Pitanje za sljedbenike Ebu Muhammedove da'we

  • This topic has 39 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 4419 times
Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 40)
  • Autor
    Postovi
  • #11650
    Anonimno
    Neaktivan

    PutKaIstine post=6402 wrote: Rob_Milostivog : Dugo vreme sam proveo po netu pa 100% sam siguran da je RPG ostao bez odgovor posto ako bi vec imao odogovor to bi uradi brzo.

    Bushra : Ako hocemo sve da ide redom kako i treba onda mi kao gosti na forumu trebamo dobiti odgovor na pitanje koje je postavio Ebu Muhammed, ako RPG nije pored kompjutera onda ti potrudise da odgovoris na pitanja.

    Stvari su takvi kakvi i jesu, zulum se pravi na Muslimanima ne od sada nego oduvjek, ako vec radimo neko djelo potrudimo se da to bude sa cistim nijetom a ne da se reklamisemo po internetu. Omer El-Hattab je rekao: “Onoga ko bude imao iskrene namjere, pa makar i u pogledu samog sebe Allah ce ga zastiti od ljudskih prigovora, a onoga sto se pretvara sa onim sto nema pri sebi takvog ce ga Allah s.w.t ostramotiti“.(lalamul muwekin 3/180). Isto tako El-Hurejbi, Allah mu se smilovao, rekao je: ”Selefi su prakticirali da cine dobra djela a o tome niko nista nije znao, pa cak ni njihove supruge.” (sijer ealami nubala 9/349)

    Pa ako hocete dacu vam i informacije od kada su krenuli da govore istinu i da se ne prikrijavaju iza monitora.

    I sta da idemo dalje, dajte prvo da sredimo nasu teritoriju.

    U ovom tekstu izbrisano je “Dawa Tehiwda i Ebu Muhammed oduvjek su pricali a i dalje govore protiv vladara koji se prepisuju islamu a koji nemaju pri sebe ni “i” od Islama.” A isto tako ne vidim nista lose u ovom govoru: http://www.youtube.com/watch?v=DKA55PdZp-w

    #11651
    Anonimno
    Neaktivan

    Mu_hadzir post=6415 wrote: [quote quote=VelikoDrvo post=6414]Kako ide forumasi : )

    halalite sto smetam… pratim forum preko godinu a nikad se nisam javio…

    A nisam ni znao ko je Ebu Muhammed pa sam malo googlo al eto i vi mi recite…

    hvala. selam.

    Halali brate ali posve je nemoguce da ti se sad objasni nesto sto ti kako sam kazes nisi skonto vec godinu dana.Uostalom izabrao si pogresan termin,zamolio bih te da navratis drugi put kad bude govora o “Laksim” temama .Halali mi ako gresim ili te mozda nisam dobro razumio.

    Mozda od te preglasne muzike u tvojoj pozadini . 🙂 :zastava1:

    Prijavio sam se samo da kazem par rijeci nakon cega je moja rasprava zavrsena.

    1. Ti nemas pojma ko sam ja…
    2. Sudis o meni na osnovu ” kako sam ja napisao svoj post ” : ) a u stvarnosti me ne znas… ( lupas )
    3. Halali brate ali posve je nemoguce da ti se sad objasni nesto sto ti kako sam kazes nisi skonto vec godinu dana.

    Gdje sam ja to napiso da ja ne kontam godinu dana…

    4. Sta ti to znaci ja izabro pogresan termin ? To ti mene smatras nekim djetom ? il si to ti kao nesto pametan,,, ucen,,, neko i nesto pa ti meni kazes kad da se javljam… a opet se vracam pod broj 1. i 2. Ne znas ko sam i da si me osudio na osnovu mog posta…

    5. Lakse teme ? To ti mene ponizavas ? Da ti ja kazem ti neznas od kad sam ja u islamu i ko sam ja kod Allaha…sebe ne uzdizem daleko neka sam od toga ali za tvoju informaciju jer se ZALIJECES pa si ti odma mene svrsto u svoje neke skupine…

