UPOZORENJE NA DVIJE VRSTE UČENJAKA

  • This topic has 27 odgovora, 12 glasova, and was last updated prije 10 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 7224 times
Pregledavate 13 postova - 16 do 28 (od ukupno 28)
  • Autor
    Postovi
  • #16498
    Anonimno
    Neaktivan

    [quote quote=Bushra post=11782]Jasire, bez i trunke ironije, donekle razumijem tvoju iznerviranost onima koji kritikuju sve sto nije poput njih, a sa druge strane ne zele ili ne mogu da uvide svoju vlastitu invalidnost kada su u pitanju stvari zbog kojih ove drugacije i kritikuju. Koliko je samo novotara ostavilo svoje tople domove i voljene u njima i pridruzilo se borbi protiv monstruma samo dragi Allah zna, dok su ‘kriticari’ i dalje udomljeni medju svoja cetiri zida sa tri ili vise obroka dnevno i ogromnom dozom mrznje prema drugom i drugacijem.

    Kakve ovo veze ima sa temom. Ljudi koji izdaju umet koje prati puno puno muslimana i obicni muslimani koji izostaju iz dzihada.
    To jedno a drugo ti nagadas. To ko je gdje ti stvarno malo znanja o tomoe imas. Braca pisu, postiraju, obavjestavaju sa polja.
    Zelim da shvatim svrh tvoje kritike Busra. Prvo kazes koji se neslazu kao to da je izdaja umeta idztihad Islamski stav pa mi se eto neslazemo sa onima koji suraduju sa vladarima (koji i dan i noc rade za zapad, cak su citava vlada na platnoj listi ima prijera dosta).
    Ovo su nekad bile jasne stvari da je to riddet od islama. Drugo ovim se mogu sloziti sa tobom da se mi moramo pozabaviti vise sa samim sobom ali ista tako sa finom balansom vrsiti i pokazivati na izdaju ljudi koji se pripisiju umetu

    #16500
    Anonimno
    Neaktivan

    Abu Muhammed, poznajem ranije postove ovog clana Jasira, i ovo sto je sada iznio nije nista drugo nego rezultat besplodne rasprave sa pojedinim clanovima foruma. Tipican primjer kako besplodna rasprava moze dovesti do loma duha. Ovaj clan istina nije bio copy-paste u misljenju sa drugima, ali njegov govor nije odstupao od istine, a kamo li da je bio i priblizan ovome sto je sada iznio. A ono najbitnije, i najveci razlog zasto reagujem jeste taj sto on nikada nije ruznu prozborio protiv nosioca ove dawe tj daija, cak naprotiv pozivao na njihov metod postupanja sa neistomisljenicima!

    Moj govor o znanju i ucenima te koristi koju ima ummet (mislim na dio ummeta koji krvari) od njih je jasan i nedvosmislen. A kako ce ga ko primiti nije moja briga, jer vecinom biva da se uzme onako kako se zeli a ne kako jeste. Ali opet ponavljam, dzihadu su se odazvali ljudi koje bi mi ovdje na forumu vjerovatno optuzili za sve moguce zlocine pocev od podlih namjera spijunaze do licemjerstva, i ovo nije nikakvo nagadjanje nego gola istina! To zna svako kome je imalo poznat profil boraca u Siriji! Od koga potlaceni imaju koristi? Od mene, ili od onog novotara koji svira mecima po krvnicima! Ko je inspirisao tog novotara? Zasto ga nije uspjela zaustavit fetwa prodane uleme? Zato sto je njegovo srce ispunjeno imanom!
    Ovo ne kazem da bi se iko nasao ponizen ili uvrijedjen, vec da preispita svoj metod rada sa neistomisljenicima. Ako vec nisi u stanju da se odazoves onoj silovanoj sestri, ako si vec samo u mogucnosti da shiris znanje, de onda makar to radi na nacin kako Allah zapovijeda, saburom, lijepom rijecju! Gdje je to u odnosu sa clanovima poput Jasira, gdje?!
    Covjek koji brani istinu nece sebi dozvoliti zestoke optuzbe muslimana za spijunazu i licemjerstvo samo zbog toga sto nije uspio da ga pridobije za haq!

    #16502
    Anonimno
    Neaktivan

    Baraka Allahu fiki ukhti.
    :barek:
    Fino si to pojasnila.
    JazakAllahu khayran.

    #16522
    Anonimno
    Neaktivan

    ebu hazm ez-zahiri post=11785 wrote:

    Brate @ebu hazm ez-zahiri, drago mi je čuti da čitaš ono što pišem

    Pa eto, vidis, a meni nije drago sto trosim vrijeme kako bi odgovarao na odredjene postove, ali kad ih procitam budem primoran.

    ali pazi da ne pogriješiš i nepošteno okriviš nekoga, a sve zbog arogancije koju ispoljavaš samim tim što ti od mene ‘zahtjevaš’ odgovor.

