Revolucija . .smutnja ili milost?

  • This topic has 23 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 4958 times
Pregledavate 9 postova - 16 do 24 (od ukupno 24)
  • Autor
    Postovi
  • #6207
    Anonimno
    Gost

    Ne će se na radnoj površini , kako biti ?
    Liječnici koji savjetuju Personal Computer ))) ?

    #6208
    Anonimno
    Neaktivan

    Toliko je jednostavno uočiti da ko god kaže da su nam kršćani i židovi braća taj LAŽE na Allaha SWT, laže na Poslanika SAWS, laže na Musu i na Isu AS, laže na učenjake ehli-sunneta, Allah bio s njima zadovoljan.

    Ko se god protivi mudžahidima danas protivi se spašenoj, džennetskoj skupini.

    Ko god ohalali haram takav propisuje zakon oprečan Allahovom zakonu i takav je tagut, a oni koji ga slijede u tome su mušrici.
    (nema tog insana ni te teorije koja će me razuvjeriti u jasan ajet iz sure Pokajanje i tefsir istog, a koji je naveo PANTER)

    Pa Kardavi može pod ruku sa Cerićem. Pa kako ja da tog insana ne pomnožim sa nulom?

    #6211
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=384 wrote: Toliko je jednostavno uočiti da ko god kaže da su nam kršćani i židovi braća taj LAŽE na Allaha SWT, laže na Poslanika SAWS, laže na Musu i na Isu AS, laže na učenjake ehli-sunneta, Allah bio s njima zadovoljan.

    O onome ko kaže da su kršćani brača muslimanima ulema ehli sunneta je spomenula dva propisa:
    1. Ako je ovim govorim ciljao da su i kršćanima i muslimanima isti praroditelji, ciljajući na Adema i Havu, u tom slučaju se ne smije reći za ovog čovjeka da laže na Allaha, jer on nije ciljao da su nam kršćani braća po vjeri, već po praocu.
    2. Ako je ovim govorom ciljao da su kršćani (ovi danas) vjernici koji će ući u Džennet, i da je njihova vjera ispravna, u tom slučaju je vlasnik ovog mišljenja usprotivio se Allahu i izašao iz islama.

    Sve dok ne budemo znali za nijet izgovaranja tih riječi ne možemo čovjeka optužiti za kufr, jer su te riječi dvosmislene.

    Ko god ohalali haram takav propisuje zakon oprečan Allahovom zakonu i takav je tagut, a oni koji ga slijede u tome su mušrici.
    (nema tog insana ni te teorije koja će me razuvjeriti u jasan ajet iz sure Pokajanje i tefsir istog, a koji je naveo PANTER)

    Ovakav rezon je opasan i karakterističan je za haridžijski način razmišljanja. Znam da ti nisi mislio tako, ali tvoje riječi znače da je čuveni imam ummeta i ehli sunneta Ibn Hazm tagut, jer je dozvolio muziku, a to znači ohalalio haram.

    Ne izvode se brate tako zaključci, već ko ohalali jasan i nedvosmislen i poznat haram, takav postaje kafir. Kao kada bi ohalalio alkohol, blud, kamatu…

    Ako bi neko rekao da je Kardavijevo ohalaljivanje kamate kufr koji ga izvodi iz vjere, opet bi pogriješio, jer Kardavi nije ohalalio kamatu u osnovi, već u nuždi. To što je za njega “nužda” ono što u islamu nije nužda, to je njegov propust i velika greška. Kod ihvanija je danas nužda ako nemaš kuću/stan pod svojim vlasništvom i ako si na Zapadu pod kirijom, automatski ti je, po njima, dozvoljeno dići kamatni kredit i kupiti ili otplaćivati kuću, što je jedna od najupečatljivjih zabluda sekte ihvanija. Međutim, kada je u pitanju propis tekfira na iste, ja se ne bih usudio reće ništa više od učenjaka ehli sunneta. Ako neko nađe da je neko od učenjaka ehli sunneta protekfirio ihvanije ili njihove vođe zbog toga što su ohalalili ovakav vid kamate (ili kamatu pod ovakvim okolnostima) onda ga molim da me uputi na izvor.

    Pa Kardavi može pod ruku sa Cerićem. Pa kako ja da tog insana ne pomnožim sa nulom?

    #6216
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Andol da te Allah nagradi .. pročitao sam ovu fetwu od šejha Qaradavija o dozvoljenosti učešča u američkim okupatorskim poduhvatima protiv muslimana..zaista krupna stvar da Allah sačuva!
    Ispravan stav je da nije dozvoljeno učestvovati u bilo kojem vidu pomaganja kafira protiv muslimana kao što reče jedan daija: ‘Nije im dozvoljeno pomagati pa makar im čovjek krompir gulio jer se bojati riddeta takve osobe’ a gdje je još uzeti pušku i ubiti brata muslimana koji se bori da riječi Istine budu gornja a riječi nevjernika donja.

