Upozorenje sestrama koje imaju nalog na facebook

  • This topic has 47 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 108027 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 48)
  • Autor
    Postovi
  • #13362
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra smijesno ispada traziti neke izgovore na nacin na koji ti to radis.
    Halali ne zelim da te optuzim ni za manjkavost imana, niti za nesto drugo, samo zelim da postavim pitanje da nije face booka po tvojoj logici braca i sestre ne bi mogli da kontakitaju.

    Ako vec neko zeli da odrzava bratske odnose ili sestrinske odnose, ima mnogo boljih stvari od face booka, na primjer skype je mnogo bolji za kontakiranje, i cak je tu mogucnost i razgovora, sto je mnogo bolja mogucnost za komunikaciju od face booka, jedino na skypu nemas zid pada postiras puno islamskih tekstova i time pokazes koliko si bogobojazan, a verujem da vecina onih koji se pozivaju da idu na face book radi dawe lazu samo sebe, i misle da im je to opravdanje, verujem da ima i nekog hajra, ali ima mnogo krvolocnih vukova koji vrebaju svaku priliku da ulove zrtvu.

    Neshvatljivo mi je da sestre moraju da imaju profil na internet da bi odrzvale vezu, mozda sam puno zaostao pa mi sve to tako deluje, ne znam moram malo da se osavremenim da shvatim neke stvari.

    #13363
    Anonimno
    Neaktivan

    ”Onome ko čini dobro, bio muškarac ili žena – a vjernik je – Mi ćemo dati da proživi lijep život i doista ćemo ih nagraditi boljom nagradom nego što su zaslužili.” (En Nisa 19)

    Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, nije propuštao priliku da u srca svojih žena ulije sreću i da ih učini sretnima u svakoj dozvoljenoj prilici!
    Od Aiše, r.a., prenosi se da je rekla: “Krenula sam sa Allahovim Poslanikom, sallallahu alejhi ve sellem, na jedno od njegovih putovanja, a bila sam još uvijek mlada, neugojena, te je rekao ljudima: ’Idite naprijed’, i oni pođoše, a zatim mi reče: ‘Dođi da se natječemo’, pa smo se natjecali te sam ga pretekla. Prešutio mi je ovo sve dok se nisam udebljala i krenula s njim na jedno od njegovih putovanja te reče ljudima: ‘Idite naprijed’, a zatim mi reče: ‘Dođi da se natječemo’, te me preteknu i poče se smijati govoreći: ‘Ovo je za ono!’” (Ahmed)

    “Oporučujem vam da ženama činite dobro.” (Muslim)

    SJETIMO SE U DOVAMA NAŠE SESTRE!!!

    Podsjećamo vas braćo i sestre da se prisjetite u svojim dovama sestre Nađe Dizdarević a koja se nalazi trenutno u bolesničkoj postelji. Također se prisjetimo i svih drugih muslimana i muslimanki a koji su iskušani nekim od poznatih ili nepoznatih bolesti da im Allah Uzvišeni podari što prije ozdravljenje, da im podari ono što je najbolje za njih. AMIN!!!

    #13369
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra smijesno ispada traziti neke izgovore na nacin na koji ti to radis.
    Halali ne zelim da te optuzim ni za manjkavost imana, niti za nesto drugo, samo zelim da postavim pitanje da nije face booka po tvojoj logici braca i sestre ne bi mogli da kontakitaju.

    Zlatna jabuka, to je tvoj zakljucak koji sa mojom logikom nema nikakve dodirne tacke!

    Skype ne predstavlja nista manju fitnu i opasnost od fejsa, niti bilo koje drugo sredstvo komuniciranja sa mogucnoscu osamljivanja (chat-privatni razgovori, poruke), to je i malom djetetu jasno i ne znam samo na temelju cega se pravi razlika izmedju tih puteva komunikacije kada svi rade na jednom te istom principu. Mozda zbog toga sto je fejs najpopularniji medju njima i najvise se koristi? Nikada niste culi za prevarante na mesendzerima, msn, skype? Niste culi da iman moze pasti na nivo ispod nule na msn-u i skypu?

    SubhanAllah zbog vase “logike” samoj sebi zvucim kao da sam uposlenik fejsa! Halas vise!