    Trudim se da ne grijesim namjerno, a posebno pazim da ne okrivim nikoga – niti posteno a niti neposteno -, vec ako to bude, onda s ‘adlom.
    Dobro, evo malo da upotrijebimo kijas – iako nisam ljubitelj kijasa kada postoji dokaz -.
    Ako sam od tebe zahtjevao odgovor “zbog arogancije”, zasto mi tada nisi odgovorio, i ko si “TI” da (meni) ne odgovoris na pitanje!? Eto kako izgleda ako krenemo putem kojem si ti krenuo u dokazivanju necije arogancije, helem neise, molim Allaha da me sacuva od te opake bolesti.

    I nisam zahtjevao od tebe odgovor osim zbog toga da kada bih ti sutra rekao da ti svojim postovima ciljas na Maocu, i sejha iz Maoce, mudzahide itd, ne budes rekao: “Odakle ti znas na koga ja ciljam, zasto me potvaras”, bas kao sto se vec dogodilo u nekim od tvojih postova na druge teme. A to sto sam ti pripisao podmuklost i tajanstvenost, to je zakljuceno tek nekon pazljivog pracenja odredjenih postova koje si napisao, nemoj misliti da sam to napisao tek tako, ne brini nisam ja od tih: “Sto na um to na drum”.
    Ali eto opet se vracamo na isti kijas, ako sam ja tebe iz arogancije potvorio, zasto mi onda nisi lijepim i mirnim putem (kojeg iz sva srca zagovaras kada su “nemuslimani” u pitanju) ukazao na tu moju aroganciju, nebi li se ja pokajao i povratio od toga, jer me smatras bratom (shodno tvom pisanju), gdje su tih 70 i nekoliko razloga za opravdanje brata muslimana? vec si ti istom mjerom, ako nije i jace, (kada je musliman u pitanju) uzvratio pa mi pripisao aroganciju.

    A kada pogledamo sta je opasnije i veceg grijeha: arogancija ili podmuklost, odgovor ce biti poznat, a ti dobro znas da se zbog arogancije (a to je oholost , ili u najamnju ruku vrsta oholosti) ne ulazi u Dzennet, dok nije isti slucaj i sa podmukloscu, a podmuklost najvise sto moze biti je veliki grijeh.

    Kažeš primjetio si da ja ciljam na određenu skupinu.

    Kazem, i ne samo to… vec potvrdjujem i ubjedjen sam u to, nakon sto sam uvidio iz tvojih daljnjih postova da ti nemas namjere odustati od tog nacina, vec i dalje – na zalost – nastavljas s time, a dokaz ovoga je i sam dio teksta kojeg si napisao, slijedi tvoj tekst:

    Jedina ‘skupina’ na koju ‘ciljam’ je ona koja ljude odvodi u zabludu slijedeći svoj nefs u tumačenjima i fetvama, bez da se u važnim pitanjima, ako postoji neslaganje vraća na Kur’an i Sunnet. Ne mora čovjek da govori o jednoj osobi ili skupini, jer se neke stvari mogu odnositi na više ‘skupina’ i ljudi, barem danas na svakom koraku ima onih koji sebe nazivaju ‘učenima’.

    Eto opet ista stvar, koristis dvosmislen govor kada je u pitanju tevsil (podrobno pojasnjenje), a posebno kada se to trazi od nekoga a on i nakon toga nastavlja sa govorom koji je muhtemel (dvosmislen), ili bolje receno mutesabih (manje jasan).

    Nažalost, po ummet više nego ikada slijepo slijedjenje je na djelu, pa bilo da se radi kako ih ti zoveš ulema džihada ili ulema sultana.

    Na zalost, potpuno tacno, upravo zbog tog taklida koji je usadjen (sebebom uleme sultana) u glavama vecine brace danas i dalje demokratija vlada i sudi Misrom, Muslimanke Sirije, Iraka, Indonezije, Burme itd, se siluju, djeca masakriraju, muslimani gdje god se ukaze prilika ubijaju, itd od musibeta i ponizenja koje su rezultirale te intelektualne sultanske muftije (citaj: muhtije).
    Ne brini, licno zagovaram i pozivam na gusenje i nestajanje taklida u ummetu Muhammeda alejhis-salatu ves-selam, a to znaju oni koji se druze sa mnom, i neznam da li sam ja igdje napisao da podrzavam ili pozivam na taklid ma ko god bio u pitanju!?
    Hmmm…. malo zasmijavajuce, “kako ih ja nazivam” jel, ovo aludira na to da ih ti tako “ulema dzihada) ne nazivas jel de, ili ih ti nikako i ne nazivas ulemom, ili je pak, ovo jos jedna od mojih “potvora”!?
    Tebi je dobro poznata rijec rabbanijjun (dobro odgojeni) – a ko je bolje odgojen od ispravne uleme -, a posebno ti je poznat ajet u kojem Uzviseni kaze: (“A koliko je bilo Vjerovjesnika uz koje su se mnogi rabbanijjini borili”).

