Teorija bivšeg agenta CIA-e: Osama bin Laden nije ubijen, umro je 2006

  • This topic has 18 odgovora, 12 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 3362 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 19)
  • Autor
    Postovi
  • #8522
    Anonimno
    Neaktivan

    “Oni su pronašli Bin Ladenov grob, iskopali tijelo, a svijetu ispričali priču o velikoj akciji”, tvrdi agent

    Berkan Yashar, bivši agent CIA-e, u intervjuu za ruski “Channel One” otkrio je kako je Osama bin Laden “umro prirodnom smrću prije pet godina, čak četiri godine prije nego što je navodno ubijen u velikoj akciji SAD-a”.

    On kaže da “SAD nisu ubile zloglasnog vođu al-Qaide”.

    – U septembru 1992. godine, dok sam bio u Čečeniji, prvi puta sam upoznao čovjeka po imenu Bin Laden. Sastanak se odvio u u gradu Grozny. Na drugom spratu zgrade bila je porodica gruzijskog predsjednika koji je u to vrijeme bio izbačen iz države, a na donjem spratu živio je Osama – ispričao je Yashar.

    Bivši agent CIA-e tvrdi da je lično poznavao trojicu Bin Ladenovih tjelesnih čuvara te da su bili bliski prijatelji. Oni su mu, kako tvrdi, ispričali da su ga čuvali sve do njegove smrti 26. juna 2006. godine, prenosi “RT”.

    – Čak i ako cijeli svijet vjeruje da je Bin Laden ubijen prošle godine, ja to ne mogu vjerovati. Lično sam poznavao trojicu njegovih čuvara, Samija, Mahmooda i Ayuba, koji su bili uz njega do samoga kraja, kada je umro 2006. godine – tvrdi Yashar.

    Berkan Yashar još tvrdi da su ga “upravo trojica čuvara pokopala na planinama u blizini pakistansko-afganistanske granice”. CIA je, kako je ispričao u intervjuu, “otela jednog od trojice čuvara svega nekoliko dana prije nego je objavljena informacija o smrti Bin Ladena”. On im je otkrio tačnu lokaciju groba bivšeg al-Qaidinog vođe.

    – Nije se dogodio nikakav napad. Ja poznajem sve američke operacije iznutra: oni su pronašli Bin Ladenov grob, iskopali njegovo tijelo, a svijetu ispričali priču o velikoj akciji i pogubljenju. Predstavili su sve kao svoju veliku pobjedu kako bi poreznim obveznicima dokazali da ne plaćaju ogromne svote novca uzalud – ispričao je Yashar.

    Washington je 2. maja prošle godine objavio kako je zloglasni vođa al-Qaide ubijen u velikoj akciji američkih snaga sigurnosti u Pakistanu.
    dnevniavaz.ba

    #8528
    Anonimno
    Neaktivan

    Cesto se nadju ljudi koji nude neku ekskluzivnu pricu a sve sa ciljem da zarade saku dolara i da se malo reklamisu. Zato ovakvim i slicnim vijestima ne treba pridavati narocitu paznju.

    #8544
    Anonimno
    Neaktivan

    Nikako ne smatraj mrtvim one koji su na Allahovom putu izginuli! Ne, onu su živi, i uobilju su kod Gospodara svoga

    Kako god da je bilo. šejh Usama rahimehullah je živio dostojanstvenim životom, životom borca za islam i muslimane, ostavio je raskoš i lagodan život da bi se borio na Allahovom putu i podsticao druge muslimane na džihad. Tako mi Allaha zavolio sam te Usama prvi put kad sam vidio tvoje lice na televiziji.

    Da ga Allah azze ve džell nagradi za njegovo zalaganje na uzdizanju Njegove riječi na Zemlji i oprosti mu njegove grijehe i nastani ga u najvišem i najljepšem dijelu Dženneta.

    #8546
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko ce jos razlicitih prica da se pojavi. Ja isto tako ne obracam paznju na razne teorije zavjere jer se sve te price i izmisljaju s nekim ciljem.

    #8576
    Anonimno
    Neaktivan

    Zadnja desavanja i najavljeno povlacenje iz afghanistana zbilja su me navela na neke sumnjicave pretpostavke vezane za gore pomenuti slucaj a koje cu probati navesti u nastavku texta.

