U Rijadu likvidiran zamjenik šefa saudijskih kraljevskih špijuna!

  • This topic has 10 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 631 times
Pregledavate 11 postova - 1 do 11 (od ukupno 11)
  • Autor
    Postovi
  • #10576
    Anonimno
    Neaktivan


    Bender bin Sultan; ubijen mu zamjenik u Rijadu

    Jaka eksplozija je potresala zgradu ‘Rijaset Al Istihbarat Al ‘Ame‘ (ar. رئاسة الاستخبارات العامة) odn. Centralni obavještajni Ured Kraljevine Saudijske Arabije pri čemu je ubijen zamjenik novoimenovanog načelnika pomenute obavještajne službe princa Bendera bin Sultana.

    Jaka eksplozija je potresla Rijad u nedjelju kada je zamjenik načelnika saudijskih kraljevskih špijuna ulazio u zgradu, javlja jemenska agencija El Fedžr pozivajući se na svjedoke sa lica mjesta.
    Saudijski mediji kao ni zvaničnici Kraljevine nisu se oglasili u vezi ovog nesretnog događaja.


    Hajder Muslehi(desno): iranski ministar za nacionalnu sigurnost i obavještajne poslove

    U obavještajnim krugovima se kolportira da je ovo odgovor i reakcija iranske obavještajne službe na eksploziju u Damasku u kojoj je ubijen ministar odbrane Sirije Davud Reza i podpredsjednik Hasan Turkmeni za koju Teheran sumnjiči pored Izraela, SAD i Katara i Saudijce.
    Istovremeno, šef iranskih špijuna odn. Ministar za nacionalnu sigurnost i obavještajne poslove Hajder Moslehi je izjavio da je Iran ”razbio mrežu ubica nuklearnih naučnika”.  On je saopštio je da je u vezi sa ubistvom stručnjaka za nuklearnu energiju uhapšeno 30 osumnjičenih.

    Moslehi je optužio zapadne obavještajne službe da žele da ubiju iranske nuklearne naučnike i tako ugroze iranski nuklearni program.
    U maju mjesecu iranske vlasti su osudile na smrtnu kaznu vješanjem 24. godišnjeg iranskog državljana Madžida Džemalija koji je javno na televiziji priznao da je ubio iranskog profesora i stručnjaka iz oblasti fizike elementarnih čestica profesora Mesuda Ali Muhamedija

    Madžid Džemali: Pogubljen vješanjem; nakon što je na televiziji javno priznao ubistvo profesora Mesuda Ali Muhamedija

    presstv

    #10582
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako bi bilo lijepo kada bi saudijska i iranska tajna služba satrle jedna drugu. Mnogi muslimani tzv. Saudije i Irana bi odahnuli.
    Ovako, ne zna se ko je gori: da l’ šiitski (iranski) obožavaoci grobova, ili saudijski obožavaoci krsta(ša).
    A jadan li je onaj ko podržava jedne ili druge. Taj, pored toga što nije naučio vjeru, nema ni ljubomore prema njoj.

    #10656
    Anonimno
    Neaktivan

    @ RPG nije to crno-bijelo, stvar je komplikovanija

    Hamas uz Iran, Teheran prijeti Tel Avivu i Rijadu i gomila zalihe hrane!


    Ali Bakeri, zamjenik predsjedavajućeg iranskog Savjeta za nacionalnu sigurnost

    TEHERANpetak, 27 juli 2012
    Ali Bakeri zamjenik predsjedavajućeg Savjeta za nacionalnu sigurnost Irana je upozorio Cionistički režim(Izrael) da će Iran u slučaju napada na nuklearne instalacije odgovoriti projektilima koji će pogoditi Tel Aviv.
    ”Ako Izrael napravi grešku mi ćemo gađati Tel Aviv odavde iz Teherana”, upozorio je Bakeri.
    ”U slučaju da ugroze naše nuklearne instalacije mi ćemo učiniti da zažale”, poručio je Ali Bakeri u petak nakon džume namaza u Teheranu.
    Iran je upozorio već prije Saudijsku Arabiju i zemlje arapsko-persijskoga zaliva da će biti legitimna meta iranskih projektila ukoliko dozvole Amerikancima da koriste njihovu teritoriju i zračni prostor proziv Irana.

    U međuvremenu, poludržavna iranska agencija Mehr javlja da je Iran počeo da skladišti hranu za tromjesečne zalihe za svoje građane.
    Kako je prenijela agencija AP, zamjenik iranskog ministra industrije Hasan Radmard rekao je agenciji Mehr da zemlja pravi razerve tako što kupuje pšenicu, jestivo ulje, šećer i pirinač.
    Radmard je precizirao da je Teheran počeo da formira rezerve na osnovu dekreta koji je prije nekoliko sedmica donio predsjednik Mahmud Ahmadinežad, dodajući da je dio planiranih zaliha hrane već uvezen.
    Iranska spoljnotrgovinska saradnja je ugrožena embargom koji su mu Sjedinjene Američke Države i Evropska unija nametnule zbog navodnog razvoja atomske bombe

    HAMAS će čuvati jake veze sa Iranom i pro-iranskim Hezbollahom u Libanu.

