Reply To: Amerikanci i mudžahidini upućeni jedni na druge, zašto???Šta je više istina a šta laž???

#10441
Anonimno
Neaktivan

O Amerikancima koji su postali mudžahedini i borili se u ime islama u Bosni, Čečeniji, Somaliji
Petak, 13 Maj 2011 13:37

“Došli su i pitali me da li znam neke od vojnika, koji su prihvatili islam, vratili se u Sjedinjene Države, napustili američku vojsku, a možda bi željeli da odu u Bosnu kako bi pomogli obučavanje Bosanaca. Prema onom to su rekli tražili su A-Tim specijalista koji bi otišao i obučavao ih kako bi se oduprili srpskim pokoljima”.

Kada su se američki vojnici 1992. godine smjestili u Saudijskoj Arabiji kako bi branili ovu zemlju odSadama Huseina, neki saudijski zvaničnici su u tome vidjeli rijetku priliku. Knjiga Johna M. Bergerarazotkriva prikrivanje grupe koja je pripremala “Dan terora” u New Yorku 1993. i drugih grupa ekstremista, iza legitimnih ciljeva odbrane ugroženih muslimanskih naroda, u različitim konfliktima širom svijeta za potpuno drugačije ciljeve

Oni su Amerikanci i mudžahedini. Borili su se ime islama u dalekim ratovima. Bilo ih je na stotine od 1979. Sada su priče o njima po prvi put objedinjene iza korica jedne knjige, koja se objavljuje upravo nakon ubistva Osame bin Ladena, vođe Al-Kaide u akciji američkih specijalnih snaga u Pakistanu i pokušaja ubistva bespilotnom letjelicom u Jemenu Anvara Al-Awlakija, jednog od mogućih Bin Ladenovih nasljednika koji je rođen i obrazovan u Sjedinjenim Državama. Knjiga Džihad Džo (Jihad Joe) autora Johna Berbera pojavit će se ovog vikenda na policama knjižara širom Sjedinjenih Država i nesumnjivo utjecati na američku nacionalnu debatu o ovom problemu. “Amerikanci su se borili protiv Sovjeta u Afganistanu, najmanje jedan američki džavljanin je bio prisutan tokom osnivanja Al-Kaide. Amerikanci su išli u džihad u Bosnu, Čečeniju, Somaliju i Jemen. Gotovo svaki značajan teroristički napad na SAD – uključujući 11. septembar je uključivao Amerikance kao dobrovoljne suizvršioce”, piše Berger.

Navode se brojni primjeri: Abdul Rashid je rođen u Brooklynu a borio se protiv Sovjeta u Afganistanu;Randall Royer, rođen u St. Louisu, borio se u Bosni; Adam Gadhan, rođen u Kaliforniji, sada je postao medijski šef Al-Kaide; Anwar al-Awlaki, rođen u Novom Meksiku, pomagao je i duhovno savjetovao neke od otmičara aviona 11. septembra; Omar Hammami, rođen u Alabami, bori se u Somaliji; Mohamed Loay Bayazid, jedan od utemeljetilja Al-Kaide, rođen u Cansas Cityju; Mustafa Shalafi “bruklinski princ antisovjetskog džihada”; Ali Mohamed, “Bin Ladenov špijun u američkoj vojsci”; Jose Padilla, “prljavi bombaš iz Chicagoa”; Nidal Hassan, ubica iz Fort Hooda; Faisal Shazad, kome je suđeno za pokušaj bombaškog napada na Times Squareu, Zach Cheeser, koji je prijetio autorima South Parka i brojni drugi.

