„Kud sav narod tud i ja“ – dali to stvarno želiš?

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 12 years by Anonimno. This post has been viewed 3279 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #7080
    Anonimno
    Neaktivan

    Mnogi ljudi danas u svijetu ugledaju se na većinu ljudi i svoje živote ravnaju naspram toga šta radi većina ljudi na zemlji. Mnogi ljudi danas slijede puteve većine ljudi jer vjeruju onako kako vjeruje većina ljudi.
    A ti, o čitaoče, pogledaj šta Stvoritelj svih stvorenja – Allah, kaže u Svojoj Knjizi Kur'anu o većini ljudi:
    1. Većina ljudi ne vjeruje u Allaha
    „Oni priznaju da je blagodat od Allaha, pa je poslije poriču – većina njih su nevjernici.“ (An-Nahl, 83)
    2. Većina ljudi neće da vjeruje u Allaha
    „Doći će Čas oživljenja, u to nema nimalo sumnje, ali većina ljudi neće da vjeruje.“ (Al-Mu'min, 59)
    3. Većina ljudi nikada neće vjerovati u Allaha
    „A većina ljudi, ma koliko ti želio, neće biti vjernici.“ (Yusuf, 103)
    4. Većina ljudi prezire istinu
    „Kako govore: “Džini su u njemu!” Međutim, on im istinu donosi, ali većina njih prezire istinu.“
    5. Većini ljudi je istina odvratna
    „Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.“ (Az-Zuhruf, 78)
    (Al-Mu'minun, 70)
    6. Većinja ljudi ne shvata
    „A ako ih upitaš: ‘Ko s neba kišu spušta i njome mrtvu zemlju oživljava?’ – sigurno će reći: ‘Allah!’ – a ti reci: ‘Hvala Allahu!’ – ali većina njih ne shvata.“(Al-‘Ankabut, 63)
    7. Većina ljudi nije na pravom putu
    „Misliš li ti da većina njih hoće da čuje ili da nastoji shvatiti? Kao stoka su oni, čak su još dalje s Pravog puta skrenuli.“ (Al-Furqan, 44)
    8. Većina ljudi nije Allahu zahvalna
    „Allah vam je dao noć da se u njoj odmarate, a dan da vidite. Allah je neizmjerno dobar prema ljudima, ali većina ljudi neće da zahvaljuje.“ (Al-Mu'min, 61)
    9. Većina ljudi su grešnici
    „a Mi smo znali da se većina njih zavjeta neće držati, i znali smo da će većinom, doista, grješnici biti.“ (Al-A'raf, 102)
    10. Većina ljudi nema pameti
    „Allah nije propisao ni behiru, ni saibu, ni vasilu, a ni hama; to oni koji ne vjeruju govore o Allahu laži, i većina njih nema pameti.“ (Al-Ma'ide, 103)
    11. Većina ljudi su neznalice!
    „Allahovo je sve što je na nebesima i na Zemlji! Allahova prijetnja će se, sigurno, ispuniti! – Ali većina njih ne zna.“ (Yunus, 55)
    „Onaj koji je Zemlju prebivalištem učinio i kroz nju rijeke proveo i na njoj brda nepomična postavio i dva mora pregradio. – Zar pored Allaha postoji drugi bog? Ne postoji, nego većina njih u neznanju živi;“ (An-Naml, 61)
    „obećanje je Allahovo, a Allah će obećanje Svoje ispuniti, ali većina ljudi ne zna;“ (Ar-Rum, 6)
    „Kad čovjeka kakva nevolja snađe, Nama se moli; a kad mu Mi poslije blagodat pružimo, onda govori: “Ovo mi je dato zato što sam to zaslužio.” A nije tako, to je samo kušnja, ali većina njih ne zna.“ (Az-Zumar, 49)
    „Stvaranje nebesa i Zemlje je sigurno veće nego stvaranje roda ljudskog, ali većina ljudi ne zna.“ (Al-Mu'min, 57)
    12. Većina ljudi slijedi samo pretpostavke
    „Većina njih slijedi samo pretpostavke; ali pretpostavke nisu nimalo od koristi Istini; Allah uistinu dobro zna ono što oni rade.“ (Yunus, 36)
    [attachment=49]walla.jpg[/attachment]

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.