Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 137026 times
Pregledavate 15 postova - 346 do 360 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #15565
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=10786 wrote: Jedan od vodja Slobodne Sirijske Vojske, Salim Idriz, o Dzabhatul Nusrah:

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vIfB2zN5q0s;feature=share

    Vodja SSV, Salim Idriz o Dzabhatul Nusrah: “Iskreno, zelim da vas obavijestim o cinjenicama u vezi boraca Jabhatul Nusrah. Oni izlaze u boj na prve frontove, bore se i zrtvuju krv i shehide, a kada se boj zavrsi, cak ni ratni plijen ne nose sa sobom, samo se povuku, (ostavljaju nama, op. prev.) Oni imaju svoja sredstva podrske a mi Slobodna Sirijska Vojska, nasa sredstva su slaba, oni imaju finansijsku podrsku (novac) a mi, mi nemamo nikakvu.”

    Link, ukoliko ne prikaze u postu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vIfB2zN5q0s

    Ma ovo nije istina. Naravno da Dzabhatul Nusra uzima ganimu.

    A Slobodna Sirijska Vojska je inace popularna po lopovluku i kriminalu, medju njima ima dobrih i postenih muslimana, ali njihov motiv, njihova osnova, njihovo vodstvo i veliki postotak clanova su losi. Licno znam covjeka kojeg su presreli, oteli auto, pasos i sav imetak koji je imao sa sobom.

    A kada pseto Basar neminovno padne, veoma je upitno na koju ce stranu stati FSA. Vrlo moguc scenario je taj da ce oni biti oslonac Americke invazije i borci za demokratiju. Molim Allaha da ih sve uputi i zastiti od toga.

    #15571
    Anonimno
    Neaktivan

    Potpuno se slazem sa tobom da SSV u sebi sadrzi to sto si naveo. Medjutim cinjenica je da mudzahidi Dzabhatul Nusrah osvajaju srca i umove Sirijskog naroda ukljucujuci i clanove SSV. Ja nevjerujem da je ovaj komandir izmislio pricu o ghanimi, naprotiv vjerujem govori o onome cemu je sam svjedocio. Naravno da mudzahidi uzimaju ghanimu, ali sigurno je i ostavljaju onda kada znaju da su drugi u potrebi za njom vise nego oni. Opet ponavljam, osvajaju srca i umove. Na kraju krajeva oni se jos uvijek bore rame uz rame protiv Assadovih psina. A Allah je milostiv, pa ce svakako od SSV izdvojiti one iskrene i pridruziti ih iskrenima, a licemjere pridruziti licemjerima.
    Braca izjavom ovog komandira nista ne gube, cak sto vise pridobijaju, srca i umove muslimana.

    #15574
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HbgaRwkli_8

    Azzam Tamimi, britansko-palestinski akademic i politicki aktivista, hvali Dzabhatul Nusrah za njihove vjestine u organizovanosti, njihovu religioznost i tvrdi da su oni najveca grupa u pogledu vjestina profesionalne organizovanosti.

    On cak priznaje da su (prakticno) al Kaida, ali ipak, imaju ogromnu podrsku od naroda na terenu, jer mnoge druge grupe/vojske SSV nisu aktivne i organizovane niti nesebicne na bojnim poljima kao sto je Dzabhat, i mnogi oficiri SSV brinu samo o tome da zadrze svoje vojne pozicije/statuse i ne pokazuju nikakvu volju za zrtvovanjem.

    #15586
    Anonimno
    Neaktivan

    Musliman78 post=10670 wrote: Kako se moze provjeriti vijest da je brat Mirat Ahmeti – iz sela Veliki Trnovac kod Bujanovca (Srbija) – sehidio u Siriji. Tesko mi je vjerovati vijesti iz Avaza – rekli su da su je prenijeli sa portala Bujanovci.net, ali kada se ode na tu adresu nema nikakvog portala – a ne zelim da ne posaljem dove za doticnog brata. Ako je istina, molim Allaha, swt, da primi brata kao sehida.

    Vijest

    Prenosi se od Enesa, r.a., da je Vjerovjesnik, a.s., rekao: “Niko ko udje u Dzennet nece pozeljeti da se vrati na dunjaluk taman kad bi mu pripalo sve sto je na Zemlji, osim sehida. On ce, posto vidi kakve su mu pocasti date, pozeljeti da se vrati i da deset puta pogine.”

    Prema pouzdanim informacijama kojima raspolaže “Put vjernika”, pomenuti brat jeste šehidio u Siriji, Allah primio njegov šehadet!

