njegovi stavovi na narod koji on predstavlja?

    Dzenana post=6986 wrote: Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu.

    Na linč one budale nije pozvao prvi ovaj ministar, na njegov linč je pozvao Muhammed ibn Abdullah sallallahu alejhi we sellem!
    (da ne ponavljamo dokaze, vrati se na temu u kojoj su navođeni hadisi da se onaj ko vrijeđa Poslanika ubija)

    Dzenana post=6986 wrote: Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija.

    Znači pozivanje na ubijanje one budale je nerazumno?

    Dzenana post=6986 wrote: I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    Kakvu štetu bi ubistvo donijelo narodu Pakistana?

    #12170
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana
    Mi muslimani imamo postovanje i respekt prema sestrama muslimankama, ali ih ne pitamo za misljenja, i ne volimo da slusamo njihove zakljucke, jer priroda zene je da je slabija i neznija od muskarca, pa nisu sklone onim stvarima kojima su skloni muskarci, zato i zenama nije naredjeno da idu u dzihad, to je stvar za muskarce.
    Tako isto ovo se tice muskaraca ummeta, a zene neka sede po strani i neka vode brigu o svojim kucama.

    Nadam se da ces nas postediti vise tvojih zakljucaka na ovu temu.

    Hvala na razumijevanju.

    #12175
    Anonimno
    Neaktivan

    slazem se za ovo da smo blage itd.

    samo bih htjela dodat nesto: o muskarci ummeta ustajte, ALLAH vam se smilovo. amin

    #12177
    Anonimno
    Neaktivan

    im muslim dont panic post=6995 wrote: slazem se za ovo da smo blage itd.

    samo bih htjela dodat nesto: o muskarci ummeta ustajte, ALLAH vam se smilovo. amin

    Auuu… Subhanallah, pa ti si sestra.
    Ne znam kad me je neko zadnji put neko ovako trznuo.
    Zasto?
    Prvo, zbog tvojihprijasnjih komentara i nacina pisanja. Poznajem malo brace sa takvom cvrstocom u stavovima i nacinu komentarisanja.
    Zato sam i mislio da je u pitanju neki brat.
    Drugo, sto si odgovorila kao si odgovorila indirektno (bilo ko da je postavio) bratu Šebabu. Ali to je mozda samo mene licno trznulo, jer ga takodjer smatram za cvrstog, odlucnog i znanjem podkovanog brata. (takodjer opasnog) 🙂
    I trece, tvoja poruka, da je poslata u bilo kojem vaktu ili podneblju bi bila za da se muskarci osjecaju barem malo osramoceno. Ali u danasnjem vaktu i podneblju je nista drugo nama “muskarcima” nista drugo do kao samarcina. Mashallah. Allah te nagradio.
    Nadam se da naces ni ti kao ni administracija svatiti ovaj text na pogresan nacin u smislu indirektnog govora prema jednoj sestri. A ako je tako onda trazim halala.
    Ako nije problem stavicu ovu poruku (muskarcima) u svoj potpis.

    #12179
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=6986 wrote: Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici. Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja. Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija. I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    we alejkum selam.

    mnogo se sekiras.

    #12180
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=6986 wrote: Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici. Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja. Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija. I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    Kao prvo jedan musliman/ka svoje stavove izgradjuju u skladu sa serijatom, sto upucuje da je tvoj stav u vezi ovoga totalno neispravan, pa makar se svidio vecini.

    Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca

    Sejh Ibn Tejmijje,rahmetullahi alejhi ,kaze : “Ko god vrijedja Poslanika sallAllahu alejhi we selleme ,bio musliman ili ne,mora biti ubijen ! ” I jos dodaje da je ovo po koncenzusu Uleme !

    Ibn Munzir takodje kaze ” Po koncenzusu Uleme ,onaj ko vrijedja Poslanika sallAllahu alejhi we selleme mora biti pogubljen ”

    Qadi I'jad kaze ” Nije nam poznato drugacije misljenje ,ovo je koncenzus i mi ne znamo nikakvo drugacije misljenje ! “

    Imam Malik kaze ” Nema razlike da li je musliman ili kafir ,mora da se ubije bez upozorenja! “

    Evo jos nekoliko “neprimjernih”] izjava… ustvari po misljenju, razmisljanju i stavu Dzenane ispade da je koncenzus izgradjen na neprimjernim stavovima pojedinaca!!!

    Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija.

    Tako jeee (povikase seljaci)!!! Sirite ljubav a ne rat! Ili kako bese ona “pametna” Ako ti neko opali samar ti mu okreni drugi” Nikako doljevati ulje na vatru koja bukta decenijama, a cija je jacina i gorcina dostigla vrhunac, time sto su se drznuli na cast naseg Poslanika sallallahu alejhi we sellem (a poznato je da je On najpreci nakon Allaha dzelle we ala) Opet se nadje neki “slijepac” koji ne vidi razbuktalost vatre i koji poziva na “razum” subhanAllah!

    I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti[/

    Ako se ubije autor filma to nece donjeti dobro narodu Pakistana, to ce biti hajr za citav ummet, to je Allahov hukm onom koji vrijedja Njegovog miljenika sallallahu alejhi we sellem! A sto se tice stete ja neznam gdje boravis, u kakvim Allahovim blagodatima zivis i dali se uopste zanimas za stanje muslimana danas? Zato ti savjetujem da se informises u kakvom su halu muslimani danas i vidjeces da je steta dostigla vrhunac. Ali nisu oci te koje su slijepe vec srca u grudima!

