Za ne povjerovat doklen su u stanju da napadaju subhanAllah

  • This topic has 55 odgovora, 27 glasova, and was last updated prije 11 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 9306 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 56)
  • Autor
    Postovi
  • #15672
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=10898 wrote: Saffovac tvoje riječi upućuju na to da su Semir Imamović, Ezher Beganović i klapa koja je u magazinu saff obični novotari i sufije 😀

    Halali moram da te ispravim.
    Obicne dzehmije, i to najgore vrste.

    #15673
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac,prvi tvoj nick je malo provokativan i daje do znanja u kom pravcu zelis da raspravljas.Ja kazem da je Bilal trebao biti jasniji i ograditi se od n ubistva nevinih,Bog zna sto to nije ucinio.Mada nije ni toliki jazuk,ogradio bi se,sljedeci dan bi se to zaboravilo

    #15674
    Anonimno
    Neaktivan

    Bez obzira sto bih se mozda i slozio sa nekim konstatacijama u vezi nastupa, mada kako eminaSarajevo rece, da je on rekao sta hoce to bi se brzo zaboravilo zbog postojanja duboko uvrijezenih predrasuda, ipak mi NIJE JASNO KAKO LJUDI KOJI SE POZIVAJU NA AHLAK, LJUBAV, POSLANIKA SALALLAHU ALEJHI WE SELEM JEDVA DOCEKAJU GRESKU SVOG NEISTOMISLJENIKA DA GA UDARE SA SVIH STRANA NA ZADOVOLJSTVO SVOJIH POSLODAVACA, ISTOMISLJENIKA, ILI ONIH KOJI IM PRIJETE.
    Evo mjesta gdje se mozete napricati, savjetovati, kritikovati, naruziti. Ovdje ipak od onih koji sebi ne zele dobro dolaze samo oni koji moraju po zadatku. Neke stvari koje jasno daju do znanja sta je u covjekovom srcu Allah swt ne da da se sakriju.
    Ako se takvi ljudi pozivaju na Poslanika salallahu alejhi we selem gdje im je savjetovanje (javno i tajno) brata, gdje je nalazenje 70 opravdanja za njega, gdje je…?
    Toga nema, ali ima toga da je neko glup, nepismen, zatucan, izgubljen, ima (vidite ljudi sta pisete):
    “To je uzrok zašto su se učahurile i razvile pojave tipa Nusreta Imamovića i Bilala Bosnića, odbjegli Frankensteini koji danas kao kakve estradne zvijezde žare i pale islamofobičnim medijima u BiH i okolini…
    …dvojicu troublemakera i odmetnika…”
    Neki Nermine Spahicu, Allah ti se smilovao i na pravi put te uputio, jesi li svjestan sta radis. Vidis li kakve ce te rijeci cekati na Sudnjem danu kad ce svako traziti svoje pravo. Rijeci izrecene za bracu muslimane. Odmetnici??? Od cega???
    Molim i tog Nermina i sve koji razmisljaju kao on ili ovaj sto se naziva Saffovac da mi navedu bilo koje zvanicno izrecene rijeci koje ih cine odmetnicima da ozbiljno porazmislim o napustanju slusanja tih “Frankestajna”.

    #15675
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac post=10895 wrote: eselamu alejkum, ako ova poruka preživi cenzuru RPG-a želio bih reći svoj komentar o nastupu Bilala Bosnića na televiziji Senada Hadžifejzovića. Ja sam ratni i poratni drug Bilala Bosnića, znam ga predobro i teško mi je biti nepristrasan kada je on u pitanju. Međutim, kako bi rekoa RPG, treba govoriti istinu i samo istinu, pa makar ona bila i gorka, nastup Bilala Bosnića je u svim elementima jedno teško razočarenje. Još kad se uzme u obzir, odnosno kad se usporedi Bilalov nastup i uvjerljivi nastup onog sufijskog šejha kompletan dojam je još poražavajući. Na Bilalovu žalost, ljudi o tome ovih dana najviše pričaju. Svi su primjetili koliko je sufija bio superiron a Bilal ispod svakog nivoa. Ja znam da vam se neće svidjeti ova poruka, vidim iz vaših reagiranja da slijepo branite taj promašaj. Međutim, istina je takva – niko od ostalih građana BiH nema pozitivno mišljenje o tom nastupu, naravno osim vas desetak koji ne možete sebi dozvoliti da prizante grešku.