    I na kraju, opet mi nisi odgovorio na pitanje koje sam ti postavio, a da si na njeg odgovorio, ne bih imao potrebe nakon toga da ovoliko pisem.

    Ves-selam.

    We alejkumu Selam we rahmetullahi we berekatuhu,

    @Brate ebu hazm ez-zahiri, nisam ja tebe napao niti sam ti ‘agresivno’ odgovorio, nije to moj način. Ja sam ti samo naglasio ono što je meni zasmetalo u tvom obraćanju meni. Da si drugačije napisao svoje pitanje i rekao na primjer, ‘molim te da mi odgovoriš’, umjesto ‘zahtjevam da mi odgovoriš’ ne bih ti napisao ništa o aroganciji. Nisam te imao namjeru uvrijediti, halali ako ti se tako činilo. Nisam ni podmukao, niti dvosmislen u svojim komentarima, zato što nisam nikoga imenovao. Naveo sam ti lijepo da ‘ciljam’ samo i isključivo na one koji zadovoljavajući svoj nefs, navode ljude na pogrešno, odvode u zabludu, donoseći fetve ili govoreći ono što je u suprotnosti sa Kur'anom i Sunnetom. Ne samo na ovoj temi, nameće mi se da ja mislim na Maoču, mada nisam na njih ‘ciljao’ kako tvrdiš, ali ispada kao da oni koji meni ovu misao pripisuju ustvari sami sumnjaju u ispravnost Maoče i šejha Maoče.
    Ulema su za mene poznavaoci islama, ljudi na pravom putu i kao takvi drže se onoga što je Uzvišeni objavio i rade i žive po Sunnetu, i ne odvajam ih na ove i one, jer za mene nije ulema oni kojima je islam vanjština bez suštine, oni koji govore jedno a suprotno rade.
    Uzvišeni Allah kori onoga čija su djela suprotna riječima, jer osoba s takvom osobinom ne može biti uzor. Kaže Uzvišeni Allah: „O vjernici! Zašto jedno govorite a suprotno radite?! O kako li je kod Allaha pogrdno da jedno govorite a suprotno tome postupate!“ (Es-Saff, 4.)I kaže Svevišnji: „Zar da od ljudi tražite da čine dobročinstvo a sebe zaboravljate, a vi još i Knjigu čitate?! Zar pameti nećete doći?!“ (El-Bekara, 44.)A u hadisima Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve selleme, se spominje da će se doći na Sudnji dan s čovjekom i on će se baciti u Vatru. U njoj će mu se iz stomaka prosuti crijeva, pa će kružiti oko njih, kao što magarac kruži oko žrvnja. Iskupit će se stanovnici Vatre oko njega, pa će ga upitati: „Šta je s tobom? Zar ti nisi naređivao dobro a zabranjivao zlo?!“ Odgovorit će: „Jesam! Naređivao sam dobro, ali ga ja nisam činio i zabranjivao sam zlo, ali sam ga i ja sam činio!“ (Muttefekun alejh) U drugom hadisu se spominje da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kada je bio na Mi'radžu prošao pored ljudi kojima se trgaju usne vatrenim kliještima, pa je upitao: „O Džibrile, ko su ovi ljudi?“ Džibril je odgovorio: „To su govornici iz tvoga ummeta koji su jedno govorili a suprotno tome postupali!“(Hadis bilježi imam Ahmed od Enesa b. Malika i šejh Albani ga ocjenjuje vjerodostojnim.)

    #16523
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=11788 wrote: Abu Muhammed, poznajem ranije postove ovog clana Jasira, i ovo sto je sada iznio nije nista drugo nego rezultat besplodne rasprave sa pojedinim clanovima foruma. Tipican primjer kako besplodna rasprava moze dovesti do loma duha. Ovaj clan istina nije bio copy-paste u misljenju sa drugima, ali njegov govor nije odstupao od istine, a kamo li da je bio i priblizan ovome sto je sada iznio. A ono najbitnije, i najveci razlog zasto reagujem jeste taj sto on nikada nije ruznu prozborio protiv nosioca ove dawe tj daija, cak naprotiv pozivao na njihov metod postupanja sa neistomisljenicima!