    #13374
    Anonimno
    Neaktivan

    Sestro Bushra i ostale sestre koje ovo čitaju, a nalaze se na fitnabook…
    Ja sam vam dao predlog koji je bolji i kod Allaha vredniji, ako ste iskrene. pa čemu onda dalje rasprava.
    Što baš mora biti fitnabook taj gdje ćeš ti pokazat svoj taqwa Allahu, ili mjesto gdje ćeš ti da da'wetiš, zar nema bolje mjesto od toga i vrednije? Zar nema vadžiba koje zapostavljate radi te nafile koju radite? Postavite sebi ta pitanja. Zar nema vrednijih mjesta i stvari da vi trošite svoje vrijeme nego sjedeći pred ekranom i “da'wetite”?
    virtualna da'wa, la hawle we la quwete illa billah!
    iskrenost je posao kojeg je najteže realizovati!
    kada postiraš na fitnabook, a očekuješ da ti neko lajkuje na to, od tvoje da'we nema ništa, propala je, gubitak vremena, i tako slične stvari koje se dešavaju bolesnim dušama koje su željene paženje i pohvale, i tako pod plaštom da'we udovoljavaju svojim bolesnim dušama…
    A sa druge strane spomenuo sam kakav je hal braće i kako je mnogo vrednije da se ta braće ožene tako “učenim” sestrama pa da se i ummet okoristi od njihove “učenosti”. i da to ne bude virtualna da'wa više, nego stvarna!
    Ja ne znam pojedinačni hal sestara koje se nalaze tu, ali znam sigurno jedno. ili su u džehlu, ili u gafletu.
    jer one koje žele da komuniciraju sa sestrama radi druženja, to mogu izvesti na drugim mjestima poput skype ili messenger…
    tako da bih te savjetovao sestro Bushra, Allah ti dao svako dobro, da se neopravdavaš više, niti objašnjavaš ispravnost svog prisustva na fitnabook-u.
    fitnabook je najsavremenije iblisovo oružje kojim je vrbovao dunya čitav, osim razumom obdarenih!
    pa molim Allaha da nas sve uputi na pravi put, i izliječi naše slabosti!
    primite sestre moj savjet iskreno, poudajte se što prije, oživite sunnet koji je danas itekako mrtav, a ako nije počeo je da se gasi sigurno.
    A vi udate sestre, vratite se kućanskim poslovima, brigi o svojoj djeci i zadovoljavanju svojih muževa, to vam je obaveza dovoljna da nemate kada “da'wetiti” po fitnabook.
    subhanekellahumme we bi hamdike, ešhedu en la ilahe illa ente estagfiruke we etubu ilejke!

    #13394
    Anonimno
    Neaktivan

    muwehhid post=8255 wrote: Sestro Bushra i ostale sestre koje ovo čitaju, a nalaze se na fitnabook…
    Ja sam vam dao predlog koji je bolji i kod Allaha vredniji, ako ste iskrene. pa čemu onda dalje rasprava.
    Što baš mora biti fitnabook taj gdje ćeš ti pokazat svoj taqwa Allahu, ili mjesto gdje ćeš ti da da'wetiš, zar nema bolje mjesto od toga i vrednije? Zar nema vadžiba koje zapostavljate radi te nafile koju radite? Postavite sebi ta pitanja. Zar nema vrednijih mjesta i stvari da vi trošite svoje vrijeme nego sjedeći pred ekranom i “da'wetite”?
    virtualna da'wa, la hawle we la quwete illa billah!
    iskrenost je posao kojeg je najteže realizovati!
    kada postiraš na fitnabook, a očekuješ da ti neko lajkuje na to, od tvoje da'we nema ništa, propala je, gubitak vremena, i tako slične stvari koje se dešavaju bolesnim dušama koje su željene paženje i pohvale, i tako pod plaštom da'we udovoljavaju svojim bolesnim dušama…
    A sa druge strane spomenuo sam kakav je hal braće i kako je mnogo vrednije da se ta braće ožene tako “učenim” sestrama pa da se i ummet okoristi od njihove “učenosti”. i da to ne bude virtualna da'wa više, nego stvarna!
    Ja ne znam pojedinačni hal sestara koje se nalaze tu, ali znam sigurno jedno. ili su u džehlu, ili u gafletu.
    jer one koje žele da komuniciraju sa sestrama radi druženja, to mogu izvesti na drugim mjestima poput skype ili messenger…
    tako da bih te savjetovao sestro Bushra, Allah ti dao svako dobro, da se neopravdavaš više, niti objašnjavaš ispravnost svog prisustva na fitnabook-u.
    fitnabook je najsavremenije iblisovo oružje kojim je vrbovao dunya čitav, osim razumom obdarenih!
    pa molim Allaha da nas sve uputi na pravi put, i izliječi naše slabosti!
    primite sestre moj savjet iskreno, poudajte se što prije, oživite sunnet koji je danas itekako mrtav, a ako nije počeo je da se gasi sigurno.
    A vi udate sestre, vratite se kućanskim poslovima, brigi o svojoj djeci i zadovoljavanju svojih muževa, to vam je obaveza dovoljna da nemate kada “da'wetiti” po fitnabook.
    subhanekellahumme we bi hamdike, ešhedu en la ilahe illa ente estagfiruke we etubu ilejke!