    Nastup sufijskog sejha je dokaz protiv tebe jesi li slusao sta rece sejh u komentaru prethodnog gosta ili se pravis glup, izgleda da je ovaj sejh za razliku od mnogih licemjera bolje shvatio pravi put…
    Pupavac ma imaju takvi ne 70 nego 770 opravdanja ali kad su u pitanju novotari, novotarije, tagutarije i sirkovi…

    #15676
    Anonimno
    Neaktivan

    [quote quote=Tevdzir post=10897]Saff ovac,da se primjetit da patis od sindroma nizee vrijednosti puno si opterecen tim sta misle ljudi vidis mi nismo opetereceni time vec gledamo sta kaze Allah subhnehu we te ala i njegov poslanik sallallahu alejhi we sellem. Kuran kaze:”A vecina ljudi ,ma koliko ti zelio ,nece biti vjernici.(jusuf 103).Elhamdulillah pa mi znamo ko su sufije ko su sije ko su murdzije i ostali ,a to sto ce gradzani mislit pa nek misle imaju pravo da misle :),eh da ti je samo znati koliko nas je elhamdulillah :)… ovo samo tebi kratko saff ovacc…

    tevdzir. pa stalo nam je sta misle ljudi o nama. zasto Poslanik nije pobio munafike a znao ih je? i bolje ti je nemoj ajete koristiti za neko svoje licno misljenje.

    #15677
    Anonimno
    Neaktivan

    Saff OVAC polahko piši, smiri se, počeo si griješit iako si urednik raznih, fino napisanih, textova u saffu…
    Smiri se, znam da sam pogodio u žilu, al nemoj se tako lahko otkrivat 🙂

    P.S. skrati bradu malo više, neko će na ulici da te poistovjeti sa šijjama (međusijama), jer samo oni tako uređuju bradu poput tebe.

    #15678
    Anonimno
    Neaktivan

    saffovac, pa sta je bilo toliko uvjerljivo u nastupu onog sufije. ja sam saslusao intervju, veliki dio je govorio o mogucnosti promjene sredine. da li to moze pojedinac ili ne? pa eto,ja nisam shvatio,a ti mi reci, moze li ili ne?po meni se covjek gubi u nekoj filozofiji. takav dojam,kakav ti imas,se stice nacinom vodjenja intervjua. ono je vise tepanje, mazenje, milkenje…haman da bi senad najradije ustao i poljubio ga u ruku, a nicim to ne zasluzuje. vratite se sebi,vratite se sebi…pa zar se ne trebamo vratiti Allahovoj vjeri.
    a za kritiku uvijek bi trebalo da ima mjesta,ako je na mjestu.
    po meni,bilal je trebao narodu,do cijeg misljenja ipak treba da drzi, da mu objasni uopsteno stav islama o ubijanju nevinih ljudi.nije trebao dozvoliti da ga senad proziva ajetom o tome.to je bila vazna tacka i trebalo je pojasnit bolje,radi ljudi. pa radi ljudi, a u ime Allaha , je i dosao u studio.
    meni je jos smetalo sto, kada govori o onima koji prebrojavaju muslimane, ili koji govore o zlostavljanju zena od muslimana, u to gura i senada. senad mu kaze:nemam ja sa tim nista.
    ali eto,ne snalazi se svako u tim prilikama isto,na tv. na tv je bio npr. jusuf ra, nusret, golos… pa nije svako istih sposobnosti za to. eno kad vidis talibane,imaju covjeka za kontakt sa medijima. i ne moze to svako raditi. kao i vecinu ostalih stvari.
    mislim da bilal nije za toga, a mislim da nusret jeste.

    #15680
    Anonimno
    Neaktivan

    Da Allah podari bratu Bilalu svaki hajr,

    Najlakše je nama iza monitora kritikovati,a mnogo je teže lijepo savjetovati i ukazati. Brat Bilal kao i svi mi nije bezgriješan, i kao i svima nama može mu se na lijep način ukazati na pogreške. Dosta se složilo ovdje da je bilo propusta u njegovom javnom nastupu. Sestra emina Sarajevo reče, da je on rekao sta hoce to bi se brzo zaboravilo zbog postojanja duboko uvrijezenih predrasuda. Mislim da ne bi, već da je imao priliku upravo da razbije te predrasude, jer koliko god mi gledali na to kao da nas ne interesuje šta drugi misle o nama, sigurno je da bi nam dobro došlo da imaju manje predrasuda i da nas ne gledaju kao pretnju. Kada se nekome od nas ukaže prilika da razbijamo predrasude trebali bi tu priliku i iskoristiti, jer bi na taj način mogli dosta toga postići, bez da stalno udaramo u zid. Brat Bilal, bili mi toga svjesni ili ne, kada izadje u javnost i predaje ili odgovara na pitanja novinara, predstavlja sve nas, i ne može se reći ako neko pogrešno shvati njegov govor da to neće imati utjecaja i na nas. Spahić, koji ovako nisko udara na javni nastup brata Bilala, je samo jedan u nizu koji su iskoristili dati momenat za svojih pet minuta slave. Brat je s druge strane, trebao osuditi ubistva nevinih, ukazati na šerijatske propise, pa onda spomenuti u tom kontekstu Ameriku i ostale, imalo bi daleko bolji učinak.