    Lider Hamasa Halid Mišal je izjavio da će Hamas čuvati bliske i jake veze sa Iranom

    Halid Mišal sa Ahmedinedžadom u Teheranu, Seid Dželili predsjedavajući Nacionalnog savjeta za sigurnost Irana također prisutan

    Halid Mišal je iznio svoj komentar o Iranu u četvrtak na konferenciji u Tunisu.
    Na pitanje novinara kakvi su planovi Hamasa i strategija nakon situacije u Siriji vezana za Iran i Hezbollah, on je odgovorio: ”Veze sa Iranom i Hezbollahom će biti čuvane”.

    Pored ostalog lider Hamasa je ukazao na potrebu otpora palestinskog naroda Cionističkom režimu i dodao: ”Naše palestinske teritorije su oetete silom i samo silom mogu btiti vraćene”.

    ”Otpor će ostati naša strategija i šta nas veže Palestince još više to je oružje i otpor prema Cionističkom okupatoru”, izjavio je Halid Mišal.

    Izvor: Fars

    #10658
    Anonimno
    Neaktivan

    Haim,vidim da poznajes situaciju na terenu,pa bih te zamolio da kazes da li je Muderis upoznat sa tvojim postovima.Znas,njegovo misljenje ovdje kod mene ,mnoge interesuje.

    #10659
    Anonimno
    Neaktivan

    Kafiri (neprijatelji islama) i Sije i kafiri svi oni koji nakon uspostave dokaza, njih (sije) ne smatraju za kafire.

    #10660
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=5314 wrote: Haim,vidim da poznajes situaciju na terenu,pa bih te zamolio da kazes da li je Muderis upoznat sa tvojim postovima.Znas,njegovo misljenje ovdje kod mene ,mnoge interesuje.

    Koji Muderis, ne razumijem tvoje pitanje?

    صلاح الدين post=5315 wrote: Kafiri (neprijatelji islama) i Sije i kafiri svi oni koji nakon uspostave dokaza, njih (sije) ne smatraju za kafire.

    Znači cijeli Hamas, oko milion Palestinaca Sunija-šafijskog mezheba Kafiri?
    O uspostavi dokaza zaboravi, jer tu među Hamasovcima ima na hiljade doktora islamskih nauka i arapskoj jezika, koji su borci okrvavljenih ruku , znači kafiri ili nisu, onako me interesuje radi moje lične percepcije?

    #10661
    Anonimno
    Neaktivan

    haim post=5316 wrote: [quote quote=zajko post=5314]Haim,vidim da poznajes situaciju na terenu,pa bih te zamolio da kazes da li je Muderis upoznat sa tvojim postovima.Znas,njegovo misljenje ovdje kod mene ,mnoge interesuje.

    Koji Muderis, ne razumijem tvoje pitanje?

    صلاح الدين post=5315 wrote: Kafiri (neprijatelji islama) i Sije i kafiri svi oni koji nakon uspostave dokaza, njih (sije) ne smatraju za kafire.

    Znači cijeli Hamas, oko milion Palestinaca Sunija-šafijskog mezheba Kafiri?
    O uspostavi dokaza zaboravi, jer tu među Hamasovcima ima na hiljade doktora islamskih nauka i arapskoj jezika, koji su borci okrvavljenih ruku , znači kafiri ili nisu, onako me interesuje radi moje lične percepcije?

    Ne nisam tako rekao. A sto se tice vrijednovanja ljudi po njihovim Dr. Mr. titulama to komotno objesi macku o rep. Mi vrjednujemo ljude dok god govore istinu.
    Da se ponovim..!! Nije problem.
    Pocevsi od nasih prostora. Posto nas je tzv. IZ stotinama godina poducavala krnjavim sektaskim islamom, medju nama ima onih koji misle da su sije muslimani.
    Znaci da budemo korektni. Nakon sto se muslimanu objasne ko su sije, tj da je temelj sustina njihovog vjerovanja shirk i ako ih taj i taj jos uvijek nakon toga smatra muslimanima onda je i on sam mushrik/kafir.
    Jeli ovo bilo dovoljno jasno??

