Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 137408 times
Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #9213
    Anonimno
    Neaktivan

    anixson post=3671 wrote: Auuuuu al ste vi zagrizli u americko-francusko-izraelsko-englesku propagandu, dragi muslimani sumnjam da ste nepismeni ali koliko sam vidio da ovdje niko ne poznaje pravo stanje na bliskom istoku pa stoga i doslovno lupate gluposti i vjerujete BBC , CNN i ostalim fasistickim listovima i novinarima…
    Sve sto navedu i pokazu ne moze se provjeriti …
    Pad sirije bi omogucio Izraelu da se obracuna sa ostatkom zrtvovanih palestinaca kojima jedino pruzaju svu vrstu podrske Iranci, onda to isto slijedi i sa hezbolahom u libanonu a onda konacan cilj IRAN…

    Iran je jedina zemlja u regionu koja ima svoje JA i koja ne dozvoljava ono sto su dozvolile arapske zemlje (americko-izraelske baze u svim zemljama sem sirije i naravno irana…)

    Ako neko moze neka mi odgovori na par pitanja:

    Sta traze fasisti SAD, francuzi, englezi i ostali na bliskom istoku?

    Alkaida je ko , u cije ime ratuje i postoji li uopste?

    Koja zemlja se smatra muslimanska na bliskom istoku a da u njoj ne vladaju americke marionete?

    Zasto vjerujete u postojanje istinskog Sirijskog observatorija za ljudska prava i to u londonu. smjesno?

    Zasto nevolite Iran a volite SAD?

    Zasto Iran stalno prijeti Izraelu ?

    Ko je po vama veci neprijatelj Izrael ili snage Asada…

    Ova pitanja ce vam mnoge stvari razjasniti i nemojte sami sebi lagati , kolonijalne zemlje se vracaju u pohod jer vide da je to jedino rjesenje muslimani su dobri robovi i oni ce raditi za krstase a muslimanski kraljevi kao u saudiji imaju toliko para da bi mogli nahraniti i obezbjediti sve muslimane istoka ali oni misle da to tako treba u islamu i da je ispravno da imaju po 100 biliona dolara fasistickih u rezervi.

    Zasto malo ne muckate tom glavom , kakvi muslimani , koji muslimani pa muslimani su tamo prodali sve sto su imali , pogledajte ko vlada u saudiji , kataru, jordanu prodane duse vladaju a sada vam smetaju Iranci koji nedaju sejtanima u svoju zemlju i koji pokusavaju na sve nacine da pomognu arapima pa i sunitima ali muslimanima niko ne moze pomoci jer neznaju sta hoce ..
    Zamjerite Iranu na njegovom napretku zasto , zato sto je jedini stao i rekao vasim amerikancima stop , po vama su trebali pustiti kjafire da prave svoje baze kao oni u saudiskoj arabiji ili kataru…

    Evo jedan normalan portal ali nije u orkestru CNN ili BBC pa se malo informisite …
    http://www.advance.hr/pregled-vijesti/

    Molim Allaha SILNOG, MOCNOG, GORDOG da unisti i raskomada Iran, Ameriku, Izrael, Francusku i Englesku.
    Molim Stvoritelja da vlast Besara Asada (Allah mu bolest za bolescu dao) rasparca, kao sto je rasparcao i mnogo jace i silnije od njega.
    Molim Ga da srca vjernika nasladi porazom sija rafidija svih sorta, Allah ih do zadnjeg unistio.

    A tebe anixson pozivam ovde javno da prizoves Allahovo prokletstvo ako nisi u pravu, a ako neces nije problem mi cemo to uraditi za tebe.

