Rusenje kipova

  • This topic has 32 odgovora, 11 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 7134 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 33)
  • Autor
    Postovi
  • #13619
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.avaz.ba/globus/svijet/al-gohari-iz-zatvora-poziva-na-unistenje-sfingi-i-piramida

    Lider egipatskih islamista Murgan Salem al Gohari, koji je povezan sa talibanima, pozvao je danas na uništenje Sfingi i piramida u Gizi, sugerišući da idoli nisu u skladu sa islamom, javlja arapska televizijska stanica “Al Arabija”.

    Gohari, koji je tokom režima svrgnutog predsjednika Hosnija Mubaraka odslužio dvogodišnju zatvorsku kaznu zbog podsticanja na nasilje, pozvao je danas muslimane da uklone drevne egipatske znamenitosti.

    “Svi muslimani treba da primjenjuju učenje islama i da uklone slične idole kao što smo uradili u Afganistanu kada smo uništili statue Bude. Bog je proroku Muhammedu naredio da uništi idole. Kada sam bio s talibanima uništili smo statue Bude, a to je nešto što vlada nije učinila”, rekao je Gohari.

    Goharijevi komentari objavljeni su dan nakon mitinga salafista na trgu Tahrir u Kairu sa kojeg su pozvali na uvođenje šerijatskog zakona.

    Selam alejkum.

    Imam jedno pitanje o rusenju kipova, zanima me zasto prijasne generacije muslimana nisu srusili faraonove kipove? Ili je to ostavljeno za kasnije? Iako su oni tu da svjedoce propast faraona i ja bi bio za da se uklone.

    #13623
    Anonimno
    Neaktivan

    Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?
    Ja ne vidim razloga zašto bi se to danas učinilo iako su mi sve statue mrske i odvratne i slažem se stobom i ja bih ih najradije uklonuo počevši sa kipovima u našoj zemlji, kojih ima na svakom koraku mada se mi ništa ne pitamo i naše mišljenje nema baš velikog značaja : )

    #13626
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumu selam we razhmetullah! Uzmimo jedan podatak iz bliže nam historije. Britanci dolaskom na područje Misra, tragajući prvenstvenom za blagom istoka, a onda i “historijskim znamenitostima” OTKOPAVALI su piramide, sfinge i ostale kipove i grobnice IS PJESKA. Znači ako je taj podatak tačan, te grobnice i kipovi su bili duboko ispod naslaga pustinjskog pjeska. A Allah zna najbolje!

    #13627
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=8506 wrote: Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?
    Ja ne vidim razloga zašto bi se to danas učinilo iako su mi sve statue mrske i odvratne i slažem se stobom i ja bih ih najradije uklonuo počevši sa kipovima u našoj zemlji, kojih ima na svakom koraku mada se mi ništa ne pitamo i naše mišljenje nema baš velikog značaja : )

    Ako ih nema, moze ih imati.

    #13630
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=8506 wrote: Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?

    Za ovu tvoju tvrdnju treba da doneses dokaz, da su buli u mogucnosti a da nisu to uradili?
    Uprotivnom svijesno ili ne svijesno iznosis lazi na ashabe, tabiine i tabitabine.

    #13634
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=8513 wrote: [quote quote=Jaseer 2012 post=8506]Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?

    Za ovu tvoju tvrdnju treba da doneses dokaz, da su buli u mogucnosti a da nisu to uradili?
    Uprotivnom svijesno ili ne svijesno iznosis lazi na ashabe, tabiine i tabitabine.
    Pitanje zbog neznanja nebi trebali uzeti za osudu nego insana podstaknuti na pokajanje zbog nepromishljenosti.
    P:S jaseer 2012
    Brat Mus_ab ti je dao odgovor.

    #13638
    Anonimno
    Neaktivan

    Hajrohajrullah post=8517 wrote: [quote quote=Šebab post=8513][quote quote=Jaseer 2012 post=8506]Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?

    Za ovu tvoju tvrdnju treba da doneses dokaz, da su buli u mogucnosti a da nisu to uradili?
    Uprotivnom svijesno ili ne svijesno iznosis lazi na ashabe, tabiine i tabitabine.
    Pitanje zbog neznanja nebi trebali uzeti za osudu nego insana podstaknuti na pokajanje zbog nepromishljenosti.
    P:S jaseer 2012
    Brat Mus_ab ti je dao odgovor.

