PROGLAS ULEME UMMETA O DŽIHADU U SIRIJI

  • This topic has 30 odgovora, 15 glasova, and was last updated prije 10 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 24018 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 31)
  • Autor
    Postovi
  • #16845
    Anonimno
    Neaktivan

    #16847
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu, alejkum. Dali je ova odluka zbog davanja zelenog svjetla sa americke strane?!
    Moze li neko objasniti, dzazakAllahu harjen. (sa dokazima naravno.

    #16848
    Anonimno
    Neaktivan

    Ahmad Musa Jibril ‏@ahmadmusajibril 9h
    Why did the Scholars meet in Egypt & declare Jihad against #Assad, AFTER 26 mos.?
    Obama gave the green light when he decided to arm Syrians!

    #16849
    Anonimno
    Neaktivan

    Opet, bolje ikad nego nikad. Tako je nekako i kod nas bilo.

    #16918
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=12143 wrote: Opet, bolje ikad nego nikad. Tako je nekako i kod nas bilo.

    Koliko sam imao priliku čitati o ovom pitanju ove sedmice, ima još uvek pojedinih među ulemom koji odbijaju prihvatiti ono što je egipatska ulema jednoglasno usvojila. Trebamo se prvo ujediniti svi u ovko važnim stavovima kako bi sprečili širenje zuluma. Ako među svojim učenim insanima vidimo podeljenost kako će na to gledati insani koji su manje upućeni i manje se zanimaju za stanje braće u Siriji.

    #16919
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=12142 wrote: Ahmad Musa Jibril ‏@ahmadmusajibril 9h
    Why did the Scholars meet in Egypt & declare Jihad against #Assad, AFTER 26 mos.?
    Obama gave the green light when he decided to arm Syrians!

    Selam alejk brate! Zašto nam pišeš na engleskom ako već razumeš ono što kažemo na bosanskom?

    #16920
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=12213 wrote: [quote quote=pupavac2011 post=12143]Opet, bolje ikad nego nikad. Tako je nekako i kod nas bilo.

    Koliko sam imao priliku čitati o ovom pitanju ove sedmice, ima još uvek pojedinih među ulemom koji odbijaju prihvatiti ono što je egipatska ulema jednoglasno usvojila. Trebamo se prvo ujediniti svi u ovko važnim stavovima kako bi sprečili širenje zuluma. Ako među svojim učenim insanima vidimo podeljenost kako će na to gledati insani koji su manje upućeni i manje se zanimaju za stanje braće u Siriji.

    Pravedno bi bilo da nam spomenes koja je to Ulema, pa da vidimo dali je to zaista Ulema.

    Sandzak muslim ti i ostali slicni tebi (mozda ste jedan te isti sa deset nickova) mislite da smo toliko naivni da mozete da vredjate nasu intelegenciju vasim komentarima.

    Naprotiv, stanje ummeta je takvo da nema prostora osvrtati se na vas.

    #16926
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumus selam. Ne pišem ja, brate, nego prenosim originalni tekst od sejha Ahmeda, a ako bude potrebe mislim neko ce traziti prevod.
    A kad vec spominjes bosanski jezik, u tom jeziku se ne govori ekavski.

    #16927
    Anonimno
    Neaktivan

    3 godine, 3 godine, 3 godine je trebalo pravednoj ulemi Islama da donesu proglas. La havvle ve la kuvvete ila bilah.

    Bojte se Allaha ulemo kad ameriku poganu cekate da pomognete muslimanima.

    Jao stanja ummeta, da Allah sacuva.

    Allahu popravi nase stanje.

    #16928
    Anonimno
    Neaktivan

    Ko je cekao ovaj proglas da pomogne Siriju neka je i ne pomaze….

    #16930
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=12223 wrote: Ko je cekao ovaj proglas da pomogne Siriju neka je i ne pomaze….

