Uspostava islamske drzave!!!

  • This topic has 111 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 21057 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 112)
  • Autor
    Postovi
  • #9043
    Anonimno
    Neaktivan

    Neki opet negiraju obaveznost ucesca u dzihadu cinjenicom ne postojanja islamskog lidera koji bi proglasio i poveo dzihad. Ima i takvih koji obaveznost dzihada dovode u vezu sa emirom, ili halifom. Protagonisti ovakvih stavova su oni koji su izgubili liderstvo i time obustavili dzihad. A Poslanik islama, Muhammed s.a.v.s. je u svojim hadisima podsticao na formiranje i uspostavljanje liderstva, koje ce muslimani postovati i pokoravati im se. Ebu Davud prenosi hadis u poglavlju Dzihad: “Ako vas trojica izadu na put neka jednog proglase emirom vodom.” Vidimo dakle, Poslanikov podsticaj na formiranje vodstva, cak i u maloj grupi od tri lica. A kako je tek stvar sa vecom zajednicom?!

    U drugom hadisu Muhammed s.a.v.s. je rekao: “Ko u jednoj zajednici postavi nekoga vodom, a postoji neko drugi s kojim je Allah vise zadovoljan, taj je prevario Allaha, Poslanika i Islamsku zajednicu.” /Prenosi Hakim i SujutiHadissahih/

    Treba birati onoga koji moze vise doprinijeti za islam. Muhammed s.a.v.s. je rekao Ebu Zerru r.a. “Ti si slab a to je povjerenje. “Ovo je bio odgovor Muhammeda s.a.v.s. da ga postavi namjesnikom u jednoj pokrajini. Ta stvar se treba povjeriti onome ko je jaci, pouzdaniji i povjerljiviji. Nije dovoljno kao izgovor da stvar prebacujemo na to sto ne postoji liderstvo. Ako i ne bude vode, ummet je duzan da ga izabere. Makar i ne postojala licnost sa kompletnim osobinama, duznost je da se izabere onaj koji ima najvise pozitivnih svojstava. Ali da se tolerise jedan indiferentan stav spram dzihada Allahove obaveze, zbog toga sto nema savrsenog lidera, to nije dozvoljeno. Cesto cemo naci da je neko ucenjak ali ne poznaje vojnu i politicku oblast, ili obratno. Poslije jedne studiozne analize treba da se izabere najpogodnija licnost. Neophodno je da se izabere islamski voda, konstituise tijelo sure i vrijeme je da se ulozi krajnji napor za razvijanje dzihada, kako bi se islam ponovo vratio na scenu i da vlada ovim ummetom. Neophodno je da se uspostavi islamska drzava, abdiciraju taguti diktatori sa vlasti i da im se da do znanja da su i oni samo ljudi, koji bi trebali da se pokore Allahovim zakonima.

    Abdu Selam Ferdz

    #9173
    Anonimno
    Neaktivan

    U cilju uspostave halifata Al Kaida je objavila globalni džihad sa sljedećim ciljevima:
    1. upostava halifata koji će biti organizovan po šerijatu
    2. osloboditi muslimanske zemlje od utjecaja zapadnih/nevjerničkih zemalja
    3. promijeniti vodstvo unutar muslimanskih država.

    Do sada je vidljivo da se u realizaciji ovih ciljeva najviše koriste nasilne motode.
    Koncept el-wela wel-bera se koristi za opravdavanje ovih metoda, na način da se lideri nazivaju kafirima, kao i ljudi koji rade za te režime.
    Muslimani koji žive u nevjerničkim zemljama također se obilježavaju kao kafiri. I time mnoge stvari bivaju dopuštene…

    Međutim, da bi se vodio džihad moraju biti ispunjeni neki uslovi, od kojih ću nabrojiti samo neke:
    a) Prva stvar kod uspostave halifata jeste da muslimani budu sposobni da se ujedine. (Postoji li danas da sposobnost?)
    b) Potrebno je imati vođu koji je izabran voljom većine muslimana. (Imamo li mi, ili ima li Al Kaida danas takvog vođu?)
    c) Potrebno je imati zastavu pod kojom se vodi džihad. (Koja je to zastava danas? Ni sama Al Kaida danas nije ujedinjena već je podijeljena u više grupa koje manje-više djeluju samostalno)
    d) Potrebno je da učenjaci daju određeno mišljenje o tome. (Činjenica je da danas ne postoje učenjaci, ili barem ne postoji konsenzus, koji podržavaju pravac Al Kaide. Zbog toga se i događa veliki broj ubijanja nevinih ljudi, a što je suprotno islamu.)…

