Pucnjava u američkoj osnovnoj školi: ubijeno najmanje 27 osoba, od toga 18 djece

  • This topic has 36 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 3 months by Anonimno. This post has been viewed 5799 times
Pregledavate 7 postova - 31 do 37 (od ukupno 37)
  • Autor
    Postovi
  • #14568
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9465 wrote:

    ” A Mi nijedan narod nismo kaznili dok poslanika nismo poslali!” Za djecu možemo reći da su lutala, ali su imala 5, 6 godina, a svi znamo koliko može poruku primiti ili shvatiti dijete tog uzrasta. Osim toga, ubijena djeca ne žive u većinski muslimanskom ummetu.

    ti si tumacila ajet

    Mislila sam da sam samo navela činjenice u vezi dječijeg uzrasta, ali nije važno.

    #14569
    Anonimno
    Neaktivan

    Bolje je kad manje govorimo.

    #14579
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=9458 wrote: @ ummhanuma i @ crnezastave1

    Nije dozvoljeno prilikom argumentiranja Kur'anom navoditi kur'anske ajete po značenju. Ako ne zna napamet kur'anski tekst koji želi citirati, treba da se suzdrži od navođenja tog teksta, jer je zabranjeno prenošenje Kur'ana po značenju, pod sumnjom ili nagađanjem iz bojazni da mu se ne pripiše našto što nije od njeg ili izostavi ono što je njegov sastavni dio.

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/ahlak-islamski-bonton/556-adabi-lijepog-odnosa-prema-casnom-kur-anu

    Tako mi Allaha uzvishenog i cistog od svih mahana ovoj meseli se nesuprotstavljam stavu ucenih ali kao neznalica imam pravo na pitanja i pravo damise odgovori.
    “ajeti po znacenju”
    Elif Lam Mim.*

    Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;
    Znaci da nam Allah s.w.t. kaze tj,meni,tebi SVIMA koji se Allaha budu bojali da je Kur*an casni knjiga u koju nejma sumnje i uputstvo
    A znamo dase Allaha a.w.dz boje : uceni,pametni i razumom obdareni.
    Ako nismo uceni jel to znaci da nismo i pametni?
    Ako nismo uceni i oametni jel to znaci da nismo razumom obdareni?
    Ako nismo nishta od toga troga onda nema shanse dasmo vjernici.
    Jesul to samo uceni odnas i pametni i razumom obdareni?
    Jel tonam za svaki ajet treba neko od uceni doci sa tefsirom?
    Shtaje onda sa ajetima jasnim?????
    Znamo dase manje jasni drze oni zeljni smutnje.
    Jel i za ajete jasne koji su nama UPUTA treba danas neko posebno upucuje?
    Jel to milostivi Gispodar ispadne nepravedan paje jedne svoje robove ostavio nerazumne paim razumom obdareni,pametni i uceni trebaju ama bash sve tefsirit?
    Mislim da pitanje prilaska Kur*anu casnome treba prici malkice drugacije pa insanima objasiti da Kur*an ima ajete jasne i manje jasne i da manje jasne treba izbjegavati i da svaku situaciju zivotnu netreba komparirati sa Kur*anskim ajetima zbog moguce greshke nepoznavanja tefsira tih ajeta shto automatski neznaci da zbog tefsira ti ajeti gube svoju vrijednost i znacenje u buducim dogadzajima osim onih koji su derogirani (mada je ovo jaka rijec i neznaci dasu izgubili vrijednost svoju)
    Molim Alčlaha s.w.t. da svima nama poveca iman i korisno znanje,ucini da Kur*an casni ucimo ispravno i lijepo i daga lahko pamtimo,da ucini Kur*an proljecem srca nashih,svjetlom grudi nashih,lijekom boli nashe i odnosiocem nashe brige i more i danas zashtiti od shejtana lanetullahi i njegovi spletki i svih fitni i da spoji nasha srca na istini-amin!

    #14582
    Anonimno
    Neaktivan

    Hajrohajrullah post=9513 wrote: [quote quote=Pero post=9458]@ ummhanuma i @ crnezastave1

    Nije dozvoljeno prilikom argumentiranja Kur'anom navoditi kur'anske ajete po značenju. Ako ne zna napamet kur'anski tekst koji želi citirati, treba da se suzdrži od navođenja tog teksta, jer je zabranjeno prenošenje Kur'ana po značenju, pod sumnjom ili nagađanjem iz bojazni da mu se ne pripiše našto što nije od njeg ili izostavi ono što je njegov sastavni dio.