    U dva posta si iznio toliko umobolnih optuzbi na muslimanke koje su na FB da se ne mogu oduprijet dojmu da stobom nesto na psihickoj osnovi nije u redu. Odvracati od fejsa sa argumentima (koje nisi iznio) u redu, ali ovo sto ti cinis i tebi slicni je potvaranje pod plastom dushebriznosti! S'obzirom da i mene trpas tamo gdje me nema sada bi ja trebala tebi se pravdati i iznositi detalje iz svog privatnog zivota, koliko vremena posvecujem postiranju po internetu a koliko svojim duznostima, da bi se ti zapitao da “slucajno” nisi pretjerao?

    I sa kakvim samo zarom pozivas sestre da se poudavaju sto prije. Rjesavaj problem neudatosti/ozenjenosti na svom terenu, tj obracaj se braci i bracu savjetuj kakvi trebaju biti da bi se sto prije ozenili i kakvi trebaju biti da bi brak ocuvali, a sestre prepusti sestrama.

    A vi udate sestre, vratite se kućanskim poslovima, brigi o svojoj djeci i zadovoljavanju svojih muževa, to vam je obaveza dovoljna da nemate kada “da'wetiti” po fitnabook.

    A sjediti satima na skaypu i messendzeru imamo, je li?

    Vidi, ja zaista nemam vremena na raspolaganju da ga gubim sa individuama poput tebe! Cisti gubitak vremena i shejtansko obmanjivanje. Za ovo vrijeme sam mogla citave studije objaviti na “fitnabuku” i jos mnogo obaveza zavrsiti koje imam i na netu i u kuci!

    #13396
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako je ruzno iskreni nasihat pretvoriti u jalovu raspravu i troshiti vrijeme u kontaktu onih koji nisu mahrem a koji postaje veoma ruzan za propratiti jel pljushte rijeci :

    stobom nesto na psihickoj osnovi nije u redu.

    i sl.
    I samo ovo je dovoljno dase insan zapita o svome ahlaku.
    Braco i sestre bolje bi nam bilo da jedni za druge srcem dovimo a ne dase optuzujemo i prishivamo ruzne epitete a sve to na radost bolesnika koji dolaze i citaju nas i jedva cekaju da iznesu bilo shto odnas a sa cim ce se shprdati.
    Esselamu alejkum uz dovu Milostivome danas ucvrsi u imanu,poveca nam iman i korisno znanje i sjedini nasha srca na istini i zashtiti nas od iblisa lanetullahi i njegovih weswesa i vojski koje neprekidno na nas jurishaju-amin.

    #13398
    Anonimno
    Neaktivan

    Hajrohajrullah post=8277 wrote: Kako je ruzno iskreni nasihat pretvoriti u jalovu raspravu i troshiti vrijeme u kontaktu onih koji nisu mahrem a koji postaje veoma ruzan za propratiti jel pljushte rijeci :

    stobom nesto na psihickoj osnovi nije u redu.

    i sl.
    I samo ovo je dovoljno dase insan zapita o svome ahlaku.

    Braco i sestre bolje bi nam bilo da jedni za druge srcem dovimo a ne dase optuzujemo i prishivamo ruzne epitete a sve to na radost bolesnika koji dolaze i citaju nas i jedva cekaju da iznesu bilo shto odnas a sa cim ce se shprdati.
    Esselamu alejkum uz dovu Milostivome danas ucvrsi u imanu,poveca nam iman i korisno znanje i sjedini nasha srca na istini i zashtiti nas od iblisa lanetullahi i njegovih weswesa i vojski koje neprekidno na nas jurishaju-amin.