    #10662
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=5315 wrote: Ne nisam tako rekao. A sto se tice vrijednovanja ljudi po njihovim Dr. Mr. titulama to komotno objesi macku o rep. Mi vrjednujemo ljude dok god govore istinu.
    Da se ponovim..!! Nije problem.
    Pocevsi od nasih prostora. Posto nas je tzv. IZ stotinama godina poducavala krnjavim sektaskim islamom, medju nama ima onih koji misle da su sije muslimani.
    Znaci da budemo korektni. Nakon sto se muslimanu objasne ko su sije, tj da je temelj sustina njihovog vjerovanja shirk i ako ih taj i taj jos uvijek nakon toga smatra muslimanima onda je i on sam mushrik/kafir.
    Jeli ovo bilo dovoljno jasno??

    Razumio sam ja tebe i prvi puta, samo što si drugi puta dodao i Islamsku Zajednicu, valjda iz razloga jer je IZ kriva što je ubacila neke ”sektaške natuknice” Hamasovim doktorima i magistrima islamskih nauka i sada ne smatraju Šije kjafirima 🙂

    P.S. Islamska Zajednica ne postoji stotine godina, nego je osnovana 1882.god, za vrijeme Austro Ugarske, a prije toga, prije mnogo vijekova, ”sektaštvu” su Bošnjake podučavali šejhovi koji su učili islam u Carigradu, međutim neću se udaljavat od teme

    #10663
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Salahudine,jasnije nije moglo biti onima koji vjeruju i koji pameti imaju.Neka te Allah nagradi svakim dobrom na oba svijeta.I sve one koji iskreno Allahu robuju.Amin!!!

    #10664
    Anonimno
    Neaktivan

    haim post=5321 wrote: [quote quote=صلاح الدين post=5315]Ne nisam tako rekao. A sto se tice vrijednovanja ljudi po njihovim Dr. Mr. titulama to komotno objesi macku o rep. Mi vrjednujemo ljude dok god govore istinu.
    Da se ponovim..!! Nije problem.
    Pocevsi od nasih prostora. Posto nas je tzv. IZ stotinama godina poducavala krnjavim sektaskim islamom, medju nama ima onih koji misle da su sije muslimani.
    Znaci da budemo korektni. Nakon sto se muslimanu objasne ko su sije, tj da je temelj sustina njihovog vjerovanja shirk i ako ih taj i taj jos uvijek nakon toga smatra muslimanima onda je i on sam mushrik/kafir.
    Jeli ovo bilo dovoljno jasno??

    Razumio sam ja tebe i prvi puta, samo što si drugi puta dodao i Islamsku Zajednicu, valjda iz razloga jer je IZ kriva što je ubacila neke ”sektaške natuknice” Hamasovim doktorima i magistrima islamskih nauka i sada ne smatraju Šije kjafirima 🙂

    P.S. Islamska Zajednica ne postoji stotine godina, nego je osnovana 1882.god, za vrijeme Austro Ugarske, a prije toga, prije mnogo vijekova, ”sektaštvu” su Bošnjake podučavali šejhovi koji su učili islam u Carigradu, međutim neću se udaljavat od teme

    I ja sam siguran da se nećeš udaljavati od teme.

    Branjenje šijja, koji su dovoljni zločinci time što psuju ashabe i potvaraju majku vjernika, bez da se uzme u obzir njihovo obožavanje grobova, pa još najgnusniji pokolj koji trenutno izvode nad muslimanima Sirije, dovoljan je dokaz da se zaključi ko si ti, haime. Tvoja šiitska tukjaška akida može obmanuti neuke i naivne muslimane, ali ne i one kojima je jasna šiitska satanistička vjera.

    Ako je Iran iskren u neprijateljstvu prema “Izraelu” i prijateljstvu prema Palestincima, što ga nije napao kada su židovi prije par godina vršili masakr u Gazzi?
    Također, sama činjenica da se Hamas okrenuo šijjama – osvjedočenim neporijateljima islama, dovoljno govori o tome šta je danas Hamas.

    Na kraju, o čemu to priča Mišal? Hamas je odavno prestao da se oružano bori protiv “Izraela”, a svoje oružje je okrenuo prema Palestincima koji se bore protiv židova. Hamasovi zatvori su puni muslimana koji nisu poštivali Hamasovu kapitulaciju i napadali židove.

    A Iran i šijje? Kakvo je to neprijateljstvo prema Americi i “Izraelu” kada su šijje pomogle američku okupaciju Iraka i rame uz rame sa braćom Amerikancima ubijali sunnite po Iraku. I dan danas šijje to rade.

    Na kraju, haime, zamolio bih te da više ne dolaziš na naš forum, jer ovo nije forum za one poput tebe. Nađi sebi utjehu na drugom mjestu.

    #10671
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio na ispravnoj odluci~@RPG.Amin!!!

Pregledavate 11 postova - 1 do 11 (od ukupno 11)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.