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/ahlak-islamski-bonton/556-adabi-lijepog-odnosa-prema-casnom-kur-anu

    Tako mi Allaha uzvishenog i cistog od svih mahana ovoj meseli se nesuprotstavljam stavu ucenih ali kao neznalica imam pravo na pitanja i pravo damise odgovori.
    “ajeti po znacenju”
    Elif Lam Mim.*

    Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;
    Znaci da nam Allah s.w.t. kaze tj,meni,tebi SVIMA koji se Allaha budu bojali da je Kur*an casni knjiga u koju nejma sumnje i uputstvo
    A znamo dase Allaha a.w.dz boje : uceni,pametni i razumom obdareni.
    Ako nismo uceni jel to znaci da nismo i pametni?
    Ako nismo uceni i oametni jel to znaci da nismo razumom obdareni?
    Ako nismo nishta od toga troga onda nema shanse dasmo vjernici.
    Jesul to samo uceni odnas i pametni i razumom obdareni?
    Jel tonam za svaki ajet treba neko od uceni doci sa tefsirom?
    Shtaje onda sa ajetima jasnim?????
    Znamo dase manje jasni drze oni zeljni smutnje.
    Jel i za ajete jasne koji su nama UPUTA treba danas neko posebno upucuje?
    Jel to milostivi Gispodar ispadne nepravedan paje jedne svoje robove ostavio nerazumne paim razumom obdareni,pametni i uceni trebaju ama bash sve tefsirit?
    Mislim da pitanje prilaska Kur*anu casnome treba prici malkice drugacije pa insanima objasiti da Kur*an ima ajete jasne i manje jasne i da manje jasne treba izbjegavati i da svaku situaciju zivotnu netreba komparirati sa Kur*anskim ajetima zbog moguce greshke nepoznavanja tefsira tih ajeta shto automatski neznaci da zbog tefsira ti ajeti gube svoju vrijednost i znacenje u buducim dogadzajima osim onih koji su derogirani (mada je ovo jaka rijec i neznaci dasu izgubili vrijednost svoju)
    Molim Alčlaha s.w.t. da svima nama poveca iman i korisno znanje,ucini da Kur*an casni ucimo ispravno i lijepo i daga lahko pamtimo,da ucini Kur*an proljecem srca nashih,svjetlom grudi nashih,lijekom boli nashe i odnosiocem nashe brige i more i danas zashtiti od shejtana lanetullahi i njegovi spletki i svih fitni i da spoji nasha srca na istini-amin!

    Imas pitanja pitaj ucene.

    #14595
    Anonimno
    Neaktivan

    Imas pitanja pitaj ucene.

    Davnoooo… pitao i saznao odgovor a gore postavljeno je u formi pitanja dabi onaj koji konstatuje pitao sam sebe o svom ilumu na doticnu meselu i jel sam treba traziti ispravan odgovor.

    #14621
    Anonimno
    Neaktivan

    Kao majka i vjernica nikad nisam ravnodušna kad vidim da djeca stradaju bilo gdje, pa makar to bilo i u nevjerničkoj zemlji. Obično su djeca žrtve poremećenih umova, ljudi bez suosjećanja, kukavica, jer je najlakše dići ruku na onoga za koga znaš da ti uzvratiti ne može, za koga znaš da se neće braniti.

    #14625
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije dozvoljeno prilikom argumentiranja Kur'anom navoditi kur'anske ajete po značenju. Ako ne zna napamet kur'anski tekst koji želi citirati, treba da se suzdrži od navođenja tog teksta, jer je zabranjeno prenošenje Kur'ana po značenju, pod sumnjom ili nagađanjem iz bojazni da mu se ne pripiše našto što nije od njeg ili izostavi ono što je njegov sastavni dio.

    De svi malo bolje pogledajte u isjecak.

    Jasno je da on ne brani navodjenje ajeta po znacenju, nego brani navodjenje ajeta po znacenju pod sumnjom ili nagadjanjem, sto je ogromna razlika.

    Osoba moze poznavati ajet napamet na arapskom, ali ga opet postaviti (upotrijebiti) tamo gdje mu nije mjesto, ukratko, totalno ofulati temu, pa ce tada ispasti da tekstom koji komentarise ajetom, on zapravo tumaci sam ajet. Dakle tu nije od koristi poznavanje ajeta napamet.

    Sa druge strane osoba koja ne umije sastaviti prostu recenicu na arapskom, niti zna ajet na pamet na arapskom, ali uzme i provjeri tefsir ajeta o cemu govori te ga tek onda, ukoliko se poklapa sa temom, upotrijebi, i tako izbjegne svaku sumnju i nagadjanje, takvom nece naskoditi ni nepoznavanje arapskog jezika.

Pregledavate 7 postova - 31 do 37 (od ukupno 37)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.