Pocelo sudjenje bratu Muradu!

  • This topic has 35 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 4603 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 36)
  • Autor
    Postovi
  • #12668
    Anonimno
    Neaktivan

    [attachment=236]581356_399364140134275_2003046660_n.jpg[/attachment]

    OVOM NJEMACKOM LAVU I VITEZU (MURAD K.) JE JUCER POCELO SUDENJE ZBOG NANOSENJA TESKIH TJELESNIH POVREDA (BRAT JE IZBO TRI POLICAJCA) ZA VRIJEME PROTESA U BONU U KOJEM SU POGANI NACISTI ISTAKLI SLIKU NASEG RESULI EKREMA SALLALLAHU ALEJHI VE SELLEME,

    A SVE POD ZASTITOM NEVJERNICKE POLICIJE,MOLIM ALLAHA DA MU PRIHVATI OVO DJELO!!!

    NEKE OD IZJAVA VASEG BRATA ZA VRIJEME SUDENJA:

    “NIKADA SE NECU POKAJATI OD OVOGA”

    “KONCENZUS ULEME MUSLIMANA NA TOME DA SE UBIJA ONAJ KOJI VRIJEDJA ALLAHOVOG POSLANIKA SALLALLAHU ALEJHI VE SELLEME”

    “KO VRIJEDA POSLANIKA NJEGOV ZIVOT I KRV NISU VRIJEDNI”

    “NJEMACKA VLADA JE VLADA KOJA JE U RATU SA ISLAMOM”

    ALLAHU EKBER, ALLAH TI DAO USPJEH VOLJENI BRATE!!!

    DOVITE BRACO I SESTRE DA ALLAH SUBHANEH POMOGNE OVOG MUDZAHIDA KOJI JE STAO KAO BRDO U ODBRANI NASEG VOLJENOG POSLANIKA ALEJHI SALATU VE SELAM!!!

    #12678
    Anonimno
    Neaktivan

    Sahabi je napisao/la:

    OVOM NJEMACKOM LAVU I VITEZU (MURAD K.) JE JUCER POCELO SUDENJE ZBOG NANOSENJA TESKIH TJELESNIH POVREDA (BRAT JE IZBO TRI POLICAJCA) ZA VRIJEME PROTESA U BONU U KOJEM SU POGANI NACISTI ISTAKLI SLIKU NASEG RESULI EKREMA SALLALLAHU ALEJHI VE SELLEME….DOVITE BRACO I SESTRE DA ALLAH SUBHANEH POMOGNE OVOG MUDZAHIDA KOJI JE STAO KAO BRDO U ODBRANI NASEG VOLJENOG POSLANIKA ALEJHI SALATU VE SELAM!!!

    Nit’ je ovaj čovjek mudžahid nit’ je lav a pogotovo vitez!!! Ako je htio da vodi džihad zašto nije otišao u zemlje džihada poput Afganistana, Iraka, Somalije, Jemena i slično nego čovjek izbode tri policajca na protestima, koji su s pravom ogranizovani da bi se iskazao bijes muslimana i pokazalo nezadovoljstvo sa ismijavanjem najboljeg Allahovoh roba, najodabranijeg Poslanika, Muhammeda alejhi salatu ve selam.

    KONCENZUS ULEME MUSLIMANA NA TOME DA SE UBIJA ONAJ KOJI VRIJEDJA ALLAHOVOG POSLANIKA SALLALLAHU ALEJHI VE SELLEME”

    Ima li pravo pojedinac ili grupa da sprovodi ovu vrstu kazne ili je to u nadležnosti islamske države i halife muslimana?????

    Nakon suđenja će ovaj insan tvrditi kako je on eto dao veliku žrtvu za islam, kako je on od gariba, hej pa ja sam u zatvoru radi islama čovječe još da se čini dova da se pomogne ovaj čovjek….da svakako treba činiti dovu da Allah oprosti ovom čovjeku, da ga uputi na pravi put, da se odrekne zabludjelog razmišljanja.
    Zbog njegove “medvjeđe usluge” selefije u Njemačkoj imaju brdo problema sa vlastima, zatvaraju se ogranizacije poput Einladung zum Paradies i medijski se sataniziraju daije poput Abu Hamze, Abu Nagie, šejha Abdulatifa i sličnih ljudi koji su puno uradili za promociju islama u toj zemlji.