    #9216
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=3673 wrote: [quote quote=anixson post=3671]Auuuuu al ste vi zagrizli u americko-francusko-izraelsko-englesku propagandu, dragi muslimani sumnjam da ste nepismeni ali koliko sam vidio da ovdje niko ne poznaje pravo stanje na bliskom istoku pa stoga i doslovno lupate gluposti i vjerujete BBC , CNN i ostalim fasistickim listovima i novinarima…
    Sve sto navedu i pokazu ne moze se provjeriti …
    Pad sirije bi omogucio Izraelu da se obracuna sa ostatkom zrtvovanih palestinaca kojima jedino pruzaju svu vrstu podrske Iranci, onda to isto slijedi i sa hezbolahom u libanonu a onda konacan cilj IRAN…

    Iran je jedina zemlja u regionu koja ima svoje JA i koja ne dozvoljava ono sto su dozvolile arapske zemlje (americko-izraelske baze u svim zemljama sem sirije i naravno irana…)

    Ako neko moze neka mi odgovori na par pitanja:

    Sta traze fasisti SAD, francuzi, englezi i ostali na bliskom istoku?

    Alkaida je ko , u cije ime ratuje i postoji li uopste?

    Koja zemlja se smatra muslimanska na bliskom istoku a da u njoj ne vladaju americke marionete?

    Zasto vjerujete u postojanje istinskog Sirijskog observatorija za ljudska prava i to u londonu. smjesno?

    Zasto nevolite Iran a volite SAD?

    Zasto Iran stalno prijeti Izraelu ?

    Ko je po vama veci neprijatelj Izrael ili snage Asada…

    Ova pitanja ce vam mnoge stvari razjasniti i nemojte sami sebi lagati , kolonijalne zemlje se vracaju u pohod jer vide da je to jedino rjesenje muslimani su dobri robovi i oni ce raditi za krstase a muslimanski kraljevi kao u saudiji imaju toliko para da bi mogli nahraniti i obezbjediti sve muslimane istoka ali oni misle da to tako treba u islamu i da je ispravno da imaju po 100 biliona dolara fasistickih u rezervi.

    Zasto malo ne muckate tom glavom , kakvi muslimani , koji muslimani pa muslimani su tamo prodali sve sto su imali , pogledajte ko vlada u saudiji , kataru, jordanu prodane duse vladaju a sada vam smetaju Iranci koji nedaju sejtanima u svoju zemlju i koji pokusavaju na sve nacine da pomognu arapima pa i sunitima ali muslimanima niko ne moze pomoci jer neznaju sta hoce ..
    Zamjerite Iranu na njegovom napretku zasto , zato sto je jedini stao i rekao vasim amerikancima stop , po vama su trebali pustiti kjafire da prave svoje baze kao oni u saudiskoj arabiji ili kataru…

    Evo jedan normalan portal ali nije u orkestru CNN ili BBC pa se malo informisite …
    http://www.advance.hr/pregled-vijesti/

    Molim Allaha SILNOG, MOCNOG, GORDOG da unisti i raskomada Iran, Ameriku, Izrael, Francusku i Englesku.
    Molim Stvoritelja da vlast Besara Asada (Allah mu bolest za bolescu dao) rasparca, kao sto je rasparcao i mnogo jace i silnije od njega.
    Molim Ga da srca vjernika nasladi porazom sija rafidija svih sorta, Allah ih do zadnjeg unistio.

    A tebe anixson pozivam ovde javno da prizoves Allahovo prokletstvo ako nisi u pravu, a ako neces nije problem mi cemo to uraditi za tebe.

    Ako je to sve sto znas onda neznas nista, u postu sam dosta toga spomenuo ali ovdje koliko vidim spominjes par zemalja Iran, Ameriku, Izrael, Francusku i Englesku sta je sa saudijom i katarom ili jordanom ili reci mi koje su zemlje vrijedne pomenuti istinski muslimanske, druga stvar zasto proklinjes i zasto bi raskomadao te zemlje kada u njima ima na milijune muslimana vecih od tebe sigurno, tvoj gest je veoma zaostao i istrosen .
    Moras mi dokazati da je to sto si uradio-la uredu pa da i ja nekog prokletem –
    Sta ti znas o siriji je li sve iz novina od siriskog observatoriuma iz londona ili imas pouzdane informacije iz sirije, i koliko si pismen da tumacis geopolitiku i ciljeve americko-fasisticke elite..

