Zukorlićevi Imami o njemu

  • This topic has 102 odgovora, 20 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 19172 times
Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 103)
  • Autor
    Postovi
  • #6440
    Anonimno
    Neaktivan

    Ex PANTER post=613 wrote: RPG drago mi je da si se javio na ovoj temi i izjasnio.

    Posto kazes da nemam dokaze jasne kao sunce u bjela dana u tekfiru Zukorlica, imam neka pitanja: Prvo sta je to po tebi kao sunce u bijela dana, a drugo svjedocis li Islam Zukorlicu, jer nisi pao s marsa nego svi sa prostora balkana uglavno znaju o (ne)islamskim zajednicima i njihovim vodjama, pa me zanima zar do tebe nije doslo nijedno djelo tih muhtija, ili cemo i ovdje kao sto mnogi novotari rade prikrivati neke stvari iz mudrosti i tako jos vise cuvati ljude u neznanju i u jos vecoj zbunjenosti.

    Ako posedujes dokaze o Islamu onoga za koga ja spustam tekfir, iznesi ih nemoj me ostavljati u zabludi, a ako mislis da sam u pravu a prikrivas to, onda si i ti uzrok da se prikriva istina.
    Ja sam juce pitao naseg daiju o ovome i rekao mi je reci im da ga tekfirimo neka ljudi znaju istinu.

    Allah te nagradio brate na razumijevanju

    Dragi brate, ja nisam u prethodnom postu govorio o tome da li je Zukorlić izašao iz islama ili nije, već o načinu dokazivanja.
    Ne razumijem zašto me pitaš svjedočim li islam Zukorliću, jer moj odgovor nije dokaz za tvoje tvrdnje, ma kakav on bio. Ti si došao sa tvrdnjom da se Zukorlić ne može opravdati u njegovim “kufrovima”, i za te svoje tvrnje moraš iznijeti jasne dokaze. Moj stav nije dokaz za tvoje tvrdnje.
    Dakle da razjasnim još jednom: od onoga koji tvrdi se zahtijeva da svoje tvrdnje dokaže jasnom šerijatskom argumentacijom. Ako to nije u stanju, onda je bolje da ne započinje temu, jer će samo izazvati kontra efekte i još više zbuniti zbunjene. Nije ti argument ni to što naše daije kažu, jer oni koji ne slijede naše daije, njima to ništa ne znači.

    Opet ću naglasiti da nisi odgovorio bratu sa nickom Stijena, on ti je postavio nekoliko intersantnih pitanja.

    Nadam se da sam ovoga puta bio jasniji.

    Wesselamu alejkum

    #6441
    Anonimno
    Neaktivan

    @ RPG
    Zukorlic poziva na glasanje. Demokratija je kufr. Glasanje naroda je srz demokratije. Zukorlic poziva na glasanje. Poziva u stranku koja nije sherijatska. Poziva u stranku koja ce biti sastavni dio nevjernickog parlamenta. Zukorlic je pozivac u demokratiju.
    Mozda moje mozdane vijuge nisu dovoljno razvijene pa ovo nije jasno ko sunce ili se mozda krije neka veca (bojim se od vase strane) “mudrolija”.
    Iskreno pitam. Molim u ime Allaha swt. da mi pomognes da shvatim.

    Da li je zukorlic:
    a) Kafir
    b) Fasik
    c) neznalica po ovom pitanju (pa da ga opravdamo neznanjem)
    d) novotar
    e) nas brat u vjeri
    f) najbolje da sutimo

    #6444
    Anonimno
    Neaktivan

    eselamu alejkum

    Ko želi da posluša govor ovog mušrika koji se oznojio radeći na tome da što dalje narod koji nažalost mnogo vjeruje ovim ljudima i smatra da su oni njihovi iskreni savjetnici kada je u pitanju islam odvede u nevjerstvo sekularizma kako izgovara mnoge kufrijate poput da se on neće odreći (nevjerničke) “vlasti” koja je jasna u svojoj opredjeljenosti sekularizmu i tagutijetu, neka pogleda (ne)islamska zajednica 16 dio od 14,53 ovakvih i njima sličnih izjava koje sam slušao ima još ali mi se neda tražit iako smatram da se ovoj dvojici(ceriću i zukorliću) netreba posvetiti ovoliko pažnje pa kad bi se ja pitao moglo bi se ovdje dosta izbrisat uključujući i moj post a ostaviti onaj video ders od Adema, a ako ima neko ko ovo čita a sipatizira sa rijasetom samo neka se vrati na knjigu “u okrilju Kurana” koju je izdala tkz IZ 98g gdje se jasno objašnjava pogubnost svakog nevjerničkog sistema i kakav odnos treba da ima jedan musliman prema istim.