    Moj govor o znanju i ucenima te koristi koju ima ummet (mislim na dio ummeta koji krvari) od njih je jasan i nedvosmislen. A kako ce ga ko primiti nije moja briga, jer vecinom biva da se uzme onako kako se zeli a ne kako jeste. Ali opet ponavljam, dzihadu su se odazvali ljudi koje bi mi ovdje na forumu vjerovatno optuzili za sve moguce zlocine pocev od podlih namjera spijunaze do licemjerstva, i ovo nije nikakvo nagadjanje nego gola istina! To zna svako kome je imalo poznat profil boraca u Siriji! Od koga potlaceni imaju koristi? Od mene, ili od onog novotara koji svira mecima po krvnicima! Ko je inspirisao tog novotara? Zasto ga nije uspjela zaustavit fetwa prodane uleme? Zato sto je njegovo srce ispunjeno imanom!
    Ovo ne kazem da bi se iko nasao ponizen ili uvrijedjen, vec da preispita svoj metod rada sa neistomisljenicima. Ako vec nisi u stanju da se odazoves onoj silovanoj sestri, ako si vec samo u mogucnosti da shiris znanje, de onda makar to radi na nacin kako Allah zapovijeda, saburom, lijepom rijecju! Gdje je to u odnosu sa clanovima poput Jasira, gdje?!
    Covjek koji brani istinu nece sebi dozvoliti zestoke optuzbe muslimana za spijunazu i licemjerstvo samo zbog toga sto nije uspio da ga pridobije za haq!

    Neću ulaziti u sve što si napisala osim u jedan dio a to je gdje tako smjelo govoriš na način da ljudi steknu dojam da se danas u Siriji uglavnom bore novotari što je po meni daleko od istine.
    Iznesi koji dokaz za tu “golu istinu”.
    Strani borci, tj. muhadžiri u Siriji su ljudi ispravne akide,najmanje 90% od njih.
    Domaći mudžahidi među kojima prednjači Džabhat en-Nusra koja je ogranak Al-Kaide je u osnovi selefijska skupina,ispravnog menhedža i prema tome velika boraca Nusre su muslimani ispravne akide i dijela.

    Ti si najvjerovatnije mislila na borce Slobodne sirijske vojske među kojima ima svašta i oni se danas vrte najviše po video snimcima.Na 90% svih video snimaka, se pojavljuju borci Slobodne sirijske vojske,među kojima zasigurno ima i mudžahida a i boraca koji se bore za sekularizam i demokratiju i nešto treće.I sutra ako stanu na stranu Obame i Holandea,ništa im kod Allaha neće vrijediti što su im meci fijukali iznad glava.

    Zatim,zar etiketu novotara ne dobija onaj koji je izmislio ili koji praktikuje neku novotariju nakon što je upozoren na to?
    Dobro reci mi sad kako si ti zaključila da se u Siriji bore “toliko novotara” na osnovu čega.Zbog malih brada, zbog dugih nogavica,radi pušenja cigara,radi čega bi se opet trebali nazvati griješnicima a nikako novotarima.

    Vjerujem da želiš da popraviš odnos prema nekim članovima,ali mislim da si ovdje pogriješila, a Allah najbolje zna.

    #16524
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=11811 wrote: [quote quote=Bushra post=11788]Abu Muhammed, poznajem ranije postove ovog clana Jasira, i ovo sto je sada iznio nije nista drugo nego rezultat besplodne rasprave sa pojedinim clanovima foruma. Tipican primjer kako besplodna rasprava moze dovesti do loma duha. Ovaj clan istina nije bio copy-paste u misljenju sa drugima, ali njegov govor nije odstupao od istine, a kamo li da je bio i priblizan ovome sto je sada iznio. A ono najbitnije, i najveci razlog zasto reagujem jeste taj sto on nikada nije ruznu prozborio protiv nosioca ove dawe tj daija, cak naprotiv pozivao na njihov metod postupanja sa neistomisljenicima!

    Moj govor o znanju i ucenima te koristi koju ima ummet (mislim na dio ummeta koji krvari) od njih je jasan i nedvosmislen. A kako ce ga ko primiti nije moja briga, jer vecinom biva da se uzme onako kako se zeli a ne kako jeste. Ali opet ponavljam, dzihadu su se odazvali ljudi koje bi mi ovdje na forumu vjerovatno optuzili za sve moguce zlocine pocev od podlih namjera spijunaze do licemjerstva, i ovo nije nikakvo nagadjanje nego gola istina! To zna svako kome je imalo poznat profil boraca u Siriji! Od koga potlaceni imaju koristi? Od mene, ili od onog novotara koji svira mecima po krvnicima! Ko je inspirisao tog novotara? Zasto ga nije uspjela zaustavit fetwa prodane uleme? Zato sto je njegovo srce ispunjeno imanom!
    Ovo ne kazem da bi se iko nasao ponizen ili uvrijedjen, vec da preispita svoj metod rada sa neistomisljenicima. Ako vec nisi u stanju da se odazoves onoj silovanoj sestri, ako si vec samo u mogucnosti da shiris znanje, de onda makar to radi na nacin kako Allah zapovijeda, saburom, lijepom rijecju! Gdje je to u odnosu sa clanovima poput Jasira, gdje?!
    Covjek koji brani istinu nece sebi dozvoliti zestoke optuzbe muslimana za spijunazu i licemjerstvo samo zbog toga sto nije uspio da ga pridobije za haq!