    #9218
    Anonimno
    Neaktivan

    anixson post=3676 wrote:

    Ako je to sve sto znas onda neznas nista, u postu sam dosta toga spomenuo ali ovdje koliko vidim spominjes par zemalja Iran, Ameriku, Izrael, Francusku i Englesku sta je sa saudijom i katarom ili jordanom ili reci mi koje su zemlje vrijedne pomenuti istinski muslimanske, druga stvar zasto proklinjes i zasto bi raskomadao te zemlje kada u njima ima na milijune muslimana vecih od tebe sigurno, tvoj gest je veoma zaostao i istrosen .
    Moras mi dokazati da je to sto si uradio-la uredu pa da i ja nekog prokletem –
    Sta ti znas o siriji je li sve iz novina od siriskog observatoriuma iz londona ili imas pouzdane informacije iz sirije, i koliko si pismen da tumacis geopolitiku i ciljeve americko-fasisticke elite..

    Nikada nisam volio kada neko klete to samo cigani rade pa reci mi jesi li cigan ili neko ko hoce da mi kaze sa tim kletvama da je veliki vjernik .

    O sine majke koja je rodila pogano stvorenje, hajde produzi sa ove stranice nije ti ovde mjesto. Osjeca se smrad od tvog prisustva, hajde idi polahko dok te nisu najurili.

    #9219
    Anonimno
    Neaktivan

    Jel to kultura muslimana kakvim se predstavljas, Allah dragi ti pamet dao krivo mislis i radis ja ne smrdim pomirisi sebe….

    #9221
    Anonimno
    Neaktivan

    doso bosnjo da pametuje…

    citat:

    ”vasim amerikancima”

    hahahahahahahahaha

    #9223
    Anonimno
    Neaktivan

    anixson post=3671 wrote: Auuuuu al ste vi zagrizli u americko-francusko-izraelsko-englesku propagandu, dragi muslimani sumnjam da ste nepismeni ali koliko sam vidio da ovdje niko ne poznaje pravo stanje na bliskom istoku pa stoga i doslovno lupate gluposti i vjerujete BBC , CNN i ostalim fasistickim listovima i novinarima…

    Možda ću te razočarati, ali mi ne vjerujemo niti BBC-u, niti CNN-u, niti fašističkim listovima i novinama, niti cionističko-krstaškoj propagandi. Ako malo bolje pregledaš sajt i forum vidjećeš da si nas ovdje nepravedno optužio.

    Sve sto navedu i pokazu ne moze se provjeriti …

    Mi nemamo potrebe da provjeravamo njihove navode, jer im ne vjerujemo. Umjesto toga, mi vjerujemo izjavama muslimana i islamskim medijima čija vjerodostojnost nije upitna. Informacije uzimamo od Allahovih robova, a ne od manipulatora. Muslimanski narod Sirije preživljava genocid od stgrane šiitsko-alevijskih višebožaca i ovo je informacija koju potvrđuju milioni muslimana u Siriji. Hiljade amaterskih video snimaka svjedoči o ovom genocidu. Na islamskim i džihadskim web sajtovima se izvještava o zločinima koji se čine prema muslimanima Sirije. Mi nemamo potrebu za CNN-om i BBC-jem, jer imamo povjerljive izvore.

    Pad sirije bi omogucio Izraelu da se obracuna sa ostatkom zrtvovanih palestinaca kojima jedino pruzaju svu vrstu podrske Iranci, onda to isto slijedi i sa hezbolahom u libanonu a onda konacan cilj IRAN…

    Ovo je jako smješno i odražava tvoje apsolutno nepoznavanje činjeničnog stanja na terenu. Mudžahidi iz Sirije a i sirijski narod svjedoče da Bešaru el-Asadu pomaže Mossad sa svojim bespilotnim letjelicama, kojima otkrivaju položaje mudžahida i boraca Sirijske oslobodilačke armije. Pogledaj detaljnije:
    http://www.putvjernika.com/S-druge-strane/izrael-blisko-sarauje-sa-sirijom-i-pomae-asadu-protiv-opozicije.html

    Također, Sirija je bila zaštitnik “Izraela” decenijama, kao i drugi arapski režimi u okolini. Muslimani koji su pokušavali ući u Palestinu preko Sirijske granice bili su hapšeni ili ubijani od strane sirijske armije, prije nego dopru na teritoriju Palestine.

