Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 135679 times
Pregledavate 15 postova - 406 do 420 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #16574
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahu ekber, još samo malo!!!
    Još samo Mehdi fali pa da zavlada ono od čega kafiri godinama strahuju!
    Ali evo ga dolazi…

    #16581
    Anonimno
    Neaktivan

    Masivno bombardovanje Homsa od strane aviona Bešara el-Asada.

    #16585
    Anonimno
    Neaktivan

    “Selo u koje udje Dzabhatul Nusra, svi silovatelji i kriminalci iz njega bjeze”

    Sa zestokim borcima, ukljucujuci veterane (iskustvo i mudrost, op. prev.) bitaka Libije, Iraka i Afganistana u njihovim redovima, Dzabhatul Nusra se smatra jednom od najefikasnijih grupa koje se bore protiv Sirijskog predsjednika Bashar (al Kalba, op. prev.)

    “Dzabhatul Nusrah su se borili protiv al Kalb-ovog (op. prev) rezima u vrijeme kada su Amerika i Zapad (citaj svijet, op. prev) salutirali Basharu uprkos njegovim masakrima”

    Ali cini se da su Sirijci al Nusri privuceni vise nego zbog jedine preostale opcije. Izvori aktivista kazu da vojska al Nusre voli disciplinu i eticki kod koji tezi ka zastiti ljudi umjesto njihovoj eksploataciji, koji je bio slucaj sa nekim drugim SS brigadama…

    Ostatak citata (koje mi je muka i prevoditi) opcenito govori o strahu “umjerenih fanatika” zbog ogromnog pozitivnog uticaja Dzabhatul Nusre na narod Sirije.

    http://m.aljazeera.com/se/20135161073885661

    #16588
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=11830 wrote: Osveta za nedavne pokolje muslimana
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W9NNWnDLGrA&bpctr=1368707164

    Pre svega, halalite mi braćo i sestre što se vraćam na video koji je objavio brat Talib. Pošto sam dobio većinu odgovora, hteo bih
    da se zahvalim svoj braći što su mi odgovorili.
    Sa verom u Allaha džš. i njegovog Poslanika savt, drago mi je da mogu pitati i videti da su moja braća, da vam dragi Allah dž.š. podari svu blagost i znanje i ovog sveta, voljna podeliti svoje vlastito znanje samnom i ostalom braćom i sestrama. Pažljivo sam pročitao sve što ste mi odgovorili. Zahvalan sam za svaki savet i poruku čak i one s ironijom i rečima kojim se ne bi trebali obraćati bratu po veri.

    Dovim i uvek ću doviti za mudžahide u Siriji i za što bržu pobedu braće. Na nama je da dovimo i rečima ukazujemo na pravdu i nepravdu. Takođe nam je dopušteno da pitamo o svemu što nije jasno. O vrednosti znanja i učenja Allah dž.š. nam je dao najlepšu uputu u prvoj suri objavljenoj Poslaniku, savs. “Uči u ime Gospodara tvoga koji sve stvara. Koji stvara čovjeka od kapi tekućine. Čitaj, Gospodar tvoj je Plemenit, koji poučava peru, koji čovjeka poučava onome što ne zna.” (prevod Kur'ana, sura Alek 1-5)

    Svaka vaša reč u meni je zaživela i potakla me na dalje razmišljanje. Puno ste stvari izneli o kojima ću rado sa Vama razgovarati kako bi se rat u Siriji shvatio što ispravnije i žrtva koju braća mudžahidi, i domaći, i drugi, daju borbi za opstanak dece i odraslih u toj napaćenoj zemlji.