    Prema tome, uspostava Islamske države je više u domenu naših želja nego stvarne situacije, nažalost. Znam da će mi sada mnogi odgovoriti da sam ovakav ili onakav, ali ja o tome mislim ovako i iznosim javno svoje mišljenje.
    A svi vi koji ste se tako raspisali o uspostavi Islamske države, zapitajte se prije nego što me počnete kritikovati, koliko ste vi lično dali ili ste spremni dati da se uspostavi takva država.

    #9182
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni,i ja cu iznijeti sada moje licno misljenje o tvom stavu,ti si NIKAKAV,kada se tice tvog stava na ovu temu.Po tvome misljenju,mi smo propali za sva vremena,a sto se tice tvoje opaske da se uspostava hilafeta danas pokusava silom(po tebi je to zabranjeno),pa nama nedozvoljavaju ovi danasnji neprijatelji islama ama bas nikoji od nacina da se organizujemo.A ti isti nas proganjaju samo zato sto kazemo da smo muslimani,po otrcanom receptu nas nazivaju teroristima,pa zar da ostanemo pod njihovom cizmom do kraja zivota.Ja molim Allaha da pomogne sve one koji teze uspostavi islamske drzave,a neko doprinosi manje a neko vise,pa Allahova pomoc ce da stigne kada se mi promijenimo nabolje,molim Allaha da svi mi sto prije shvatimo da nam je opstanak jedino ako se uspostavi hilafet.Amin!!!

    #9183
    Anonimno
    Gost

    Ayni post=3631 wrote:
    Do sada je vidljivo da se u realizaciji ovih ciljeva najviše koriste nasilne motode.

    Cccc… Poslanik sallallahu alejhi we sellem je bio nasilan, dakle? Učestvovao je u oko 28 bitaka i pohoda!

    Koncept el-wela wel-bera se koristi za opravdavanje ovih metoda, na način da se lideri nazivaju kafirima, kao i ljudi koji rade za te režime.

    Jel to hoćeš da kažeš da Bešar el Asad i Mubarak nisu kafiri? Niti Šabiha, Bešarova tajna organizacija.

    Muslimani koji žive u nevjerničkim zemljama također se obilježavaju kao kafiri. I time mnoge stvari bivaju dopuštene…

    Ovdje si slagao i nisi kriv, jer po ovom pitanju lažu veeeelike daije, a kamoli ti. Pošto si spomenuo Al-Kaidu, iščitavao sam mnogo materijala na forumima gdje Al-Kaida postavlja svoje materijale i ono što sam našao tamo je suprotno onome što ti tvrdiš. A ako si ti našao da AK smatra muslimane u nevjerničkim zemljama kafirima, daj mi, molim te, proslijedi link do takvog teksta i zatvori mi usta!

    Međutim, da bi se vodio džihad moraju biti ispunjeni neki uslovi, od kojih ću nabrojiti samo neke:

    Da čujemo i to…

    a) Prva stvar kod uspostave halifata jeste da muslimani budu sposobni da se ujedine. (Postoji li danas da sposobnost?)

    Ovaj uslov kao da je lično Obama postavio, ili saudijski tagut Abdullah! Poznato je da je Poslanik sallallahu alejhi we sellem učio dovu da ummet bude jedinstvan i nije mu ukabuljena. Prema tome, postavljati jedinstvo ummeta kao uslov džihada znači negirati džihad, jer do tog uslova nikada neće ni doći. S druge strane i ako bi se hadisu prigovorilo, jedinstvo opet ne bi mogli postići, jer haridžije nazivaju muslimane kafirima i sa njima neće da se ujedine, sufije više interesuje žubor reke pored tekije nego džihad protiv nevjernika, ihvanije imaju svoju viziju parlamentarnog džihada, dok murdžije i medhalijevci zabranjuju džihad bez dozvole vladara koje oni smatraju muslimanima a nisu. Prema tome, ovaj uslov ti je batil.

    b) Potrebno je imati vođu koji je izabran voljom većine muslimana. (Imamo li mi, ili ima li Al Kaida danas takvog vođu?)