    Također, šijje (tj. Iranci) su u svojoj historiji konstantno bili protiv hilafeta i sunija. Oni su ti koji su pomogli mongolima da uđu u Bagdad i ubiju dva miliona muslimana, oni su ti koji su pomagali krstašima u njihovim krstaškim pohodima. Oni su nakon pada Sadamovog režima, rame uz rame sa svojim prijateljima Amerikancima ubijali muslimane širom Iraka. Oni su bili udarna igla protiv mudžahida Falludže i drugih mjesta otpora. Zar nisi čuo da su, čim je Sadam srupšen, Amerikanci predali vlast šijjama, naoružali ih i pomagali do dana današnjeg? Zar ne znaš da su šijje u Afganistanu na strani NATO saveza, zar ne znaš da su šijje u Pakistanu također protiv mudžahida?

    Hoćeš li mi, molim te, donijeti jednu poznatu bitku u kojoj su šijje u toku svog postojanja ratovali protiv nekog drugog osim muslimana?

    Na žalost, upao si veliku iransko-šiitsku propagandu. Ja znam da si ogorčen nepravdom Zapada prema muslimanima i nemuslimanima širtom svijeta, i to je dobra osobina, ali, s druge strane, ne razumiješ prljavu igru koju Zapad vodi zajedno sa Iranom. Amerika i Zapad namjerno jačaju Iran kako bi njime strašili Saudiju i naftom bogate zeljevske zemlje, a onda ih ucjenjivali. Ako je Iran američki neprijatelj broj jedan, kako ga do sada za više od 30 godina nisu napali. Sadam je bio jači od Irana pa ga napadoše i srušiše. A Iranu kao ne mogu prići. Vjeruješ li ti zaista u ovu bajku!?

    A to što navodno pomažu Palestincima, to je samo da bi dobijali simpatije naivnih muslimana širom svijeta. A koliko je šijjama stalo do El-Akse pročitaj sa argumentima u sljedećem tekstu:
    http://www.putvjernika.com/S-druge-strane/da-li-je-mogue-da-rafidije-ije-prolije-i-jednu-kap-svoje-krvi-da-bi-se-oslobodila-damija-el-aksa.html

    Također, o šijjama, koje očiugledno uopšte ne poznaješ, niti njih, niti njihovu pokvarenu tukjašku akidu, njihovo pretvaranje, pažljivo i do kraja pogledaj ovaj dokumentarac:

    http://www.youtube.com/watch?v=6Wj8qVAhh-k;feature=share

    http://www.youtube.com/watch?v=WnQoq1fPeBI;feature=share

    http://www.youtube.com/watch?v=XzGtxjzfPxU;feature=share

    http://www.youtube.com/watch?v=0lqeFFfPrw0;feature=share

    Ako neko moze neka mi odgovori na par pitanja:

    Sta traze fasisti SAD, francuzi, englezi i ostali na bliskom istoku?

    Ono što su dobili od šijja još davno, sada traže i u sunitskim zemljama – pokornost, njihovo bogatstvo i pomoć u uništavanju islama.

    Alkaida je ko , u cije ime ratuje i postoji li uopste?

    Principi Al-Kaide koje možeš naći na mnogim džihadskim forumima jesu da Al-Kaida postoji i da ratuje da bi Allahova riječ bila gornja. Ali ne znam zašto je Al-Kaida sada bitna?

    Koja zemlja se smatra muslimanska na bliskom istoku a da u njoj ne vladaju americke marionete?

