Situacija u Siriji

  • This topic has 22 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 5325 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 23)
  • Autor
    Postovi
  • #5904
    Anonimno
    Neaktivan

    Damask odbacio optužbe o zločinima protiv humanosti

    “Sirija kategorički odbacuje saopćenje Visokog povjerenstva UN-a koje sadrži nove tvrdnje u odnosu na Siriju”, navelo je sirijsko ministarstvo u pismu upućenom Ujedinjenim nacijama.

    “Neke zemlje su izmanipulirale Visoko povjerenstvo UN-a jer žele da naškode Siriji, a zanemaruju terorističke zločine koje su počinile naoružane grupe”, navodi se u pismu.

    U ponedjeljak je visoka povjerenica UN-a za ljudska prava Navi Pillay ocijenila da su sirijske snage počinile zločine protiv čovječnosti gušeći narodnu pobunu.

    “Priroda i obim ubistava koja su počinile sirijske snage ukazuju na to da su vjerovatno počinjeni zločini protiv čovječnosti od marta 2011”, izjavila je Pillay pred Generalnom skupštinom UN-a koja je raspravljala o situaciji u Siriji.

    “Nezavisne i vjerodostojne informacije ukazuju na to da su ova ubistva dio velike i sistematične kampanje napada na civile”, kazala je ona i ocijenila da su počinjena s “odobrenjem i saučesništvom vlasti na najvišem nivou”.

    Otkao je početkom marta 2011. godine počela narodna pobuna u Siriji, režim predsjednika Bašara el-Asada optužuje “naoružane grupe” da siju haos i da su krive za smrt civila.

    Tokom gušenja pobune ubijeno je najmanje 6.000 ljudi od marta, prema podacima nevladinih organizacija.

    Izvor: Sarajevo-x.com

    #5905
    Anonimno
    Neaktivan

    Mapa Sirije

    Es Selamu Alejkum,

    Sirija je jedna zemlja koja je bitna za nas muslimane tako da ta zemlja mora postati Islamskom drzavom jer to muslimani zahtjevaju da bude tako. Sirija je dugo bila van dogadjaja i nije bila u toku, tako da je to jedna zatvorena drzava koja ima diktatora na celu drzavu. Sirija bi se razvila kao drzava samo kad bi se demokratizirala i kad bi postala slobodnom drzavom. Zato gradjani Sirije zele slobodu u kojoj ce uzivati i u kojoj ce imati sve povoljnosti da se mole Allahu i da odlaze u Dzamiju. Mislim da su krivicom Al Asada zene u Siriji pocele svlaciti mahrame i da ih ne nose. Mislim da je to nesto lose i da se to mora promijeniti poslije svrgnuca Sirijskog rezima. Sirija mora postati jednom modernom zemljom u kojoj ce Islam biti snazno prisutan i gdje ce Sirijci moci da uzivaju u charima Serijata. Nedvojbeno je da Sirijski ustanici zele da proglase Islamsku drzavu jer oni se bore za jednu takvu drzavu koja ce biti dobra za sve muslimane i za sve gradjane. Naime, muslimani ce moci uzivati i moci ce preko TVa da gledaju poucne Islamske emisije gdje ce se pricati o historiji Islama i o Kur'anskim ajetima. To ce biti pouka Sirijskom narodu da nikada ne dovode na celo drzave diktatora jer to im se na kraju osvijetilo. Sa 70% Sunnija Sirijia je jedna Islamska drzava koja ima Hanefijski mezheb i to je zemlja koja se drzi Poslanikovog s.a.v.s. sunneta. Zato ce Saudijska Arabija i Katar pomoci Siriji da prebrodi sve i da se osvjezi islamom od koga ce se napajati muslimani. Bitce to drzava kao iz bajke jer svaka Islamska drzava je kao iz bajke jer u Islamskoj drzavi se zivi bezbrizno i lijepo i ceka se vakat namaza u kome ce se klanjati muslimani. U Islamskoj drzavi je nekako sve cisto i zarada je cista, tako da nakon oslobodjenja Mekke su se narocito bogatili ljudi u islamskoj drzavi jer im je Allah dao nafaku da mogu imati zaradu. Zato, Sirija ima velika predispozicije da postane zemlja blagodati i da postane zemlja u kojoj ce se graditi lijepe zgrade, Dzamije i skole i gdje ce se graditi putevi u kojima ce svaki stranac koji dodje da se zacudi i da uziva u charima Sirije. Sirija ima izlaz na more tako da je to jedna preidvna klima koja ima utjecaj Sredozemne klime tako da je svima lijepo tamo zivjeti a najljepse je zivjeti u Damasku koji je grad historije i koji sjaji posebnim sjajem.
    Zbog toga draga braco, muslimani su ustali da bi Siriji bilo bolje i da Sirija ne bude vise pion u rukama sila koje su htjele i trazile od Sirije da bude zatvorena drzava i drzava terora. Saudijska Arabija ce ulagati u Siriju i u njenu izgradnju tako da ce to biti zemlja koja ce se snazno razvijati i u kojoj ce se osjecati Islam jer to je najvaznije za muslimane koji sanjaju o miru i koji sanjaju o slobodnoj Siriji.