    Da nas Uzvišeni Allah sve uputi na Pravi put.

    #15681
    Anonimno
    Neaktivan

    Šejh Muhammed ibn Salih el-Usejmin-O ubijanju žena i djece(kafira) ako oni ubijaju naše
    http://www.youtube.com/watch?v=6G5YV2Aw6m4

    smije li sad neko nešto reć šejhu???

    #15682
    Anonimno
    Neaktivan

    Eselamu alejkum, dragi moji Putvjernikovci, Nusretovci, Bilalovci i svi ostali koji slično razmišljate i na sličan način tumačite islam, suština Bilalovog promašaja u emisiji Face TV je slika koju je odaslao javnosti u BiH o sebi, pa ako hoćete i o selefijskoj davi na ovim prostorima. Gdje je Bilal pogriješio, odnosno u čemu se to on nije snašao? Ako razgrnete zastore emocija i pristrasnosti odmah će vam se ukazati suština njegove greške. Bilal se predstavlja kao daija, a vi ga titulirate šejhom. Znamo da jedan islamski daija, zbog poziva u islam, mora voditi računa kako će i hoće li običan svijet razumijeti ono što on govori i na šta poziva. Poznat je davetski princip da se ljudima mora obraćati na jeziku i na način kako to ljudi razumiju. Krenimo prvo od Bilalovog stajlinga. Ima li iko u Bosni i Hercegovini da može shvatiti ili draga srca prihvati da se onako oblači kao što se Bilal te večeri obukao. Znam, reći ćete pa to je muslimanska nošnja, boj se Allaha i slično. Ja ne pitam za vas koji mislite i radite isto što i Bilal. Pitajmo se kako će obični ljudi prihavtiti to. Po meni nikakjo. Drugo, ima li iko na svijetu, osim članova Al Kaide i vas sa ovog foruma, da može razumijeti Bilalovo uzdržavanje od ograđivanja ubijanja nevinih ljudi – civila? Kako običnom svijetu objasniti zašto čovjek podržava ono što radi Al KAida, naročito ono, kako reče Bilal, što rade – ili ubijaju po Kuranu i Sunnetu, kad je prije te izražene podrške ostavio utisak da je eksploziv na prsima dio islama i da se nije ogradio od ubijanja civila. Niko prije Bilala u BiH nije javno dao podršku Al Kaidi, pa makra to izrazio da je daje u onom dijelu i u onom što oni čine u skladu sa Kuranom i Sunnetom. Dakle, Bilalov nastup bio je toliko šokantan i ekstreman da će ga čak i svjesne selefije s gnušanjem odbiti a kamoli običan narod. S druge strane, sufijski šejh Urijan se, za razliku od Bilala, potrudio da njegova poruka običnom svijetu bude prihvatljiva. I u tome je suština cijele stvari.
    Slično se događa i sa vama. U prošloj poruci kritikovao sam vas za vaš ahlak, za olahko osuđivanje ( eto, i nakon te poruke jedan od vas me proglasi licemjerom, a čovjek me nikada nije vidio niti zna nešto o meni). Ako sam ja ili neko drugi neprimjerenog ahlaka, pa zar je islamki da se također neprimjerenim ahlakom uzvrati. Drugo, pozivanje u islam je nešto najdragocijenije i oni koji to rade zaslužuju svaku pohvalu, međutim ne može se pozivati u islam tako što će se hodati po dunajluku narogušen i napadati ljude, proglašavati ljude murdžijama, nevjernicima, novotarima i slično. Ako to mislite u svom srcu, ostavite tu misao tamo, ali radi širenja dave pokažite ahlak Poslanbika a.s., ahlak koji će ljude navoditi na islam a da pritom im se uopće ne obratitet. Kako da ja poželim biti dio vas? Rekoh, već neko vrijeme navraćam na ovaj forum a još nisam osjetio nijedan islamski pristup, niko nije pokušao samnom komunicirati na principu Poslanikove dave, svi gledaju kako da me što više uvrijede.
    Sve dok se radi tako nešto je drugo u pitanju. Ne može jedan iskreni musliman, musliman koji traži Allahovo zadovoljstvo biti takav da ljudi bježe od njega, nema tu dave. Znajte, da je ahlak ogledalo duše, ogledalo nijeta, ogledalo stanja stepena jačine vjere u Allaha u našim
    srcima. Sve dok to ne popraviti vi ćete biti teško shvaćeni.
    Ustrajnost na navedenim negativnostima upućuje na postavljanje nekih drugih pitanja. Onda se mora početi od toga ko ste vi ustvari, zašto krijete svoja imena i slično.