    1.Al kaida je potvrdila sehadet sejha Usame.Ne navodeci detalje, kad i kako (ukoliko se varam, molim da me ispravite !! ).
    2.Recimo da su svu tu pricu Ameri izmislili. Al kaida bi imala priliku da iskoristila i razotkrije jednu od najvecih lazi desetljeca.(postojao medjusobni dogovor ?? )
    4.Ako je sejh Usama preselio 2006 zasto je Alkaida to zelila da presuti( …narusavanje ugleda i simbola otpora ??)
    5.Akcija i upad (odradjen filmski da bi nedugo zatim se desio pad halikoptera sa glavnim ulogama ??)
    6.Povreda suveriniteta Pakistana i zategnutost odnosa (iscenirana ??)
    7.Citao sam o pritvoru i deportaciji ali jois uvjek nista o izjavama “clanova” obitelji ( dobivanje na vremenu, placena sutnja ??)
    8.Povlacenje iz afganistana (politika za svjetsko i domace trziste, ustvari pregrupisavanje i preseljenje sukoba ??)
    9.Tolike nejasnoce u cjelom slucaju koji je uspio da dozivio i neki zavrsetak (.. moguce je bilo izvesti samo uz obostran dogovor ??)
    10.Da je se to uistinu desilo onako kako su prepisivali i prenosili “svjetski medi”( djeci bi u skolama vec bio prikazivan live snimak akcije i to odmah posle filma Neil Armstrong-ove setnje po mjesecu )
    itd.. To bi bile neke od stvari koje se trenutno vrte po mojoj glavi, mada su moje zelje i moja masta daleko iznad ovog a Allah najbolje zna.

    #8580
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahumme Amin!

    #8582
    Anonimno
    Neaktivan

    Mnoge su teorije oko šehadeta šejha Osame. Neke idu čak dotle da su ga izdali njegovi ahbabi (prijatelji i saradnici) jer se on nije slagao sa njihovim planovima načina vođenja džihada. Ali sve to čovjek treba uzeti sa rezervom u današnjem obilju dezinformacija. Allah najbolje zna!!!

    #8589
    Anonimno
    Neaktivan

    Mu_hadzir post=2980 wrote: Zadnja desavanja i najavljeno povlacenje iz afghanistana zbilja su me navela na neke sumnjicave pretpostavke vezane za gore pomenuti slucaj a koje cu probati navesti u nastavku texta.

    1.Al kaida je potvrdila sehadet sejha Usame.Ne navodeci detalje, kad i kako (ukoliko se varam, molim da me ispravite !! ).
    2.Recimo da su svu tu pricu Ameri izmislili. Al kaida bi imala priliku da iskoristila i razotkrije jednu od najvecih lazi desetljeca.(postojao medjusobni dogovor ?? )
    4.Ako je sejh Usama preselio 2006 zasto je Alkaida to zelila da presuti( …narusavanje ugleda i simbola otpora ??)
    5.Akcija i upad (odradjen filmski da bi nedugo zatim se desio pad halikoptera sa glavnim ulogama ??)
    6.Povreda suveriniteta Pakistana i zategnutost odnosa (iscenirana ??)
    7.Citao sam o pritvoru i deportaciji ali jois uvjek nista o izjavama “clanova” obitelji ( dobivanje na vremenu, placena sutnja ??)
    8.Povlacenje iz afganistana (politika za svjetsko i domace trziste, ustvari pregrupisavanje i preseljenje sukoba ??)
    9.Tolike nejasnoce u cjelom slucaju koji je uspio da dozivio i neki zavrsetak (.. moguce je bilo izvesti samo uz obostran dogovor ??)
    10.Da je se to uistinu desilo onako kako su prepisivali i prenosili “svjetski medi”( djeci bi u skolama vec bio prikazivan live snimak akcije i to odmah posle filma Neil Armstrong-ove setnje po mjesecu )
    itd.. To bi bile neke od stvari koje se trenutno vrte po mojoj glavi, mada su moje zelje i moja masta daleko iznad ovog a Allah najbolje zna.