    Evo još jedne pogrešne nazovi fetve na tu temu:

    Stav o odlasku vojnika na Bliski istok
    Friday, 04 July 2008 10:36
    Pitanje

    Kakav je stav Islamske zajednice i islama prema ljudima muslimanima iz BiH koji idu kao vojnici “američkih vojnih snaga” na Bliski istok, sada kao i pješadija? Da li im u slučaju ako poginu treba klanjati dženaza?

    Odgovor

    Islamska zajednica, koliko je nama poznato, nema zvaničan stav o ovom pitanju. Islamska zajednica nikome nije preporuila ni da ide, niti da ne ide u Irak ili bilo gdje drugdje. Odluku o slanju vojnika donosi Predsjedništvo BiH i to je u domenu njihove nadležnosti. (ovdje se radi o dosljednoj primjeni čuvenog principa : caru carevu, Bogu božije!

    odg.prof. dr. Enes Ljevaković

    Istinu je rekao šejh Porča u svom predavanju

    #6218
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio na nasihatu RPG.

    Ipak imam za prokomentarisati da mi ne možemo znati ničiji nijjet; jedino može on javno objasniti šta je mislio sa ovim. Ali eto sam primjer je da je rekao da su kopti šehidi, a opet samo značenje riječi šehid ne mora nužno značiti ono što se podrazumjeva kod nas kad kažemo šehid, pa se ovaj u najmanju ruku igra sa riječima.
    Ovaj naš Cerić je opet bio jasan po ovom pitanju i rekao da “muslimani nemaju eksluzivitet na džennet” pa sam tako ja vjerovatno pogriješio kad sam rekao da može pod ruku s njim, a Allah najbolje zna.

    Ali zašto je šejh Usejmin rekao ovo što je rekao, tj. kad se Kardavi ne bi pokajao za svoje fetve onda bi ga Usejmin dao ubiti kad bi imao taj autoritet, a tako nešto šejh Usejmin rahimehullah ne bi rekao sigurno za nekoga za koga je smatrao da je ostao u okvirima Islama?

    Ja lično nemam nikakav razlog da se petljam u to kakvo je Kardavijevo stanje, samo mislim da imam potpuno pravo da potpuno ignorišem insana kako sam napisao, zbog mnogih kritika od strane ehli-sunneta i zbog mnogih kontradiktornosti sa istim.

    #6219
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=392 wrote:
    Odgovor

    Islamska zajednica, koliko je nama poznato, nema zvaničan stav o ovom pitanju. Islamska zajednica nikome nije preporuila ni da ide, niti da ne ide u Irak ili bilo gdje drugdje. Odluku o slanju vojnika donosi Predsjedništvo BiH i to je u domenu njihove nadležnosti. (ovdje se radi o dosljednoj primjeni čuvenog principa : caru carevu, Bogu božije!

    odg.prof. dr. Enes Ljevaković

    Brate jel i ovo u zagradio dio njegove fetve? “Caru carevo, Bogu božije”

    #6220
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije akhi to je moj komentar ovog kvaziodgovora….Eto ako nisi znao da u Predsjedništvu BiH mogu izdavati fetwe ha ha
    jad i bijeda……..

    #6221
    Anonimno
    Neaktivan

    Ma baš tako, da Allah sačuva.

    Porča je sve odlično objasnio u ovom gore dersu, Allah ga nagradio, nakon ovoga saradnja sa njima je moguća jedino ako se neko pravi gluh i slijep.

    #6227
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate panter ja sam uvijek smiren tako ce inshallah biti uvijek, neznam zasto si to napisao, ako se to odnosilo na tebe, onda nije bilo potrebe da meni prebacujes nije od islamskog ahlaka. Ja samo napominjem da postoje shejhovi koji upozoravaju na tzv visoke autoritete, oni imaju jasnih dokaza bez kopanja po internetu naknadno, vec to znaju napamet i oni su kompetentni da upozoravaju na greske i zablude nekih tzv ucenjaka.
    Jesi li video kako je shejh reagovao u intervju sa onim bosnjom, polako mudro sa dokazima, ispravnim terminima bez tekfira i ekstremnih izliva osecanja. Kao sto rece brat RPG svi znaju ko je kardawi, o njemu je cesto bilo reci ovde ali ja i ti nismo kompetentni da idemo ispred nasih shejhova kao ni bilo ko drugi, jer da jesmo nebi smo ovde raspravljali vec sa njima.
    Zato brate panter ja ti nisam neprijatelj vec brat po vjeri Islamu, neprijatelj tije da te podsijetim bosnjo nacionalista i cetnici koji zive pored tebe i koji jedva cekaju da te protjeraju, ucine nekakvo zlo, nametnu neku fitnu, etiketiraju itd. Ako mislis da nije tako samo pogledaj oko sebe.

Pregledavate 9 postova - 16 do 24 (od ukupno 24)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.