    Iako bih želeo razgovarati o puno toga što ste spomenuli krenuću od zarobljenika jer je video bio o tome. Ponovo sam ga pregledao. Nisam mislio na Ženevu i tretman zarobljenika što je jedan brat ranije spomenuo. Mislio sam na Allahovu uputu u vezi sa zarobljenicima (vojnicima): „Kada se u borbi s nevernicima sretnete po šijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite, a onda ih vežite, i posle, ili ih velikodušno sužanjstva oslobodite ili otkupninu zahtevajte, sve dok borba ne prestane. Tako učinite! Da Allah hoće, On bi im se osvetio, ali On želi da vas iskuša jedne pomoću drugih. On neće poništiti dela onih koji na Allahovu putu poginu.” (prevod Kur'ana, sura Muhammad 4) U ovom ajetu piše da ih ne treba ubiti a braća su ih ubila ne na ratnom polju već kao zarobljenike. Volijo bi me svatite kad kažem da zbog te Allahove upute sam mislio da je možda ipak ovaj video dio neprijateljske propagande. Upravo zato što podržavam mudžahide i njihovu časnu borbu i nijet, valjda je normalno da me brine utisak koji ovakav video ostavlja. Ništa mene ne interesuju nemuslimani ni muslimani sa zapda. Mene interesuju ja, ti i ostali muslimani koji ih podržavaju i znaju da su braća hrabra i da ovakvi snimci mogu imati više štete nego koristi. Ja nemam znanje na terenu, što jedan brat reče, kao uostalom ni drugi. Probamo da bolje shvatimo tu situaciju i vidimo isto tako šta je u našoj religiji dozvoljeno a šta ne. Braća tvrde da je video odličan i da nije neprijateljska propaganda. Kako je moguće razumeti ubijanje zarobljenika ako postoji ajet u kojem nam je data uputa da ih se posle borbi oslobodi ili da se razmene?

    #16592
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=11876 wrote:
    Kako je moguće razumeti ubijanje zarobljenika ako postoji ajet u kojem nam je data uputa da ih se posle borbi oslobodi ili da se razmene?

    Brate sandzakmuslim, lijepo je kada pitaš da ti se objasni… Allah da ti znanje poveća!
    nećemo mnogo duljiti oko ovoga…
    prije svega moraš da uzimaš u obzir kada se pozivaš na Kur'anske ajete o tome kada su objavljeni ti ajeti i kojim povodom. zato što ima derogiranih ajeta, pa da nebi iz neznanja dokazivao derogiranim ajetima ono što nije istina.
    ono brate što je od poslednjih objavljenih sura jeste sura Et Tewbe. Uzvišeni Allah kaže u suri Et Tewbe u 5 ajetu sledeće: Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.
    Zar ti ovo nije dovoljan dokaz o dozvoljenosti postupka naše braće mudzahida koji izvode na priloženom snimku?

    #16596
    Anonimno
    Neaktivan

    Sandzakmuslim, prisjeti se slucaja ratnih zarobljenika Bedra, kada je Poslanik salAllahu alejhi we selem naredio egzikuciju dvojice njih zbog ubistva muslimana u Mekki.

    Kada je se pojavio slucaj sa zarobljenicima, Poslanik salAllahu alejhi we selem se posavjetovao sa Ebu Bekrom i Omerom. Ebu Bekr je bio za izmjenu ili otkup, Omer je bio za ubistvo. Ebu Bekr se pozivao na cinjenicu da su mnogi od njih njihova vlastita rodbina, dok se Omer pozivao na cinjenicu da su oni vodje kufra. Poslanik je zbog svoje ogromne milosti nagnuo ka Ebu Bekrovom savjetu. Potom je Allah Subhanah objavio ajet zbog kojeg su plakali i Poslanik i Ebu Bekr, a one je:

    Nijednom vjerovjesniku nije dopusteno da drzi suznje dok ne izvojuje pobjedu na Zemlji (u drugom a koliko je meni poznato ispravnijem prevodu se kaze dok ne pocini veliki pokolj) Vi zelite prolazna dobra ovoga svijeta Allah zeli onaj svijet, Allah je silan i mudar,

    a potom Allah kaze u sljedecem ajetu, “da nije ranije Allaove odredbe, snasla bi vas patnja velika zbog onoga sto ste uzeli”

    Ajeti su u suri al-Anfal 67. i 68.

    Dakle Allah bi zestokom kaznom kaznio muslimane da nije bilo prethodne objave, koju si sandzakmuslim spomenuo.

    Takodjer se prisjeti 400 do 900 (razlicite su predaje) zidova iz plemena Benu Kurejza koji su osudjeni na srmt zbog izdaje.