    Nema puno razlike između ovog “hrabrog “lava” i onog miskina Jašarevića, kojem je mozak ispran i kad je napravio belaj, e onda se svi odriču njegovog postupka.Još jedno pitanje ko je od njemačkih daija podržao njegov postupak???Odgovor: niko!!!!
    A zašto? Zato što ti ljudi imaju šerijatsko znanje i što su svjesni toga u kakvom okruženju žive i u kakvim blagodatima uživaju.
    Ovakvim ljudima je bijes vodilja njihovog ponašanje zaogrnut navodnom ljubomorom prema vjeri, čineći stvari ne razmislivši pritom o posljedicama za muslimane u svom okruženju.

    Da Allah dragi sačuva.

    #12680
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed b. Sahnun, jedan od imama i Malikovih prijatelja, je rekao: “Učenjaci su se složili da
    je, onaj ko vrijeđa Poslanika sallallahu alejhi ve selleme, kafir. Njegov propis po učenjacima je
    ubistvo. A onaj ko sumnja u njegov kufr je kafir.” Ibn-Munzir kaže: “Svi učenjaci su se složili da
    onaj ko psuje Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, mora biti ubijen.” Imam Ahmed o onome ko
    psuje Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Mora biti ubijen.” Pa je rečeno da li o tome
    ima hadisa? On reče: “Da. Od njih je hadis slijepca koji je ubio ženu i riječi Ibn-Omera: ‘Onaj ko
    vrijeđa Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, mora biti ubijen’.” Omer b. Abdul-Aziz je rekao da
    mora biti ubijen. U predaji kod Abdullaha kaže: Neće mu se dati prilika na pokajanje jer je Halid
    b. Velid ubio čovjeka koji je opsovao Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, nedajući mu priliku na
    pokajanje.” Kraj.

    Uzvišeni Allah kaže: “One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu patnju pripremiti.” (El-Ahzab 57)

    Spomenuti ajet takođe upućuje na dozvoljenost ubijanja onog koji vrijeđa Allaha i Poslanika, a dokaz tome su riječi Allahova Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, u hadisu kojeg bilježi Buhari i drugi: “Ko će ubiti K'aba ibn Ešrefa, uistinu on vrijeđa Allaha i Njegova Poslanika.” K'ab ibn Ešref je bio židov koji je bio pod ugovorom sa muslimanima, a zatim je počeo vrijeđati muslimane i njihovu vjeru pa je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, naložio da se ubije jer je njegovo psovanje smatrao vrijeđanjem Allaha i Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem. Ako je dozvoljeno ubiti kafira koji je pod ugovorom a koji je opsovao Allaha ili Poslanika ili Islam, onda je ubistvo kafira koji nije pod ugovorom preče. Zimija ili onaj koji je pod ugovorom ima prava koja nemaju drugi kafiri, ako se sigurnost i zaštita nevjernika koji je pod ugovorom prekidaju zbog psovanja i vrijeđanja Islama, onda se takođe sigurnost i zaštita muslimana prekidaju zbog psovanja ili vrijađanja Islama.

    Na dozvoljenost ubijanja onih koji vrijeđaju Allaha i Poslanika takođe upućuje to da ih je Allah prokleo i na dunjaluku i na ahiretu, a o prokletnicima Uzvišeni Allah kaže: “Prokleti bili! Gdje god se nađu neka se pohvataju i neka se poubijaju.”(El-Ahzab 61).

    #12681
    Anonimno
    Neaktivan

    Predanje kojega prenosi Š'abi od Alije, radijallahu anhu, da je neka jevrejka vrijeđala Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, pa je neki musliman uhvatio i udavio zbog toga. Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, nije kaznio tog ashaba, niti je tražio krvarinu za tu ženu.
    Šejhul-islam, rahimehullah tvrdi: “Ovaj hadis je dobar.