    #6447
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate musliman33 niko ovde ne simpatizira zukurlica i cerica, cak i da se pojavi neki spijun, njega brat RPG lako moze sasijeci sabljom zvana “ban”. Problem koji se ovdje pojavljuje je krajnost tj direktan tekfir na onog za koga mnogi ukljucujuci i mene smatraju da video snimci nisu dovoljno jasan dokaz za direktno spustanje tekfira i kategorisanje direktno takvog covjeka “kafirom”, a na koga su mnoga braca ukljucujuci i mnoge shejhove i daije oprezni, nije problem upozoravati na njihove harame i zablude kao sto upozoravaju ukljucujuci i mene (jer sam na proslom forumu bio postavio cericev tekst u kome je sadrzano cestitanje katolicima na njihovom “sirku” ali moze biti problem reci direktno “kafir” za zukurlica, sto rece shejh nusret to onda povlaci ya sobom sheriatske propise a svi znamo sheriatski propis za onog ko se odmetne od vjere ili saradzuje sa tagutom nadam se da i ti znas sheriatski propis..koji bi se morao primjeniti u suprotnom ne ispunjavamo ono sto od nas Gospodar svih svjetova zahtijeva.

    Jos nesto rekao si da se ostavi samo snimak u kojem shejh demirovic upozorava na zablude zukurlica, ja sam takodze postavio citava predavanja jedno od shejha Nusreta (Poimanje tekfira kod ehli sunneta) jako poucno i mudro predavanje, kao i komentare i pojasnjenje od shejha Idriza po pitanju tekfira, kao i predavanje o propisima tekfira od shejha Barcica da ga Allah nagradi. Mislis da bi bilo pravedno pobrisati sva ta video predavanja sa kojima se mnogi muslimani mogu okoristiti a ostaviti samo jedno od shejha demirovica?

    I jos ovo na kraju, brat ispod je postavio upravo to krajnje pitanje bratu RPG ali i sam nije odgovorio na to pitanje, tako da to moze biti uzrok dalje bespotrebne rasprave jer se mnogi ovde paze po pitanju tekfira novotara, drugacije bi bilo kad bi se pokrenulo pitanje donosenja tekfira na jevreje i hriscane jer je to jasno ali proglasiti direktno “kafirom” zukurlica zato trebaju cvrsti nepoborni dokazi.
    Ako si ti vec odlucio da direktno bez shubhi proglasis zukurlica “kafirom” ovde javno na ovom forumu, zar nebi bilo pametno da prije toga pitas shejha idriza, shejha nusreta, shejha porcu i sve ostale koje smatras svojim ucenjacima i da vidis sta oni misle o tome, i dali je bolje direktno nazvati nekog javno “kafirom” ili mudro i pametno upozoravati na njihove harame, zablude i novotarije.

    Mislim da smo svi duzni po ovom pitanju da konsultujemo nashe shejhove, ja sam to vec jednom uradio zato ti kazem, da nebismo na ishitren nacin nastetili dawi ehli sunneta wel dzemata ili jos govore da nebismo bili povod da se daije razidzu.

    #6448
    Anonimno
    Neaktivan

    Stijena post=581 wrote: [quote quote=Ex PANTER post=576]Procitaj temu cijelu od pocetka do kraja, ako ti Allah otvori srce da shvatis neke stvari shvatices, ako ne shvatis ja ti ne mogu crtati.

    Pročitao sam skoro kompletnu temu, ali nigdje nisam našao kategorički dokaz koji bi me ubijedio da si u pravu. Zato sam ponovo postavio pitanje.

    Evo jednu stvar cu ti spomenuti je dovoljna samo sto ljude poziva na glasanje.

    Možeš li mi navesti jednog živog učenjaka ehli sunneta koji tekfiri pozivača u glasanje na parlamentarnim izborima? Ja ću se zadovoljiti samo jednim imenom, Allah ti dao svaki hajr!

    Druga je stvar da govori da izlazak na glasanje nije kufr, pa da se pravda ima shubhe, nego on poziva.

