sejh Abdul Qadir ibn Abdul Aziz po pitanju glasanja i situacije u Egiptu

  • This topic has 1 odgovor, 1 glas, and was last updated prije 10 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 2388 times
Pregledavate 2 posta - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    Postovi
  • #16377
    Anonimno
    Neaktivan

    Preuzeto iz risale Trgovci islamom, Kaže:
    ظل الإخوان يتحدثون عن الحكم بالإسلام ثمانين سنة ،فلما تولوا الرياسة لم يحكموا بالإسلام ، ورفضوا المشاركة في مليونية تطبيق الشريعة في 9 نوفمبر 2012 و انتقدوها ، فلم يكن مطلوبهم الإسلام و إنما الرياسة. و أصبح لا مكان لحكم الإسلام في مصر، فلم يبق لمصر عند الله إلا الإهانة والخراب: لمّا قضي الله بدمار أورشليم (القدس) وخراب هيكل سليمان عليه السلام (المسجدالأقصى) بسبب معاصي بني إسرائيل علي يد كفار المجوس عبدة النيران (جيش بختنصر) عام587ق.م أعلم الله النبي إرمياء عليه السلام بذلك، فصرخ إرمياء وتوسل إلي الله، فقال الله له (إنما أُكرم من أكرمني ، وأهين من هان عليه أمري) ذكره ابن كثير في (البداية والنهاية)جـ1 صــ421ـ427.

    „Ikhvanci već osamdeset godina govore o Islamskoj Vlasti, a kada preuzeše rijaset nisu sudili Islamom, i odbiše učestovanje u Milionskoj (demonstraciji) za sprovođenje šerijata, 9. Novembra, 2012. g., i kritikovaڑe je. Tako da ono što oni traže nije Islam već rijaset.

    Postalo je tako da u Misru nema mjesta za islam, pa za Misri kod Allaha nije ostalo osim poni‍enje i ruڑenje. Kada je Allah odredio uniڑtenje Jeruzalema (El-Quds) i ruڑenje Sulejmanovog hrama (El-Mesd‍idu-l-Aqsa), ‘alejhi-s-selam, zbog grijeha Sinova Israila, na rukama med‍usija, obo‍avaoca vatre (Vojska Nabukodonozora), 587 g. p.n.e., Allah je o tome obavijestio Eremiju, ‘alejhi-s-selam, pa je Eremija vrisnuo i pomolio se usrdno Alahu, pa je Allah rekao:

    (Ja počašćavam onoga koji Mene počašćava a ponižavam onoga kod kojeg Moja Odredba male vrijednosti). Spomenuo ga je Ibn Kethir u Početku i Kraju, 1/421-427.
    فلا تنتظروا من الله إلا الإهانة والإذلال ومزيد من التبعية والإستعباد، ولا تغتروا بإمهال الله ، فهو يمهل ولايهمل ولا يغفل عما يعمل الظالمون.
    ومن كان حريصا على إسلامه ويخشى لقاء الله فلا يشاركهم في ديمقراطيتهم ولا في أي استفتاء أو انتخابات ، كلها شرك بالله ينقض التوحيد والإسلام، وكلها تمثيليات هزلية والكلمة الأخيرة في مصر في يد أمريكا (مصدر السلطات). وعدم المشاركة ليست سلبية وإنما اعتزال واجب للباطل عند عدم القدرة علي تغييره ، وبه مدح الله أصحاب الكهف. ولوكانت الديمقراطية حقاً وأنه يجب علي الأقلية القبول برأي الأغلبية لكان كل الأنبياء عليهم السلام على باطل وديانتهم باطلة ، فإن الأنبياء بُعثوا أفراداً في وجه أغلبية كاسحة رافضة لهم من أقوامهم ، ولم يؤمن معهم إلا قليل

    Zato, ne očekujte od Allaha osim poniženje i još više ovisnosti i porobljavanja, i nemojte da vas obmane to ڑto Allaha daje vremena do određenog roka, jer on daje rok ali ne zapostavlja, niti je nemaran prema onome što rade zulumćari.

    Onaj koji se brine o svom Islamu i boji se susreta sa Allahovom, neće učestvovati u njihovoj demokratiji niti u njihovom Referenudmu ili izborima. Sve to je širk u Allaha koji ruši tevhid i islam. Sve to su smješne predstave a posljednja riječ u Misru je u rukama Amerike (izvoru vlasti).