    #5917
    Anonimno
    Neaktivan

    Naši stari u kojima je životno iskustvo ucrtalo gorke istine, rekoše: “Teško loncu čekajući iz mahale zapršku!” Musliman je širok pojam i svašta se strpalo pod njega.

    Demokratija (“sloboda”)?!
    Znamo ko je Hitler, a on je davno rekao da je, pored Židova, demokratija jedno od najvećih zala čovječanstva. A čija su ono “djeca”: fašizam, socijalizam, komunizam, Prvi svjetski rat, Drugi svjetski rat i, ovaj treći, što ga, očevidno, pripremaju određeni “dušebrižnici”?
    Živ mi bio.

    Selam!

    #5920
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer post=76 wrote:

    Mapa Sirije

    .Sa 70% Sunnija Sirijia je jedna Islamska drzava koja ima Hanefijski mezheb i to je zemlja koja se drzi Poslanikovog s.a.v.s. sunneta. Zato ce Saudijska Arabija i Katar pomoci Siriji da prebrodi sve i da se osvjezi islamom od koga ce se napajati muslimani.

    Alejkumselam ahi

    Halali brate ali ja zbilja neznam sta ti zelis ovim reci , ili kakvu zelis porutu poslati :).

    selam

    #5933
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate muamer prvo izvor sa koga si uzeo text je jako sumnjiv, jer taj isti izvor “sarajevo x” uzima textove sa BCC-a, CNN-a, i ostalih medijskih kuca koje rade za tagute i neprijatelje Islama. A drugo sto rece brate ispod ovaj tvoj text nema nikakvu svrhu ni pouku. Protivis se mudzahidima i shehidskim akcijama, a videli smo do sada kako je S. Arabija pomogla siriji i dalje tagutski rezim ubija na hiljade civila a ti bi da i dalje formalno arabija i katar salju posmatrace umesto da uzmu oruzje u ruke i pomognu muslimanima koji zele da se oslobode tagutskog rezima.

    #5938
    Anonimno
    Neaktivan

    Inshallah ce Saudijska Arabija da pomogne Sirijskom narodu i ona to cini tako sto na sve nacine alarmira svijet kako bi se skrenula paznja na dogadjaje u Siriji. Inace, jedini put za Siriju je da uzme model Saudijske Arabije i da se uvede Serijat i da tako mirno zive bez ikakvih sukoba bas kao sto je to sada Saudijska Arabija i Katar.

    #5939
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer post=109 wrote: Inshallah ce Saudijska Arabija da pomogne Sirijskom narodu i ona to cini tako sto na sve nacine alarmira svijet kako bi se skrenula paznja na dogadjaje u Siriji. Inace, jedini put za Siriju je da uzme model Saudijske Arabije i da se uvede Serijat i da tako mirno zive bez ikakvih sukoba bas kao sto je to sada Saudijska Arabija i Katar.

    Niti Saudijska Arabija, niti Katar nisu islamske zemlje, tj. nisu šerijatske. U njima žive muslimani ali država da bi bila šerijatska mora vladati Šerijatom. Za razliku od tzv. Saudijske Arabije, koja bar na papiru tvrdi da državom vlada Šerijat, Katar to ne kaže, jer nigdje u katarskom ustavu nema da je izvor zakona samo Šerijat.

    Saudijska Arabija pogotovo se ne može nazvati šerijatskom jer je to država čiji vladari su najodaniji krstaški saveznici i najveće krstaške sluge među svim arapskim vladarima. Naravno, saudijski narod je muslimanski narod i po meni, narod Zemlje Dvaju Harema (tzv. Saudijska Arabija) su najbolji muslimani u svijetu.

    #5942
    Anonimno
    Neaktivan

    jedan kratak ali jasan odgovor muamer muslimani nemaju potrebu za nijednu drzavu treba im serijat a taj serijat necega donjeti niko drugi nego HALIFA :zastava1:

    #5944
    Anonimno
    Neaktivan

    HALIFET INASAALLAH JE SAMO PITANJE VREMENA

    #5950
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja ne mogu da shvatim one koji se obaracaju sa brate onima poput ovog muamera. Pored ovakvog njegovog razmisljanja nikada mu se ne bi obratio sa brate.

    #5951
    Anonimno
    Neaktivan

    Ex PANTER post=121 wrote: Ja ne mogu da shvatim one koji se obaracaju sa brate onima poput ovog muamera. Pored ovakvog njegovog razmisljanja nikada mu se ne bi obratio sa brate.