    Čekaj, ovo je zbunjujuće. Poznat je propis da pozivač u kufr postaje kafir, makar on ne radio taj kufr, ali zar mesela glasanja nema specijalan status zbog raznih šubhi koje ljudi navode? Ako si našao opravdanje za one koji glasaju, te ih ne tekfiriš, zašto nisi našao opravdanje za one koji pozivaju na glasanje, kada i jedni i drugi imaju iste šubhe pri sebi: i oni koji pozivaju na glasanje i oni koji glasaju kažu da to rade zbog izbora manjeg od dva zla i slično.

    Na kraju krajeva, koliko mi je pozato, neki dobro poznati učenjaci su rekli da je glasanje za nevjerničkog kandidata na izborima obaveza muslimanima, ukoliko je taj kandidat “manje zlo” od drugog kandidata.

    Da se razumijemo, ja sam protiv glasanja na parlamentarnim izborima, i smatram da je to djelo kufr, ali mi nije jasan tvoj stav o tekfiru pozivača i NEtekfiru odazivača, ako isti imaju istu šubhu.

    Jer ehli sunnet ne tekfiri murdjije zbog njihovih shubhi po pitanju imana sve doke je teoretski, a cim sprovedu u djelo onda se nisu sacuvali kufra.

    Zašto onda ne tekfiriš one koji teoretski tvrde da je glasanje dozvoljeno, a potom praktično izađu na izbore i glasaju?

    Kome Allah svijetlo da taj ce svijetla imati, a koga ostavi u zabludi niko ga osim Njega Uzvisenog ne moze uputiti.

    Tačno tako! Molim Allaha da nam da svjetlo koje će nam osvjetljavati put do Sudnjeg dana! Amin!

    Halali sto sam ti ostao duzan odgovora, nije zbog toga da ne posedujem argumente, nego me izmorila mnogo ova rasprava, ali da udovoljim

    #6451
    Anonimno
    Neaktivan

    Stijena post=581 wrote: [quote quote=Ex PANTER post=576]Procitaj temu cijelu od pocetka do kraja, ako ti Allah otvori srce da shvatis neke stvari shvatices, ako ne shvatis ja ti ne mogu crtati.

    Pročitao sam skoro kompletnu temu, ali nigdje nisam našao kategorički dokaz koji bi me ubijedio da si u pravu. Zato sam ponovo postavio pitanje.

    Da malo manje posjecujes medhalijevske sajtove, ne bi imao shubhi po pitanju pocinioca velikog shirka i kufra.

    U zadnjih 6 mjeseci, koliko se sjećam, samo sam jednom bio na jedan medahlijevski sajt, i to informativno radi, ne sa ciljem sticanja znanja i sl.

    Evo jednu stvar cu ti spomenuti je dovoljna samo sto ljude poziva na glasanje.

    Možeš li mi navesti jednog živog učenjaka ehli sunneta koji tekfiri pozivača u glasanje na parlamentarnim izborima? Ja ću se zadovoljiti samo jednim imenom, Allah ti dao svaki hajr!

    Druga je stvar da govori da izlazak na glasanje nije kufr, pa da se pravda ima shubhe, nego on poziva.

    Čekaj, ovo je zbunjujuće. Poznat je propis da pozivač u kufr postaje kafir, makar on ne radio taj kufr, ali zar mesela glasanja nema specijalan status zbog raznih šubhi koje ljudi navode? Ako si našao opravdanje za one koji glasaju, te ih ne tekfiriš, zašto nisi našao opravdanje za one koji pozivaju na glasanje, kada i jedni i drugi imaju iste šubhe pri sebi: i oni koji pozivaju na glasanje i oni koji glasaju kažu da to rade zbog izbora manjeg od dva zla i slično.

    Na kraju krajeva, koliko mi je pozato, neki dobro poznati učenjaci su rekli da je glasanje za nevjerničkog kandidata na izborima obaveza muslimanima, ukoliko je taj kandidat “manje zlo” od drugog kandidata.

    Da se razumijemo, ja sam protiv glasanja na parlamentarnim izborima, i smatram da je to djelo kufr, ali mi nije jasan tvoj stav o tekfiru pozivača i NEtekfiru odazivača, ako isti imaju istu šubhu.

    Jer ehli sunnet ne tekfiri murdjije zbog njihovih shubhi po pitanju imana sve doke je teoretski, a cim sprovedu u djelo onda se nisu sacuvali kufra.

    Zašto onda ne tekfiriš one koji teoretski tvrde da je glasanje dozvoljeno, a potom praktično izađu na izbore i glasaju?