    #15587
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzematlija post=10541 wrote: [quote quote=TALIB post=10509]Tako je,Allah zabranjuje samoubistva ali dozvoljava samožrtvovanje.
    ima ljudi koji se žrtvuju da bi Allaha umilostivili – a Allah je milostiv robovima Svojim.” (2:207)

    Nadam se da si u pravu brate i da ce Allah, swt, nagraditi brata sa snimka dzennetom i vidjeti njegov cin kao zrtvovanje a ne kao samoubistvo. Pitam se ako ima neki slican primjer iz vremena Poslanika, s.a.v.s., i njegovih ashaba koji se moze primjeniti situaciji gdje mudzahid zrtvuje svoj zivot za boljitak ummeta.

    Molim Allaha da daruje muslimanima Sirije pobjedu nad nepravdom i nasiljem.

    Ovdje imaš detaljno pojašnjenje mesele o kojoj pitaš.

    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/sehidske-akcije-samoubilacke-akcije-sehidi-ili-samoubice.html

    #15597
    Anonimno
    Neaktivan

    U pravu si Bushra, i naravno da ovom izjavom najjaca grupa mudzahida u Siriji ne gubi nista vec samo dobija. I ne mogu da kazem da ovaj covjek nije svjedocio ovome o cemu prica jer bi pricao o necem o cemu nemam znanja. Ali njegova izjava zvuci kao da je rekao da DzabhatulNusra nikad ne kupi ganimu vec sve ostavlja ostalima sto nije istina. A sto se tice finansijske podrske, kada se radi o sluzbenoj pomoci, znaci humanitarne organizacije, vladine organizacije isl, jedina grupa koja dobija tu pomoc jeste Slobodna Sirijska Armija, pa ne kontam sta je htio reci sa tim.

    Ja opet iskreno molim Allaha Uzvisenog da uputi sve do jednog clana te vojske na Pravi Put. Trenutno se svi bore protiv istog neprijatelja, ali jednom kad pasce Assad neminovno padne moglo bi doci do velike fitne, da Allah sacuva od toga.

    SSA se bori za slobodu i demokratiju, a mudzahidi insaAllah nikad vise nece ponoviti gresku iz Bosne, kada su dopustili ratnim profiterima, demokratama i zapadnim marionetama da uzmu stvari u svoje ruke. Nije bitno cija je zemlja jer sva zemlja pripada Allahu i najprece za svaku zemlju je da se uspostavi serijat, i ko god stane na put serijatu prokleo je sam sebe.

    Molim Allaha da pomogne mudzahide Shama, Jemena, Horasana, Iraka, Malija, Somalije, Kavkaza i svakog drugog mjesta u uspostavi Serijata. Uzvisi Gospodaru Islam a ponizi neprijatelje Islama.

    #15599
    Anonimno
    Neaktivan
    #15600
    Anonimno
    Neaktivan

    Video koji dize pritisak svakom muslimanu.

    http://www.liveleak.com/view?i=3d1_1362713941

    Allaha molim da zbog ovog djela Allah ubrza poraz ovim poganim mushricima.

    #15602
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja opet iskreno molim Allaha Uzvisenog da uputi sve do jednog clana te vojske na Pravi Put. Trenutno se svi bore protiv istog neprijatelja, ali jednom kad pasce Assad neminovno padne moglo bi doci do velike fitne, da Allah sacuva od toga.

    Licno sam ubijedjena da ce doci do fitne, jer to je neminovan ispit kako bi se odvojili munafici od iskrenih. A pobjeda pripada vjernicima.

    #15606
    Anonimno
    Neaktivan

    amin

    #15609
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlatna Jabuka post=10825 wrote: Video koji dize pritisak svakom muslimanu.

    http://www.liveleak.com/view?i=3d1_1362713941

    Allaha molim da zbog ovog djela Allah ubrza poraz ovim poganim mushricima.

    subhanAllah

    OOOO TI SILNI O TI MOCNI pokazi svoju moc nad ovim svinjama. AMIN JAAAAAAAAAAAAA ALLAH

    #15621
    Anonimno
    Neaktivan

    Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..n !
    Allah ih ubio,Allah ih ponizio na obadva svijeta.

    #15684
    Anonimno
    Neaktivan

    Zbog rata čitava generacija sirijske djece može biti izgubljena
    http://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog-rata-citava-generacija-sirijske-djece-moze-biti-izgubljena/130312100

    Tuga je gledati djecu koja umiru, djeca koja su gladna, koja su ostala siročad. Da Allah podari mir narodu Sirije, a ovoj djeci normalno djetinjstvo

    #15697
    Anonimno
    Neaktivan

    Imran Husejn naziva sirijsku opoziciju “teroristima”.

    https://www.youtube.com/watch?v=bllV6yY64G0

    Ovom polulipsanom covjeku se mozak skroz pomutio od previse “pameti”.

    Omatufio skroz

    #15703
    Anonimno
    Neaktivan

    Malo po malo…

Pregledavate 15 postova - 346 do 360 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.