    #15685
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac post=10895 wrote: eselamu alejkum, ako ova poruka preživi cenzuru RPG-a želio bih reći svoj komentar o nastupu Bilala Bosnića na televiziji Senada Hadžifejzovića. Ja sam ratni i poratni drug Bilala Bosnića, znam ga predobro i teško mi je biti nepristrasan kada je on u pitanju. Međutim, kako bi rekoa RPG, treba govoriti istinu i samo istinu, pa makar ona bila i gorka, nastup Bilala Bosnića je u svim elementima jedno teško razočarenje. Još kad se uzme u obzir, odnosno kad se usporedi Bilalov nastup i uvjerljivi nastup onog sufijskog šejha kompletan dojam je još poražavajući. Na Bilalovu žalost, ljudi o tome ovih dana najviše pričaju. Svi su primjetili koliko je sufija bio superiron a Bilal ispod svakog nivoa. Ja znam da vam se neće svidjeti ova poruka, vidim iz vaših reagiranja da slijepo branite taj promašaj. Međutim, istina je takva – niko od ostalih građana BiH nema pozitivno mišljenje o tom nastupu, naravno osim vas desetak koji ne možete sebi dozvoliti da prizante grešku.

    Na žalost, moderatori foruma su vrlo slabo aktivni, a RPG još manje, tako da je ovaj tvoj post preživio. Ne zato što mi nemamo odgovor na isti, nego iz prostog razloga što ne želimo da se igramo dječijih igara. Ti si Saffovac ostao nama dužan odgovora na nekoliko pitanja, čekamo ih nekoliko mjeseci. Umjesto da daš odgovor na ta pitanja i time pokažeš muslimanima da si sljedbenik sekte džehmija, za koje su murdžije bebe u pelenama, ti se naravno bojiš da odgovoriš na ova pitanja, već pokušavaš da truješ muslimane raznoraznim šubhama i licemjernim ispadima. Međutim, hvala Allahu pa ovdje ne možeš nikoga otrovati, ali zato ima naivnih muslimana koji misle da je današnji SAFF isti onaj SAFF koji je izlazio do prije nekoliko godina (dok džehmije nisu uspjele da ga podvedu pod svoju kontrolu).

    Dakle, Saffovac, odgovori prvo na postavljena pitanja, pa onda pokreći nova. Nije te valjda stid da priznaš u šta vjeruješ. Samo bez šupljih filozofija. Ova vjera je jednostavna i ne zahtjeva filozofiju da bi se odgovorilo na njena osnvovna pitanja.

    No, pošto je ovaj tvoj post već preživio, da vidimo šta on ima reći o sumornom ihvanijsko-murdžijskom očaju.

    Ja sam ratni i poratni drug Bilala Bosnića, znam ga predobro i teško mi je biti nepristrasan kada je on u pitanju. Međutim, kako bi rekoa RPG, treba govoriti istinu i samo istinu, pa makar ona bila i gorka

    S obzirom da kažeš da si ratni i poratni drug Bilala Bosnića, da li si pokušao ovu “istinu” reći svom drugu nasamo, posavjetovati ga kako to biva kod drugova, prije nego si raspalio zaježljivim kritikama po časti tvoga druga?

    nastup Bilala Bosnića je u svim elementima jedno teško razočarenje. Još kad se uzme u obzir, odnosno kad se usporedi Bilalov nastup i uvjerljivi nastup onog sufijskog šejha kompletan dojam je još poražavajući. Na Bilalovu žalost, ljudi o tome ovih dana najviše pričaju.