    Izvini, ali ja ne bih tako reagovao. Nije cilj zagalamiti na čovjeka, reći mu da je neznalica i slično, nego obratno: lijepo s čovjekom, pomoći mu, otvoriti vidike, privući ga. Možda griješim, ali moj bi način bio takav.

    Selam!

    #5952
    Anonimno
    Neaktivan

    Upravo tako brate suahes, brate panter nesmemo grubo reagovati prema nekome poput brata muamera, mozda brat nema dovoljno znanja i pravih informacija u vezi statusa drzava poput S. Arabije i Katara kao i Sirije ali to neznaci da on nije musliman sve dok ne vidimo ocigledan dokaz, cak i tada trebamo dobro analizirati sve.
    Kao sto rekoh brate muamere jedini nacin da S.Arabija ili bilo ko drugi pomogne siriji je da pokrene dzihad u ime Gospodara svih svjetova da se oslobodi taguta i tagutske vlasti, uspostavi mehanizam zastite od uplitanja krscana i kao vrhunac i najveci uspeh jedne zajednice uspostava Sheriata koji ce se normalno zasnivati samo na Kuranu i sunnetu i nicemu vise.
    A jedine drzava za koju se jasno moze reci da je sheriatska je pola i vise avganistana koju kontrolisu braca talibani i mudzahidi kao i oblasti u somaliji koje kontrolise Es Shebab, i oblast u iraku koju su mudzahidi ponosno nazvali Islamska drzava Irak.
    Molim Gospodara svih svjetova da se iskreni sljedbenici ehli sunneta ujedine i pomognu braci mudzahidima u uspostavi Sheriata gde god stignu.
    Zar ima neceg ljepseg na dunjaluku i vece slobode od slobode i ljepote koju pruza Sheriatska drzava, gde ce se svaki zakon, propis, regulativa, principi poslovanja, privreda, diplomatija, industrija itd zasnivati samo na Kuranu i sunnetu, gde ne postoji parlament, skupstina,, demonkratija, i ostali dedzalovi sistemi kontrole naroda vec samo Allahove odredbe i poslanikov s.a.w.s sunnet.

    #5954
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velide,
    Hvala na podršci i razumijevanju. Cilj ne bi trebao, nego bi MORAO biti težnja ka jedinstvu.
    Lično nemam dovoljno znanja, ali zato postoje drugi koje ću upitati. Znanje je širok pojam pa tako i ja znam nešto od nekoga bolje, što neću sačuvati za sebe, nego pomoći svakome ko upita.
    Mogao sam i ja dati dosta primjedbi na Muamerov tekst, ali sam pustio da drugi to urade jer sam smatrao da znaju bolje.
    Ako imadnem snage, želja mi je da ovladam znanjem i zato sam ovdje. Hoću samo istinu na ovom pretežno pokvarenom svijetu.
    Jedan primjer. Lično sam od jednog saudijskog princa primio nagradu (imam sve dokaze u fascikli), a kasnije mi se mnogo toga zgadilo (mislim na saudijsko dodvorništvo Ameriki, a preko Amerike i Izraelu).
    Pitam tebe i druge jer nisam siguran da znam. Postoje li neke kontradiktornosti na liniji selefije (vehabije)-kraljevska porodica Saudijske Arabije? Hvala.

    Selam!

    #5965
    Anonimno
    Neaktivan

    Ex PANTER post=121 wrote: Ja ne mogu da shvatim one koji se obaracaju sa brate onima poput ovog muamera. Pored ovakvog njegovog razmisljanja nikada mu se ne bi obratio sa brate.

    Šta li je to tako strašno izrekao Muamer, pa je izgubio epitet brata? Koliko sam ja primjetio, Muamer je osoba koja je puna optimizma, i možda malo više naivnosti. Stavovi koje on iznosi su preplavili mnogobrojne sajtove sa islamskim predznakom, tako da je prosječnom čovjeku, pogtovo početniku u islamu, jako teško razlučiti istinu.
    I umjesto da se čovjek poduči ispravnom shvatanju nekih stvari, te da mu se na najljepši način ukaže na neke stvari o kojima je imao pogrešan stav, ne bi trebalo čovjeka otjerati sa foruma nepromišljenim konstatacijama. Ovo bi trebalo biti forum na kome se muslimani i nemuslimani podučavaju isravnom shvatanju vjere, a ne da se isti žigošu. Ispravite me ako griješim.

    #5970
    Anonimno
    Neaktivan

    po tome bi se onda braćom na ovom forumu mogli zvati samo oni koji se lično poznaju, ako bi svi sudili na temelju necijeg jednog posta poput ex-pantera.
    situacija u siriji ce svakim danom biti bolja InsaAllah

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 23)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.