Pucnjava u američkoj osnovnoj školi: ubijeno najmanje 27 osoba, od toga 18 djece

  • This topic has 36 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 5866 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 37)
  • Autor
    Postovi
  • #14386
    Anonimno
    Neaktivan

    Zamislite da se ovo desilo kod muslimana sta bi se sve raspravljalo po medijama…

    advance.hr
    vrijeme objave: Petak – 14. Prosinac 2012 | 19:30

    Prema posljednjim informacijama, najmanje 27 osoba je ubijeno, od toga 18 djece, nakon što je naoružani muškarac otvorio vatru u osnovnoj školi u gradu Newtown, američka savezna država Connecticut.

    Policija ističe kako je ubojica među mrtvima, no pojedini izvori navode kako je na sceni možda bila i druga naoružana osoba. Neki čak ističu kako je druga osoba pobjegla te kako policija za njom tragu. Više detalja biti će poznato na predstojećoj konferenciji za novinare. Za sada brojni američki mediji ističu kako je među ubijenima i ravnatelj škole i psiholog.

    Reuters prenosi kako je “cijeli jedan razred djece ubijen”.

    Pucnjava se desila u osnovnoj školi “Shady Hook”. Vlasti su odmah dale zatvoriti sve javne i privatne škole u okrugu. Osnovna škola Shady Hook dnevno ima oko 600 djece, od doba vrtića do 4. razreda osnovne škole.

    Gradske vlasti navode kako je barem troje osoba hospitalizirano i nalaze se u “teškom stanju”, nema informacija o tome da li se radi o djeci.

    Iz Bijele Kuće ističu kako je predsjednik Barack Obama upoznat s pucnjavom te kako kontinuirano prate situaciju. Za sada su odbili spekulirati o broju žrtava.

    #14415
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da se i ovako raspravlja a Allah da se smiluje svima koji su nastradali jer je ovo djelo jednog na ocigled sejtanom opsejdnutog covjeka

    #14424
    Anonimno
    Neaktivan

    Nisi shvatio, da je bilo kod muslimana kriv bi bio islamski zakon ili serijat, svejedno kakav je serijat, pa zato za ovo je kriv americki zakon i njihova vlada, jer je sve onako kako je al ljudi kao da to ne vide.
    O tom covjeku, pa i on je bio Allahovom voljom produkt njegovih roditelja i zakona u kom je bio.

    Cudna je Obamina izjava, kad je rijec o naredjivanju i zakonu on je predsjednik, medjutim kad njegov zakon pokaze greske i posljedice na civilno stanovnistvo u ovom slucaju na djeca i on je “otac”… a ne predsjednik, jadan je narod koji je ovisan od ovakvih.

    #14431
    Anonimno
    Neaktivan

    Nek je rahmet dusama ove djece i osoblja, žena koje su pokušale spriječiti masakr.

    Uz dužno poštovanje mišljenja, brate crnezastave1, nisam za politiciziranje tragedije ma kome i u kojoj zemlji da se desila. Nije ni ljudski, a nije ni po Islamu da koristimo smrt djece za promovisanje onog u šta vjerujemo i smatramo ispravnim (šerijat).

    #14435
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne mogu se sloziti sa tobom, politicari su nemocni i bezumni pa zato i ne moze da se politizira ovaj slucaj…

    a nije ni po Islamu da koristimo smrt djece za promovisanje onog u šta vjerujemo i smatramo ispravnim (šerijat).

    nije tako, i stari Arapi su ubijali djecu zbog kufra koji ih je navodio na to (strah od siromastva i neuspjeha), njihove vodje ih nisu sprecavale, pa i ovo, sta je razlika?
    Zapad je bolestan od ovih obicaja, na Zapadu bacaju se dojencadi po smecima (zbog straha od siromastva i neuspjeha), ubijaju se djeca, odrasli… ti ne vidis u cemu je problem.

    #14436
    Anonimno
    Neaktivan

    Mladi Urugvajac spriječen u pokolju sličnom onom u SAD-e

    Dec 17, 2012 |

    Osamnaestogodišnji Urugvajac otvorio je vatru u jednoj bolnici želeći oponašati pokolj počinjen u petak u američkoj školi u Newtownu, ali srećom njegov je pokušaj prošao bez žrtava. Mladić je smješten u psihijatrijsku bolnicu, objavila je policija.

    Urugvajac je međutim ustvrdio da je svoj pokolj planirao i ranije, piše u digitalnom obliku list El Observador.