    Neću ulaziti u sve što si napisala osim u jedan dio a to je gdje tako smjelo govoriš na način da ljudi steknu dojam da se danas u Siriji uglavnom bore novotari što je po meni daleko od istine.
    Iznesi koji dokaz za tu “golu istinu”.
    Strani borci, tj. muhadžiri u Siriji su ljudi ispravne akide,najmanje 90% od njih.
    Domaći mudžahidi među kojima prednjači Džabhat en-Nusra koja je ogranak Al-Kaide je u osnovi selefijska skupina,ispravnog menhedža i prema tome velika boraca Nusre su muslimani ispravne akide i dijela.

    Ti si najvjerovatnije mislila na borce Slobodne sirijske vojske među kojima ima svašta i oni se danas vrte najviše po video snimcima.Na 90% svih video snimaka, se pojavljuju borci Slobodne sirijske vojske,među kojima zasigurno ima i mudžahida a i boraca koji se bore za sekularizam i demokratiju i nešto treće.I sutra ako stanu na stranu Obame i Holandea,ništa im kod Allaha neće vrijediti što su im meci fijukali iznad glava.

    Zatim,zar etiketu novotara ne dobija onaj koji je izmislio ili koji praktikuje neku novotariju nakon što je upozoren na to?
    Dobro reci mi sad kako si ti zaključila da se u Siriji bore “toliko novotara” na osnovu čega.Zbog malih brada, zbog dugih nogavica,radi pušenja cigara,radi čega bi se opet trebali nazvati griješnicima a nikako novotarima.

    Vjerujem da želiš da popraviš odnos prema nekim članovima,ali mislim da si ovdje pogriješila, a Allah najbolje zna.

    U ovome lezi glavni belaj u diskusijama sa neistomisljenicima. Ima jedna lijepa izreka koja se moze primjeniti ovdje:

    “Vecina ljudi ne slusa sa namjerom da razumije, nego sa namjerom da odgovori”

    Pri tome je sasvim logicno ocekivati da ce i ono sto cuje protumaciti shodno onome sto zeli odgovoriti. SubhanAllah, nigdje, ni u jednom postu nisam rekla da su borci sacinjeni vecinom od novotara, niti da su novotari ti koji se vecinom odazivaju dzihadu. (Ne, nisam mislila na SSV.) Ali da ih i te kako ima, i da bi, da su kojim slucajem naisli na ovaj forum, uprkos svom svom ahlaku i strpljivosti bili optuzeni za najodvratnija djela i stanja kao sto su podla namjera i licemjerstvo.Radi pojasnjenja samo cu se nadovezati na tvoju statistiku da je najmanje 90% boraca ispravne akide i menhedza, uostalom, recimo da samo 2% sacinjavaju borci koji imaju odredjenih devijacija u oba polja. Sada samo sebi postavi pitanje: Kako se ophodi ono 98% ispravne akide i menhedza sa svojim 2% saboraca koji pri sebi imaju devijacije?! A potom samo poredi taj odnos sa odnosom medju neistomisljenicima ovdje! O tome kakav zavrsetak ce ovo 2% imati kod Allaha je ono u sta ja necu ulaziti.

    Koje je akide bio Salahudin Ajubi? Asharijske. A sta je ucinio za ummet Muhammeda salAllahu alejhi we selem i din islam? Svima nam je ovdje poznato. Sada malo luckasto pitanje: Sta da je dosao na ovaj forum i suocio se sa pojedinim clanovima?

    Zelja mi je da se clanovi koji imaju znanje pocnu ponasati tako da ce od tog znanja imati koristi i ljudi poput Jasira. Ponavljam ovaj clan nikada nije napao nase daije, vec je pozivao na njih, cak i sada kada je totalno mutirao (ako je istina da mu je srce mirno zbog monstrumske fetwe pomenute na KC-u) nije se nakacio na daije, nego je problem zaustavio sa clanovima. Zar je bilo tesko nastaviti ga upucivati i stvari mu pojasnjavati? Zar je veci hajr u ovome sto se cinilo do sada? Ko ima koristi od ovoga sto je Jasir iznio u svom zadnjem postu?

    I potpuno je tacno da u spasenoj skupini mogu biti ljudi koji se njoj pripisuju i zele biti dio nje, ali svojim djelima rade suprotno.