    Kome Allah svijetlo da taj ce svijetla imati, a koga ostavi u zabludi niko ga osim Njega Uzvisenog ne moze uputiti.

    Tačno tako! Molim Allaha da nam da svjetlo koje će nam osvjetljavati put do Sudnjeg dana! Amin!

    Halali sto ne odgovaram na vrijeme, nije zbog toga sto si me zbunio, vec zbog toga sto me izmorila rasprava pa nisam zelio da odgovaram sada, ali moram udovoljiti RPG da mi ne nabija na nos.
    Da krenemo od pocetka

    Ex PANTER post=576 wrote: Procitaj temu cijelu od pocetka do kraja, ako ti Allah otvori srce da shvatis neke stvari shvatices, ako ne shvatis ja ti ne mogu crtati.

    Pročitao sam skoro kompletnu temu, ali nigdje nisam našao kategorički dokaz koji bi me ubijedio da si u pravu. Zato sam ponovo postavio pitanje.

    Ja mislim da je obracanje brata Adema bilo dovoljno, gde jasno spominje u drugom videu njihov ridet u trajanju u 3 min do 3 min i 15 sekundi, a meni je i ovo dovoljno kao dokaz da drugog dokaza nemam
    http://www.youtube.com/watch?v=_NZJHbd84Yk
    Jer jasno ovde govori da je glasanje ovlastenje sto jasno ukazuje na to da je shvatio srz glasanja, i zar time ne poziva da se da ovlastenje tagutu da propisuje zakone mimo Allaaha, a da je rekao “glasanje je obaveza da uspostavimo serijat” drugacije bi se gledalo na stvari, ali on nije to rekao.

    Da malo manje posjecujes medhalijevske sajtove, ne bi imao shubhi po pitanju pocinioca velikog shirka i kufra.

    U zadnjih 6 mjeseci, koliko se sjećam, samo sam jednom bio na jedan medahlijevski sajt, i to informativno radi, ne sa ciljem sticanja znanja i sl.

    Ovde trazim halal jer sam te pomijesao sa jednim bratom koji koristi isti nick kao tvoj.

    Evo jednu stvar cu ti spomenuti je dovoljna samo sto ljude poziva na glasanje.

    Možeš li mi navesti jednog živog učenjaka ehli sunneta koji tekfiri pozivača u glasanje na parlamentarnim izborima? Ja ću se zadovoljiti samo jednim imenom, Allah ti dao svaki hajr!

    Ebu Muhammed el- Makdisi, i posedujem tekst, ali nazalost tekst je zasticen i nemogu ga kopirati, ali ako budem uspio inshaAllah proslijedicu ga.

    Druga je stvar da govori da izlazak na glasanje nije kufr, pa da se pravda ima shubhe, nego on poziva.

    Čekaj, ovo je zbunjujuće. Poznat je propis da pozivač u kufr postaje kafir, makar on ne radio taj kufr, ali zar mesela glasanja nema specijalan status zbog raznih šubhi koje ljudi navode? Ako si našao opravdanje za one koji glasaju, te ih ne tekfiriš, zašto nisi našao opravdanje za one koji pozivaju na glasanje, kada i jedni i drugi imaju iste šubhe pri sebi: i oni koji pozivaju na glasanje i oni koji glasaju kažu da to rade zbog izbora manjeg od dva zla i slično.

    Cekaj daj dokaz da mesela glasanja ima specijalan status. A otkud ti znas da sam nasao opravdanje za one koji glasaju, otkuda ti znas moje stavove, govoris kao da me poznajes.
    I kako mozes da poredjas one koji pozivaju i one koji glasaju, jer koliko mi je poznato Makdisi opravdava one kojima obecaju puteve i bolnice, a ne znaju sustinu izbora, vec izadju na glasanje da glasaju za puteve i bolnice, a sad poredjenje da glasaci i pozivaci imaju isti status je veoma cudna konstatacija.

    Na kraju krajeva, koliko mi je pozato, neki dobro poznati učenjaci su rekli da je glasanje za nevjerničkog kandidata na izborima obaveza muslimanima, ukoliko je taj kandidat “manje zlo” od drugog kandidata.

    Navedi dokaz ovome, spoemni imena tih ljudi i njihovi dokazi, da ne pretpostavljamo.

    Da se razumijemo, ja sam protiv glasanja na parlamentarnim izborima, i smatram da je to djelo kufr, ali mi nije jasan tvoj stav o tekfiru pozivača i NEtekfiru odazivača, ako isti imaju istu šubhu.