    Ukratko, kako je bulb vec spomenuo, mudzahidi najbolje poznaju situaciju na terenu i ratne propise. Moras da imas na umu da su sve oci uprte u mudzahide Sirije i opcenito i da se svaki njihov pokret prati, svaka odluka komentarise. Nece oni sebi dozvoliti luksuz nepravde samo zbog osvete, prvo zbog straha od Allaha, zatim zbog reputacije koju uzivaju kao predstavnici pravde.

    #16598
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo da dodam da se ovdje ne radi o derogaciji prethodno spomenutog ajeta o razmjeni i otpustu zarobljenika. Razmjena ili otkup su jako korisne opcije, i prisjetimo se Omera kada je rekao da bi dao 10 kafira za jednog muslimana zatvorenika.

    Ali ratni zlocinci, zlikovci prema njima nema milosti.

    Shije se izivljavaju nad nevinim civilima, ne samo da ih ubijaju nego se izivljavaju nad njima.

    I takodjer vrijedno pomena je da vecina ucenjaka smatra da je bitka na Uhudu izgubljena zbog tezine grijeha u vezi zatvorenika Bedra. Jer Poslanik salAllahu alejhi we selem kada ga je Omer upitao zasto placu on i Ebu Bekr, odgovorio da ce ih zbog prijedloga otkupa zatvorenika koju su dio ashaba predlozili snaci uskoro kazna, kazna toliko blizu poput drveta palminog koje je se nalazilo u blizini njihovoj.

    To je bila kazna Allahova. A ajet o ZESTOKOJ kazni se odnosi na kaznu vatrom-dzehenemom, i samo zbog prethodnog ajeta o dozvoljenosti otkupa i razmjene, ta kazna ih nije snasla.

    InshaAllah da ti ovo pomogne u razumijevanju postupaka mudzahida u navedenom videu.

    #16602
    Anonimno
    Neaktivan

    Šehidi Džabhatun-Nusre

    #16605
    Anonimno
    Neaktivan

    ALLAHA subhanahu wa ta'ala molim da primi sehadet ovih mudzahida,ljudina velikog imana.lavova islama.Amin

    #16606
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahu ekber.
    Umma News na svom twitter profilu,prije sat vremena,objavila je poruku,u kojoj stoji da su mudžahidi u proteklih par dana borbe za grad Al-Kusajr koja je po mnogima možda i odlučujuća borba,ubili preko 300 vojnika Hizbulata iz Libanona.
    Hizbulat je do ove bitke poricao svoju umješanost u sirijski sukob.Ali Allah je razotkrio ove šiitske lažovčine i njihovu lažovsku religiju.

    Šijje su prvog dana proglasile pobjedu u Kusajru,ali sada se već pokazuje,koja je to glupost bila. Osim toga,bitka za Kusajr je specifična po tome,što se Al-Kaida i Hizbulat po prvi puta masivno susreću u borbi. Do sada su to bile omanji susreti malih grupica,ali sada se vodi pravi rat između Al-Kaide i Hizbulata.Mudžahidima dolaze naredbe da usredotoče na borbu protiv tih libanonskih terorista i da je uzmu kao prioritet.

    Osim toga,već je treći dan od kako su počele borbe u Libanonu.Otprilike kada je počela borba u Kusajru,koji je na samoj granici sa Libanonom,počele su i borbe u kojoj je nekoliko libanonskih vojnika ubijeno i drugih i mnogi su ranjeni.
    Ovim tempom,rat između sunija i šijja sve je izglediniji u Libanonu.A uporedno vidimo da se nešto slično sprema i u Iraku u kojem se svaki dan borbe inteziviraju između sunija i šiija.

    Braćo,dovite za mudžahide,a posebno za one koji trenutno vode bitku za Kusejr jer je vrlo moguće da je to bitka koja će odlučiti ishod rata.I šijjama i muslimanima pristižu pojačanja iz cijele Sirije.

    Evo liva al-Tevhid na putu prema Kusajru.