    #16531
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=11812 wrote: U ovome lezi glavni belaj u diskusijama sa neistomisljenicima. Ima jedna lijepa izreka koja se moze primjeniti ovdje:

    “Vecina ljudi ne slusa sa namjerom da razumije, nego sa namjerom da odgovori”

    Pri tome je sasvim logicno ocekivati da ce i ono sto cuje protumaciti shodno onome sto zeli odgovoriti. SubhanAllah, nigdje, ni u jednom postu nisam rekla da su borci sacinjeni vecinom od novotara, niti da su novotari ti koji se vecinom odazivaju dzihadu. (Ne, nisam mislila na SSV.) Ali da ih i te kako ima, i da bi, da su kojim slucajem naisli na ovaj forum, uprkos svom svom ahlaku i strpljivosti bili optuzeni za najodvratnija djela i stanja kao sto su podla namjera i licemjerstvo.Radi pojasnjenja samo cu se nadovezati na tvoju statistiku da je najmanje 90% boraca ispravne akide i menhedza, uostalom, recimo da samo 2% sacinjavaju borci koji imaju odredjenih devijacija u oba polja. Sada samo sebi postavi pitanje: Kako se ophodi ono 98% ispravne akide i menhedza sa svojim 2% saboraca koji pri sebi imaju devijacije?! A potom samo poredi taj odnos sa odnosom medju neistomisljenicima ovdje! O tome kakav zavrsetak ce ovo 2% imati kod Allaha je ono u sta ja necu ulaziti.

    Koje je akide bio Salahudin Ajubi? Asharijske. A sta je ucinio za ummet Muhammeda salAllahu alejhi we selem i din islam? Svima nam je ovdje poznato. Sada malo luckasto pitanje: Sta da je dosao na ovaj forum i suocio se sa pojedinim clanovima?

    Zelja mi je da se clanovi koji imaju znanje pocnu ponasati tako da ce od tog znanja imati koristi i ljudi poput Jasira. Ponavljam ovaj clan nikada nije napao nase daije, vec je pozivao na njih, cak i sada kada je totalno mutirao (ako je istina da mu je srce mirno zbog monstrumske fetwe pomenute na KC-u) nije se nakacio na daije, nego je problem zaustavio sa clanovima. Zar je bilo tesko nastaviti ga upucivati i stvari mu pojasnjavati? Zar je veci hajr u ovome sto se cinilo do sada? Ko ima koristi od ovoga sto je Jasir iznio u svom zadnjem postu?

    I potpuno je tacno da u spasenoj skupini mogu biti ljudi koji se njoj pripisuju i zele biti dio nje, ali svojim djelima rade suprotno.

    Nisam te to ni optužio da si to rekla,rekao sam da je tako zvučalo
    Ali rekla si možda još težu stvar:

    Ali opet ponavljam, dzihadu su se odazvali ljudi koje bi mi ovdje na forumu vjerovatno optuzili za sve moguce zlocine pocev od podlih namjera spijunaze do licemjerstva,

    Zašto to govoriš?Zar se baš na ovom forumu kao ni jednom drugom ne brane mudžahidi?Kada su se ljudi,koji su se odazvali džihadu ovdje optuživali za licemjerstvo i špijunažu?Osim ako Jaseer nije mudžahid,a molim Allaha da ga učini jednim od njih.Ovo su krupne riječi sestro.

    Ali da ih i te kako ima, i da bi, da su kojim slucajem naisli na ovaj forum, uprkos svom svom ahlaku i strpljivosti bili optuzeni za najodvratnija djela i stanja kao sto su podla namjera i licemjerstvo.

    Eudhubillah.

    Koje je akide bio Salahudin Ajubi? Asharijske. A sta je ucinio za ummet Muhammeda salAllahu alejhi we selem i din islam? Svima nam je ovdje poznato. Sada malo luckasto pitanje: Sta da je dosao na ovaj forum i suocio se sa pojedinim clanovima?

    Zar ima smisla ovo tvoje ‘luckasto’ pitanje?

    Nije problem što nas nasihatiš da se bolje ophodimo prema nekim članovima.Bez obzira ako nasihat nije upućen i meni ja ću ga uzeti u obzir.Sada,da bi bila potpuno pravedna,reci Jaseeru da članove ovog foruma ne naziva ahmacima.

    Sljedeći put dobro se smiri prije nego napišeš išta,jer se jasno vidi da si pisala postove u stanju velike ljutnje što se može usporediti sa vađenjem zuba bez anestezije.Želiš dobro a prouzrokuješ još veći belaj.