    Navedi gde sam se o tome izjasnio (ponovo mi se obracas kao da me dobro poznajes)

    Jer ehli sunnet ne tekfiri murdjije zbog njihovih shubhi po pitanju imana sve doke je teoretski, a cim sprovedu u djelo onda se nisu sacuvali kufra.

    Zašto onda ne tekfiriš one koji teoretski tvrde da je glasanje dozvoljeno, a potom praktično izađu na izbore i glasaju?

    Ponovo te pitam zasto mi se obracas kao da vec znas moje stavove, i odkuda tebi da ja glasace smatram muslimanima.
    Delujes me kao neko ko me poznavao odprije, pa mi ovde zabija noz u ledja krijuci se iza nicka, jer mene vecina ovdije zna.

    Ovim zavrsavam prisustvo na ovom forumu.
    Zahvaljujem se na dosadasnjem gostoprimstvu, i zahvaljujem se onima koji su trpijeli moj ezijet, a trazim halal od svih onih kojima sam bezpravno ucinio nepravdu.

    Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu sljedbenicima upute

    #6452
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=623 wrote: Brate musliman33 niko ovde ne simpatizira zukurlica i cerica, cak i da se pojavi neki spijun, njega brat RPG lako moze sasijeci sabljom zvana “ban”.

    Nisam na nikog konkretno mislio niti smatram da bi se neko trebao banovat ako simpatizira sa rijasetom, nego savjet za one koji uzimaju samo od pripadnika tkz IZ da postoji knjiga gdje mogu detaljno da nauče meselu hakimijeta koja je većini u rijasetu nepoznata.

    sto rece shejh nusret to onda povlaci ya sobom sheriatske propise a svi znamo sheriatski propis za onog ko se odmetne od vjere ili saradzuje sa tagutom nadam se da i ti znas sheriatski propis..koji bi se morao primjeniti u suprotnom ne ispunjavamo ono sto od nas Gospodar svih svjetova zahtijeva.

    ja kolko znam da u osnovi šerijatske kazne izvršava šerijatska država…

    Jos nesto rekao si da se ostavi samo snimak u kojem shejh demirovic upozorava na zablude zukurlica, ja sam takodze postavio citava predavanja jedno od shejha Nusreta (Poimanje tekfira kod ehli sunneta) jako poucno i mudro predavanje, kao i komentare i pojasnjenje od shejha Idriza po pitanju tekfira, kao i predavanje o propisima tekfira od shejha Barcica da ga Allah nagradi. Mislis da bi bilo pravedno pobrisati sva ta video predavanja sa kojima se mnogi muslimani mogu okoristiti a ostaviti samo jedno od shejha demirovica?

    upravusi ipak ste se trudili u sastavljanju postova i ako nisam rekao da se sve izbriše no dobro slažem se da je bilo to suvišno od moje strane.Idriz je održao 42 predavanja na tu temu iz knjige ebu Muhameda el Maqdisija u j toj knjizi se međuostalom kaže

    “Što se tice onoga ko ispolji neke od jasnih uzroka kufra ili neki od ocitih vidova riddeta,
    poput poziva u saucestvovanju zakonodavne vlasti, ili na primjer ispolji svoju podršku i pomoc
    laickim zakonima, ili saucestvuje u njihovom propisivanju i sudu po njima, ili ih hvali, ili se
    zaklinje na njihovo poštivanje i prijateljevanje sa tagutima koji su ih postavili, takvome nema
    kerameta i iza njega se nece klanjati jer se ne svrstava u muvehhide vec u mušrike i murtede.” pogledaj 3 greška u navedenoj knjizi ili audio koji navodiš od idriza ali o 3 grešci.
    Sad stavi zukorlića na vagu ovih riječi.

    #6453
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovim zavrsavam prisustvo na ovom forumu.
    Zahvaljujem se na dosadasnjem gostoprimstvu, i zahvaljujem se onima koji su trpijeli moj ezijet, a trazim halal od svih onih kojima sam bezpravno ucinio nepravdu.

    Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu sljedbenicima upute

    vealejku muselam we rahmetullahi we berekatuhu

    U svakom slučaju da te Allah nagradi na tvojim dosadašnjem trudu ja sam se dosta okoristio od tvojih postova :barek1:

    #6454
    Anonimno
    Neaktivan

    .