    Neučestvovanje nije pasivnost već je obavezno klonjenje neistine u stanju nemogućnosti njegove promjene. Time je Allah pohvalio stanovnike pećine. Da je demokratija istina i da je manjini obaveza da prihvati mišljenje većine onda bi svi vjerovjesnici, ‘alejhimu-s-selam, bili na neistini a njihove vjere neispravne. Jer, vjerovjesnici su poslani kao pojedinci nasuprot apsolutne većine, koja ih odbija, iz njihovih naroda, a uz njih ne bi povjerovalo osim malo.
    ، بل إن بعض الأنبياء لم يؤمن بدعوتهم ولا إنسان واحد كما في حديث التوكل (سبقك بها عكاشه) وكذلك قال الله عزوجل:(وَإِن تُطِعْ أَكْثَرَمَن فِي الْأَرْضِ يُضِلُّوكَ عَن سَبِيلِ اللَّـهِ ۚ)الأنعام116.معرفة الحق ليست بكثرة العدد ولا بعدد الأصوات ، وإنما بموافقة كلمة الله ، وفي دين الإسلام (فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّـهِ وَالرَّسُولِ) النساء59، أما في دين الإخوان وأدعياء السلفية وحلفائهم (فإن تنازعتم في شئ فردوه إلي حكم الصندوق)، كما قال شيخهم الكافر (محمد حسين يعقوب) (انتصرنا في غزوة الصناديق)، فصارت لهم مرجعية غير الله وهي الصندوق ، وبذلك صاروا مشركين كافرين بالله, جعلوا الناس يكرهون الإسلام وهو برئ منهم

    Štaviše, u poziv nekih vjerovjesnika nije povjerovao nijedan čovjek, kao što je u hadisu o tevekkulu („…pretekao te u tome ‘Ukaše). Isto tako rekao je Allah, ‘azze ve dželle:
    (Ako bi se pokorio većini onih koji su na Zemlji oni bi te odveli u zabludu od Allahovog puta) – El-‘En'am 116.

    Spoznaja istine ne biva mnoštvom broja niti mnoštvom glasova, već saglasnošću sa Allahovom riječju. A u dini Islamu:
    (…pa ako se u nečemu raziđete, vratite ga Allahu i Poslaniku…) – En-Nisa’ 59.

    No, u dinu ikhvanaca i kvazi-selefija, i njihovih saveznika:
    (Ako se u nečemu raziđete vratite ga presudi kutija), kao što je to rekao njihov šejh kafir (Muhammed Husejn Ja'kub): „Pobjedili smo u borbi kutija!“, tako da oni imaju svoj izvor kojem vraćaju sporove, mimo Allaha, a to su kutije. Time su postali mušrici, kafiri u Allaha, koji su učinili da ljudi mrze Islam a on je čist od njih…
    الديمقراطية وكل وسائلها (من تشكيل الأحزاب والإنضمام لها والإنتخابات والإستفتاءات والدعاية والرشاوي وتمويل ذلك) كلها شرك بالله ، وهي طاغوت تشريع وتحاكم لا يصح الإسلام إلا بالكفر بها وإجتنابها ورفضها كما قال تعالى (فَمَن يَكْفُرْبِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ) البقرة256، وهذا هو الدين الذي بعث الله به جميع الرسل عليهم السلام كما قال تعالى: ( وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّـهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ)النحل36.، أما هؤلاء فلم يجتنبوا الطاغوت بل عبدوه وتحاكموا إليه ، وانتقلوا من شعار (الإسلام هو الحل) إلى شعار (الصندوق هو الحل)

    Demokratija i sva njena sredstva (od osnivanja partija, pridruživanja njima, izbori, referendumi, propaganda, mita i njihovo finanisranje), sve je to širk u Allaha.
    Ona je tagut propisivanja zakona i tehakuma, bez kufra u nju, klonjenja nje i njenog odbijanja, Islam nije ispravan. Rekao je Uzvišeni:
    (Ko zanevjeruje u taguta a vjeruje u Allaha prihvatio se za najčvršću vezu…) El-Beqareh 256.

    Ovo je din kojim je Allah poslao sve poslanike, ‘alejhimu-s-selam, kao što je Uzvišeni rekao:
    (Mi smo svakom narodu poslanika slali: „'Ibadetite (samo) Allahu a klonite se taguta) – En-Nahl 36.