    Misliš na Bilalovu radost? Bilal je pričao samo istinu, a oni koji govore su jedni od dvije skupine: oni koji odobravaju njegov govor, a to je za Bilala dobro (kada te muslimani spominju po dobru) i oni koji ga zlonamjerno kritikuju i vrijeđaju, a to je opet po Bilala dobro, jer će on zatražiti svoje pravo kada mu bude najpotrebnije.
    Naravno, ovo ne znači da svak onaj ko kritikuje Bilala automatski u zabludi, ali se vrlo lako može zaključiti čija je kritika dobronamjerna, a ko kritkuje zlonamjerno.

    Svi su primjetili koliko je sufija bio superiron a Bilal ispod svakog nivoa.

    Mi nismo! Znači, ipak, nisu svi! I nije mi jasno kako ste vi, iz žablje perspektive primjetili šare na perajima sokola? No, da vidimo ko su ovi “svi”.

    Ja znam da vam se neće svidjeti ova poruka, vidim iz vaših reagiranja da slijepo branite taj promašaj. Međutim, istina je takva – niko od ostalih građana BiH nema pozitivno mišljenje o tom nastupu

    Hvala što si nam posvjedočio istinu, jer si nas izdvojio od ostalih građana BiH (Bošnjaka nacionalista, sekularista kafira, komunista i demokrata, Srba i Hrvata), i hvala ti što si bio iskren pa si vas strpao u “ostale građane BiH”, tamo gdje vam je i mjesto!
    Dakle, braćo i sestre, došli smo do poente SAFF-a kao magazina i saffovaca kao ljudi, ali i do poente onih koji ih opravdavaju i reklamiraju njihovo džehmijsko-nacionalističko glasilo. Njima su, kao što se to vidi iz ovog posta Saff-ovca, “ostali građani BiH” mjerilo ispravnosti nečijeg postupka, ili, pak, dokaz njegove ispravnosti ili neispravnosti, što je sastavni dio akide opake sekte džehmija, ali takođe i ihvanija i ostalih demokarata. Klasičan demokratski princip iz usta zajažljivih “islamista”, tj. vjerskih konobara sa otrovnim “specijalitetima” na meniju. Dakle, ove džehmije i demokrate, iako se skrivaju iza islama, ponekad nehotice ispolje svoje antiislamske stavove i mržnju prema islamu i muslimanima, iako su im, s druge strane, usta puna islama.

    I da li ste primjetili, braćo i sestre, kako ne prođe niti jedan događaj u kome sljedbenik sunneta i Allahov rob ne učestvuje i ne bude nadmoćan, a da zavidnička srca munafika ne izbljuju vatru osude! Takvi su munafici i bolesna srca: njih rastuži uspjeh vjernika, a srca im obraduje trijumf nevjernika.

    naravno osim vas desetak koji ne možete sebi dozvoliti da prizante grešku

    Ma kakvi desetak, to je veliki broj! Nas nula! : ))

    #15686
    Anonimno
    Neaktivan

    eselamu alejkum, RPG razumijem što ne dozvoljavaš svom poslušničkom društvu da čitaju ono što piše. Svaki moj komentar pogađa tamo gdje ti nikako ne voliš

    #15687
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG zašto brišeš moje komentare, zašto si obrisao posljednji moj komentar, zašto se bojiš da ljjudi čitaju ono što pišem, Čega se bojiš?