    Moram ti reći, ahi, da imaš bujnu maštu. Prema onome što pišeš, ti iznosiš sumnje u obje verzije i onu od mas medija, ali i od Al-Kaide. Ispravi me ako griješim. Ako je Bin Laden umro 2006. godine kako je onda uspio da u više navrata nakon “svoje smrti” pošalje poruku svijetu u kojoj su aktuelni podaci? Iz kabura? Zadnja njegova poruka je objavljena 2011 godine, nakon pogibije koju je priznalo i potvrdilo vođstvo Al-Kaide. U poruci se spominje arapsko proljeće, a arapsko proljeće sigurno nije počelo 2006., tako da pada u vodu eventualna teorija da je poruka snimljena 2006. godine ili prije.

    Još ispade da je priča o pogibiji Bin Ladena lansirana uz obostrani dogovr, kako ti kažeš. Što znači da ti ne vjeruješ niti muslimanima, a ni kafirima, što me navodi na to da te pitam u čiji govor onda vjeruješ? Samo u svoj!?

    Komanda Al-Kaide je javno potvrdila šehadet šejha Bin Ladena, a potvrda je došla tek nekoliko dana nakon što je u mas medijima objavljeno da je Bin Laden ubijen, što znači da je vijest prvo provjerena i da se nije mogla provjeriti i objaviti. Vijest su direktno ili indirektno potvrdili i mnogi učenjaci i daije,a oni to nisu mogli bez provjerenih informacija. Tako da svako kalkulisanje mimo zvaničnog stava mudžahida može da bude samo sumnja u mudžahide i potkopavanje njihovog autoriteta.

    #8592
    Anonimno
    Neaktivan

    @RPG
    Izgleda da ti nisi mene razumijo kad sam rekao da je moja masta i zelja drugacija od onoga sto mi se trenutno vrti po glavi.Ja bih svakako volio da Mudzahidi raspolazu daleko vecim vojnim resursima i da su vec uspostavili serijat ne samo u afganistanu nego i sire ali da se mi vratimo trenutnom stanju.
    Dogadjaji i stvarnost koji se namecu jedan za drugim cesto ukazuju na drugaciju sliku prikazivanja stvarnosti.Volio bih kada bi mi ti mozda mogao da objasnis po kojoj je logici pakistanska vlast skrivala sejha Usamu kad i sami znamo kako se ta ista vlast odnosi prema Mudzahidima.
    Po nekom mom misljenju jedna takva cinjenica mora ukazivati na neke tajne kompromise i to one vlasti za koju mi kazemo da je pro kafirski orijentisana, dok je ona istovremeno pruzala zastitu i utociste sejhu Usami.
    Isto tako po kojoj logici ja nemogu da sumnjam u ono sto mi se video-audio prezentira kad su ljudi 70 godina pravili film u koji je do skora vjerovalo citavo covjecanstvo,nadam se da znas na sta mislim(Neil Armstrong).Ja ne sumnjam u mudzahide SubhanAllah, nego govorim o ulozi i nacinu mozda putem kojeg oni mozda vide da mogu ostvariti lakse postavljeni cilj.
    Ja jos nisam cuo validan izgovor putem kojeg je uistinu nakon toliko zrtava i sredstava Amerika u mogucnosti opravdati jedan ovakav potez povlacenja, do prazne price o nekom pronalasku krivca za trenutni rat.
    Prica o preseljenju sejha Usame nije nastala nakon price o njegovom sehadetu u pomenutoj akciji nego dosta prije toga, a isto tako tvorila je se na iskazu brace koja su bila u njegovom objezbedjenju (Mudzahida).
    Mozda se ovdje u citavom slucaju radi o tome da se manjim zlom otkloni vece zlo,a svojim “subhama” ja nisam ni za trenutak pomislio da mudzahidi “lazu”.To je ustvari bio iskaz tvoje povrsnost u razumjevanju mog posta i situacije a koja se izgleda ne moze samo podjeliti na dvoje.
    I jos samo da dodam jedan mali nasihat ako mozea radi se o stvari koju sam primjetio kad tebe @RPG.Mozda nekad za ubuduce ti bude od koristi:
    Nemoj HITITI ahi, jer cesto ishitreno i povrsno djelujes ovdje na forumu.
    Ne trazi se ovdje da ti sto brze odgovaras, niti si uvjek ti direktno prozivan po svakom pitanju.Govorim ti to iz razloga sto tvoj nastup ovdje ima ulogu kadije i u tom slucaju se od tebe ne ocekuje povrsnost nego nasuprot tome cvrstina argumenata i nepobitnost istih, dok mi u samoj ovoj temi imamo dosta stvari tipa rekla-kazala.
    Probaj makar za malo ostaviti nesto ustranu kako nebi razbuktavao nesto sto ce se svakako samo po sebi ugasiti…