    Uvjet za vođenje džihada “da bude pod vodstvom imama (vladara) i njegovom zastavom” je batil, neispravan. Obično se danas za njega vežu murdžije, pogotovo saudijske. Tako je za njih bilo džihada u Afganistanu od 1979-1989 protiv Rusa (kada je odgovaralo Amerikancima), da bi potom, džihad u Afganistanu protiv Amera postao strogi haram, jer, naravno ne odgovara Amerikancima. Pa je taj saudijski džihad u stvari džihad u ime Amerike.
    Žalosno je vidjeti danas muslimane kako zastupaju ovaj stav uleme porodice Saud. Slijedi fetva:

    MOŽE LI BITI DŽIHADA BEZ HALIFE (IMAMA)?
    Šejh Nasir bin Hamed el-Fahd

    Završavam sa pobijanjem ove šubhe nekim vrlo korisnim riječima šejha ‘AbdurRahmana bin Hasana, unuka imama Muhammed bin ‘AbdulVehhaba en-Nedždija, Allah mu se smilovao, koje se navode u djelu ”Ed-Durer”, a koje je rekao u odgovoru na neke prigovore Ibn Nabhana:

    ”Treba se reći: U kojoj knjizi i u kojem ajetu postoji dokaz da džihad nije obavezan izuzev sa imamom koji se slijedi?! Ovo je od novotarija u vjeri i zastranjivanje sa puta mu'mina. Dokazi koji negiraju ovo mišljenje su također dobro poznati i spominjani. Od njih je opšte naređenje za vođenje džihada i podsticanje na njega i prijetnja kaznom za njegovo napuštanje.
    Uzvišeni Allah je rekao:

    وَلَوْلا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَفَسَدَتِ الْأَرْضُ وَلَكِنَّ اللَّهَ ذُو فَضْلٍ عَلَى الْعَالَمِينَ

    ”A da Allah ne suzbija ljude jedne drugima, na Zemlji bi, doista, nered nastao – ali, Allah je dobar prema svim svjetovima.” (El-Bekare, 251)

    I rekao je u suri el-Hadždž:

    وَلَوْلا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيراً

    ”A da Allah ne suzbija neke ljude drugima, do temelja bi bili porušeni manastiri, i crkve, i hramovi, a i džamije u kojima se mnogo spominje Allahovo ime.” (El-Hadždž, 40)

    Svako ko utemeljuje džihad na Allahovom putu se pokorio Allahu i ispunio ono što je Allah naredio. A istina je da imam neće postati imam, izuzev kroz džihad, a ne – da nema džihada bez imama. Istina je potpuno suprotna onome što si rekao, o čovječe…”

    Sve dok on (‘AbdurRahman bin Hasan) nije rekao:
    ”Tačke pobijanja i dokazi batila (neispravnosti) onoga što si naveo su mnogobrojni u Knjizi i sunnetu, u biografijama, predajama i izjavama ljudi od ‘ilma (znanja) sa argumentima i predajama – one skoro da nisu nepoznate ni maloumnom čovjeku, jer bi čak i on znao priču o Ebu Basiru, kada je on došao kao muhadžir, pa su Kurejšije tražile od Allahovog Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, da ga vrati njima, prema uslovima sporazuma koji je bio između njega i njih, potpisanog na Hudejbijji, pa se on (Ebu Basir) odvojio od njih, ubio dva mušrika koja su došla da ga traže. Otišao je ka morskoj obali. Nakon toga je napadao karavane Kurejšija kada bi one dolazile iz Šama. On bi otimao njihov imetak i ubijao ih, tako da je nezavisno vodio džihad protiv njih, bez Allahovog Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, jer su Kurejšije bile u primirju sa njim.

    Pa, da li mu je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, rekao:
    ”Ti si pogriješio prilikom ubijanja Kurejšija, jer ste svi vi bili bez imama”?

    Allah je vrlo visoko iznad svih nesavršenstava i nedostataka!
    Kako samo neznanje šteti onima koji ga posjeduju!
    Tražimo utočište kod Allaha od suprotstavljanja istini neznanjem i batilom (neispravnošću).”(”Ed-Durer es-Senijje”, 8. tom, 199. i 200. str.)

    c) Potrebno je imati zastavu pod kojom se vodi džihad. (Koja je to zastava danas? )

    Ima zastava a i onih koji će je nositi:

    Ni sama Al Kaida danas nije ujedinjena već je podijeljena u više grupa koje manje-više djeluju samostalno


    Još jedna laž. Zvučiš kao editor CNN-a : )

    d) Potrebno je da učenjaci daju određeno mišljenje o tome.

