Pitanje za sljedbenike Ebu Muhammedove da'we

  • This topic has 39 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 4416 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 40)
  • Autor
    Postovi
  • #11633
    Anonimno
    Neaktivan

    vallahi ces biti pitan naosbno, samog za sebe, o neznam ti ime kosi, koi god da si, i trebas racun polagat bolan, duzan si sam da se trudis da naucis din sa dokazom, a ne slijepo da sledis, i pametovat pa onda lupat ko maksim po diviziji!!! Allah zna kad si sam sjeo da sagledas obo dvije strane, da uvidis dokaz, batil pa onda da pravedno postupis, da ti se srce smiri na haqqu!!! da si to uradio, i mnogi od vas, nebi doslo do svega ovoga!!!

    #11634
    Anonimno
    Neaktivan

    Netreba ove gulate uopste uzbijat,ponasajte se kao da ne postoje eto im tamo nosi ih džavo sto dalje od nas…sto kaze sejh Bilibani,Allah mu se smilovao ,'ne nazivajte im selam kad ih sretnete u putu ponasajte se kao da prolazite kraj bandere ili nekog stuba’ tako i jest…na kraju krajeva ima preci stvari da se prica a ne o ovim idiotima…

    #11635
    Anonimno
    Neaktivan

    Rob_Milostivog : Dugo vreme sam proveo po netu pa 100% sam siguran da je RPG ostao bez odgovor posto ako bi vec imao odogovor to bi uradi brzo.

    Bushra : Ako hocemo sve da ide redom kako i treba onda mi kao gosti na forumu trebamo dobiti odgovor na pitanje koje je postavio Ebu Muhammed, ako RPG nije pored kompjutera onda ti potrudise da odgovoris na pitanja.

    Stvari su takvi kakvi i jesu, zulum se pravi na Muslimanima ne od sada nego oduvjek, ako vec radimo neko djelo potrudimo se da to bude sa cistim nijetom a ne da se reklamisemo po internetu. Omer El-Hattab je rekao: “Onoga ko bude imao iskrene namjere, pa makar i u pogledu samog sebe Allah ce ga zastiti od ljudskih prigovora, a onoga sto se pretvara sa onim sto nema pri sebi takvog ce ga Allah s.w.t ostramotiti“.(lalamul muwekin 3/180). Isto tako El-Hurejbi, Allah mu se smilovao, rekao je: ”Selefi su prakticirali da cine dobra djela a o tome niko nista nije znao, pa cak ni njihove supruge.” (sijer ealami nubala 9/349)

    Pa ako hocete dacu vam i informacije od kada su krenuli da govore istinu i da se ne prikrijavaju iza monitora.

    I sta da idemo dalje, dajte prvo da sredimo nasu teritoriju.

    #11636
    Anonimno
    Neaktivan

    PutKaIstine post=6402 wrote: Rob_Milostivog : Dugo vreme sam proveo po netu pa 100% sam siguran da je RPG ostao bez odgovor posto ako bi vec imao odogovor to bi uradi brzo.

    🙂 RPG: Ovo pitanje je prije 3 mjeseca postavljeno jednom od tvojih ahbaba, ali odgovor od “Imama Ebu Muhammeda” još nije stigao.

    Pa ako je RPG mogao cekati tri mjeseca i vi mozete malo pricekati

    #11637
    Anonimno
    Neaktivan

    Zavisi preko koga je servirao to pitanje, i mislim da nije ni stiglo do Ebu Muhammeda ako vec nije dobio odgovor. Posto sad je odgovor bio brz i efikasan.
    I kad pricamo moramo malo biti jasniji, nek kaze RPG kad je postavio ovo pitanje i preko koga, pa ja cu InsAllah pitati jeli ovo tacno ili nije.

    A sto se mene tice eto mu i 6 mjeseca.