    #16619
    Anonimno
    Neaktivan

    Zadnje vijesti iz Sirije sa twiter profila Umma News i KavkazCenter

    UmmaNews: Sirijske sekularne snage pokušavaju prisvoje pobjede mudžahida u bitki za Kusejr.

    UmmaNews: Mudžahidi uništili tenk t-72 u pokrajini Hama
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0PxTX3nK6TA

    UmmaNews: Mudžahidi ostvarili nove napretke u osvajanju zatvora u Halepu gdje se drži nekoliko hiljada muslimana
    http://www.youtube.com/watch?v=D2xji0aQYKI&feature=youtu.be

    UmmaNews: Stotine ličnih dokumenata zaplijenjeno od ubijanih Hizbulatovih (tzv. Hizbullah) vojnika.(Video koji je ovo potvrđuje je brzo nestao sa liveleak).

    Osvajanje baze u Idlibu.
    http://www.youtube.com/watch?v=g9YFCfRAQm0

    Jučer ubijeno 23 vojnika Hizbulata. Presretnuta radio veza Hizbulatovih komadanta u kojem se može nazrijeti njihova prestravljenost radi gubitaka u sukobu sa mudžahidima u Kusajru.
    http://www.youtube.com/watch?v=DyPQiAcw0_g

    UmmaNews: Mudžahidi sproveli specijalnu operaciju pod nazivom “Jedan ummet jedno tijelo”.
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1kS9b7oQD_o

    KavkazCenter: Specijalni korespodent za KavkazCenter izvještava da su mudžahidi Halepa i drugih regija poslali pojačanja u Al-Kusajr .

    UmmaNews: Gori skladišete oružja Assadovog režima
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zmXHNV4meR0

    UmmaNews: Nova napredovanja u osvajanju zatvora u Halepu

    KavkazCenter: OSvajanje skladiša oružja

    #16623
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahu ekber Allahu ekber Allahu ekber
    Umma News na svom twitter raučunu prije pola sata je objavila da su mudžahidi u Halepu koji su dugo vremena držali pod opsadom zatvor u kojem se drži oko 8000 muslimana i muslimanski,konačno raznijeli glavna vrata zatvora i kreće se sa oslobađanjem zatvorenika.
    Doista je petak blagoslovljen dan.Allahu ekber ponos pripada Allahu!
    Uskoro više informacija,inšaAllah,
    Ne zaboravite u svojim dovama mudžahide Sirije i sve ostale mudžahide.

    #16624
    Anonimno
    Neaktivan

    Hvala Allahu Gospodaru svjetova.

    Allah da te nagradi sto nas obavjestavas. amin

    #16631
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek: brat Talib

    Dovimo za mudžahide Sirije. Dovimo za djecu, žene, starce, nemoćne i sve koji su na Allahovom putu.

    Bilo bi fino ako neko može podijeliti više informacija o braći iz naše Bosne koji su otišli da se bore s mudžahidima u Siriji. Kako su prhvaćeni, imaju li šta jesti, s kakvim se problemima sreću, bilo šta da znamo od njih al da je pouzdano?

    #16633
    Anonimno
    Neaktivan

    Objavljeno 24. marta:

    Dera: Teroristički režim Bešara Asada granatira džamiju. Muslimani dozivaju Allaha i izgovaraju šehadet.

    http://www.youtube.com/watch?v=DiUwMEJkOiw;feature=share

    Nekoliko šehida u strateški važnoj bici za Kusajr, slike postavljene na net danas, što znači da su šehidi na fotografijama postigli šehadet zadnjih dana.

    O braćo i sestre, činite dovu za uspjeh muslimana u Siriji, budite iskreni u svojim dovama, jer je to najmanje što možemo da uradimo za muslimane Sirije.
    O brate i sestro, ostavi grijehe i pokori se Allahu iskreno. Svakim svojim grijehom svako od nas pojedinačno učestvuje u propadanju ummeta! Tako mi Allaha, dolaze krupna vremena koja ne možemo prebroditi osim sa jakim imanom. Jak iman znači jak musliman/ka, jak musliman/ka znači jak ummet!

Pregledavate 15 postova - 406 do 420 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.