    6. Od kakve muzike ? Da povezem sa brojem 5. sad si me i protekfirio donekle…(svrsto si me u neku skupinu zabludjeli mozda muslimana
    ili ne upucenih… ili mozda sufija ili bosnja ili sta ja znam sta se tebi mota po toj glavi… )

    Eee “brate” ukloni tu sliku sa profila i nemoj blatit tog brata jer vidim da se ti ” FURAS ” na mudzahide a taj tvoj nacin govora nije njihov nacin.
    Nego ti sjedi za racunar i masi tastaturom i govori sebi e vala pravi sam mudzahid…

    Opet ja ne znam ko si ti i sta si ti i kakav je tvoj stepen kod Allaha… al pripazi jezik.

    A kad sam reko da pratim forum vise od godinu to moze biti i 10 godina i 20 i 3 i 2 i godina i pol… al ocito neko bukvalac ovdje…

    i jedan od razloga zasto nisam uso na foruma od sad definitivno necu ako Allah da a to je ” BOLESNI STE OD RASPRAVE ” samo LAPA LAPA LAPA LAPA a tolko posla ima za uradit…

    savjet idi radi sklekove kad god ti naumpadne da udjes na forum bit ce ti korisnije tako mi Allaha.

    Selam Alejkum.

    #11652
    Anonimno
    Neaktivan

    VelikoDrvo post=6418 wrote: [quote quote=Mu_hadzir post=6415][quote quote=VelikoDrvo post=6414]Kako ide forumasi : )

    halalite sto smetam… pratim forum preko godinu a nikad se nisam javio…

    A nisam ni znao ko je Ebu Muhammed pa sam malo googlo al eto i vi mi recite…

    hvala. selam.

    Halali brate ali posve je nemoguce da ti se sad objasni nesto sto ti kako sam kazes nisi skonto vec godinu dana.Uostalom izabrao si pogresan termin,zamolio bih te da navratis drugi put kad bude govora o “Laksim” temama .Halali mi ako gresim ili te mozda nisam dobro razumio.

    Mozda od te preglasne muzike u tvojoj pozadini . 🙂 :zastava1:

    Prijavio sam se samo da kazem par rijeci nakon cega je moja rasprava zavrsena.

    1. Ti nemas pojma ko sam ja…
    2. Sudis o meni na osnovu ” kako sam ja napisao svoj post ” : ) a u stvarnosti me ne znas… ( lupas )
    3. Halali brate ali posve je nemoguce da ti se sad objasni nesto sto ti kako sam kazes nisi skonto vec godinu dana.

    Gdje sam ja to napiso da ja ne kontam godinu dana…

    4. Sta ti to znaci ja izabro pogresan termin ? To ti mene smatras nekim djetom ? il si to ti kao nesto pametan,,, ucen,,, neko i nesto pa ti meni kazes kad da se javljam… a opet se vracam pod broj 1. i 2. Ne znas ko sam i da si me osudio na osnovu mog posta…

    5. Lakse teme ? To ti mene ponizavas ? Da ti ja kazem ti neznas od kad sam ja u islamu i ko sam ja kod Allaha…sebe ne uzdizem daleko neka sam od toga ali za tvoju informaciju jer se ZALIJECES pa si ti odma mene svrsto u svoje neke skupine…

    6. Od kakve muzike ? Da povezem sa brojem 5. sad si me i protekfirio donekle…(svrsto si me u neku skupinu zabludjeli mozda muslimana
    ili ne upucenih… ili mozda sufija ili bosnja ili sta ja znam sta se tebi mota po toj glavi… )

    Eee “brate” ukloni tu sliku sa profila i nemoj blatit tog brata jer vidim da se ti ” FURAS ” na mudzahide a taj tvoj nacin govora nije njihov nacin.
    Nego ti sjedi za racunar i masi tastaturom i govori sebi e vala pravi sam mudzahid…

    Opet ja ne znam ko si ti i sta si ti i kakav je tvoj stepen kod Allaha… al pripazi jezik.

