Ponos ummeta

  • This topic has 5 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 1610 times
Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    Postovi
  • #15532
    Anonimno
    Neaktivan

    #15533
    Anonimno
    Neaktivan

    masaAllah

    Allahu Ekber

    #15538
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=10752 wrote: http://www.youtube.com/watch?v=Zqx3iHJdtgM

    Mada to nije njihov fah, ali eto… kad nema ko drugi neka žene pucaju!
    A Allah zna svačije stanje najbolje…
    Uglavnom ne oduševljava me kada vidim ženu da puca, Allah da ih nagradi shodno nijjetu, ali to je muški posao!
    Ona odgaja mudzahida, i to je njen džihad! Poslušnost mužu!
    Pogotovo ako je napustila muža i djecu i otišla da puca, onda je to veliki musibet za nju… Ženi nije propisana borba, ali joj je propisana briga o kući, mužu i djeci!
    Da nas Allah sačuva od šejtanskih zamki!

    #15539
    Anonimno
    Neaktivan

    Pa kad mnogi nemogu da se odvoje od zeninih haljina, mora neko da preuzme njegovu ulogu.

    Na primjer da smo ja i ti tamo, dve zene bi odmenili da nemaraju da pucaju, al posto i ja i ti nemozemo da se odvojimo od dunjaluka, nasu obavezu su one preuzele, a mi smo tu da komentarisemo.

    Treba da nas je sramota nas koji sedimo, da su nas zene pretekle u stvarima Koje su za muskarce.

    #15540
    Anonimno
    Neaktivan

    takodzer jedna od sejtanovi spletki je spavanje duuubooookoooo spavanje… pa nikad se probudit.

    #15544
    Anonimno
    Neaktivan

    Slazem se sa bratom Muwehhidom oko propisa borbe i ulozi zena u borbama. Da Allah, Subhanehu we Teala, da svako dobro ovim hrabrim sestrama, ali nije na njima da budu na prvim linijama i da na ovaj nacin doprinose ummetu.

    Aiša, r.a., prenosi: “Rekla sam Poslaniku, a.s.: ‘Budući da je džihad najvrednije djelo, zašto mi ne idemo u džihad?’ ‘Najbolji džihad je kabul hadž’, odgovorio je Poslanik.” (Buhari)
    Ibni Huzejme navodi drugu predaju ovog hadisa u kojoj stoji da je Aiša, r.a., upitala Poslanika, a.s.: “Da li je džihad propisan ženama?” “Njima je naređen džihad u kojem nema borbe, a to je hadž i umra”, odgovorio je Poslanik, a.s.

Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.