    #12682
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema sumnje da je onaj ko vrijeđa Allahovog Poslanika alejhi salatu ve selam kafir i da treba biti ubijen ali u čijoj je nadležnosti njegovo ubistvo?
    Slučaj sa K'aba ibn Ešrefa ne može biti uzet kao dokaz da je običnom muslimanu dozvoljeno da izvrši tu kaznu jer je Poslanika alejhi salatu ve selam pored toga što je Allahov vjerovjesnik i Poslanik, Allahov miljenik i odabranik također obnašao poziciju vođe muslimana i glavnog komandanta muslimanske vojske kao i stvar suđenja među ljudima. Izvršenje šerijatskih kazni je je obaveza halife muslimana i njegovih namjesnika a ne običnog muslimana.

    U djelu Fikhus – sunneh autora šejha Ebu Malik Kemal ibnus-Sejjid Salima, vezano za propis obavljanja namaza stoji sljedeće:

    ONI KOJI SMATRAJU DA OSOBA KOJA NEOBAVLJA
    NAMAZ, IZ LIJENOSTI ILI NEMARA, JE NEVJERNIK-KAFIR

    Nad takvom osobom će se sprovesti svi šerijatski propisi vezani za otpadnike od vjere – murtede, poput:[61]
    · Oduzimanje skrbništva, bilo nad svojom djecom ili ostalim.
    · Neće naslijediti imovinu, niti će biti naslijeđen, na osnovu riječi Allahova Poslanika s.a.w.s.: Musliman neće naslijediti nevjernika, a niti nevjernik muslimana![62]
    · Neće mu biti dozvoljeno posjetiti Mekku.
    · Nije dozvoljeno jesti one što zakolje, za razliku od muslimana, hrišćanina ili jevreja.
    · Neće mu se klanjati dženaza, niti će se za njega doviti.
    · Neće mu se dozvoliti brak sa muslimankama, a isto tako u slučaju da je osoba žensko, neće joj se dozvoliti brak sa muslimanom, a u slučaju da se neko od supružnika odmetne brak između njih dvoje će biti razvrgnut na osnovu mišljenje sva četiri mezheba.

    Na imamu (vlastima), je da, osobu koja neobavlja namaz, pozove na pokajanje, riječima: Pokaj se i klanjaj, dok ćemo te u suprotnom ubiti. U slučaju da se pokaje i otpočne klanjati namaz – spasio se, u suprotnom će biti ubijen kao murtedd. Sprovođenje šerijatskih kazni smije izvoditi samo nadležna islamska vlast, i nadležni šerijatski sudovi, i to se nedozvoljava činiti običnom svijetu, već samo islamskim vlastima, što se uvjek mora imati na umu, kada se o ovim pitanjima govori!

    #12683
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako je ubistvo onoga koji psuje Allaha ili vjeru kazna od šerijatskih kazni, ona je poput ubistva onoga koji ratuje protiv muslimana, a čije je ubistvo obavezno, dozvoljeno je da bude izvršeno od strane bilo koga.” Šejhul-islam još dodaje: “U većini slučajeva onaj ko vrijeđa Allaha ili Poslanika biva ubijen bez dozvole vladara, to jeste oskrnjavljenje njegovog prava, međutim, na vladaru je da oprosti onome ko izvrši obaveznu šerijatsku kaznu bez njegovog znanja.”
    Kršenje prava vladara biva onda kada se radi o validnom vladaru muslimana koji sudi po šerijatu Milostivog. Ako nepostoji takav vladar, već bude od vladara kufra koji porobljavaju narod svojim kafiskim zakonima, u tom slučaju ne biva kršenje prava vladara. Možda je u tome kršenje prava taguta kafira, pravo koje su izmislili lažni nevjernički ustavi. Što se takvog skrnjavljenja prava tiče, dobro nam došlo…zato što je to sprovođenje u praksu odricanja taguta i njihovog kafirskog zakona…i nema boljeg i ljepšeg od takvog kršenja prava.

    #12684
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 stari okorijeli munafik, dzaba njemu dokaze iznosite, nije on ovdje radi dokaza, odavno je to dokazao, samo sto vi to nemozete shvatiti.

    Najbolji primjer da se pobije munafik Jaserr 2012 je slucaj kada je slijepi ashab ubio svoju zenu koja je vrijedjal Poslanika sallallahu alejhi we sellem, a Poslanik vodja muslimana ziv medju njima, pa ga nije ukorio vec mu je rekao da je ispravno postupio.