    #6455
    Anonimno
    Neaktivan

    Panter,
    Da nije malo kukavički otići? Samo pitam.
    Nisam se htio puno miješati, neću ni sada, ali nešto malo ipak moram.
    Zamisli ovu situaciju. Ti i ja na prvoj borbenoj liniji, zaprašti na sve strane i ti jednostavno kažeš da ne možeš izdržati i odeš, ostavljajući mene. U takvoj situaciji, ne bih ti dozvolio da tako odeš. No, ovo je druga, malo blaža situacija, i ovo je moje mišljenje, koje ne mora niko uzimati u obzir.
    Sretno ti bilo gdje god bio (Božje si biće)!

    Pratio sam raspravu i maloprije me kosnulo nekoliko mišljenja nekih članova (svako ima pravo na svoje mišljenje, ali to ne znači automatski da su i upravu). Evo, o čemu je riječ.

    Ghuraba reče: “A drugi koji nemaju pojma sta je tewhid i sta je suprotno tewhidu i sta znaci sehadet i sta je suprotno sehadetu, zamolila bih vas da ne ulazite u temu tj. u raspravu. Nego “zavrnite rukave” tako sto ce te preslusati dersove o tewhidu i sehadetu ima na stranici Stazom islama dersova koliko hocete. ” Ja sam poslušan po prirodi. Dakle, ne smijem imati uopšteno ljudsko mišljenje. Naravno, tako se najbolje “privlače” ljudi. Aferim!

    Ghuraba po drugi put: “Bracu koju si naveo cijenim, ali nemaju bas toliko znanja o ovoj meseli da bih tek tako prihvatila njihove potvrde. Znaci zelim da neko od brace koji imaju znanje poput Allahovoga_roba, musliman 33, RPG, Andol da potvrde da je brat Panter pogrijesio, odnosno gdje ste se vas dvojica razisli i ko je u pravu.” Pitam, da li si ti to vidovita pa znaš ko se krije ispod kojeg nicka i ko koliko ima kojeg i kakvog znanja? Dobro, ti tvrdiš za druge da imaju znanje. Mora da ih poznaješ?!, A mi nepoznati i novajlije – kupimo prnje i vani jer nam tu nije mjesto. Još jedan aferim!

    Ghuraba po treći put, jedan apsurd. Govori o tuđoj kulturi i bontonu, a zaboravlja pismenost. Vidim i ja i, mislim, da i znam ponešto (ono poznato kad i ćorava koka pokatkad potrefi poneko zrno). To je treći aferim i više ih neću tražiti.

    Panter se slaže s Ghurabom (poznaju iste osobe) pa veli: “Ghuraba i ja cekam od njih da se jave, ali ocigledno da su zauzetii, a vecina tih brace jako dobro poznajem, i poznajem dobro njihov menhedz, a i oni moj.”, pa dalje, odgovarajući Halidu na pitanje o nazivanju članova braćom, kaže: “Pa neka se svi ovdije okrenu protiv mene, ne zanima me to, ja ovo sve sto pisem, pisem iz ubjedjenja i meni je bitno da samo Allah bude zadovoljan samnom a ne da udovoljim nekom clanu foruma. ” A ja kažem: nisam došao zbog toga da me neko naziva bratom, ne zavisim od toga, ne vrijeđam nikoga i neću, premda bi bilo finije kad bi nastupi bili topliji i iskreniji (jedno je nazivanje putem ove mrtve sprave, a sasvim drugo ono što čovjek zaista misli, zato sve volim uživo: oči u oči, ali, eto, u 21. vijeku imamo i ovaj način). U svakoj prilici, bio upravu ili ne, mene bi drugi članovi zanimali.

    Nisam ni na čijoj strani, već sam to rekao. Na strani sam ISTINE.

    Sad ću citirati jedan Halidov dio kao odgovor RPG-u oko nagovijesti da bi mogao zaključati temu ili obrisati (neki će reći da se ovdje priklanjam Halidu, debelo će pogriješiti): “A to sto kazes da dolaze obicni muslimani i oni koji zele nesto da saznaju…” Ovo je dobra misao i ne treba je pojašnjavati dodatno, osim možda ovo RPG-u: kad je u Americi bila prohibicija, najviše se TAJNO proizvodio i pio alkohol, pa ti zaključaj ili obriši temu. Meni je svejedno jer svakako novajlije, nepoznati i neznalice znaju kakva su im “prava”.