Kurs za vojnike Za čitaoce u Bosni i Hercegovini izdvaja se po značaju poglavlje u kome se objašnjava Projekat Bosna, kao naziv operacije u kojoj je u Bosnu trebalo uputiti američke vojne instruktore i specijaliste, koji su tokom boravka u Saudijskoj Arabiji prešli na islam. Berger opisuje džihad u Bosni kao najjasniji primjer “motiva odbrane ugroženih muslimana” kao ključnog motiva zbog kojeg neko odlazi u džihad, nasuprot naprimjer tumačenjima nekih šejhova, kao što je Awlaki, o izgradnji hilafeta, kao opće islamske države koja bi uključivala brojne muslimanske narode i teritorije. “Srpski napadi na bosanske Muslimane su dali jasan racionalni razlog zbog kojeg bi Muslimani širom svijeta trebali da pomognu ili slanjem boraca ili finansiranjem njihove borbe”, navodi Berger. Ali, Berger takođe razotkriva kamufliranje, prikrivanje stvarnih ciljeva nekih grupa džihadista iza genocidnog rata u Bosni. Upravo o takvom prikrivanju je riječ u poglavlju “Projekat Bosna”.

Kada su se američki vojnici 1992. godine smjestili u Saudijskoj Arabiji kako bi branili ovu zemlju odSadama Huseina, neki saudijski zvaničnici su u tome vidjeli rijetku priliku. Osmislili su kurs koji je navodno trebao da vojnike poduči osnovama arapske kulture, a to je bio u realnosti evangelistički napor, kojeg je predvodio Bilal Philips, konvertit na islam, koji je prethodno živio na Jamajci, Kanadi i u Sjedinjenim Državama, na rubu sa “rock and drug” scenom, komunistima i crnim nacionalistima, dok nije nakon obrazovanja u Saudijskoj Arabiji postao pripadnik religijske jedinice saudijskih zračnih snaga. Informativni šator je ubrzo postao poznat kao “šator za konvertovanje”, kada je prema Philipsovim tvrdnjama broj prelaznika dostigao 20 na dan. Ovaj “kamp za kulturne informacije” radio je 24 sata dnevno tokom šest mjeseci. “Prvo smo pripremali vojnike mentalno”, rekao je Philips u intervju sa Bergerom 2003. godine. “Potom se jedan član tima, sa iskustvom u medijima i američkoj psihologiji, obraćao grupi od 200-250 vojnika. Philipsov tim je konvertovao oko 3.000 američkih vojnika, prikupio njihove adrese i usmjerio ih prema islamskim centrima u SAD-u. Kada je počeo rat u Bosni, Philips je zamoljen od vojnih kontakata da pronađe dobrovoljce za rat u Bosni: “Došli su i pitali me da li znam neke od vojnika, koji su prihvatili islam, vratili se u Sjedinjene Države, napustili američku vojsku, a možda bi željeli da odu u Bosnu kako bi pomogli obučavanje Bosanaca. Prema onom to su rekli tražili su A-Tim specijalista koji bi otišao i obučavao ih kako bi se oduprili srpskim pokoljima”, rekao je Philips Bergeru.

TWRA i slijepi šejh Kao prvi korak koji je načinio Phillips da pronađe, organizira i pošalje A-Tim specijalista za Bosnu, bilo je njegovo putovanje u Švicarsku radi susreta sa predstavnicima Vlade BiH. Tamo se Philips susreo sa Hasanom Čengićem, koji se opisuje kao imam, blizak prijatelj sa Alijom Izetbegovićem i dobavljač oružja za Armiju BiH. Opisuje se i kako su donacije usmjeravane putem TWRA, kojom je upravljao Sudanac Fatih al Hasanein. “Čengić je vrlo interesantna osoba koju smo pratili dugo vremena, ali nismo mogli završiti s njim. Ali bilo je jasno da je on sposoban da osigura puno oružja za Bosnu. Bio je značajan krijumičar oružja”, prisjeća seMike Scheuer, koji je prevodio analitički tim CIA-e za sunitske ekstremiste tokom rata u Bosni.