    :barek:

    Dzezaakallah HajroHajrullah.

    #13657
    Anonimno
    Neaktivan

    Bez znanja se ne prica vec se uci… U mnogim stvarima neznanje nije opravdanje a ima smisla ovo sto je rekao Musab.

    #13661
    Anonimno
    Neaktivan

    I na forum se dolazi da se, izmedju ostalog, nesto i nauci. Licno mislim da ummet ima precih stvari da radi nego da rusi piramide i kipove. Uostalom, to bi moglo jos vise osiromasiti muslimane Egipta. Sto kaze brat Mus_ab, Allah najbolje zna.

    #13664
    Anonimno
    Neaktivan

    Neznam dobro nasta mislis Edo, kad kazes ”Licno mislim da ummet ima precih stvari da radi nego da rusi piramide i kipove. Uostalom, to bi moglo jos vise osiromasiti muslimane Egipta.” Zato nam objasni svoj post ako zelis.

    #13665
    Anonimno
    Neaktivan

    Edo7 post=8546 wrote: I na forum se dolazi da se, izmedju ostalog, nesto i nauci. Licno mislim da ummet ima precih stvari da radi nego da rusi piramide i kipove. Uostalom, to bi moglo jos vise osiromasiti muslimane Egipta. Sto kaze brat Mus_ab, Allah najbolje zna.

    Kako mislis Edo7 osiromasiti Muslimana sa rusenjem kipova mushricka faraonska!???

    #13672
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislio sam na to da je turizam – upravo ove piramide – glavni izvor primanja u Egiptu. Sumnjam da taj novac cesto dodje do obicnog naroda, ali su bar neki muslimani zaposleni zbog tih piramida, i te iste bar nekim muslimanima pomognu da nahrane porodice. Halalite sto nisam to bolje objasnio iz prve i Allah vas nagradio sto ste trazili objasnjenje.

    Sto se tice precih stvari, mislio sam na Afganistan, Mijanmar, Siriju, Kavkaz, i druga bojna polja.

    #13675
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=8513 wrote: [quote quote=Jaseer 2012 post=8506]Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

    Brate nema sumnje da su časne generacije ashaba i tabiina kao i tabitabiina, Allah bio sa njima svima zadovoljan, bile bolje od nas u svakom pogledu i da su imali mogućnost da uklone ostatke faraonske civilizacije u Misru a nisu to uradili iako su bili u mogućnosti zar nije tako?

    Za ovu tvoju tvrdnju treba da doneses dokaz, da su buli u mogucnosti a da nisu to uradili?
    Uprotivnom svijesno ili ne svijesno iznosis lazi na ashabe, tabiine i tabitabine.
    Isto i on tako bi mogao da trazi dokaze od tebe da nisu bili u mogucnosti da to urade.
    Odgovor je jednostavan, tada nije imalo eksploziva ali sigurno je imalo cekic, malj i tako nesto.

    #13676
    Anonimno
    Neaktivan

    Edo7 post=8558 wrote: Mislio sam na to da je turizam – upravo ove piramide – glavni izvor primanja u Egiptu. Sumnjam da taj novac cesto dodje do obicnog naroda, ali su bar neki muslimani zaposleni zbog tih piramida, i te iste bar nekim muslimanima pomognu da nahrane porodice. Halalite sto nisam to bolje objasnio iz prve i Allah vas nagradio sto ste trazili objasnjenje.

    Sto se tice precih stvari, mislio sam na Afganistan, Mijanmar, Siriju, Kavkaz, i druga bojna polja.

    Edo7 Halali mi posaljem ti ovu adresu u yoou toob,pogledaj kakva je ta zarada i reci nam kad bi bio ziv Resulullah s.a.w.s.i njegof Ashab da li bi dozvolili takvu zaradu muslimanima?Bujrum:

    Egypt – Hurghada: Grand Plaza hotel.

    #13679
    Anonimno
    Neaktivan

    P:S jaseer 2012
    Brat Mus_ab ti je dao odgovor.

    To je slab odgovor, jer budistocki kip nije bio ispod pjeska i on je tek nedavno unisten a prve generacije muslimana nisu ga unistili.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 33)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.