    Učenjaci su dali mišljenje.

    Činjenica je da danas ne postoje učenjaci, ili barem ne postoji konsenzus, koji podržavaju pravac Al Kaide.

    Uslovljavati džihad konsenzusom ovoga ili onoga je u najmanje ruku smješni i otkriva veliku jamu neznanja u koju je upao vlasnik ovakvog mišljenja.

    Zbog toga se i događa veliki broj ubijanja nevinih ljudi, a što je suprotno islamu…

    Oh, da, kako reče John Brennan, osvjedočeni Allahov neprijatelj i bivši savjetnik Obame

    http://www.youtube.com/watch?v=-f2EceTNFD4;feature=share

    Prema tome, uspostava Islamske države je više u domenu naših želja nego stvarne situacije, nažalost.

    Do želje se počinje, a oni koji nemaju želju samo filozofiraju.

    A svi vi koji ste se tako raspisali o uspostavi Islamske države, zapitajte se prije nego što me počnete kritikovati, koliko ste vi lično dali ili ste spremni dati da se uspostavi takva država.

    Zašto li se osjećam kao da sam pred inspektora za borbu “protiv terorizma”?

    Nadam se da članovi foruma neće nasjesti na pitanja provokatora i/ili špijuna

    #9232
    Anonimno
    Neaktivan

    citam tamo naprijed u vezi glasanja a jel se i vodja vjernika bira na neki nacin glasanjem pa vidim i egipt i lsmisticka stranka ili kako vec
    ako me razumjete znaci da je na neki nacin glasanje neizostavno samim tim kad re recimo bira emir , ljudi se moraju dogovorit ko je za a koje protiv.

    #9235
    Anonimno
    Neaktivan

    Akhi dragi, Allah te pomogao. Odgovori sebi, ne nama,: Je li sito kad grupa muslimana “glasa” birajući emira grupe ili vladara i sl., i kada grupa kafira, demokrata, murteda nudi, a narod (kao) bira ko će od njih da uzme Allahovo pravo ohalaljivanja i oharamljivanja, vladavinom među muslimanima i dr.” Biće ti jasno.
    PS bio je jedan video na kome se vidi kako neki zastupnik islamske stranke govori u njemu. Međutim to ne ide tako u demokratskim parlamentima, pa je eto Ustavni sud Egipta raspustio parlament.

    #9239
    Anonimno
    Neaktivan

    Član foruma sa nickom Remha je isključen sa foruma jer se radi o istoj osobi koja je ranije propagirala devijantne stavove sekte haridžija i koja je zbog toga ranije isključena.

    citam tamo naprijed u vezi glasanja a jel se i vodja vjernika bira na neki nacin glasanjem pa vidim i egipt i lsmisticka stranka ili kako vec
    ako me razumjete znaci da je na neki nacin glasanje neizostavno samim tim kad re recimo bira emir , ljudi se moraju dogovorit ko je za a koje protiv.

    Vladara muslimana ne bira narod, već njega postavlja postojeći vladar ili ga bira Šura – savjet prvaka naroda. Ne može djedo u planini koji ponekad pogleda TV i potpisuje se palcem da bira ko će upravljati zemljom, već to čine oni koji su učeni (prije svega u vjeri) i koji poznaju budućeg emira. Ovim ne želim omalovažiti djeda, već samo reći da on nije u stanju razlučiti ko je dobar emir a ko nije, jer niti poznaje dovoljno dobro islam, niti poznaje dešavanja, niti je u stanju da spozna pravu situaciju.

    Demokratija je najbolje sredstvo imperijalistima kako bi proširili svoju imperiju. Daš puku pravo glasa, a potom kupiš njegov glas, i eto – tvoj favorit (sluga) je ubrzo na vlasti!

    #9340
    Anonimno
    Neaktivan

    Muslimani se trebaju ugledati na Poslanika, s.a.w.s. i na to kako je on vodio dzihad.
    Vodio je borbe protiv neprijatelja licno predvodeci svoju vojsku, a u situacijama kada je morao biti odsutan licno je odredjivao vojskovodju.
    Na taj je nacin podizao moral svojih vojnika i ulijevao im samopouzdanje da su na pravom putu.