    #16536
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.putvjernika.com/Forum/27-vijesti-i-aktuelnosti/7503-pocelo-sudjenje-bratu-muradu

    http://www.putvjernika.com/Forum/27-vijesti-i-aktuelnosti/8639-u-napadu-na-pojas-gaze-11-mrtvih#8663

    http://www.putvjernika.com/Forum/17-pitanja-i-odgovori-o-islamu/8635-da-li-se-opravdava-dzehlom-neznanjem-u-pitanjima-akide

    http://www.putvjernika.com/Forum?catid=26&id=9813&view=topic&start=7

    http://www.putvjernika.com/Forum?catid=10&id=9799&view=topic

    http://www.putvjernika.com/Forum?catid=18&id=3146&view=topic&start=7

    Nikada Jaseer nije bio menhedza ovog sajta, a ko je pratio njegove komentare moze se u to uvijeriti, jos od samog pocetka ovog novog foruma kad je Zijad Ljakic blatio sljedbenike ovog sajta da su tekfirovci tu je bio Jaseer da ga brani, od samog pocetka njegovog prisustva na ovaj forum.

    A najbolji primjer njegove ljubavi prema istini i sljedbenicima istine ti je njegov komentar na pocetnoj stranici ove teme.

    Iskustvo me naucilo da nemam poverenje u svakoga. Zar je tesko da sam Semir Imamovic napravi svoj nick na ovom forumu, i glumi nekog ko je ovog menhedza po koji tekst na zalijepi o ahlaku i uvijek je tu da po koji komentar napise da nas medjusobno zavadi.

    Cijenim tvoju ljubav prema mudzahidima, al nije svako dostojan da se poredi sa muzdahidima.

    I sestro mi braca imamo iskustva sa nasim neistomisljenicima pa smo mozda malo stroziji, ti kao sestra muslimanka bi cinila veci hajr samo da postiras korisne tekstove na forum, a da ne ulazis sa bracom u rasprave.

    Allah te nagradio na razumijevanju.

    #16537
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB wrote:

    Osim ako Jaseer nije mudžahid,a molim Allaha da ga učini jednim od njih

    Allah te nagradio svakim dobrom za ovako lijepe riječi.

    TALIB wrote:

    Sada,da bi bila potpuno pravedna,reci Jaseeru da članove ovog foruma ne naziva ahmacima

    Nije tačno da sam nazvao sve članove ovog foruma ahmacima jer na ovom forumu ima puno hairli braće ali i onih “usijanih” glava . . .

    [b]Šebab wrote:

    Nikada Jaseer nije bio menhedza ovog sajta, a ko je pratio njegove komentare moze se u to uvijeriti, jos od samog pocetka ovog novog foruma kad je Zijad Ljakic blatio sljedbenike ovog sajta da su tekfirovci tu je bio Jaseer da ga brani, od samog pocetka njegovog prisustva na ovaj forum.

    Čuj menhedž sajta i sljedbenik sajta 🙂 . . . Šebab u nekim stvarima se slažem sa stavovima koji se zagovaraju na ovom sajtu a u nekim se ne slažem ja ne želim da pripadam bilo kojoj grupi, bilo kojem pokretu ili frakciji a za sebe kažem da sam musliman i to je sve. . . da i dalje cijenim šejha Zijada Ljakića ( što se ne mora nikome sviđati to uopće nije važno ). a to što on ima negativan stav o stranici PutVjernika ne mora automatski značiti da dijelim njegovo mišljenje.

    Šebab wrote:

    A najbolji primjer njegove ljubavi prema istini i sljedbenicima istine ti je njegov komentar na pocetnoj stranici ove teme.

    E ako je za tebe postupak tog mladića ok, vidis za mene nije i tu se razlikujemo.

    #16538
    Anonimno
    Neaktivan

    Talib, opet tumacis kako zelis moje rijeci, o njima ne razmisljajuci. Mudzahida sa akidetskim i menhedzskim devijacijama se niko ne bi usudio ovdje kritikovati, a kamo li optuzivati za teske potvore koje navedoh. Ako bi neko i savjetovao takvog brata, to bi cunio na najljepsi moguci nacin. U to sam ubijedjena. Pa je li problem to isto primijeniti na muslimana sa istim devijacijama. Braco vama je dobro poznato da lijepa rijeci i sabur otvora sva vrata za prihvatanje istine, a da zestina, grubost, i teske uvrede, zatvaraju i ona koja su bila otvorena.
    Vi to znate, ali u to ne vjerujete sa ubjedjenjem. A Allah mi je svjedok, da je lijepa rijec i sabur odvela mnoge na frontove koji su odbijali klanjati namaz zbog pogresne akide i menhedza. Allah je Taj Koji srca ljudi mijenja, a nase, pogotovo onih koji imaju znanje je da poruku dostave na najljepsi nacin.