    I još nešto od Halida:
    “Ovde smo svi mi braca, ja, yaseer, stijena, suahes, saur, RPG, salahudin itd, to nije nikakvo okretanje protiv nekog vec iskreno i jasno definisanje bratskih odnosa medzu nama.
    A sto se tice tebe nisi odgovorio na moje najednostavnije pitanje sem brata stijenu i brata salahudina jesmo li mi ostali za tebe braca ili nismo? To je prosto pitanje ahlaka i bratskog odnosa medzu muslimanima.” Slažem se s Halidom, a već sam gore rekao šta mislim o nazivanju i nenazivanju bratom.

    I, konačno, pošto imam pravo na svoje mišljenje (a nemam “znanja”), reći ću ga javno. Ipak sam bliži Halidovoj, umjerenijoj, strani koja je bliža našoj neveseloj stvarnosti, elastičnija i prilagodljivija jer: nije cilj odbiti i otežati, nego privući i olakšati. Toliko.

    Selam svim ljudima (postoje i neljudi)!

    #6456
    Anonimno
    Gost

    SUAHES

    Ghuraba reče: “A drugi koji nemaju pojma sta je tewhid i sta je suprotno tewhidu i sta znaci sehadet i sta je suprotno sehadetu, zamolila bih vas da ne ulazite u temu tj. u raspravu. Nego “zavrnite rukave” tako sto ce te preslusati dersove o tewhidu i sehadetu ima na stranici Stazom islama dersova koliko hocete. ” Ja sam poslušan po prirodi. Dakle, ne smijem imati uopšteno ljudsko mišljenje. Naravno, tako se najbolje “privlače” ljudi. Aferim!

    Prije svega da ti kazem, covjek se prepozna po svom nacinu pisanja. Pa i ti SUAHES. Jeste da je sada otvoren novi Forumu pa se ne zna ko je ko ali se ljudi pocnu otkrivati, malo pomalo. A neki opet su zadrzali svoje nikove. Covjek moze imati svoje misljenje ali da se ne kosi sa Serijatom. Zasto je tebi SUAHES tako tesko da izgradis svoje misljenje ali u okviru Serijata?!

    Ghuraba po drugi put: “Bracu koju si naveo cijenim, ali nemaju bas toliko znanja o ovoj meseli da bih tek tako prihvatila njihove potvrde. Znaci zelim da neko od brace koji imaju znanje poput Allahovoga_roba, musliman 33, RPG, Andol da potvrde da je brat Panter pogrijesio, odnosno gdje ste se vas dvojica razisli i ko je u pravu.” Pitam, da li si ti to vidovita pa znaš ko se krije ispod kojeg nicka i ko koliko ima kojeg i kakvog znanja? Dobro, ti tvrdiš za druge da imaju znanje. Mora da ih poznaješ?!, A mi nepoznati i novajlije – kupimo prnje i vani jer nam tu nije mjesto. Još jedan aferim!

    Pa osobe koje ja navedoh doista imaju znanja i otici na stari Forum pa citaj postove nikova koje postavih. Osobe koje imaju znanje se jako lahko mogu prepoznati. Isto tako kada odes kod zubara vidis da nije svaki zubar odlican u svojoj praksi. Ali ne mozes znati da li je taj zubar odlican sve dok ne pokaze svoje znanje tj. praksu.

    “A mi nepoznati i novajlije – kupimo prnje i vani jer nam tu nije mjesto. ” – ovo nisam ja rekla, ovo su tvoje rijeci. Budimo fer! Ovakva tumacenja tudih rijeci u negativnom smislu samo siju mrznju.

    Ghuraba po treći put, jedan apsurd. Govori o tuđoj kulturi i bontonu, a zaboravlja pismenost. Vidim i ja i, mislim, da i znam ponešto (ono poznato kad i ćorava koka pokatkad potrefi poneko zrno). To je treći aferim i više ih neću tražiti.

    Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, je imao najbolji ahlak i adab (kulturu i bonton), ali je bio nepismen.

    Nema covjeka da ne pogrijesi u govoru ili djelu, samo je Allah, azze we dzelle, savrsen, svak voli da mu neko njegove greske na lijep nacin to ukaze, ali kada savjetuje druge onda suprotno to postupa. I na kraju da te Allah nagradi hajrom na tvojim sugestijama.