    Medjutim, danas se tome ne pridaje toliko paznje. I nije mi jasno je li danas obaveza emira/vodje da bude na celu svoje vojske u bitkama protiv nevjernika?

    #9343
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije obaveza. Omer radijAllahu anhu je u vrijeme svog hilafeta boravio u Medini, odakle je rukovodio osvajanjima.

    #9380
    Anonimno
    Neaktivan

    Neki predlazu da se muslimani trebaju truditi da ovladaju pozicijama i vaznijim polozajima u drustvu. Muslimanski ljekari trebaju ovladati
    medicinskim centrima, Inzinjeri takoder pozicijama svojih struka. I kada se zauzme vecina pozicija, kojima ce rukovoditi muslimani, tako ce se doci jednom do islamske vlasti. Iako je ovo pozitivna stvar da se u jednom drustvu pojacava infrastruktura muslimanskim intelektualcima, medutim, nase je misljenje da se ovim putem ne moze doci do uspostave islamske vlasti jer na najvaznije funkcije kao sto su razna ministarstva, mogu doci samo oni koji su lojalni postojecem rezimu.

    Ima i onih koji kazu da je put uspostavljanja islamske vlasti jedino moguc radom misionara. Stalnim pozivanjem ljudi u islam. Medutim, nase je misljenje da se tim putem nikada ne moze doci do uspostavljanja islamske drzave. Zasto? Mi ne zelimo umanjiti vrijednost i vaznost uloge da'we (misionarstva;pozivanja u vjeru) ali time se vlast ne dobija. Vlast se dobija iskljucivo i samo borbom i ratom. Nikada nijedna vladajuca klasa nije se dobrovoljno odrekla svojih pozicija. Do vlasti se samo krvlju dolazi. Oni koji ce uspostaviti ponovo Allahov poredak na zemlji, to su manje skupine vjernika. To su oni koji istrajavaju na Allahovom putu i putu Njegova Poslanika Muhammeda s.a.v.s. U svakom vremenu oni su manjina. Oni su nosioci tih promjena. Oni ce pokrenuti islamske mase. Dokaz tome je ajet: “A malo je zahvalnih Mojih robova.”
    “Ako budes slijedio vecinu na zemlji zavest ce te sa pravog puta.”
    “Vecina ljudi nece biti vjernici makar ti to (Muhammede) zelio.”
    Islam ne daje veliku vaznost pojmu mnostva koliko naglasava vaznost kvaliteta.

    “Koliko je malih skupina pobjedilo velike skupine, sa Allahovom dozvolom?! Allahov Poslanik s.a.v.s.je rekao:”Ubrzo ce doci vrijeme kada ce se na vas
    okomiti narodi, kao sto se okomi izgladnjeli copor na zrtvu.” Neko je rekao:”Da li ce zbog toga sto ce nas biti malo”? “Ne”, rece Poslanik, nego naprotiv, vas ce biti puno, ali cete biti bezvrijedni kao mulj, koji bujica nosi. Allahu dz.s. ce iz srca vasih neprijatelja odstraniti strahopostovanje prema vama, a u vasa ce srca ubaciti “vehn”. Sta je to “vehn” o Allahov Poslanice, upitase? Ljubav prema dunjaluku a strah od smrtiodgovori Allahov Poslanik.”

    Postavimo ovdje pitanje:”Kako da uspjesno djeluje islamsko misionarstvo a svi mediji i propagandna sredstva su u rukama nevjernika”?
    Upravo oni koji se bore protiv uspostavljanja Allahovog poredka na Zemlji. Ono sto bi bilo svakako korisno, za nas muslimane, zauzimanje medija i njihovo stavljanje pod kontrolu muslimana i usmjeriti ih da budu u sluzbi islama. To bi puno pomoglo i olaksalo stizanju do cilja. A poznato je da kada dode Allahova
    pomoc i ucvrscenje Allahova poredka na Zemlji, da to rezultira masivnim odzivom ljudi u islam.
    O tome nas Allah dz.s.upoznaje u Suri Nasr: “Kada dode Allahova pomoc i pobjeda i vidis ljude kako u skupinama ulaze u Allahovu vjeru. Ti velicaj Gospodara svoga hvaleci Ga i moli Ga da ti oprosti, On je uvjek pokajanja primao. (An Nasr, 13.)