    Što se tiče njih, oni se nisu klonili taguta, već su mu ‘ibadetili i tehakumili se njemu, i iz parole (Islam je jedino rješenje) prešli na parolu (Kutija je jedino rješenje)…“
    Pred kraj članka kaže:
    وقد كان لابد من هذه المقالة ليعلم الناس ما الإسلام الصحيح , والذي ليس هو إسلام الأزهر ، ولا إسلام الأوقاف ، ولا إسلام الإخوان ، ولا إسلام أدعياء السلفية ، وإنما الإسلام شئ آخر غير ما عليه هؤلاء ، ولم يعد يعرفه إلا القليل من الناس ، وقد قال عمر بن عبد العزيز رضي الله عنه (ولتُفشوا العلم ، فإن العلم لا يهلك حتى يكون سراً) رواه البخاري في كتاب العلم من صحيحه ، ومن هنا كان لابد من الجهر بكلمة الحق هذه ، والتي أدعوا كل مَن يخالفني فيها إلى المباهلة .

    „Ovaj članak je bio neophodna kako bi ljudi znali šta je pravi Islam; onaj koji nije islam Azhara, niti islam Vakufa, niti islam ikhvanaca, niti islam kvazi-selefija.
    Islam je nešto drugo, mimo onoga na čemu su oni, i došlo je do toga da ne zna osim malo ljudi. Omer ibn ‘Abdilaziz, radijallahu ‘anhu, je rekao:
    „Širite znanje, jer znanje neće nestati sve dok ne postane tajno“. Prenio ga je Buharija u Knjizi o znanju, u svom Sahihu.

    Zbog toga je bilo neophodno da se jasno izgovori ova riječ istine, a ja pozivam svakog ko mi se u njoj suprotstavi na mubahalu (prizivanje prokletstva)…“

    Rekoh ja, Ebu Muhammed, pogledaj kako Dr. Fadl poziva na mubahalu, a neprijatelji tevhida nam se rugaše kada smo ih pozivali na mubahalu, tokom „rasprave“ u vezi šubhe Abdullah-Hejtemi. Licemjeri jedni izbezumljeni!

    Na kraju, uporedi riječi Dr. Fadla sa postupcima glavešina smutnje i vođa zablude, Nusretom, Bilibanijem, Hisenom Ademijem – a neke munafike ne spominjem – koji nisu tekfirili one koji su u našim zemljama dozvolili ovaj kufr i širk. Štaviše, obavezali ljudi na njega! Njih je strah od pozivača u kufr i širk zato što ih ovi nakon toga obavezuju na tekfir Ibn Baza i Ibn Uthejmina, a džahili ne znaju da se snađu!

    Nisu ih tekfirili, već su ih nazivali svojom selefijskom braćom, a nas su nazvali haridžijama, neo-haridžijama ili tekfirovcima!

    Zbog čega!

    Ni zbog čega drugog do zbog našeg sprovođenja akide tevhida!

    Eno ih danas, dozvoljavaju svojim „muridima“ da klanjaju u džamijama iz kojih se poziva na kufr i širk i iza ljudi koji pozivaju u kufr i širk.

    Gdje ste vi u pogledu tevhida i džihada!?

    Ko je onaj koji je pao na trikove Amerike i njenih arapskih saveznika, čiji pravi cilj je da se udari po istinskom tevhidu, kojeg nazivaju tekfirom, i džihadu, kojeg će nazvati terorizmom, makar se branio, koji će uroditi plodom, a da se instaliraju demokratski sistemi, sa islamskim prefiksom, koje pomaže Saudija lično, kako bi joj ostalo jedinstveno „pravo“ da tvrdi da je ona jedini zemlja čiji Ustav su samo Kur'an i Sunnet.

    Vaš mozak i trenutno shvatanje vjere su premalehni da bi se uhvatili u koštac sa izazovima ovog vremena! Vi ste sljedbenici strasti i oni koji se povode za „snagom“ i većinom, ne mi!
    Mi smo, Allahvom podrškom, hvala Allahu, slijedili istinu kojoj nas je Allah uputio, i nismo gledali ničiji hatar, pa nam je Allah otvorio iz Svojih riznica.

    Molim Uzvišenog Allaha da nas učvrsti na istini i učini zahvalnim!

    Kraj citata iz članka „Trgovci Islamom“.

    #16379
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Muhamede, Allah te uputio, imam za tebe domaću zadaću do kabura koju nećeš uraditi!
    Samo pokušaj odgovoriti na jedno pitanje, da ne idemo dalje…
    pitanje glasi:
    Ako je tehakum od aslu dina, zašto su ajeti u tehakumu objavljeni u medini?
    Imam sa vama iskustva, pa mi ni jedan tvoj muqallid nije uspio na ovo odgovoriti, očekujem da ćeš jedan tom pripremiti da odgovoriš na ovo pitanje!

Pregledavate 2 posta - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.