    #11638
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitanje za ebu muhamedovce:

    1. Od koga ebu Muhamed uzima znanje? To jest, kome ode ili koga zovne na telefon ili posalje e-mail da ga upita o oneme o cemu ne zna.
    (ime i prezime)

    2. Ko su zivi ucenjaci na dunjaluku koje ebu Muhamed smatra na ispravnom putu? (imena i prezimena)

    3. Ko je jos na dunjaluku (danasnjice ili u zadnjih 50g.) protekfirio ili nazvao “pozivacima u dzehennem” shejhove Bin Baza ra,, Usejmina ra.,
    Albanija ra.?? (imena i prezimena)

    4. Ko je danas uceniji od ebu Muhameda?? (imena i prezimena)

    Sva ova pitanja ne traze nista drugo do imena i prezimena.

    #11639
    Anonimno
    Neaktivan

    Brat RPG je prije nekoliko dana najavio da je moguće da u narednom periodu neće imati pristup internetu. Vrlo moguće i duži period. Ako neko ima problem sa tim, nije mu obaveza da posjećuje ni stranicu ni forum. Ko hoće nek odsabura a ko neće ima mahanje. Mi sigurno nećemo prihvatit vašu zabludu, a ni vi vjerovatno nećete prihvatit (po vama) našu. Moj prijedlog svima je da se klonite ove rasprave jer sigurno nigdje ne vodi. Na postavljenja pitanja, brat RPG će, ako htjedne svakako, odgovorit kad stigne inšaAllah.

    #11640
    Anonimno
    Neaktivan

    O smradovi jedni nakaradni,ovdje vam nije mesto za vase nakaradne ideje.Pa jeli vam vrana popila mozak? da nevidite kud vas vash shejh vodi.
    A vas treba odma banovat,netreba trosit dragocijeno vrijeme savama,jer vash shejh vam je ispro mozak, jedino Allahovom voljom se mozete okijepit. Pozivate da se sasluza vasa dava,da nas Allah sacuva vas i vase blizine amin,samo jednom sam pogledo jedan video,kad je vas shejh drzo neki ders,i to samo da vidim ko je i kakav je,ma pogled mu nije insanski,ako nije od sijalica raznih boja iz diskoteke ,neznam moze to bit.

    #11641
    Anonimno
    Neaktivan

    A sto li se ovaj @ zajko usuto?Vidim da je prisutan i prati temu,nista ne prepusta.@zajko od ostalih Ebu Muhammedovaca dosta je bio stabilan,a nesto se i pretvaro dobro.

    #11642
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja ne shvatam sto im se daje za pravo da se izjasnjavaju, a i ne shvatam njih kad tekfire sve nas ovde sta ce medju nama, jos kad se sjetim licemjerstva Zajka smuci mi se, jos vidim ponovo se vratio na forum zahvaljuje se gulatima dodje mi monitor da polomim da ga bacim kroz prozor i da nikada vise ne sednem za kompjuterom.
    Zajko vas je unakazio, jer kad vidimo kakvi ljudi dolaze vama, i takvima smatrate da je Allah podario da shvate ono sto optuzujete vecinu sto od ucenjaka sto obicnih ljudi da nisu shvatili je sto kaze RPG umobolno,

    zajko NA MREŽI Banned Poruka: 214 Reputacija: -1 Citajuci islamsku literaturu,shvatio sam koliko malo znam o Islamu,a dosao sam do jednog jako vaznog pravila koje su rekli uceni ljudi,i tog se pravila pridrzavam:neznanje je najveci neprijatelj covjeku.Zato se trudim da tog neprijatelja odagnam sto dalje od sebe,a pri tom se koristim znanjem onih nasih ucenih ljudi kojima je Allah Uzviseni dao iz Njegove Mudrosti pored znanja i svjetlo po kom to znanje koriste ali i drugima prenose.Odgovorno tvrdim i sa tom mojom tvrdnjom sam spreman ako Bog da i stati pred Allaha na Velikom Danu,da su sejh Nusret Imamovic i hafiz Muhammed Porca dva nasa najveca i najsvjetlija imena sa ovih nasih prostora.Molim Allaha Jedinog ako oni sretnu naseg Gospodara na ovome na cemu su sada,da i mene prozivi u drustvu sa njima,iako nisam ni blizu dostojan njih dvojice.Volim ih u ime Allaha,cijenim njihov trud na sirenju Allahove vjere,pa neka se i drugi potrude da budu kao i oni i njih cu da zavolim inshaAllah.Molim Allaha da uputi sve iskrene koji traze Uputu.Amin!!!
    Tema je zaključana. Zahvalili na ovoj poruci: bosnian

