Upozorenje sestrama koje imaju nalog na facebook

  • This topic has 47 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 108484 times
Pregledavate 3 posta - 46 do 48 (od ukupno 48)
  • Autor
    Postovi
  • #13431
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovo je zaista strasno, otvoreno prepucavanje sestara i brace i to rijecnikom koji nikako ne prilici muslimanima! Mislim da nakon ovoga administracija mora reagovati!

    Ono sto me jako zacudilo jeste komentar sestre sa nikom Bushra, kada je brata muwehhida optuzila da sa njim na psihickoj osnovi nesto nije u redu.
    Ja licno u njegovim postovima nisam osjetio neiskrenost niti psihicki poremecaj. Ako neko od nas nije jezicki podkovan, ne znaci odmah da ima psihicki poremecaj, brat je samo iznio svoje misljenje za koje ne zasluzuje da se optuzi takom krupnom optuzbom! Procitao sam dosta Bushrinih komentara ali me ovaj pravo zacudio!

    @Verdetul Jihad. Neznam jesi li procitala svoj komentar prije nego si ga poslala!

    Verdetul Jihad post=8305 wrote: Ne mogu da shvatim kako se osoba koja kroz 10 postova se vidi da je neahlakli, obrati sestri i kaže joj takve riječi. Zbog čega sestrama nije mjesto na skype-u, msn-u itd? Sreća pa nisu svi takvog skučenog razmišljanja.

    Zaista ja neznam u kojem je postu brat muwehhid bio “neahlakli”? Spomeni nam jedan od tih 10 koje navodis! Isto tako nam pojasni zbog cega je brat “skucenog razmisljanja”? Svaki muz ima potpuno pravo da zabrani ili dozvoli svojoj zeni pristup internetu. Ako je misljenja da bez njegova prisustva njegova zena nasmije koristiti internet, njegovo misljenje je potpuno ispravno i sasvim legitimno!

    Većina vas govori kako je facebook ‘fitnabook’, a u isto vrijeme svi visite na facebooku, kontradiktorni ste sami sebi!

    Iz ove tvoje recenice se vidi da je ovaj tvoj post plod frustracije i pun emocija! Nisi uspijela da sastavis dvije recenice, a da pritom ne izneses krupnu potvoru i progovoris o stvarima koje su tebi gajb (nepoznate)!

    Nadam se da si svjesna da si ovim optuzila svakog na ovom forumu da “visi na Facebook-u”!

    Daj molim te, za tebe jeste je l’? Što? Izmjerio si da si ti bogobojazniji od hiljade i hiljade sestara, ti možeš kontrolisati svoj nefs, a sestre su zalutale koje šire fitnu a ne da'vu na facebooku.

    Neznam da je negdje napisao da je on bogobojazniji od ostalih. Prema tome jos jedna potvora, za koju trebas traziti halal, s tim sto se ova potvora tice brata sa nikom muwehhid! Takodjer se iz ove recenice moze zakljuciti da je citav tvoj post proizvod tvojih emocija, post kojeg bi se svaki iskreni musliman/ka postidio!

    #13433
    Anonimno
    Neaktivan

    Facebook ili (Fitnabook kako ga neko naziva), Skype, Messenger, forumi i druge mreze i sredstva internet komunikacije su samo obicni alati. Upotreba tih alata moze biti u halal svrhe ili u haram svrhe. Lijepo objasnjenje o Facebook-u dao nam je sejh Jusuf Estes.

    http://www.youtube.com/watch?v=Q8xLhlqVrtY

    Kako rasprava na ovu temu ne bi izazvala daljnju prepirku i netrpeljivost izmedju brace i sestara, smatram da tema treba da ide pod kljuc.

    Molim Uzvisenog Allaha da nam se svima smiluje i oprosti nam grijehe i ukaze nam na ispravne puteve pomaganja Njegove vjere. Amin!

    #13435
    Anonimno
    Neaktivan

    Musliman nikako ne bi smio da u raspravi učestvuje na način da ponižava drugog muslimana, a ako smatra da njegov sagovornik nije u pravu, onda ga on savjetuje, a ne “dokazuje” njegovu “zabludu”. Stiče se utisak da je nekima izuzetno bitno da dokažu da je druga strana u zabludi, a ne da tu “drugu stranu” nasihate, na lijep način joj ukazujući na ono što je ispravnije.

    Evo fetve od šejha Munedždžida o propisu Facebooka, u kojoj je šejh sabrao sve koristi i štete od Facebooka, te na osnovu toga donio fetvu. Ja nisam naišao na kompletniju fetvu o Facebooku, a ako neko jeste, neka je postavi ovdje da se svi okoristimo od toga.

    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/serijatski-stav-o-pridruzivanju-i-ucestvovanju-na-facebooku.html

Pregledavate 3 posta - 46 do 48 (od ukupno 48)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.