    Nema zemlje na Bliskom istoku a da u njoj ne vladaju američke marionete. Ali, kakve to veze ima sa onim što nas optužuješ? Mi smo protiv tih režima i marioneta.

    Zasto vjerujete u postojanje istinskog Sirijskog observatorija za ljudska prava i to u londonu. smjesno?

    Kao što rekoh, mi nemam potrebe da vjerujemo nikome drugom do mudžahidima i sirijskom muslimanskom narodu.

    Zasto nevolite Iran a volite SAD?

    Ne volimo ni Iran, a ni SAD. Iran i SAD su dva lica jednog novčiča.

    Zasto Iran stalno prijeti Izraelu ?

    Da bi naivne mase muslimana povjerovale u šiitsko-krstašku zavjeru protiv njih i da bi konačno pronašli pravog vođu (Iran) koji će ih povesti – pravo u provaliju!

    Ko je po vama veci neprijatelj Izrael ili snage Asada…

    Podjednako! I jedni i drugi su Allahovi neprijatelji i neprijatelji islama i muslimana.

    Ova pitanja ce vam mnoge stvari razjasniti i nemojte sami sebi lagati , kolonijalne zemlje se vracaju u pohod jer vide da je to jedino rjesenje

    U ovom novom pohodu, šijje im svesrdno pomažu kao što su to radili u prošlosti.

    Zasto malo ne muckate tom glavom , kakvi muslimani , koji muslimani pa muslimani su tamo prodali sve sto su imali , pogledajte ko vlada u saudiji , kataru, jordanu prodane duse

    Tačno, i mi upozoravamo na to.

    vladaju a sada vam smetaju Iranci koji nedaju sejtanima u svoju zemlju i koji pokusavaju na sve nacine da pomognu arapima pa i sunitima ali muslimanima niko ne moze pomoci jer neznaju sta hoce ..

    Ako si pažljivo pročitao ono što sam napisao i pogledao one video snimke, sam ćeš doći do zaključka da si promašio temu.

    #9233
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek: RPG

    A što se tiče vijesti na ovoj stranici su samo pouzdane mi ne vjerujemo niti BBC-u, niti CNN-u a niti http://www.advance.hr/pregled-vijesti/

    #9240
    Anonimno
    Neaktivan

    Za vas su pouzdane informacije i Siriskog observatorija za ljudska prava smjestenim u londonu jad , chemer i bjeda istine koju oni daju, borite se protiv Irana dok vam americka vojska gazi svaku zemlju u kojoj suniti vladaju i to je uredu po vama, nemoze te me ubjediti da je Saudiska arabija bolja od irana koja se bratimi sa SAD a ovi sve rade da obezbjede Izrael u buducnosti…..

    Zalosno je da su obicni ljudi krstasi protiv americkih pohoda u aziji a vi ih pozivate da ruse siriju , nelogicno pozivate neprijatelja po meni najveceg SAD da zajedno rame uz rame napadaju muslimane sije umjesto da upotrebite mudrost i sve snage okrenete u drugom smijeru, isto to je uradjeno i u libiji i po vama je to uredu a tamo sada ameri kupe kajmak kako bi namirili stetu za proklete bombe koje su potrosili a tamo su suniti…

    Nije ni cudo sto nas pripadnici drugih vjera gledaju ovako jer smo svi neki vjernici a u sustini proklinjemo jedni druge i molimo Allaha da druge unisti a kada se okrenemo planetom vladaju i kapu nam kroje drugi narodi dok muslimana samo ima kao terorista …

    Gdje je nase jedinstvo radite li sta na tome nevalja nam Pakistan , Irak, Iran ,Sirija Libanon itd a dobresu koje drzave ne mogu ih se sjetiti a da njima ne vladaju kraljevi i marionete americke, ili koje su to nase muslimanske drzave za koje mozemo reci da su jake i tehnoloski napredne i zasto je Iran napredan a katar nije odnosno jeste bogat ali nema naucnike sve kupuju za novac od amerikea isto vrijedi za s.arabiju ma ima toga dosta sto me zanima ali ovdje je jednosmjerna ulica samo rat protiv ssija sa amerima ….