    A ti Jasire, neosporno je tvoje veliko postovanje prema nosiocima znanja, daijama ma kojeg pravca i ubjedjenja. Ali ogroman musibet i zulumc inis sebi i onima pod tvojim emanetom, kada zbog tog postovanja ignorises zulum, ne kazem greske, nego zulume koji nosioci znanja cine muslimanima. Niko od tebe ne ocekuje da se u gram poklapas sa misljenjima necijim, ali ako se nazivas muslimanom, onda trebas da i razmisljas kao musliman. A musliman muslimana ne ostavlja na cjedilu (ne dopusta da ga prekolju shije kafiri, da mu sestru siluju, djecu muce i ubijaju), ne izdaje ga .. Poznat ti je hadis.
    Sta mislis sta izdata fetwa od pomenutih ucenjaka dopusta prijeteci svakom onom ko se odazove vapajima muslimana iz Sirije???! Ja ti iskreno savjetujem da Allahu dovis da ti srce omeksa i istinu prikaze istinom a laz lazim. Jer znati za patnju muslimana, a podrzati one koji brane da mu se pomogne samo zbog toga sto su ucenjaci, je teski musibet tvrdog srca Jasire.

    Mislim da je poenta mog obracanja shvacena pa se bas zbog izbjegavanja rasprave narocito sa bracom necu vise na ovu temu osvrtat.

    #16539
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseere,menhedž označava metodologiju,a kada dolazi u Šerijatu uglavnom označava metodologiju rada na polju dawe.
    Mnogi muslimani danas žele Šerijat,barem deklarativno,ali malo je onih koji Šerijat uspostavljaju na ispravnom menhedžu tj.ispravnom metodologijom kako je to radio Resul sallAlahu alejhi ve selem.
    Tako ako je brat rekao da nisi na menhedžu ovoga sajta on te nije ni izbacio ni uvrstio u neku sektu,nego jednostavno,a kako i sam kažeš,ne slažeš se u potpunosti sa svim stvarima ovoga sajta,tj. ustvari nisi na menhedžu ovoga sajta barem ne u potpunosti.
    A brat je prije svega dao odgovor sestri koja je tvrdila da jesi na menhedžu ovoga sajta.

    #16540
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=11826 wrote: Talib, opet tumacis kako zelis moje rijeci, o njima ne razmisljajuci. Mudzahida sa akidetskim i menhedzskim devijacijama se niko ne bi usudio ovdje kritikovati, a kamo li optuzivati za teske potvore koje navedoh. Ako bi neko i savjetovao takvog brata, to bi cunio na najljepsi moguci nacin. U to sam ubijedjena. Pa je li problem to isto primijeniti na muslimana sa istim devijacijama. Braco vama je dobro poznato da lijepa rijeci i sabur otvora sva vrata za prihvatanje istine, a da zestina, grubost, i teske uvrede, zatvaraju i ona koja su bila otvorena.

    Taman.
    Reci mi,kada se dogodilo da je na ovaj sajt došao mudžahid sa određenim devijacima u akidi i da se izjasnio ko je i kako vjeruje?
    Nije nikada,pa kako možeš znati šta bi se desilo?
    Sestro,vrati se na svoje postove iznad i vidi koliko si puta pomenula “šta bi bilo kad bi bilo” dotle da ti znaš šta bi bilo ka bi Salahudin došao na sajt.
    Osim toga šta je preče da vjerujemo “šta bi mi uradili” od ove tvoje dvije tvrdnje:

    Bushra wrote: dzihadu su se odazvali ljudi koje bi mi ovdje na forumu vjerovatno optuzili za sve moguce zlocine pocev od podlih namjera spijunaze do licemjerstva,

    ili….

    Bushra post=11826 wrote: Mudzahida sa akidetskim i menhedzskim devijacijama se niko ne bi usudio ovdje kritikovati, a kamo li optuzivati za teske potvore koje navedoh

    Ne moraš mi odgovoriti.

    Ko god je došao sa određenim devijacijama ovdje,ja u ovih par godina koliko pratim forum,nije se grubo kritikovao dok mu se ne bi više puta lijepo objasnilo.

    Osim toga,počela si da generalizuješ cijeli forum što apsolutno nije u redu i ako imaš prigovor protiv nekoga lično,reci njemu a nikako ne govoi šta bi mi svi uradili i šta mi svi radimo jer je očigledno da to mi svi ne radimo.

    Allah te nagradio

    #16541
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=11825 wrote: TALIB wrote:

    Osim ako Jaseer nije mudžahid,a molim Allaha da ga učini jednim od njih

    Allah te nagradio svakim dobrom za ovako lijepe riječi.

    sto bolan nenapisa AMIIIIIN. ?????

Pregledavate 13 postova - 16 do 28 (od ukupno 28)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.