    Allah dz.s. ukazujuci na ovu cinjenicu kao da je htio da odgovori onima koji zastupaju misljenje da je neophodno da svi ljudi budu muslimani da bi se nad
    njima mogli primjeniti propisi islama i kao takvi ce se tek odazvati na poziv islama. U tom slucaju primjena islama bi bila uspjesna. Onaj ko protezira ovakvo misljenje o islamu, kao da optuzuje islam da je manjkav i nepotpun u rjesavanju problema. Takvi ne osjecaju da je islam podoban za primjenu u svakom vremenu i na svakom mjestu, i da je sposoban da najuspjesnije usmjeri i muslimana i nemuslimana, i gresnika i dobrog i ucenog i neznalicu. Ta nije islam samo za muslimane, on je za sve. Ako mogu ljudi da zive pod upravom ateistickog rezima, zasto ti isti ljudi ne bi mogli zivjeti pod pravednom vladavinom islama?!
    Ako neko razumije iz ovog mog stava poziv na obustavu da'weta (pozivanja u islam) dok se ne uspostavi islamska drzava onda me taj nije razumio. Osnova je da se islam prihvati kao cjelina i da se djeluje na svim poljima. Baviti se i razvijati svaku aktivnost koja ce dovesti do lakseg i efikasnijeg postizanja najveceg cilja, uspostave islamske drzave. Ovo je moj govor onima koji misle drukcije, posebno onima koji pozivaju na stopiranje izaledivanje dzihada i insistiraju samo i samo na razvijanju jakog misionarskog rada koji bi bio sam za sebe cilj. Ne, ja misionarskom radu pristupam samo kao sredstvu koje ce nas dovesti do cilja. (Abdu Selam Ferdz)

    #10355
    Anonimno
    Neaktivan

    Ima i onih koji kazu da je put uspostavljanja islamske vlasti jedino moguc radom misionara. Stalnim pozivanjem ljudi u islam. Medutim, nase je misljenje da se tim putem nikada ne moze doci do uspostavljanja islamske drzave. Zasto? Mi ne zelimo umanjiti vrijednost i vaznost uloge da'we (misionarstva;pozivanja u vjeru) ali time se vlast ne dobija. Vlast se dobija iskljucivo i samo borbom i ratom.

    Jasno je da je put uspostave islamske države dawom dugotrajan i mukotrpan posao i da bi se sve to brže i jednostavnije uradilo ratnom opcijom.
    Ali nisu to više borbe na ravnom polju jedne vojske protiv druge, pa koja pobijedi njoj pripada sve.
    U zadnje dvije godine pali su režimi koji su naizgled bili premoćni za bilo kakvu pomisao da ih se dirne. Ali narod je ustao protiv njih i u vrlo kratkom roku doveo do njihovog pada u Tunisu, Egiptu, Jemenu, Libiji. U ovim slučajevima narod je pokazao da u njemu leži snaga za ovako velike promjene i da je samo narod u stanju takvo nešto pokrenuti i napraviti. Nešto se ne sjećam da su se mudžahidi iz Al Kaide i drugih grupa miješali u ove revolucije u nabrojanim zemljama i da su svojim puškama doprinijeli rušenju tagutskih režima. Sada se ko nešto spominju u Siriji, ali nepouzdani izvori.
    Znači da se narod mora mobilisati za ovakve ideje i onda je uspjeh zagarantovan. Postoji li danas vođa u muslimana koji može izvršiti takvu mobilizaciju naroda u samo jednoj zemlji, ne globalno? Moje je mišljenje da, nažalost, ne postoji!

    #10357
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayni post=4957 wrote:

    Ima i onih koji kazu da je put uspostavljanja islamske vlasti jedino moguc radom misionara. Stalnim pozivanjem ljudi u islam. Medutim, nase je misljenje da se tim putem nikada ne moze doci do uspostavljanja islamske drzave. Zasto? Mi ne zelimo umanjiti vrijednost i vaznost uloge da'we (misionarstva;pozivanja u vjeru) ali time se vlast ne dobija. Vlast se dobija iskljucivo i samo borbom i ratom.