    #8600
    Anonimno
    Neaktivan

    halalite mi al ia ja ispade isti sa ovim tekstom al je ovo jedini nacin da ga prenesem

    Ebûd-Derdâ’: “Onaj ko savjetuje svog brata u tajnosti, on ga je uljepšao a onaj ko ga savjetuje javno učinio ga je ružnim.” (al-Amr bil-Ma´rûf wan-Nahî ´an-il-Munkar; str. 39)

    #8610
    Anonimno
    Neaktivan

    Bin Ladena su izdali muslimani i to je najžalosnije od svega. To govori u kakvom je stanju današnji ummet.

    #8614
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni post=3016 wrote: Bin Ladena su izdali muslimani i to je najžalosnije od svega. To govori u kakvom je stanju današnji ummet.

    Takođe tvoji postovi govore u kakvom si ti stanju

    #8617
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja mislim da ne trebamo vrijeđati i napadati jedne-druge već ako smo pogriješili da ukažemo na grešku.

    A što se tiče ove teme nemamo što raspravljati nakon što su nam mudžahidi i šejhovi potvrdili vijest o šehadetu Usame bin Ladena rahimehullah.

    #8622
    Anonimno
    Neaktivan

    Mu_hadzir post=2996 wrote:
    I jos samo da dodam jedan mali nasihat ako mozea radi se o stvari koju sam primjetio kad tebe @RPG.Mozda nekad za ubuduce ti bude od koristi:
    Nemoj HITITI ahi, jer cesto ishitreno i povrsno djelujes ovdje na forumu.
    Ne trazi se ovdje da ti sto brze odgovaras, niti si uvjek ti direktno prozivan po svakom pitanju.Govorim ti to iz razloga sto tvoj nastup ovdje ima ulogu kadije i u tom slucaju se od tebe ne ocekuje povrsnost nego nasuprot tome cvrstina argumenata i nepobitnost istih, dok mi u samoj ovoj temi imamo dosta stvari tipa rekla-kazala.
    Probaj makar za malo ostaviti nesto ustranu kako nebi razbuktavao nesto sto ce se svakako samo po sebi ugasiti…

    Allah te nagradio na nasihatu, ahi. Bez obzira koliko blizu ili daleko bio od istine, ja ću ga najozboljnije uzeti. Tačno je da nekada djelujem ishitreno, pogotovo kada vidim da braća na menhedžu zastupaju stavove koji su tipične za druge skupine.

    Dogadjaji i stvarnost koji se namecu jedan za drugim cesto ukazuju na drugaciju sliku prikazivanja stvarnosti.Volio bih kada bi mi ti mozda mogao da objasnis po kojoj je logici pakistanska vlast skrivala sejha Usamu kad i sami znamo kako se ta ista vlast odnosi prema Mudzahidima.
    Po nekom mom misljenju jedna takva cinjenica mora ukazivati na neke tajne kompromise i to one vlasti za koju mi kazemo da je pro kafirski orijentisana, dok je ona istovremeno pruzala zastitu i utociste sejhu Usami.

    Otkud ti tvrdnja da je pakistanska vlast skrivala šejha Usamu? Unazad nekoliko godina pomno pratim džihadske web sajtove i forume i nikada, ama baš nikada nisam čuo da je iko od braće ovo spomenuo. S druge strane, znam da je ova tvrdnja lansirana od strane CIA-e i mas medija, pa mi nije jasno, kako si je ti uzeo kao neprikosnovenu te na njoj izgradio svoj stav.
    Ipak, ukazaću ti na nekoliko stvari po pitanju šejhovog skrivanja:
    1. Ako želiš da se saktiješ od neprijatelja, sakrij se tamo gdje će te najmanje tražiti i gdje neće sumnjati da si se saktrio. U tom slučaju, Abotabad je primjer izuzetno inteligentnog poteza.
    2. U pakistanskoj vojsci postoje ljudi koji vole šejha Usamu, stoga, ne bi me začudilo da je neko od njih i namjerno skrivao i štitio šejha Usamu, ali reći da ga je pakistanska vojska koja ratuje protiv mudžahida skrivala vođu mudžahida, ovo mi je u najmanju ruku smješno.

