Rusenje kipova

  • This topic has 32 odgovora, 11 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 7079 times
Pregledavate 3 posta - 31 do 33 (od ukupno 33)
  • Autor
    Postovi
  • #13737
    Anonimno
    Neaktivan

    Prenosi se od Tufejl ibn Amr Ed-Dewsi.r.a. da je rekao:
    Zatrazio sam od Resulullaha s.a.w.s. da me posalje kod plemena,Huza’a i plemena Dews jer kod njih se nalazi veliki kip koji su ga zvali “zulkeffejn”pa da im ga slomim I zapalim,I on mi je to dozvolio, I rekao mi je kad sredis to podzi prema Taifu jer ja cu biti tamo sa nasom vojskom.
    Kada sam slomio kip”zulkeffejn”I sam ga napunio vatrom, pa su to videli stanovniuci Dewsa,pa su se otkazali od njega I su primili Islam,i posli su samno 400 ljudi od njih prema Taifu.
    I ovde se vidi da Sahaba, gdje god su naisli na kip ili su culi da negdje ljudi obozavaju kipove pa su ih odma rusili,I zasto Sahabe to nebi ucinio u Egibtu ili na drugo mjesto.

    #13739
    Anonimno
    Neaktivan

    Njihova težina varira od 5 do 30 tona, pri čemu kameni blokovi po težini odgovaraju sličnim monolitima upotrebljenima u gradnji piramida u Meksiku i Egiptu, tvrdi Fondacija.
    Piramida se prostire na površini od oko 53000 m2. Za ilustraciju, na tom bi se prostoru moglo smjestiti nekoliko najvećih katedrala. Volumen joj se procjenjuje na nekih 2,6 milijuna kubičnih metara, a težina joj iznosi preko 6,3 milijuna tona. Za izgradnju piramide upotrijebljeno je približno 2,5 milijuna kamenih blokova prosječne težine oko 2,6 tona. Ako je vjerovati Herodotovim zapisima, piramida je izgrađena u samo dvadeset godina. Za takvo što trebalo je postaviti 125000 blokova godišnje. Uz maksimalnih 350 radnih dana, svaki je dan trebalo postaviti 360 blokova. Ako su radili 12 sati dnevno, morali su postaviti 30 blokova na sat, odnosno 1 blok svake 2 minute?!? Problematiku vađenja kamena, prijevoza i podizanja takve težine na više od 100 m visine u doba kada nije korišten kotač, koloture, niti bilo kakvo željezno oruđe nećemo niti spominjati. Ovome treba dodati da su tijekom gradnje korišteni i puno veći blokovi dimenzija 4 x 2 x 2 metra, teški oko 30 tona. Sve to ne može ne izazvati divljenje jer se ovaj pothvat čak i uz svu današnju tehnologiju čini nemogućim.

    I sada razmislite na rusenje ove piramide u vreme Sahaba sa obicnim Krampom,a mozda su Sahabe ostavili piramide zbog ovog,Ajeta: ponavljam kazem Piramide ne Kipova.
    “Reci: “Putujte po svijetu, zatim pogledajte kako su završili oni koji su poslanike lažnim smatrali!”/en’aam-11

    #13756
    Anonimno
    Neaktivan

    [attachment=257]egypt-great-pyramids.jpg[/attachment]

    Kako bi bilo da se ovo rusi obicnim Krampom!?

Pregledavate 3 posta - 31 do 33 (od ukupno 33)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.