    #15688
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Dedzane post=10899 wrote: Selam alejkum.Volimo naseg brata Bilala Allah ga nagradio i pomogao mu,i ne odricemo ga se zbog pogreske koje kao insan pravi kao sto se ni Poslanik sallallahu alejhi we sellem nije odricao Halid ibn Velida i necemo se spustati na nivo ishitrenih koji govore mi nismo Bilal Bosnic i time se ograđuju od brata muslimana i cine upravo ono protiv cega pozivaju a potom;smatram da svaki musliman a pogotovu daija treba da svoju pismenost podignu na visi nivo,i ne samo vjersku pismenost nego i onu opstu,ne bih se slozio sa komentarima da se nema vremena,ne treba mi na pola sata da duljimo sa šerijatskim stavovima,nazalost novinari su tu da nas kritikuju i pokusaju navodit na tanak led zato se prije emisije koncentrisat,klanjat i zikrit i informisat i spremit,nece te pitati o globalnom otopljenju i jesu li tzv vehabi krivi za to nego za ono sto si govorio i za to moras imati odgovor kao iz topa jer ces ga morat imat i za Allaha kao pokrice za svoje rijeci.ne znam zasto je Bilal onako govorio kao da govori pred 100 % muslimanima i to svojim dzematom a ne pred širokim masama,zar nije prece bilo govoriti o tewhidu i namazu i ljude pozvat u tu ljepotu a ne o vatikanu,jer doista mnogi ce reci pa neka je neka malo zastrasi,ne slazem se jer to nije u 30 min emisiji u exkluzivnoj emisiji prioritet,dakle ni vrijeme ni mjesto,a o nametu govoriti profesionalno kao o svakom drugom poreznom sistemu koji je najsavrseniji i najpovoljniji ali na jedan malo expertivniji nacin,da shvate ljudi i nemuslimani sta im to nudi Islam,a o ogradjivanju o exploz mislim to je toliko bzv no coment…takođe mogao je doci kao sto nekad dolazi kod nas u kaputu i normala i istina je da je to vise nosnja arapa nego islamska iako je najbliza mjerilima sunneta,al sta bi mu falilo,draga braco bitan je i taj utisak,moze se neko ne sloziti samnom ili sloziti ali ti tu reprezentujes Islam i mene i tebe a ne samo ja sam musliman i to na kvdrat i bas me briga sta ce drugi reci,to je ok al malo vise odgovornosti bi bilo bolje.normalno posle svake bike lako je biti general pa ni ja ne bih da se moje rijeci pogresno shvate osim kao nasihat ali malo vise da podignemo nivo pismenosti i pripremljenosti kao i odgovornost prema konsekvencama naseg govora jer ipak smo mi muslimani a ne navijaci nekog kluba,samo pravedno

    Allah te nagradio,brate.
    Naravno da se primjeti iskrenost u tvome nasihatu.
    Dobronamjerna kritika nikada nije bila niti bi trebala da bude problem za iskrene vjernike.
    Ali na munafičke i kjafirske strijele treba da se treba podignuti štit.Nadam se da me razumiješ.

    #15690
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum.Volimo naseg brata Bilala Allah ga nagradio i pomogao mu,i ne odricemo ga se zbog pogreske koje kao insan pravi kao sto se ni Poslanik sallallahu alejhi we sellem nije odricao Halid ibn Velida i necemo se spustati na nivo ishitrenih koji govore mi nismo Bilal Bosnic i time se ograđuju od brata muslimana i cine upravo ono protiv cega pozivaju a potom;smatram da svaki musliman a pogotovu daija treba da svoju pismenost podignu na visi nivo,i ne samo vjersku pismenost nego i onu opstu,ne bih se slozio sa komentarima da se nema vremena,ne treba mi na pola sata da duljimo sa šerijatskim stavovima,nazalost novinari su tu da nas kritikuju i pokusaju navodit na tanak led zato se prije emisije koncentrisat,klanjat i zikrit i informisat i spremit,nece te pitati o globalnom otopljenju i jesu li tzv vehabi krivi za to nego za ono sto si govorio i za to moras imati odgovor kao iz topa jer ces ga morat imat i za Allaha kao pokrice za svoje rijeci.ne znam zasto je Bilal onako govorio kao da govori pred 100 % muslimanima i to svojim dzematom a ne pred širokim masama,zar nije prece bilo govoriti o tewhidu i namazu i ljude pozvat u tu ljepotu a ne o vatikanu,jer doista mnogi ce reci pa neka je neka malo zastrasi,ne slazem se jer to nije u 30 min emisiji u exkluzivnoj emisiji prioritet,dakle ni vrijeme ni mjesto,a o nametu govoriti profesionalno kao o svakom drugom poreznom sistemu koji je najsavrseniji i najpovoljniji ali na jedan malo expertivniji nacin,da shvate ljudi i nemuslimani sta im to nudi Islam,a o ogradjivanju o exploz mislim to je toliko bzv no coment…takođe mogao je doci kao sto nekad dolazi kod nas u kaputu i normala i istina je da je to vise nosnja arapa nego islamska iako je najbliza mjerilima sunneta,al sta bi mu falilo,draga braco bitan je i taj utisak,moze se neko ne sloziti samnom ili sloziti ali ti tu reprezentujes Islam i mene i tebe a ne samo ja sam musliman i to na kvdrat i bas me briga sta ce drugi reci,to je ok al malo vise odgovornosti bi bilo bolje.normalno posle svake bike lako je biti general pa ni ja ne bih da se moje rijeci pogresno shvate osim kao nasihat ali malo vise da podignemo nivo pismenosti i pripremljenosti kao i odgovornost prema konsekvencama naseg govora jer ipak smo mi muslimani a ne navijaci nekog kluba,samo pravedno

    :barek:

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 56)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.