    Prema nemahremu nisam duzna biti ahlakli, ali odbraniti cast hiljade sestara jesam, u skladu sa svojim mogucnostima. Da je savjet bio iskren izgledao bi drugacije i raspravu ne bi ni izazvao!

    #13399
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne treba djeci dopustati da idu na facebook, kao ni na druge internet sadrzaje.
    A sto se tice odraslih, bilo muskih ili zena, svako je dovoljno pametan da zna kako se ponasati i za koje svrhe koristiti tu mogucnost koju danas tehnologija covjeku pruza.
    I sta ima lose ako su zene aktivne preko facebooka, i interneta opcenito?
    Pa upoznao sam puno zena koje su za islam uradile i spremne su uraditi puno vise od mnogih muskaraca.

    #13411
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra ne bi ti bilo na odmet da se malo vise Allaha bojis, i da malo vise drzis jezik za zubima.

    I trebas da zatrazis javno halal od muwehhida kao sto si ga javno napala.

    Nemoj da mislis da drugi ne mogu na tvoj nacin da se raspravljaju, nemoj da tudju toleranciju zloupotrbljavas upucujuci uvrede.

    #13414
    Anonimno
    Neaktivan

    Halala trazim od svakog kome na zulj stadoh! A pred Allahom cemo vidjeti ko je bio bogobojazan a ko izfrustriran

    #13423
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra kažeš: “Prema nemahremu nisam duzna biti ahlakli, ali odbraniti cast hiljade sestara jesam, u skladu sa svojim mogucnostima. Da je savjet bio iskren izgledao bi drugacije i raspravu ne bi ni izazvao!”
    Nisi u pravu sestro po vjeri, zar nisi čula da je Uzvišeni Allah rekao: “muhammed je Allahov poslanik, a njegovi sljedbenici su strogi prema nevjernicima, a samilosni među sobom…” (El Feth, 29) Prema tome, dužnost ti je biti ahlakli prema svakom muslimanu. a Resul, sallallahu alejhi we sellem, je bio ahlakli čak i prema kafirima.
    Ne mogu te nasihatiti nasamo pa ću ovako javno, pa mi halali ako te zaboli!
    Zar nisi primijetila da si “svakoj šerpi poklopac”, i da se mnogo raspravljaš?
    halali mi još jednom, a ja sam i sam pun mahana i slabosti, tako da molim Allaha da nam svima poveća uputu!
    Čast ćeš odbraniti sestrama tako što ćeš njih savjetovati da ostave fitnabook i prihvate se korisnijeg posla.
    nije za njih ni skype ni messenger, ali eto… ako imaju potrebu, neka to obave preko njih, a ne preko iblisovog, l'anetullahi ‘alejhi, nuklearnog oružja!
    wes selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh

    #13424
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum.

    Sestro Bušra molim Allaha da te obilato nagradi, da ti poveća znanje, i molim Allaha da popravi naša kompletna stanja.

    Prvo da se obrati Muwehidu: Ne mogu da shvatim kako se osoba koja kroz 10 postova se vidi da je neahlakli, obrati sestri i kaže joj takve riječi. Zbog čega sestrama nije mjesto na skype-u, msn-u itd? Sreća pa nisu svi takvog skučenog razmišljanja. baš zbog takvih poput tebe ne da nam nije mjesto na skype-u ili msn-u nego treba da se ukine internet koliko god je moguće!

    Većina vas govori kako je facebook ‘fitnabook’, a u isto vrijeme svi visite na facebooku, kontradiktorni ste sami sebi! Kome god smeta ima opcija za odjavljavanje sa svih društvenih mreža i halas. Kad insan nema stida nije bitan ni facebook, ni msn, ni skype, ako je nemoralan u brdima da je bez ičega opet će se snaći.

    Sve što si do sada govorio o svakoj društvenoj mreži može da se zaokruži na jedno veliko NIŠTA.

    A, Zlatna Jabuka ako ti nije teško pročitaj par puta temu i vidi ko je koga napao, i ko je koga branio i na kraju ko kome treba da traži halala.