    Baš tako, brate!
    Ali ne trebaš smetnuti s uma da je bilo učenjaka koji su proglasili džihad još od prvih dana šiitsko-alevijskog teroroa nad muslimanima Sirije.
    Baš zato što je tada bilo rizično dati takvu fetvu, ovi učenjaci zauzimaju posebno mjesto u srcima muslimana, i oni su ti kojima će vjernici vjerovati u nadolazećim vremenima.

    Sjetimo se samo Ramadana Butija, koji je prije pobune, “palio i žario” Sirijom, da bi ga nakon pobune, kada je stao na strani zločinca, sirijski narod odbacio.

    Tako će i muslimani povremeno odbacivati učenjake koji govore u ime Amerika ili diktatorskih vladara.

    Što se tiče učenjaka koji su izdali ovu fetvu, ne kažemo da su učenjaci taguta, već su to učenjaci islama, koji su zakasnili sa fetvom.

    Jednostavno, u vrijeme Imama Ahmeda je bilo mnogo učenjaka koji su bili na njegovom rangu, pa i većem od njega (u nekim poljima), ali muslimani danas pamte Imama Ahmeda, jer, dok su drugi podlegli iskušenjima bojeći se da izdaju fetvu da Kur'an nije stvoren (jer bi bili kažnjeni od vladara), Imam Ahmed, Allah mu se smilovao, ostao je dosljedan istini, zbog čega je kažnjavan i zatvoren.

    Jednostavno, u svakom vremenu, “imami Ahmedi” su manjina u odnosu na ostalu ulemu. To je pokazala historija, a muslimani su pokazali da su im imami Ahmedi draži od ostalih, iako ostale nisu podcjenili.

    #16938
    Anonimno
    Neaktivan

    Zar se moze reci da su zakasnili ?
    Zar dvije godine “zakasnjenja” nije izdaja muslimana ?

    #16948
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=12221 wrote: Alejkumus selam. Ne pišem ja, brate, nego prenosim originalni tekst od sejha Ahmeda, a ako bude potrebe mislim neko ce traziti prevod.
    A kad vec spominjes bosanski jezik, u tom jeziku se ne govori ekavski.

    Sad je jasno. Hvala aki. Mislijo sam da je bolje na bosanskom jer ga svi razumeju. (Ja ga govorim u ekavici iako sam se trudio jedno vreme da koristim ono IJE ali sam počeo da mešam pa uglanovm odustao.)

    #16949
    Anonimno
    Neaktivan

    Preko sto hiljada na najsvirepije nacine ubijenih muslimana jeste izdaja ummeta, pa kada bi se radilo o vremenskom periodu od par dana, a kamo li par godina.

    #16950
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=12215 wrote: Pravedno bi bilo da nam spomenes koja je to Ulema, pa da vidimo dali je to zaista Ulema.

    Cenjeni brate Šebab. Nisam želeo pisati imena da ne bi morali pričati dalje o ulemi koja se ne slaže s ulemom o ratu u Siriji. Možeš li nam dati savet kako se vrši procena prave uleme (ja stvarno nisam ranije znao da nam je to dozvoljeno i jako bih cenio da to znam). Pošto si me pitao za imena ovo su neka: šejh i muftija Osman Batik, šejh Abdullah al-Mani’ (član Višeg odbora uleme KSA), šejh iz Tunisa El Husein el Abidi (on je išao tako daleko da je nazvao džihad u SIji haram), šejh iz Sirije Bassam Ajači (čitao sam da se njegov sin bori u Siriji), šejh Dr. Naser El Umar, šejh Salih el-Fevzan, Svetska unija islamskih učenjaka i drugi.

    Bez obzira na ovu ulemu, drago mi je da postoji i grupa uleme iz Egipta i mnogi drugi mumini koji su proglasili rat u Šamu džihadom. Molim se dragom Allahu dž š. da im pomogne, da im živote čuva, da njihove neprijatelje kazni najtežom kaznom koju smatra da zaslužuju i da što pre donese mir i uvede šerijat u zemlju naše napaćene braće i sestara.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 31)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.