    Isto tako po kojoj logici ja nemogu da sumnjam u ono sto mi se video-audio prezentira kad su ljudi 70 godina pravili film u koji je do skora vjerovalo citavo covjecanstvo,nadam se da znas na sta mislim(Neil Armstrong).Ja ne sumnjam u mudzahide SubhanAllah, nego govorim o ulozi i nacinu mozda putem kojeg oni mozda vide da mogu ostvariti lakse postavljeni cilj.

    U islamu cilj ne opravdava sredstvo. Želiš li reći da bi mudžahidi obmanjivali ummet “ako zatreba”? Rat je varka i u njemu je dozvoljeno takticizirati i (za)varati NEPRIJATELJA, a ne muslimane. Misliš da bi mudžahidi objavili lažni audio snimak govora šejha Usame?

    Prica o preseljenju sejha Usame nije nastala nakon price o njegovom sehadetu u pomenutoj akciji nego dosta prije toga

    Da, mnogo ranije, a među prvima je ovu priču ispričala Benazir Buto, koja je bila agent CIA-e.

    , a isto tako tvorila je se na iskazu brace koja su bila u njegovom objezbedjenju (Mudzahida).

    Možeš li spomenuti ime bar jednog od njih. Toliko iščitanog materijala, ali nikada ne pročitah ovu informaciju.

    #8623
    Anonimno
    Neaktivan

    A evo i s kim se slažu izjave bifšeg agenta CiA-e .

    TEHERAN 10. 05. 2011

    PRESS

    Teorija zavere – Iranski obaveštajci imaju dokaze da SAD lažu da su ubile vođu Al Kaide
    Bin Laden je ranije umro od bolesti

    Šef iranskih obaveštajnih službi Hejdar Moslehi optužio je SAD da lažu o smrti Osame bin Ladena. On tvrdi da ima dokaze da je vođa Al Kaide mnogo ranije umro od bolesti.

    Moslehi je iranskoj agenciji ISNA rekao da obaveštajne službe Irana poseduju tačne informacije i pouzdana i značajna dokumenta koja se odnose na smrt Osame bin Ladena.

    – Ako su SAD zaista uhvatile i ubile Bin Ladena, zašto ga nisu pokazali svetu? Zašto su ga bacili u more – upitao je Moslehi.

    On misli da SAD vešću o smrti Bin Ladena pokušavaju da zasene pobune koje se događaju na Bliskom istoku i u severnoj Africi, kao i katastrofalnu ekonomsku situaciju u državi.

    Uprkos svim sumnjama, koje dolaze sa različitih strana, Amerika se trudi da uveri svet da je u akciji „mornaričkih foka” 1. maja ubijen najtraženiji terorista.

    Predsednik SAD Barak Obama dao je intervju u kojem je naveo da je uživo praćenje akcije iz Bele kuće za njega bilo najdužih 40 minuta u životu. On je istakao da je cela situacija bila vrlo napeta jer su oni u Beloj kući mogli sve samo da posmatraju i da čekaju. Situaciju je uporedio i sa svojom ćerkom dok je bila stara tek tri meseca.

    – Posmatranje akcije u Osaminoj rezidenciji bilo je najdužih 40 minuta u mom životu. Jedini izuzetak mogao bi da bude vreme kad je moja ćerka Saša imala meningitis i dok sam čekao doktora da mi kaže da li će ona biti u redu – ispričao je Obama.

    On je dodao da su obavili DNK analize i da su apsolutno sigurni da su ubili šefa Al Kaide. Američki predsednik je rekao i da njegova administracija mora da bude oprezna sa fotografijama ubijenog Osame jer postoji velika opasnost za američku nacionalnu bezbednost.

    Predsednik SAD je naveo da još nema dokaza da su pakistanske snage pomogle u skrivanju Bin Ladena, ali da istraga o tome traje.

    S druge strane, pakistanski zvaničnici negiraju da je bilo ko iz vrha države štitio teroristu i juče su objavili da su pokrenuli istragu o tome kako je Bin Laden mogao da se krije godinama u Abotabadu, a da njihove obaveštajne službe ništa o tome ne znaju.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 19)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.