    Krenuo je prvo prema zgradi svoje škole u gradu Paysandu, ali kada je ustanovio da je zatvorena zaputio se u zgradu centralne bolnice gdje je ispalio šest hitaca iz svog revolvera, ali reagirao je penzionirani policajac koji se ondje slučajno zatekao na odjelu pedijatrije gdje je bilo puno djece, prenio je list El Telegrafo iz Paysanda.

    U pomoć je zatim stigla policija i savladala mladića.

    #14444
    Anonimno
    Neaktivan

    Zapad je bolestan od ovih obicaja, na Zapadu bacaju se dojencadi po smecima (zbog straha od siromastva i neuspjeha), ubijaju se djeca, odrasli… ti ne vidis u cemu je problem.

    Brate mislim da ne treba koristiti neciju tragediju pogotovo ovakvu gdje su nevina djeca stradala za promovisanje svojih uvjerenja.

    Vidim u novinama da su takodjer djeca , ukupno njih 10-ak stradali u afganistanu prilikom skupljanja drva kad su naletjeli na minu.

    Da im dragi Allah podari lijepi džennet

    #14449
    Anonimno
    Neaktivan

    Necu se sloziti sa tobom, jer si naivan…
    Obama se sjetio ili mu neko sapnuo “da trebaju da se promijene”, to ce morati i za Avganistan kad tad, nece zaobici Allahovu knjigu.

    “Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe”. (Er-Raad, 11)

    #14451
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9360 wrote: nije tako, i stari Arapi su ubijali djecu zbog kufra koji ih je navodio na to (strah od siromastva i neuspjeha), njihove vodje ih nisu sprecavale, pa i ovo, sta je razlika?
    Zapad je bolestan od ovih obicaja, na Zapadu bacaju se dojencadi po smecima (zbog straha od siromastva i neuspjeha), ubijaju se djeca, odrasli… ti ne vidis u cemu je problem.

    Dobro, hajde recimo da ja ne vidim u čemu je problem. A de mi bogati olakšaj shvatanje problematike pa reci kakve veze ima to što su Arapi ubijali djecu, a ovo je samo da te podsjetim bilo prije objave koju je Vjerovjesnik s.a.v.s. donio, s ovim masakrom – većinom djece od 5 i 6 godina – koje je počinio tamo neki mentalni bolesnik?

    #14455
    Anonimno
    Neaktivan

    Munafici su opisani da ih raduje pobjeda kafira nad muslimanima, i da ih poraz nevjernika od strane muslimana zalosti.

    Jedan vid munafikluka ovde je zalostenje kada su u pitanju djeca nevjernika (koja su naravno nepravedno ubijena), i nihovo dizanje glasa protiv nepravde, doka na drugoj strani se totalno ravnodusno ponasaju kada djeca muslimana ginu.

    Ne radujem se ovom proteklom dogadjaju u kome su zrtve bile neduzna djeca, ali mi je drago da kafiri osjete na svojoj kozi kako je kada se djeca nepravedno ubijaju.
    Jeli iko od tih sto danas kukaju za americkom djecom progovorio ijednu rijec za djecu Palestine, za djecu Afganistana, Iraka i ostalih drzava gde ginu muslimanska djeca.

    Sjecam se kada je 2008 ili 2009 godine bio napad na Gazu od strane prokletih zidova, bilo je mnogo ubijene djece. Pitaju novinari jednog zidovskog drzavnika sta misli o tome sto ginu djeca u Gazi, zidov odgovara da su to buduci “teroristi”, Allah mu zilu kucavicu prekinuo.

    Neka osjete malo na svojoj kozi bol koju mi decenijama osjecamo, samo sto je razlika u tome sto oni isti ubijaju i nasu i njihovu djecu.

    A oni munafikcici koji zele da podvale da talibani ubijaju djecu neka znaju da su jadni kao i njihove izjave.

    #14456
    Anonimno
    Neaktivan

    DrKavgic post=9379 wrote: [quote quote=crnezastave1 post=9360]nije tako, i stari Arapi su ubijali djecu zbog kufra koji ih je navodio na to (strah od siromastva i neuspjeha), njihove vodje ih nisu sprecavale, pa i ovo, sta je razlika?
    Zapad je bolestan od ovih obicaja, na Zapadu bacaju se dojencadi po smecima (zbog straha od siromastva i neuspjeha), ubijaju se djeca, odrasli… ti ne vidis u cemu je problem.