    #6458
    Anonimno
    Neaktivan

    pratim ovu temu svaki dan i zaomije sto moram reci da tu ima puno pametnih ljudi ali ja se nemogu okoristiti njihovim znanjem zbog nacina na kojeg ga plasiraju ja volim istinu i sledbenika istine ali vidim daste na velikom nivou guraba i ex panter masaallah niko me nije trazio na ovom forumu i znam da niko nece za mene da tuguje a ijos nesto sestro guraba zavrni rukave i nauci staje stid

    #6459
    Anonimno
    Neaktivan

    nemogu da se nagledam gluposti i podmuklosti ovog tkz. halida. mada sam rekao sebi da necu vise posecivati ovaj forum, pratio sam ovu raspravu i nisam mogao vise da osaburam a da ne napisem nesto o ovome. vidim svi ste se okomili na pantera, sto covek kaze istinu i sto je ljubomoran radi Allahove vjere. ja pitam sad ove sto su kao halid i rpg. pa dje vam je ljubomora Allahu ekber. pozivate se na sunnet, a branite ovog glavnog taguta u sandzaku, a neko ko vam dodje da je on kafir i tagut on je odma usijane glave i blizu tekfirocima i trazite opravdanje ovim psima, a kaze Allah svt: A VEĆ IM JE NARĐENO DA NE VJERUJU U NJEGA (An-Nisa 60). a sta je sa onima koji ga brane? kaze šejh Muhammed: Pa, tako vam Allaha, braćo, prihvatite se osnove svoje vjere, njenog početka i kraja, njenog temelja i glave: šehadeta ”La ilahe illAllah”, spoznajte njegovo značenje, zavolite ga i zavolite njegove slijedbenike i učinite ih svojom braćom, pa makar bili daleko. I zanevjerujte u tagute i sa njima neprijateljujte, zamrzite ih i zamrzite one koji ih vole i koji se raspravljaju u njihovu korist, ili ih ne tekfire ili kažu: ”Šta me se oni tiču”, ili: ”Nije me Allah njima zadužio.” Takav je na Allaha laž i veliku izmišljotinu rekao. Zaista ga je Allah njima zadužio i učinio mu strogom obavezom da u njih zanevjeruje i da se od njih odrekne, pa makar bili braća njegova i djeca njegova. Tako vam Allaha, uhvatite se toga, ne bi li Allaha sreli ne čineći mu širk ni u čemu. Allahu, usmrti nas kao muslimane i pridruži nas dobrima.
    Ako vam nije jasno da je ovaj tagut pocinio kufr, onda niste shvatili la illahe illAllah. Tako mi Allaha njegov kufr je jasan ko sunce u sred bijela dana. covek koji poziva na glasanje i kaze da je demokratija islam, sta je sa tim covekom. zar cete vi ko onaj musrik samir avdic, da cekate da kaze i da se izjasni da on nije musliman, da kez: “ja nisam musliman” pa da mu presudis kufrom. la illahe illAllah, mnogo ste zalutali. subhanallah pa dje vam je ljubomora, ubili su nam brata i pucali na bracu, a vi ga branite. koje ste vi vjere i akide Allahu ekber? sve ste izmijsali i zbunili vase sljedbenike. vratite se na temelje i ucite o tewhidu, jer da ste o tome ucili nebi vam ovaj tagut bio musliman, niti cak sumnjali u njegov kufr.

    #6460
    Anonimno
    Neaktivan

    Mada ni tvoj bonton i kultura ne pokazuju nista bolje
    Ghuraba nisi mi odgovorila po cemu procjenjujes recimo moj bonton i kulturu?
    I jos nesto mislis li da jednoj muslimanki dolikuje ovakva rasprava i prepucavanje sa bracom i ostalima preko foruma?

    #6461
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

    jedne prilike pita brat šejha jusufa -šejh jusuf reci mi o stanju tog i tog?

    šejh jusuf odgovar -la kolko znaš iz allahove knjige i kakve fajde imaš od toga što ćeš znati njegovo stanje.

    allahovi robovi !!!!!! mržnja proždire dobra djela kao što vatra proždire drva.zar niste čuli riječi allahova poslanika sallallahu alejhi ve sellem:

    nemoj te se mrziti i jedni drugima leđa okretati BUDITE ALLAHOVI ROBOVI,BRAĆA!!!!koliko li je samo braće muslimana koje je imanska veza spojila,a onda ih mržnja razjedinila,a sve zbog beznačajnih stvari koje nikakvu vrijednost nemaju .istinski vjernik j onaj ko ne dozvoljava prolaznim ciljevima i patvorenim ljepotama da se poigravaju sa njegovim imanom i prijateljstvima.

    allah vas sačuvao svakoh zla i na ovom i budućem svijetu inšallah

Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 103)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.