    Poredjenje ostavljaca namaza i vrijedjanje Poslanika sallallahu aljehi we sellem, nije na istom stepenu.
    Propis ostavljaca namaza je fikhska mesela, i ima razilazenje medju ucenjacima po pitanju ostavljaca namaza kakav je propis, i po svim fiksim propisima kaznu izvrsava Islamska vlast.

    Dok je mesela vrijedjanja Poslanika sallallahu alejhi we sellem akidetska mesela, i tu nema razilazenja medju ulemom dali je kafir onaj koji vrijedja Poslanika i dali se ubija.

    Jaseere ukoliko nastavis da piskaras po obicaju molim Allaha da ti munaficka usta zapusi.

    #12685
    Anonimno
    Neaktivan

    Ok akhi da mi ne bi raspravljali i gubili uzalud vrijeme postaviti ću pitanju na ovu temu daijama jer oni za razliku od većina nas imaju šerijatsko znanje i ispravno razumjevanje šerijatskih tekstova i stvarnosti u kojoj živimo. :barek:

    #12686
    Anonimno
    Neaktivan

    Aha u nedostatku argumenata napadaj na ličnost neistomišljenika : ). . . vidi akhi ja ću nastaviti da iznosimo svoje stavove a poslao sam pitanje na stazomislama.com i el.bejjine.com i još nekolicini daija vezano za ovu tematiku pa cu ako Bog da postaviti odgovore.

    A što se tiče optužbi za munafikluk to me uopće ne pogađa sorry : D

    #12687
    Anonimno
    Neaktivan

    Sto nisi postavio pitanje prije nego si dosao da ovdije pametujes, nego kad te sateraju u cosak onda se vadis na daije.

    Znam da te ne brine to sto sam te munafikom nazvao, jer jedino ko je siguran nifaka je munafik.

    #12688
    Anonimno
    Neaktivan

    Moji stavovi nisu nikakve fetve niti obavezujem bilo koga da bude moj istomišljenik. Zaboravio si me otvoreno protekfiti, možda ti se taj propust slučajno potkrao, da ljudi znaju kakav sam : )
    Kad se insan “ispuca” bude mu nekako lakše jel tako?

    #12689
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=7521 wrote: A što se tiče optužbi za munafiklUk to me uopće ne pogađa sorry : D

    Ahi, napravio si jednu grešku… nisi se zahvalio ovom liku zato što te je nazvao munafikom,
    ti znaš kada ti neko učini uslugu – red je da mu se zahvališ…

    #12690
    Anonimno
    Neaktivan

    Selamun alejkum,

    ja mislim da su se ovi dvojica, jasir i usama, “ofirali” po pitanju svojih stavova i da su stasali za ban.

    Nema puno razlike između ovog “hrabrog “lava” i onog miskina Jašarevića, kojem je mozak ispran i kad je napravio belaj, e onda se svi odriču njegovog postupka.

    ovo je stil njegovog brata semira.

    #12691
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne bi me zacudilo da je iza nicka Jaseer licno Suljo Bahtic.

    #12692
    Anonimno
    Neaktivan

    Amatullah post=7525 wrote: Selamun alejkum,

    ja mislim da su se ovi dvojica, jasir i usama, “ofirali” po pitanju svojih stavova i da su stasali za ban.

    Nema puno razlike između ovog “hrabrog “lava” i onog miskina Jašarevića, kojem je mozak ispran i kad je napravio belaj, e onda se svi odriču njegovog postupka.

    ovo je stil njegovog brata semira.

    Hoces reci da se samo Nedzad Balkan nije odrekao postupka jasarevica i da trebamo njega slusati a ne shejha Nusreta, Bilala,Abida..?

    Iako je brat yaseer jasno upozorio u nekoliko postova o saffovcima i njihovim potvorama, iako je brat Usama u mnogim postovima (sto se moze naravno provjeriti) dokazao da je sljedbenik ehli sunneta i Allahov rob, ti bi ipak da ih pripises saffovcima i banujes (kad bi mogao ili mogla).

    Ma ja puste zelje gulata, pa da ovde nesmetano prolaze njihove zablude i da balkan sa svojim jaranima proslavi za novi gulatski “el tewhid 2” forum jel?

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 36)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.