Slijepo slijedjenje

  • This topic has 6 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 1112 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #15239
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamun alejkum.Molio bih nekoga ko ima vece islamsko znanje da mi odgovori na par pitanja.
    1.Sta se podrazumijeva pod pojmom slijepo slijedjenje?
    2.Ako neko od koga bih htio nesto da naucim krije od mene nesto od islamskog znanja pod izlikom da ja to mozda necu ispravno razumjeti,da li taj pokusava da me prisili na slijepo slijedjenje?
    Molim Allaha da nagradi najljepsom nagradom sve one koji mi pokusaju razjasniti ova dva pitanja.Amin… :rad:

    #15246
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumsselam

    Mozda ti bude od koristi ovaj tekst.

    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/slijepo-slijedjenje-ucenjaka.html

    #15250
    Anonimno
    Neaktivan

    Avakako je tekst koji si postirao od velike koristi,Allah te nagradio.Medjutim,sretamo se sa nekima koji imaju drugacije misljenje,pa cak su toliko oholi da su spremni da covjeka proglase murtedom ako se ne slozim sa njihovim misljenjem(govorim samo o ovom slucaju slijepog slijedjenja,traze totalnu pokornost)…

    #15252
    Anonimno
    Neaktivan

    #15254
    Anonimno
    Neaktivan

    Halide,ovo mi je dovoljno sto se tice slijepog slijedjenje,ovo sto on kaze za mene je potpuna istina,a molim Allaha da nagradi njega za njegovo pojasnjenje,a i tebe sto si postirao ovaj video kratkog ali istinitog sadrzaja.Nisam nikada cuo za njega,ali sam imao svoje misljenje jos prije 7 godina dok sam jos boravio u holandiji,i zbog toga sam imao mnogo kritika od strane sredine u kojoj sam zivio,a i ovdje gdje sada zivim.Pokusat cu da Allahovom voljom nagovorim neke moje susjede koji su od skupine slijepih sljedbenika da preslusaju ovaj video.Molim Allaha da ucini njihova srca od onih koji ce Istinu da prepoznaju…Amin…

    #15255
    Anonimno
    Neaktivan

    sebeb post=10436 wrote: Halide,ovo mi je dovoljno sto se tice slijepog slijedjenje,ovo sto on kaze za mene je potpuna istina,a molim Allaha da nagradi njega za njegovo pojasnjenje,a i tebe sto si postirao ovaj video kratkog ali istinitog sadrzaja.Nisam nikada cuo za njega,ali sam imao svoje misljenje jos prije 7 godina dok sam jos boravio u holandiji,i zbog toga sam imao mnogo kritika od strane sredine u kojoj sam zivio,a i ovdje gdje sada zivim.Pokusat cu da Allahovom voljom nagovorim neke moje susjede koji su od skupine slijepih sljedbenika da preslusaju ovaj video.Molim Allaha da ucini njihova srca od onih koji ce Istinu da prepoznaju…Amin…

    Allah i tebe nagradio brate sebeb.
    Mnogo je onih koji slijepo slijede odredzene ucenjake, takvih ima i u nasim sredinama a pogotovu sufije i lazne hanefije (maturidije i esarije) mnogi su cak otisli toliko daleko da prihvataju i slijepo slijede samo ucenjake njihovog mezheba a sve ostale odbacuju.

    #15266
    Anonimno
    Neaktivan

    Amin…

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.