    Dobro, hajde recimo da ja ne vidim u čemu je problem. A de mi bogati olakšaj shvatanje problematike pa reci kakve veze ima to što su Arapi ubijali djecu, a ovo je samo da te podsjetim bilo prije objave koju je Vjerovjesnik s.a.v.s. donio, s ovim masakrom – većinom djece od 5 i 6 godina – koje je počinio tamo neki mentalni bolesnik?
    Rekao sam ti, korijeni ovog kufra iz stare Arabije i danasnjeg Zapada su isti, strah od siromastva i neuspjeha u drustvu, jer na Zapadu se uci da covjek prvo bude materijalno bogat pa dobar, a umjesto dobar pa imucan… a taj strah dolazi od sejtana. U starom arapskom drustvu samo fukare su ubijale svoje djevojcice (jer zensko obicno ne unosi samo trosi) a imucni ne. Ljudi su znali da nije to tacno ali nisu znali izlaz sve dok im nije dosao poslanik Muhammed s.a.w.s.

    Šejtan vas plaši neimaštinom i navraća vas da budete škrti, a Allah vam obećava oprost i nagradu Svoju; Allah je neizmjerno dobar i zna sve, 2.268.

    i kada živa sahranjena djevojčica bude upitana, zbog kakve krivice je umorena? 81.8-9.

    #14457
    Anonimno
    Neaktivan

    ali mi je drago da kafiri osjete na svojoj kozi kako je kada se djeca nepravedno ubijaju.

    ne osjecaju oni nista oni najgori…

    kao sto sam vec rekao, kada je poslanik Muhammed s.a.w.s. ukazao u cemu je problem, imucni okorjeli materijalisti su stali protiv njega dok su neki imucni poput Ebu Bekra r.a. stali na njegovu stranu, ako sam zgresio neka me popravi neko.

    U covjeka tece krv, u dolar ulje, koga treba zaklati?

    #14482
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije lijepo koristiti nesreću kao što je ova da ističemo greške politike. Svi mi dobro znamo i ljutimo se kada se koriste vijesti koje govore o stradanju djece u npr. Afganistanu, Pakistanu itd., od strane nekih bolesnih umova, i priča se izvrće da bi se o nama loše sudilo. Svakoga uvijek boli najviše kad mu se u njegovo dirne, to je normalno. Djeca su nevina i gdje god da dijete strada, ne mogu nikada reći da mi je drago. Nisu oni krivi za grijehe ni roditelja ni političara.

    ‘I nijedan griješnik neće grijehove drugog nositi; ako grijehovima pretovarenī pozove da mu se ponesu, niko mu ih neće ponijeti, pa ni rođak. A ti ćeš opomenuti samo one koji se Gospodara svoga boje, iako ih niko ne vidi, i koji obavljaju molitvu – onaj ko se očisti, očistio se za svoje dobro – a Allahu se sve vraća.’ (Fatir, 18)

    #14492
    Anonimno
    Neaktivan

    @Muhammed1, ne pricaj sta ne treba da se radi, kazi sta treba da se radi?

    Nije lijepo koristiti nesreću kao što je ova da ističemo greške politike.

    Nisu oni krivi za grijehe ni roditelja ni političara.

    ???
    Jeste nije lijepo, ali jos vise nije lijepo da sutis na nepravdu koja proizlazi iz njih i vraca se na njih.

    #14517
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9421 wrote: @Muhammed1, ne pricaj sta ne treba da se radi, kazi sta treba da se radi?

    Jeste nije lijepo, ali jos vise nije lijepo da sutis na nepravdu koja proizlazi iz njih i vraca se na njih.

    Esselamu alejkum,
    Kao vjernica, majka i prosvjetni radnik, priznajem da sam osjetljiva prema djeci. Lično smatram da ništa nismo dobili i nikakvu korist ostvarili zbog masakra koji se desio, a inače ne znam kakva se korist može postići ubijanjem djece. Ako je zadovoljstvo u tome što ćemo se radovati zlu, ne vidim razliku između kafira i takvih osoba. U Knjizi piše: ” Onaj ko ide Pravim putem, od toga će samo on koristi imati, a onaj ko luta – na svoju štetu luta, i nijedan grješnik neće tuđe grijehe nositi. A Mi nijedan narod nismo kaznili dok poslanika nismo poslali!” Za djecu možemo reći da su lutala, ali su imala 5, 6 godina, a svi znamo koliko može poruku primiti ili shvatiti dijete tog uzrasta. Osim toga, ubijena djeca ne žive u većinski muslimanskom ummetu.Istso kao što je užasno što se naša djeca ubijaju u Afganistanu, Palestini, Iraku, kao što svaki dan ginu u Siriji, rahimehullahu teala, tužno je (barem meni) bilo kad sam čula kako su ova djeca preselila.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 37)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.