    Jasno je da je put uspostave islamske države dawom dugotrajan i mukotrpan posao i da bi se sve to brže i jednostavnije uradilo ratnom opcijom.
    Ali nisu to više borbe na ravnom polju jedne vojske protiv druge, pa koja pobijedi njoj pripada sve.
    U zadnje dvije godine pali su režimi koji su naizgled bili premoćni za bilo kakvu pomisao da ih se dirne. Ali narod je ustao protiv njih i u vrlo kratkom roku doveo do njihovog pada u Tunisu, Egiptu, Jemenu, Libiji. U ovim slučajevima narod je pokazao da u njemu leži snaga za ovako velike promjene i da je samo narod u stanju takvo nešto pokrenuti i napraviti. Nešto se ne sjećam da su se mudžahidi iz Al Kaide i drugih grupa miješali u ove revolucije u nabrojanim zemljama i da su svojim puškama doprinijeli rušenju tagutskih režima. Sada se ko nešto spominju u Siriji, ali nepouzdani izvori.
    Znači da se narod mora mobilisati za ovakve ideje i onda je uspjeh zagarantovan. Postoji li danas vođa u muslimana koji može izvršiti takvu mobilizaciju naroda u samo jednoj zemlji, ne globalno? Moje je mišljenje da, nažalost, ne postoji!

    Prvo pitanje; Imas li i jedan dokaz iz Kitaba i sunneta da su revolucije/narod metod uspostave islamske drzave?
    Drugo pitanje: Imas li i jedan primjer iz blize i dalje proslosti?
    Trece pitanje: Ko i sta danas vlada pomenutim drzavama?

    Zatim, zar mislis da Allah subhanehu we te'ala nije znao da ce doci vrijeme kada ce se ratovi voditi sofisticiranim sredstvima, pa je logiku prepustio Svojim stvorenjima da zakljucuju metod uspostave Njegova zakona? Jer to se zakljucuje iz tvog govora, da danas Kur'anski ajeti o dzihadu nisu primjenjivi, je li tako?!

    Jasno je da je put uspostave islamske države dawom dugotrajan i mukotrpan posao i da bi se sve to brže i jednostavnije uradilo ratnom opcijom.

    Sta ovo znaci? Zelis da ummet izgine drzeci kartone u rukama umjesto pusaka, to je demo(n)kratski metod etnickog ciscvenja sto predlazes.I de te kartone primijeni u evropi za uspostavu islamskog sela ne drzave.

    #10364
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako ćemo biti realni, onda ćemo spoznati da islamska država kakvu vi zagovarate nema nikakvih šansi za uspjeh, barem u ovom stoljeću. Ni u Afganistanu, ni u Jemenu, ni u Iraku, ni u Tunisu, ni u Siriji… iz jednostavnog razloga što muslimani nisu nimalo složni i jedinstveni. Ono malo mudžahedina u Afganistanu i drugim zemljama jednostavno nemaju snage da naprave bilo što, jer se bore protiv daleko jačeg neprijatelja. Želje su jedno, a stvarnost nešto sasvim drugom!

    #10373
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta post=4967 wrote: Ako ćemo biti realni, onda ćemo spoznati da islamska država kakvu vi zagovarate nema nikakvih šansi za uspjeh, barem u ovom stoljeću. Ni u Afganistanu, ni u Jemenu, ni u Iraku, ni u Tunisu, ni u Siriji… iz jednostavnog razloga što muslimani nisu nimalo složni i jedinstveni. Ono malo mudžahedina u Afganistanu i drugim zemljama jednostavno nemaju snage da naprave bilo što, jer se bore protiv daleko jačeg neprijatelja. Želje su jedno, a stvarnost nešto sasvim drugom!

    ”…”Koliko su puta malobrojne čete, nadjačale mnogobrojne čete!” – A Allah je na strani izdržljivih.”

    (Kur'an, el-Bekara, ajet 149.)

    #10377
    Anonimno
    Neaktivan

    Pročitao sam Kur'an i cijenim Allahove objave, iako nisam musliman. Ali ne može ajet biti odgovor na sve što se danas događa.
    Da može onda bi se mudžahedini u Afganistanu, Iraku… pridržavali Allahovih uputa doslovce. Dakle, ne bi ubijali nevinu djecu i žene u svojim samoubilačkim napadima, ne bi ubijali žene zbog navodnog bluda (bez šerijatskog suda), ne bi napadali vjernike u crkvama i ubijali ih (Boko Haram), ne bi izvodili samoubilačke napade u džamijama i na sahranama… JER SVE TO KUR'AN ZABRANJUJE. A to što vi opravdavate te postupke tražeći neki ajet ili hadis izvučen iz konteksta govori dovoljno o vama.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 112)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.