    #9246
    Anonimno
    Neaktivan

    anixson post=3701 wrote: Za vas su pouzdane informacije i Siriskog observatorija za ljudska prava smjestenim u londonu jad , chemer i bjeda istine koju oni daju, borite se protiv Irana dok vam americka vojska gazi svaku zemlju u kojoj suniti vladaju i to je uredu po vama, nemoze te me ubjediti da je Saudiska arabija bolja od irana koja se bratimi sa SAD a ovi sve rade da obezbjede Izrael u buducnosti…..

    Kakve pouzdane informacije obzervatorija iz londona? Gdje si to kod nas vidio? Jeslili ti glup ili slijep ili sta si???
    Sunniti ne vladaju “nasim” zemljama vec vladari-taguti-murtedi.
    Narod zemlje dva harema je i tekako bolji id iranaca jer su ovi muslimani a iranci su kafiri.

    anixson post=3701 wrote: Zalosno je da su obicni ljudi krstasi protiv americkih pohoda u aziji a vi ih pozivate da ruse siriju , nelogicno pozivate neprijatelja po meni najveceg SAD da zajedno rame uz rame napadaju muslimane sije umjesto da upotrebite mudrost i sve snage okrenete u drugom smijeru, isto to je uradjeno i u libiji i po vama je to uredu a tamo sada ameri kupe kajmak kako bi namirili stetu za proklete bombe koje su potrosili a tamo su suniti…

    Protiv amreickog “pohoda” na siriju su rusi konezi komunisti i amerikanci koji vole da puse travu i grle stogodisnja stabla.
    Rafidije su isti ako ne i gori neprijatelji muslimana isto kao i ameri. Sije/Rafidije su kafiri i krvni neprijatelji muslimana-ehli sunneta.

    anixson post=3701 wrote: Nije ni cudo sto nas pripadnici drugih vjera gledaju ovako jer smo svi neki vjernici a u sustini proklinjemo jedni druge i molimo Allaha da druge unisti a kada se okrenemo planetom vladaju i kapu nam kroje drugi narodi dok muslimana samo ima kao terorista …

    Zasto tvoja braca sije/rafidije proklinju ashabe i majke vjernika?? Allah prokleo sije.

    anixson post=3701 wrote: Gdje je nase jedinstvo radite li sta na tome nevalja nam Pakistan , Irak, Iran ,Sirija Libanon itd a dobresu koje drzave ne mogu ih se sjetiti a da njima ne vladaju kraljevi i marionete americke, ili koje su to nase muslimanske drzave za koje mozemo reci da su jake i tehnoloski napredne i zasto je Iran napredan a katar nije odnosno jeste bogat ali nema naucnike sve kupuju za novac od amerikea isto vrijedi za s.arabiju ma ima toga dosta sto me zanima ali ovdje je jednosmjerna ulica samo rat protiv ssija sa amerima ….

    Jedinstvo je samo oko La ilahe ilallah Muhammedu resulullah. A ne oko rafidija i americkih marioneta-taguta.

    Iran jeste jedan od najvećih neprijatelja muslimana današnjice, jer je zajedno sa Amerikom učestvovao u masakru nad sunijama Iraka, Sirije, Afganistana i Pakistana i još uvijek učestvuje. Pored toga što su Iranci šijje (mahom) i što obožavaju grobove.

    Problem sa rafidijama nije politicke nego vjerske osnove.

    http://www.putvjernika.com/Na-stubu-srama/sijje.html
    http://www.putvjernika.com/S-druge-strane/da-li-je-mogue-da-rafidije-ije-prolije-i-jednu-kap-svoje-krvi-da-bi-se-oslobodila-damija-el-aksa.html
    http://www.putvjernika.com/Akida/siitski-imam-mehdi.html
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/ideologija-sija-je-ista-kao-ideologija-zidova.html
    http://www.putvjernika.com/S-druge-strane/ahmedinedzad-je-dvolican-kao-i-iran.html

    #9248
    Anonimno
    Neaktivan

    Anixson, tvoje nedoumice nepripadaju u ovu temu. Otvori u rubrici odgovori i pitanja ili put vjernika sajt i forum, i tamo iznesi sto imas. Ova tema ovdje je otvorena samo za postiranje vijesti iz Sirije.