Berger navodi da je TWRA, osim trgovine pružjem, podržavala islamski ekstremizam. “Omar Abdel Rahman (egipatski slijepi šejh, veteran rata u Afganistanu, osuđen u SAD-u poslije prvog napada na Svjetski trgovački centar u New Yorku 1993. godine) je bio blisko povezan sa TWRA, koja je distribuirala njegove hutbe u Evropi. Najmanje jednom, Rahman je poslao predstavnika iz New Yorka u Beč, u sjedište TWRA, ali je on vraćen sa granice.

Čengić se složio da osigura Philipsu potrebna sredstva kako bi regrutovao američke veterane”. Sredstva dobijena od TWRA bi poslužila za pokriće troškova i putovanja ovih veterana. “Čengić se takođe složio da kompenzira porodice ovih veterana, ukoliko bi bilo ko od njih bio ubijen”. Poslije sastanka sa Čengićem, Philips je počeo potragu za svojim vojnim kontaktima u Sjedinjenim Državama, kako bi pronašao i regrutovao veterane koji bi bili voljni da idu u Bosnu. Phillips je regrutovao desetinu veterana, uključujući nekoliko pripadnika specijalnih snaga i oni su u dvije grupe, po pet-šest ljudi, prebačeni u Bosnu, ali i dalje niko ne zna kako. Uspostavili su kamp u blizini Tuzle, i većina je otišla nakon što su obučili malu grupu mudžahedina.

U jesen 1992. Philips i Tahir (jedan od njegovih instruktora iz Saudijske Arabije koji se kasnije priključio Bin Ladenu i on ga je poslao kao svog izviđača u Bosnu) pokušali su da pošalju treću grupu američkih veterana u Bosnu. Philips osporava tvrdnje da je Tahir bio član Al-Kaide, ali Berger tvrdi da su obavještajni dokazi koji povezuju Tahira sa Al-Kaidom snažni. Prije nego što je napustio Projekat Bosna, Tahir je predao svoje dužnosti Abdul Rashidu iz Brooklyna koji je gotovo izgubio nogu boreći se protiv Sovjeta.

Rashid je uskoro otišao sa Philipsom u ambasadu Saudijske Arabije u Washingtonu radi susreta sa jednim saudijskim princem. Potom je dobio od jednog bivšeg marinca, koji je prešao na islam, listu vojnika koji bi uskoro mogli da napuste američku vojsku te bi možda željeli da idu u Bosnu kao treneri. Združeni tim za terorizam FBI-a je već neko vrijeme tragao za Abdul Rashidom ali je uspio da ga identifikuje tek u decembru 1992. godine. Agenti FBI-a su posumnjali da Rashid ne nabavlja oružje i dobrovoljce za Bosnu nego za terorizam unutar granica Sjedinjenih Država.

Tom Corrigan je bio detektiv NYPD-a u to vrijeme i on objašnjava šta se dešavalo u ovoj istrazi protiv Rashida. Kada je Rashid shvatio da ne može okupiti tim veterana za Bosnu, dao je Phillipsu novi prijedlog – da on vojno obučava u New Yorku muslimanske dobrovoljce koji nisu bili američki vojni veterani. Ali, okupljene dobrovoljce koji su se pripremali za rat u Bosni, pratio je FBI. Bilal Philips je odveo Rashida u Beč, kako bi se susreo sa Hasaneinovim bratom Sukarnom. “Napustio je TWRA sa puno keša. Prvi put vraćajući se iz Beča ponio je sa sobom 10 hiljada dolara u džepu i deset hiljada dolara sakriveno u hlačama, kako bi izbjegao carinske zabrane. Ukupno su on i Abu Ubadiah donijeli iz Beča u New York do 100 hljada maraka za Projekat Bosna. Niko od dobrovoljaca nije, međutim, otišao u Bosnu, nego su se pripremali za Dan terora u New Yorku, napadom na njujorške znamenitosti, zbog čega su uhapšeni i osuđeni.”