    Pa kaže brat Muwehid “nije za njih ni skype ni messenger, ali eto… ako imaju potrebu, neka to obave preko njih, a ne preko iblisovog, l'anetullahi ‘alejhi, nuklearnog oružja!”

    Daj molim te, za tebe jeste je l’? Što? Izmjerio si da si ti bogobojazniji od hiljade i hiljade sestara, ti možeš kontrolisati svoj nefs, a sestre su zalutale koje šire fitnu a ne da'vu na facebooku.

    Molim Allaha da nam podari iskrenost u nijjetima, dijelima i govoru. Amin!

    Ve selamu alejkum.

    #13425
    Anonimno
    Neaktivan

    sestro “verdetul Jihad”, šta je sada? trebam se sa tobom raspravljati?
    daješ sebi za pravo da pričaš ono za što nemaš uvid potpun…
    i može se primijetiti tvoj strastveni nastup ovdje.
    boli te istina. pitam se samo zašto. da nisi možda i ti korisnik fitnabook line?
    ja sam možda najgori ovdje od sviju na ovom forumu, ali bar javno ne branim zabludu.
    jer onaj ko brani zabludu indirektno poziva u nju.
    a pozivaču u zabludu se stavljaju na teret svi grijesi onih koji su se poveli za njim u toj zabludi…
    i pridružio bih se tvojoj dovi, molim Allaha da nam podari iskrenost u nijjetima, djelu i govoru! Amin!

    #13426
    Anonimno
    Neaktivan

    Zamolio bih administraciju da zabrani sestrama da ulaze u raspravu sa bracom.

    Na sta ce forum liciti ako pocnu svadje izmedju muskih i zenskih clanova. Sigurno ce samo sera biti a nikako hajra.

    U zabranjene stvari spada da onaj koji nije mahrem zeni, otkriva tajne zene koju nema namjeru da prosi.
    A nisu sestre postedjene ako udju u raspravu sa bracom da ne iznesu neke stvari o sebi.
    I ovo moze imati kasnije poaljedice, ako muz ne zna sta mu radi zena na internetu pa sazna, moze ga to naljutiti i da to bude sebeb svadje u braku, ili ako neka sestra nije udata, pa se uda i njen muz sazna da mu je zena vodila rasprave sa muskarcima moze ga to jako naljutiti, i posljedica svega toga da bude svadje u braku koje se mogu zavrsiti rusenjem braka.

    Zato sestre pamet u glavu!

    #13430
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=8307 wrote: Zamolio bih administraciju da zabrani sestrama da ulaze u raspravu sa bracom.

    Na sta ce forum liciti ako pocnu svadje izmedju muskih i zenskih clanova. Sigurno ce samo sera biti a nikako hajra.

    U zabranjene stvari spada da onaj koji nije mahrem zeni, otkriva tajne zene koju nema namjeru da prosi.
    A nisu sestre postedjene ako udju u raspravu sa bracom da ne iznesu neke stvari o sebi.
    I ovo moze imati kasnije poaljedice, ako muz ne zna sta mu radi zena na internetu pa sazna, moze ga to naljutiti i da to bude sebeb svadje u braku, ili ako neka sestra nije udata, pa se uda i njen muz sazna da mu je zena vodila rasprave sa muskarcima moze ga to jako naljutiti, i posljedica svega toga da bude svadje u braku koje se mogu zavrsiti rusenjem braka.

    Zato sestre pamet u glavu!

    :barek:
    Sebaab i Muwaahid da vas Allah nagradi oba dvojicu,imam jedan prijedlog i do Administracije jer vidim da nekoliko puta bilo je nesporazum izmedzu zenska strana i muska strana,a mislim da u ovaj Portal ima i Zenski Forum,zar ne bi bilo bolje da se zene prebacu na taj forum,ja se potpuno slazem sa Sebaabom,ovo je samo moje mislenje,mozda gresim Halalite, ali stvarno je bolno da se ovde Slome Srca izmedzu Brace i Sestre jer ovaj forum ne smije da lici na druge forume.Ne bi volio da oni koji su Bolesni Srca da vidu ovaj “Dzidaal”izmedzu nas, ovo pisem sa velikim Respektom prema zenskoj strani,Allah nek im poveca znanje i nagradi sa Dzenneto Firdews. Amiin.

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 48)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.