    #12182
    Anonimno
    Neaktivan

    ahi izbrisi iz potpisa.

    barekAllahu fik

    #12185
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana napisao/la:
    Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici. Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja. Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija. I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    kao da ne citas ti knjigu, dokle god su pakistanci muslimani oni nece promjeniti svoje namjere prema pakistanskom narodu, bilo da se ubije ili ne ovaj pas.

    #12235
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da nema razloga da napadate sestru koja je iznijela samo svoje mišljenje o tome, a na ovom forumu koliko je meni poznato i žene imaju pravo na svoje mišljenje. To što je njihovo mišljenje u nekim situacijama različito od mišljenja muškaraca govori o samoj prirodi žene kao Allahovog stvorenja. Ne možemo reći da one ne vole Poslanika, s.a.w.s., i svoju vjeru ali trebamo uvažiti način njihovog izražavanja.
    Pojedina braća su kontradiktorna u slučajevima kada se žensko mišljenje suprotstavlja njihovom pa su skloni reći da “mi muslimani ne uvažavamo njihovo mišljenje”, da ženama nije mjesto u džihadu… A koliko se sjećam bilo je rasprava u kojima se većina braće složila da je ženi ipak mjesto u džihadu. Smatra li brat @Šebab da žena koja je izvela šehidsku akciju u Afganistanu prije nekoliko dana zbog vrijeđanja časti Poslanika, s.a.w.s., nije bila dostojna toga i da je trebala ostati kući da se brine o porodici?
    Sestro Dzenana, mi (vjerujem većina) uvažavamo tvoje mišljenje i mišljenje drugih sestara, ali nemoj/te se naći uvređeni kada vam ukažemo na neke loše karakteristike vaših stavova i kada vam kao braća po vjeri pokušamo neke stvari objasniti kako ne biste bili u zabludi. Ja vjerujem da ti nisi ništa loše mislila, ali onaj tko je se usudio vrijeđati čast Poslanika, s.a.w.s., i ponos svih muslimana zaslužuje prezir i kaznu.

    #12237
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana we alejkumu Selam, ne brini za svoj stav jer jeste onaj shire publike. Na forumu UCESTVUJE samo par osoba, a publika je daleko, daleko veca.

    Postavi si pitanje, zasto ashabi nisu marili za posljedice ni za sebe niti svoje porodice kada je Poslanik salAllahu alejhi we selem bio u pitanju.

    I zar mislis da ce Allah dozvoliti da se bilo sta lose desi narodu koji brani ono sto je Njemu najdraze? Ako da, onda znaj da lose mislis o Allahu na prvom mjestu.

    ovdje je rijec o Poslaniku salAllahu alejhi we selem Dzenana podsjecam te, ne cast tvoja, tvoje mame, muza niti djeteta, vec Poslanika.

    Odraz mishljenja shire publike pokazuje samo da vecina uopste ne umije da voli Poslanika salAllahu alejhi we selem, pa time ni Allaha subhanahu we te'ala.

    #12238
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=7055 wrote: Mislim da nema razloga da napadate sestru koja je iznijela samo svoje mišljenje o tome, a na ovom forumu koliko je meni poznato i žene imaju pravo na svoje mišljenje. To što je njihovo mišljenje u nekim situacijama različito od mišljenja muškaraca govori o samoj prirodi žene kao Allahovog stvorenja. Ne možemo reći da one ne vole Poslanika, s.a.w.s., i svoju vjeru ali trebamo uvažiti način njihovog izražavanja.
    Pojedina braća su kontradiktorna u slučajevima kada se žensko mišljenje suprotstavlja njihovom pa su skloni reći da “mi muslimani ne uvažavamo njihovo mišljenje”, da ženama nije mjesto u džihadu… A koliko se sjećam bilo je rasprava u kojima se većina braće složila da je ženi ipak mjesto u džihadu. Smatra li brat @Šebab da žena koja je izvela šehidsku akciju u Afganistanu prije nekoliko dana zbog vrijeđanja časti Poslanika, s.a.w.s., nije bila dostojna toga i da je trebala ostati kući da se brine o porodici?
    Sestro Dzenana, mi (vjerujem većina) uvažavamo tvoje mišljenje i mišljenje drugih sestara, ali nemoj/te se naći uvređeni kada vam ukažemo na neke loše karakteristike vaših stavova i kada vam kao braća po vjeri pokušamo neke stvari objasniti kako ne biste bili u zabludi. Ja vjerujem da ti nisi ništa loše mislila, ali onaj tko je se usudio vrijeđati čast Poslanika, s.a.w.s., i ponos svih muslimana zaslužuje prezir i kaznu.

    Poslanik kada je naredio pogubljenje robinja kojima je NAREDJENO da vrijedjaju njega i njegovu cast nije gledao ni na situaciju da su one robinje bile bez prilike na izbor, niti je gledao na prirodu zene. A nema bica koje je bolje razumijevao i vise pazio na prirodu zene. Ali to haman mnogi kavaljiri nikako da spoznaju!

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 34)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.