    A kad sam reko da pratim forum vise od godinu to moze biti i 10 godina i 20 i 3 i 2 i godina i pol… al ocito neko bukvalac ovdje…

    i jedan od razloga zasto nisam uso na foruma od sad definitivno necu ako Allah da a to je ” BOLESNI STE OD RASPRAVE ” samo LAPA LAPA LAPA LAPA a tolko posla ima za uradit…

    savjet idi radi sklekove kad god ti naumpadne da udjes na forum bit ce ti korisnije tako mi Allaha.

    Selam Alejkum.

    Zajko??? :):):):)

    #11653
    Anonimno
    Neaktivan

    pun pogodak… odmah je se otkrio na onoj: ” šta ti misliš da sam ja djete” 😀
    i na onoj: ja sam od 60 ljeta… znaći dugo u islamu 😀

    zajko (velikodrvo) okani nas se tako ti Allaha, ti si izgleda i filozof pored svega navedenog…

    A kad sam reko da pratim forum vise od godinu to moze biti i 10 godina i 20 i 3 i 2 i godina i pol… al ocito neko bukvalac ovdje…

    #11654
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali brate nije to bas sve onako kako si razumio ali nije to ni vazno, prihvatam to kako si me izruzio i to u slucaju samo ako si bio iskren.
    Volio bih da ti meni halalis.

    #11655
    Anonimno
    Neaktivan

    1. Ti sto blatis tog brata sa RPGijem de tako ti Allaha preispitaj se… i ti mašeš sa tastaturom ovda po NETu i pravis se pametan…a taj brat maše u blatu sa RPGjem… gdje on gdje si ti… boj se Allaha i nek te je stid. Digo si nos ovdje… i ko je zajko ? Jesil ti malo vid otiso pa nisi dobro procito kad sam reko da se dosad nisam javljo na forumu…

    2. Musab … stvarno si sad glup ispo… nije ovo lijepo govorit o muslimanu al stvarno si glup…. znaci u tebe je djete ispod 60 godina ? a preko 60 nije djete ? Za tvoju informaciju meni je 24 godine. a djete u islamu je ono sto nije punoljetno ? ili si punoljetan ili nisi… ili si odrasto ili nisi… itd… Musab popravi ahlak… i stvarn oMusab nemogu ti se nacudit kako si glup a smijem rec da imas preko 20 godina i takvo razmisljanje… a mozda i 25… da Allah sacuva. Sanjas li ti tog ZAJKU mozda ?

    3. Muhadzire halalim ja tebi brate. InshAllah trudim se da budem iskren. Kad bi skako 5 minuta gore dole bolje bi ti ilo nego sjedio i piso po forumu…a ti skontaj sad…nema hajra ovdje…mozes samo procitat stanje ummeta .. vijesti i zatvori iksiraj … ovdje su rasprave NE ZDRAVE… nema koristi ovdje ista raspravljat.

    A uopsteno svima vama koji jasete ovda po forumu i ostalim forumima…nema hajra u tome sjedit i “cinit davu preko interneta” tako mi Allaha necete ni jedan nit jedna imat dobro djelo za ovo sto vam sejtan uljepsava da vi cinite davu preko interneta… to nije od prakse i tacka. Dava je kad odes covjeku ili zeni u lice pa im reknes istinu pa te oni pljunu..osamare…opsuju ti sta god…natjeraju te… lahko je ovda blebetat o islamu i pricat i vazit… jedna ti ruka na tastaturi a druga u kesi cipsa ili ste zagrlili svog bracnog partnera a vamo kao vi nesto cinite davu… e jest vala tesko i bit musliman tad… odes fino napolje reknes komsiji i daljim ljudima itd… pa ces onda vidjet…

    I insAllah necu vise ulazit i pricat ovdje po forumu…tako da il uzmite pouke i sutite il eto vam pa dokle stignete…

    Musabe u pamet….i boj se Allaha

    #11656
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo da ispravim svoj govor nisam ni svjestan bio do sad…

    rekao sam gore da pratim forum sto je greska pratim stranicu tacnije citam vijesti…i zanimljive clanke i to… a forum ne pratim jer nemam zivaca citat a nit vremena…. mada pogledam dio onaj “novo na forumu” nebil naso kakvu vijest iz svijeta muslimana i ne muslimana itd… sto bi me zanimalo.