    Nastavite u drugoj rubrici. Svaki naredni post ovdje ce biti izbrisan.

    #9250
    Anonimno
    Neaktivan

    15. 06. 2012. Dera, Sirija. Posljedice napada šijitsko-alevijskih snaga na civile Dere.
    Oprez: Potresne scene, nije za gledati za one sa slabim srcem.

    {liveleak}fdd_1339785551{/liveleak}

    #9296
    Anonimno
    Neaktivan

    Hiljadu porodica opkoljeno i bombardirano u Homsu

    Više od hiljadu porodica opkoljeno je i bombardirano u nekoliko naselja Homsa, u središnjoj Siriji, izvijestio je u subotu Sirijski opservatorij za ljudska prava i pozvao Ujedinjene nacije da “odmah interveniraju”.

    “Opservatorij poziva glavnog sekretara UN-a Ban Ki-moona da odmah intervenira kako bi se prekinulo neprestano bombardiranje naselja u Homsu i evakuiralo više od 1.000 opkoljenih porodica, navodi se u saopćenju Opservatorija.

    Ova organzacija sa sjedištem u Velikoj Britaniji poziva UN da intervenira u Homsu, kako bi “evakuirao i zaštitio desetke ranjenih koji su u smrtnoj opasnosti jer nema medicinskog osoblja ni dovoljno lijekova”.

    U sopćenju se navodi da su opkoljene porodice u “vrlo teškim humanitarnim uvjetima” u naseljima Halidiji, Karabisu i starim naseljima Homsa koji je uporište pobune protiv režima predsjednika Bashara al-Assada.

    U petak je Opservatorij uputio poziv Crvenom krstu i Crvenom polumjesecu da pošalju u Homs hitne medicinske ekipe koje bi “liječile i evakuirale desetke ranjenih”.

    Suspendovana posmatračka misija UN-a u Siriji

    Šef misije UN za stabilizaciju Sirije (USMIS) norveški general Robert Mood rekao je danas da posmatrači prekidaju svoj rad zbog eskalacije nasilja.
    On je juče održao konferenciju za novinare na kojoj je rekao da sve ukazuje na to da postoji “nedostatak volje” sirijske vlade i opozicije da potraže mirno rješenje. On je naglasio da se nasilje pojačalo u proteklih deset dana zbog čega su nenaoružani posmatrači izloženi značajnom riziku.

    Nešto ranije, aktivisti su saopštili da vladine snage bombarduju dijelove Homsa i Damaska.

    Organizacija “Sirijska observatorija za ljudska prava saopšštila je da je najmanje sedam osoba ubijeno tokom noći u predgrađu sirijskog glavnog grada Duma, dok je 18 drugih život izgubilo u nasilju u drugim dijelovima zemlje.

    Skoro 300 vojnih posmatrača i 112 civilnog osoblja UNSMIS-a stacionirano je u Siriji kako bi provjerili sprovođenje mirovnog plana Specijalnog predstavnika UN i Arapske lige Kofija Anana.

    Prema podacima UN, najmanje 10.000 ljudi je poginulo od početka protesta u martu 2011. godine.

    Agencije

    #9334
    Anonimno
    Neaktivan

    Cijeli svijet se mjesecima zgrazava nad nasiljem i zlocinima nad sirijskim narodom a konkretnih poteza jos uvijek nema.
    Koliko jos nevinih Sirijaca treba umrijeti da bi se tome stalo na kraj?
    Molim Allaha Uzvisenog da pomogne narodu Sirije u ovim teskim trenucima!!!

    #9378
    Anonimno
    Neaktivan

    #9413
    Anonimno
    Neaktivan

Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.