Skriveni ciljevi Naravno, ova priča iz 1993. godine je detaljno obrađena u Bergerovoj knjizi i njeni čitaoci će pronaći brojne detalje o Projektu Bosna i njegovim učesnicima koje nije moguće navesti u jednom kratkom prikazu. Berger ispituje vezu između plana zavjere napada na njujorške znamenitosti i rata u Bosni: “Bez bosanskog rata, kao načina za privlačenje i okupljanje učesnika, zavjera ne bi uspjela da dostigne kritičnu masu. Iako TWRA nije finansirala bombaški napad direktno, ona jeste finansirala aktivnosti koje su okupile većinu učesnika zajedno. Većina učesnika je uključena u zavjeru, kroz uvjeravanje da se spremaju za borbu u ime Bosanaca, bilo kao treneri, mudžahedini ili unutar mreže podrške u SAD-u.

Nekada je taj izgovor bio tanak, nekada intenzivan, ali svaki od devet ljudi koji su osuđeni za pripremu Dana Terora u New Yorku, tvrdi da je bio uključen u te aktivnosti zbog Bosne. Trake na kojima su prisluškivani razgovori članova ove grupe i snimci praćenja jasno potvruđuju tvrdnje zavjerenika da su se izvorno priključili ovoj grupi zbog toga što su mislili da rade nešto za Bosnu. Lideri grupe su se fiksirali za Bosnu i beskonačno raspravljali o tome šta mogu da urade da pomognu bosanskim muslimanima”, objašnjava Berger u jednoj uravnoteženoj analizi, koja nema političke ili neke druge skrivene ciljeve.

U knjizi se navode citati iz ovih prisluškivanih razgovora u kojima se pominje i Safet Ćatović, kao osoba koja je također kontaktirala sa grupom kasnije osuđenih. Ćatović je navodno radio za Misiju BiH pri UN-u, a u ovoj knjizi se opisuje kao osoba sa bliskim vezama sa Hasanom Čengićem.

Knjiga Johna M. Bergera razotkriva prikrivanje grupe koja je pripremala Dan terora u New Yorku 1993. i drugih grupa ekstremista, iza legitimnih ciljeva obrane ugroženih muslimanskih naroda, u različitim konfliktima širom svijeta za potpuno drugačije ciljeve.

(DEPO/Krupljani.BA)

Izvor:

http://www.krupljani.ba/vijesti-iz-bih/61-vijesti/1611-o-amerikancima-koji-su-postali-mudahedini-i-borili-se-u-ime-islama-u-bosni-eeniji-somaliji

I SUVIŠE JE POVEZANOSTI IZMEĐU AMERIKANACA I takozvanih “MUDŽAHIDINA”, I SUVIŠE JEDNI DRUGIMA IDU NA RUKU, AMERIKANCI FINANSIRAJU, AMERIKANCI UBACUJU SVOJE VOJNIKE U TAKOZVANI “MUDŽAHIDINSKI POKRET” ILI ŠTA JE VEĆ.SVE TO NEAKO DJELUJE KAO UVEZANA IGRA JEDNIH I DRUGIH I PREDSTAVA ZA NAIVNE BUDALE KOJE MISLE DA SU ONI KO FOL JEDNI PROTIV DRUGIH.INTERESI IM SE POKLAPAJU I JEDNI BEZ DRUGIH NE MOGU ! AMERIKANCIMA JE PRIJEKO POTREBNA PRIČA O TAKOZVANOJ “AL-KAIDI ” KOJA JE ISTINI ZA VOLJU SAMO AMERIČKA IZMIŠLJENA PRIČA U REŽIJI CIA-e. AKO GRIJEŠIM NEKA NEKO DEMANTIRA ARGUMENTIMA!

TAKOZVANI OSAMA BIN LADIN ILI KO ZNA KO JE TO VEĆ JE BIO AMERIČKI AGENT, OBAVJEŠTAJAC, ŠPIJUN !!! SVE SU TO AMERIČKI LJUDI !!!