    Da u isto vrijeme na njihov forum kolko sam obavesten tekfiri iste ljude a ovde kaze

    Odgovorno tvrdim i sa tom mojom tvrdnjom sam spreman ako Bog da i stati pred Allaha na Velikom Danu,da su sejh Nusret Imamovic i hafiz Muhammed Porca dva nasa najveca i najsvjetlija imena sa ovih nasih prostora.Molim Allaha Jedinog ako oni sretnu naseg Gospodara na ovome na cemu su sada,da i mene prozivi u drustvu sa njima,iako nisam ni blizu dostojan njih dvojice

    stvarno je neshvatljivo, evo vec danima se trudim sebi da dokucim kako je moguce da covjek toliko se pretvara, i ne shvatljivo mi je.

    #11643
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitanje nad pitanje, sa vama nije uredu a to je tako ocividno.
    “Allahov rob” nikad ne bih pao na tako nisko nivo pa da pricam sa tobom.

    #11645
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum

    Zbilja nemam namjeru da se uplicem u raspravu ali me privukla cinjenica sa kolikom zurbom se trazi odgovor na postavljeno pitanje.Tako da me ponukalo da posumnjam dali ovdje nekog interesuje odgovor ili dali je neko (PRG) trenutno u stanju da odgovori.Mozda neko zeli da potvrdi svoje sumnje sa obzirom da mu je poznato stanje brata koji se recimo trenutno nalazi na putu , posjeti ili … U svakom slucaju ja licno ne bih vam odmah odgovarao i da mogu.

    Navratite za koji mjesec. :zast:

    Imali neko da opomene ove cyber “Muwehide” da bi mogli dobiti banove ukoliko nastave provocirati.

    #11647
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako ide forumasi : )

    halalite sto smetam… pratim forum preko godinu a nikad se nisam javio… pretezno citam vijesti tu bacim pogled i to je to… a et sad zavrsi i na forumu jer mi je upala ova tema u oko vidim neka prepirka… ko je sad ovdje sljedbenik ucenik kako god Ebu Muhameda ? Put Vjernika ili neko iz mase ovih forumasa ? :S Ja sam totalno zbunjen… Ko koga ovdje slijedi ako moze odg i na pitanje koga slijedi Put Vjernika tj koju ulemu na koga se poziva ako se moze znat… nije mi cilj da otvaram duboku raspravu i da se svadjam il sta ja znam… al et zanima me pa ako moze odgovor ko se sad ovdje na koga poziva tj ko je kome sejh ovdje…

    A nisam ni znao ko je Ebu Muhammed pa sam malo googlo al eto i vi mi recite… Google mi rece da je on neki tekfirovac sve nesto protekfirio sta ja znam… za covjeka prvi put cujem… pa et ako vam nije mrsko u kratko…

    hvala. selam.

    #11648
    Anonimno
    Neaktivan

    VelikoDrvo post=6414 wrote: Kako ide forumasi : )

    halalite sto smetam… pratim forum preko godinu a nikad se nisam javio…

    A nisam ni znao ko je Ebu Muhammed pa sam malo googlo al eto i vi mi recite…

    hvala. selam.

    Halali brate ali posve je nemoguce da ti se sad objasni nesto sto ti kako sam kazes nisi skonto vec godinu dana.Uostalom izabrao si pogresan termin,zamolio bih te da navratis drugi put kad bude govora o “Laksim” temama .Halali mi ako gresim ili te mozda nisam dobro razumio.

    Mozda od te preglasne muzike u tvojoj pozadini . 🙂 :zastava1:

    #11649
    Anonimno
    Neaktivan

    hahaha jesi smješan, pročitaj ponovo šta si napisao…

    jer ti hoces da cujes samo ono sto ti hoces da cujes,

    velko drvo, u ovoj godini su izasla dva texta na stranici pv, koju pratis vec godinu dana… dva texta, jedan govori o ulemi koju slijedi ovaj sajt i na koju se poziva, a drugi obrazlaže stavove ove stranice… ako nisi upratio, onda na pretrazivanje… 🙂

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 40)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.