    #11657
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov rob- post=6408 wrote: A sto li se ovaj @ zajko usuto?Vidim da je prisutan i prati temu,nista ne prepusta.@zajko od ostalih Ebu Muhammedovaca dosta je bio stabilan,a nesto se i pretvaro dobro.

    jesi dosadan s tim Zajkom, popusti ga malo..otiso lik i kraj.

    #11658
    Anonimno
    Neaktivan

    VelikoDrvo post=6422 wrote: Kad bi skako 5 minuta gore dole bolje bi ti ilo nego sjedio i piso po forumu…a ti skontaj sad…

    Zbilja ja i nemam toliko vremena i kad bih zelio,nego da te pitam nesto iskreno.

    Zasto si tako razdrazljiv ? Brzo explodiras i ostavljas utisak nekog ko je previse temperamentan.

    [video width=425 height=344 type=youtube]IiE6kDOEDX0;feature=share

    Allah te nagradio na halalu i ja sam tebi vec halalio.

    #11659
    Anonimno
    Neaktivan

    Wallahi sa svakome smo spremni pricat, sa edebom, pocevsi od osnovama, pa nadalje, jer citava konstrukcija i tok dijaloga zavisi od temelja, hocemol se sporazumit, il razic, hasbunallah we ni,mel wekil, we ahiru da,wana enilhamdu lillahi rabbil alemin.

    U tome i jeste vas musibet. Ko god nema temelje po vasem shvatanju on je mushrik i razilazite se, nama nasa vjera vama vasa, zar ne. Hvala Allahu Koji nam dade da vatru vidimo kao vatru, i ne budemo poput mushica zavarani njenim svjetlom i o nju sprzeni. Svijetlo su Kur'an i Sunnet, te citati uleme koje suhoparno iznosite, a vatra je vase nakaradno tumacenje istih. I opet ponavljam Allahu hvala na vidu srca, zbog kojeg bi i slijep prepoznao vas musibet.

    Sa ovim zakljucavam ovu temu, sa rijecima shejha naseg voljenog shejha Husejna bin Mahmuda koji je rekao da ovaj ummet ima ljude koji kada bi bili pusteni iz tagutskih tamnica mi bismo vidjeli cuda, zeleci time reci da ovaj hajr koji imamo od uleme na slobodi je samo deseti dio onog sto bismo vidjeli od uleme po zatvorima koji nisu u njih baceni zboh hamasa, nego zbog istine koju su zborili, na djelima dokazivali i time ensarije ummeta odgajali. Na kraju krajeva, ensarija cijim sebebom se ummet uspjesno odupire najvecim svjetskim silama i jesu plod njihovih cvrstih i postojanih korijena.

    A sa vama samozvanim nosiocima Poslanicke da'we ne vidimo nista drugo do stagnaciju ummeta ali Allah vam i ne dade bereketa u vasem djelovanju. Ummet od vas, zbog jalovosti vasih tumacenja niti ima koristi a niti stetu zbog neznacajnog odaziva vasim “imamima”. Vi tvrdite da ste garibi, da jeste, garibi medju zalutalim sektama, a nikako garibi kao spasena sekta za sebe, a dokaz za to su mi djelovanje Poslanika salAllahu alejhi we sellem i ashaba radiaAllahu anhuma i svih onih koji ih u dobru slijedise i slijede a Allah je Taj Koji uputu daje kome On hoce.

    P.s. VelikoDrvo, Javore, ili zajko, ma ko god da si, poruka tebi zbog koje bi trebao nestati u sedzdu pokajanja Uzvisenom Allahu prije nego li te smrt zadesi: Nema hajra u osobi koja se Allahovim imenom kune da poznaje gajb! Sto si ti nedvosmisleno ustvrdio sa

    tako mi Allaha necete ni jedan nit jedna imat dobro djelo za ovo sto vam sejtan uljepsava da vi cinite davu preko interneta…

Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 40)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.